Wysoka temperatura dziecka

Podwyższona temperatura ciała okruchy – ból głowy i jeden z głównych wrogów niemal każdej młodej matki. Ledwo widział na rysunku termometru przekraczającej 37 stopni, mama zaczyna panikować i pęd – pipsqueak chory! Jak obniżyć temperaturę dziecka? Ale nie spieszyć się i wyciągać wnioski przedwcześnie. Lekarze – pediatricians spojrzeć na problem podwyższonej temperaturze ciała, okruchy trochę inaczej. Głównym problemem dla nich jest fakt, że spowodował hipertermii, nie co dać dziecku na.

load...

Temperatura ludzkiego ciała jest ważnym wskaźnikiem funkcjonowanie organizmu. Utrzymać na optymalnym poziomie, a proces jej wzrostu zależy od pracy, przy czym w centrum termoregulacji mózgu. Centrum termoregulacji jest odpowiedzialny za utrzymanie optymalnej równowagi pomiędzy tworzeniem ciepła w organizmie człowieka i procesu przenoszenia ciepła.

Noworodek rodzi się z niedojrzałych i dlatego niedoskonałego systemu termoregulacji. W rezultacie ciało noworodka pierwszych nielicznych miesięcy po urodzeniu nie jest w stanie utrzymać stałą temperaturę ciała. Dziecko jest bardzo wrażliwy na wszelkie zmiany temperatury otoczenia – zarówno w domu jak i na ulicy podczas spaceru. I to właśnie od rodziców w dużym stopniu zależy od dobrostanu okruchów – każdy błąd w odpowiedniej pielęgnacji może prowadzić do przegrzania lub wychłodzenie przed dzieckiem.

Istnieje coś takiego jak przemijający wzrost ciepłoty ciała. Przejściowe lekarze gorączka wywołać nagły wzrost temperatury ciała do 38 – 39 stopni. I taki stan jest uważany za całkiem normalne, bo okazało się zwykłe warunki istnienia w organizmie matki dziecko nie jest w stanie kontrolować swoje własne regulację temperatury ciała. W takim przypadku, jeśli dziecko ma wysoką gorączkę, lekarz może sugerować, że jest to przejściowa gorączka. Ale taki stan trwa krótko i nie więcej niż 7 dni – po takie gwałtowne wahania temperatury ciała już nie powinno być.

Wreszcie działa układ termoregulacji stabilizuje około trzech miesięcy życia. W tym czasie dziecko opracowała własne rytmy dobowe temperatury ciała. Z reguły rano temperatura ciała dziecka jest nieznacznie niższa niż w godzinach wieczornych i nocnych.

load...

Jak prawidłowo zmierzyć temperaturę?

Bardzo często rodzice zapytać lekarzy pediatrów – pytanie, jak mierzyć temperaturę ciała – w dowolnym miejscu za pomocą termometru, w jakim czasie? Nawiasem mówiąc, te pytania są sensowne – jak temperatura musi być w stanie zmierzyć prawidłowo, unikając dużych błędów.

Dziecko może mierzyć temperaturę w następujących miejscach:

 1. Pod pachą. W celu prawidłowego pomiaru temperatury ciała dziecka w dole pachowym, termometr powinien być umieszczony tak, aby jego końcówka znajduje się dokładnie w połowie pachy. Należy również zauważyć, że pacha powinny być suche – wilgoć mogą znacznie zakłócić termometr. Wynika to z faktu, że wilgoć chłodzi rtęci, a w konsekwencji obniża odczyt termometr. Przed rozpoczęciem pomiaru temperatury ciała u dziecka pachy i dokładnie wytrzeć do sucha czystą, miękką szmatką, a dopiero potem umieścić termometr. Jeśli okruchy zbyt mały i nie rozumie, co jest konieczne, aby naprawić termometr, rodzice powinni zawsze trzymać uchwyt dłoni dziecka, upewniając się, że termometr nie ślizga.
 2. W pachwinowego gniecenie. Pomiar temperatury w marszczyć pachwiny jest na podobnym schemacie z pachy. Jednak ta metoda pomiaru temperatury nie jest bardzo łatwy w użyciu i może być stosowana dla starszych dzieci. Jeśli wszystko – nadal postanowił zmierzyć temperaturę ciała w pachwinowego fałdu dziecka, okruchy leżał na boku, przetrzyj przetłoczenie do wyschnięcia, a następnie umieścić termometr w taki sposób, że wszystkie jego końcówka została umieszczona w nim. Trzymając nogę dziecka, tak że termometr nie ślizga.
 3. W odbytnicy. W celu prawidłowego pomiaru temperatury ciała w odbycie, rodzice powinni być szczególnie ostrożni. Smarować termometr końcówki gotowanej olej roślinny lub dziecko śmietany, a następnie łagodnie wprowadzić końcówkę termometru do głębokości około pół centymetra. Nie należy używać do smarowania termometru dorosłych śmietanę, ponieważ mogą one spowodować poważne alergie.
 4. W jamie ustnej. W celu pomiaru temperatury ciała w ustach małego dziecka, trzeba użyć specjalnego smoczka – termometr. Do pomiaru temperatury w jamie ustnej u dzieci starszych dopuszczalne jest stosowanie wyłącznie termometrów cyfrowych, ale w każdym razie nie rtęć.

