Wysoki puls – patologia czy norma?

Niskie ciśnienie, wysokie tętno, podwyższone ciśnienie krwi, niskie kule – takie skargi są często słyszał lekarzy i terapeutów kardiologów. Tak i nie – albo awaryjne i sytuacje zagrażające życiu, pierwszy wskaźnik, który jest brane pod ścisłym nadzorem lekarskim i ciągła – jest impuls.

load...

Czym jest puls? Lekarze scharakteryzować pojęcie to następująco – cykliczne zmiany objętości naczyń krwionośnych w wyniku skurczów serca.

Lekarze już dawno udowodnił, że ludzkie zdrowie i długość życia optymalnie do procesów metabolicznych przebiegała pod względem gospodarczym, jak w tym przypadku, serce człowieka robi znacznie mniej uderzeń na całe życie.

Więc jeśli dbają o swoje zdrowie i chcą żyć długo, należy pamiętać, aby utrzymać tętno pod kontrolą. A pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić – jest, aby nauczyć się liczyć puls poprawnie. Ta umiejętność może być użyteczna dla osoby wielokrotnie przez całe życie – czy ktoś może potrzebować Twojej pomocy mało?

Funkcje pomiaru tętna

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma absolutnie nic skomplikowanego do mierzenia pulsu. Jednak nie wszyscy tak proste jak się wydaje – pomiar pulsu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę pewne cechy szczególne:

load...
 • Pora dnia

Nawet u zdrowych ludzi tętna może znacznie się zmieniać w ciągu dnia. Najmniejszą częstość akcji serca u ludzi jest w nocy i rano. Ale najwyższe wartości charakterystyki impulsu w czasie wieczoru. Wahania puls w jednym lub drugim kierunku może uzupełnić do 10 uderzeń – jeśli dana osoba nie ma nic bardziej martwi lekarze uważają takie wahania naturalnej normy fizjologicznej.

 • Pozycja ciała ludzkiego

Nie mniej ważne, a położenie korpusu, który jest wykonany z pomiarów impulsu. Jeżeli dana osoba leży, jego tętno będzie znacznie niższa stawka niż w pozycji siedzącej, a jeszcze bardziej w pozycji stojącej. Więc, śledzenie sercowo – naczyniowego systemu, częstość akcji serca powinna być mierzona w tym samym czasie jest czas w tej samej pozycji – tylko w tym przypadku wyniki zliczania impulsów będzie obiektywny.

Lekarze zalecają, aby zmierzyć puls w następujący sposób: rano, zaraz po przebudzeniu, bez wstawania z łóżka. I bardzo często ludzie czują puls uproszczonego schematu – policzyć liczbę uderzeń w ciągu 30 sekund i pomnożyć przez dwa. Jednak takie podejście nie jest do końca poprawne, ponieważ serce nie zawsze występują przy tej samej częstotliwości. To sprawia, że ​​więcej sensu, aby nie oszczędzać czas i policzyć wszystkie taką samą liczbę uderzeń serca na minutę.

Oczywiście, czasem trzeba zmierzyć puls nie tylko rano, ale przez cały dzień. A więc trzeba znać pewne cechy Pulse. Na przykład, impuls nie można mierzyć w następujących warunkach:

 • W pierwszej godzinie po podaniu leków, do napojów alkoholowych produktów.
 • W takim przypadku, jeśli chory doświadcza ostrego poczucia głodu lub pragnienia.
 • W ciągu pierwszej godziny po wysiłku fizycznym – szkolenia lub pracy.
 • Po masażu, płeć lub narażeniem na działanie wysokich temperatur – w saunie lub na plaży.
 • Dla celów diagnostycznych jest niepraktyczne do pomiaru tętna w czasie miesiączki.

Gdzie jest poprawny sposób pomiaru tętna? Lekarze powinni mierzyć puls tętnicy promieniowej. W celu znalezienia tętnicę, należy umieścić kciuk lekko poniżej pierwszej owczarni znajduje się na nadgarstku. W celu pomiaru tętna, trzeba użyć trzy palce: kciuk wkładkę umieszczoną na tętnicy, a środek i indeks zablokować szczotkę w ustalonej pozycji.

Wysoki puls

Większość ludzi skarży się na przyspieszone bicie serca. To zaburzenie w oficjalnej medycynie nazywa tachykardię. I w tym choroby wysokim pulsie pod normalnym ciśnieniem, to nie jest niczym niezwykłym. Jednakże pomimo faktu, że całkowicie normalne ciśnienie tętna może być więcej niż 90 razy na minutę.