Pomiaru temperatury ciała dzieci, nie zapomnij, aby uwzględnić, że dokładnie, gdzie zostały wykonane pomiary. Na przykład w pachowych i pachwinowe krotnie termometru będzie wyższy o około 0,3 dziesiątych niż w ustach.

Rodzaje termometrów

Nie tak dawno temu do dyspozycji rodziców był jeden – tylko zwykły stary termometr rtęciowy. Choć kwestia co termometr lepiej, po prostu – po prostu nie stać. W naszych czasach nie jest tak duży wybór termometrów, że pytanie jest do rodziców, o co jest lepsze.

 • Podczerwone sutki – termometry

Z wyglądu podobny do termometru jest bardzo podobny do zwykłego smoczka. Wystarczy dać go do dziecka, jak zwykle i zabrać smoczka po sygnale. Wydawałoby się, że taka opcja jest bardzo wygodne. Jednak ta metoda posiada wady, główne, z których – Zniekształcenie danych pomiarowych. Są wyjaśnione w bardzo prosty – dziecko ssie smoczek, a to wpływa na siłę tarcia, która zwiększa termometr.

 • Paski temperaturowe – Wskaźniki

Te paski są wklejane na okruchy czole i kilka minut później zmienić ich kolor. Jednak te paski są bardzo niedokładne i mogą być używane tylko do wstępnej oceny stanu dziecka. Ale z reguły uważny matki, te paski są absolutnie nie jest to konieczne – gorączka z dzieckiem, będą one określić jeden po jego dotyku.

 • Termometry elektroniczne

Z wyglądu przypominają tradycyjne termometry elektroniczne rtęć. Jednak główna różnica polega na tym, że termometry elektroniczne zamiast rtęci do określenia temperatury ciała za pomocą specjalnych czujników. Po wykonaniu pomiaru temperatury zamknięcie sygnałów elektronicznego termometru. Jednak przy okazji, Lekarze – pediatrzy doradzają rodzicom, aby zmierzyć temperaturę termometrem elektronicznym przez pięć minut, nawet jeśli alarm wcześniej. Ogromnym plusem jest bezpieczeństwo i nieszkodliwość termometrów elektronicznych.

 • Termometr rtęciowy

Mimo ogromnej gamy najnowocześniejszych termometrem, dobry stary termometr nie jest gorsza od swoich pozycjach. I lekarzy, szczerze mówiąc, dać pierwszeństwo termometrów rtęciowych, które są najbardziej dokładne odczyty. Jednak, gdy stosowany u dzieci w każdym wieku, rodzice powinni pamiętać o ostrożności i w żadnym wypadku nie pozostawiać dziecka w momencie pomiaru temperatury ciała bez nadzoru.

Temperatura zapowiedzi

Jak wspomniano powyżej, doświadczony i uważny matka i prawie zawsze bez pomocy termometru można określić, że jej okruchy gorączką i termometr konieczne jest jedynie, aby określić temperaturę. Dlatego gorączka u dziecka może zrobić sobie znać w sposób następujący:

 • Zakłócenia w ośrodkowym układzie nerwowym.

Zanemogshy dziecko może być ospały, ciągle spać. Lub, wręcz przeciwnie, doświadczenie nadmierne emocje – kapryśny, odmawiają od zwykłych procedur.

 • Zimne kończyny.