Lekarze rozróżniają dwa rodzaje zjawisk takich jak tachykardia:

 1. Fizjologiczne tachykardia wynikające ze stresu i zwiększonej aktywności fizycznej. Jest to miejsce na własną rękę, po krótkim czasie.
 2. Patologiczne tachykardia jest wynikiem zakłóceń funkcjonowania różnych układów i narządów w organizmie ludzkim – zarówno drobne i poważne.

Oczywiście, żadna choroba nie występuje tak po prostu. Odnosi się to w odniesieniu tachykardii – istnieje kilka czynników, które pobudza rozwój tachykardii:

 • Zaburzenia ośrodkowego układu autonomicznego układu nerwowego.
 • Upojenie: alkohol, narkotyki i środki odurzające.
 • Wszelkiego rodzaju zmian patologicznych układu sercowo – naczyniowego i układu serca.
 • Różne rodzaje anemii – przewlekła, tak ostre tworzy przepływ.
 • Różne typy niewydolności oddechowej – ostre i przewlekłe, zwłaszcza u dzieci.

Oczywiście, zwiększona częstość akcji serca, nie mogą wpływać na stan zdrowia chorego. Najpierw rozwija pewne zmiany stanu. Osoba czuje silne i szybkie bicie serca, pulsowanie w dużych tętnicach. Wkrótce po tym jak osoba kołatanie serca zaczyna odczuwać bardzo silne osłabienie, a może nawet zawroty głowy. Często osoba pojawia się lepki zimne poty, ciemne oczy i nie dzwoni w uszach. Jednak zły stan zdrowia nie jest najgorszym wynikiem, który mógłby spowodować tachykardię.

Z powodu zwiększonej liczby skurczów serca, mięśnia serca staje się mniej efektywny, a tym samym zużywa się znacznie szybciej. I nie traktować tego lekko – nawet jeśli dana osoba jest absolutnie zdrowe serce, częste napady częstoskurczu prędzej czy później sprowokować rozwój ostrej lub przewlekłej niewydolności serca.

Oh, a w przypadku, gdy występuje tachykardia u osoby, która ma już tych lub innych problemów z sercem, bardzo wysokie ryzyko wystąpienia tych zagrażających życiu człowieka warunki, takie jak:

 • Nagłe arytmii prądem.
 • Cardiac astmę, które powstały w wyniku awarii ostrego komór.
 • Ostre zaburzenia krążenia krwi w mózgu, tak że często nie jest nagła utrata przytomności podczas ataku tachykardii.

Zgadzam się, nie jest to najbardziej obiecujące perspektywy. Więc nie ignoruj ​​stanu – należy skontaktować się z lekarzem, który wyłoni najlepsze leczenie.

Leczenie częstoskurczu

Głównym leczenia jest normalizacja tachykardia styl życia chorego. Po pierwsze, jest konieczne, aby całkowicie zrezygnować z przyzwyczajenia, takich jak kofeina, alkoholu, paleniem. I nie zapomnij o kofeinę produktów – cola, czekolada i inne.

W miarę możliwości i powinny chronić ludzi przed wszelkiego rodzaju stresu i nadmiernego obciążenia psychicznego. Ponadto należy zwrócić uwagę i upewnić się, że reszta była wystarczająca, a nadmierna aktywność fizyczna powinna być ograniczona.

Farmakoterapia jest ten sam człowiek, którego szybki puls, musi otrzymać tylko dla celów ich lekarza. Pomimo faktu, że apteka sprzedała znaczną liczbę różnych narzędzi zaprojektowanych, aby zatrzymać atak tachykardia, wszyscy bez wyjątku są środki nadzwyczajne, ale nie leczenie. A nawet powinien być wyznaczony przez lekarza prowadzącego, który zna wszystkie cechy ludzkiego ciała pacjenta.

Zasadniczo w leczeniu częstoskurczu, jak również wiele innych chorób serca, lekarze wolą używać preparatów farmaceutycznych, które zawierają magnez w strukturze. Lekarz dobierze odpowiednie leki i będzie malować schematu leczenia. Zazwyczaj leczenie ambulatoryjne występuje, w domu. Jednak w rzadkich przypadkach lekarz może domagać się hospitalizacji – jeśli warunek ludzkiego pacjenta jest krytyczny.

load...