Tyle dzieci poprzez zwiększenie temperatury ciała natychmiast rosną zimne dłonie i stopy. Jest to bardzo często po prostu paniki przeraża rodziców. Warunek ten jest spowodowany tym, że gorączka jest często ze względu na fakt, że istnieje nadal słaby układ naczyniowy dziecka reaguje na wzrost temperatury ciała skurcze naczyń. W rezultacie, krew jest w mniejszych ilościach i rączki i nóżki dziecka są zimne. Zazwyczaj reakcja jest typowa dla dzieci w wieku poniżej pięciu – sześć lat lub osłabione.

 • Zwiększona częstość oddechów.

Poprzez podwyższenie temperatury ciała okruchów oddychania się płytkie i często. Wszelkie uważny matka na pewno zauważą zmianę w normalnym rytmie oddechu.

Choroba czy …?

Jak już wspomniano, prawie każda matka zobaczyła na termometrze nawet bardzo niewielki wzrost temperatury ciała u dziecka błędnie sądzić, że dziecko jest chore – lub chorobę zakaźną. Oczywiście, często te obawy są uzasadnione, a temperatura staje się towarzyszem choroby zakaźnej. Jednakże, oprócz różnych wirusów i bakteryjnych, wzrost temperatury może być spowodowane przez czynniki zewnętrzne. I bardzo często rodzice w żaden sposób sprowokować takie skoki temperatury.

 • Zbyt ciepłe ubranie.

Na przykład, każda mama przynajmniej od czasu do czasu, ale ubezpieczone i zbyt ciepłe ubrania dziecko na spacer. Podobny efekt może prowadzić do przegrzania tego dziecka zniekształcenie jej termoregulacji i w konsekwencji wzrost temperatury ciała. Hipertermia, co wynika z tego przegrzanie może trwać do 48 godzin.

 • Zbyt wysoka temperatura otoczenia środowiska dziecka.

O tym samym mechanizmie naruszeniem procesie termoregulacji jest wyzwalany w przypadku gdy dziecko jest długi czas w miejscu nasłonecznionym lub w dusznym pomieszczeniu. Dlatego w gorącym sezonie, lekarze zalecają spacer w godzinach porannych i wieczornych, aby uniknąć zatłoczonych miejscach, a także sauny i łaźnie parowe.

 • Nadmierny stres.

Ludzie tam jest coś takiego jak „wrzasnął temperaturę.” Lekarze sugerują również, że jest to realne. Temperatura ciała dziecka może wzrosnąć znacznie powyżej normy, jeśli dziecko płacze przez dłuższy czas, lub pod wpływem stresu, na przykład, miał ważny egzamin lub kontrolę. Takie przypadki podnieść temperaturę na tyle powszechne wśród uczniów szkół podczas egzaminów wstępnych i dyplomowych.

 • Ząbkowanie.

O tym, że Ząbkowanie jest często towarzyszy gorączka, słyszeliśmy wszystkich rodziców, bez wyjątku. Ktoś naprawdę wierzy w to, ktoś znajdzie te informacje relikt przeszłości. Jednak lekarze – pediatrzy nie dzielić jedną lub drugą pozycję. Użytkownicy uważają, że samo w sobie jest ząbkowanie nie jest zjawiskiem patologicznym, które mogą prowadzić do hipertermii. Natomiast ząbkowania często staje się przyczyną zapalenia dziąseł procesu błony śluzowej. Ale ten proces zapalny może doprowadzić do tego, że temperatura niemowlęcia może się zwiększyć.

Ale wszystkie te przypadki łączy jedno – temperatura rzadko przekracza 38 stopni na rysunku. Ale wyższe temperatury, niestety, często wskazuje na rozwój dziecka jakiejkolwiek choroby. Hipertermia towarzyszy praktycznie wszystkie choroby wieku dziecięcego: ospa wietrzna, odra, różyczka i in. Ponadto, prawie wszystkie ostre infekcje dróg oddechowych u dzieci towarzyszy gorączka. Ponadto gorączka dziecko jest zakażeń jelitowych ENT – chorób i schorzeń układu oddechowego.

Dlaczego tam jest wzrost temperatury ciała?

Zbyt wiele matek z roku na rok nadal popełnić ten sam błąd – na oczach od temperatury termometru powyżej 37 stopni, zaczynają próbować przebierając w środkach, aby obniżyć temperaturę do wartości prawidłowych. Uważa się, że mama natychmiast zestrzelony temperaturę, będą one zapobiec jego dalszej promocji i rozwoju choroby.

Ale w rzeczywistości nie jest to przypadek. Gorączka nie jest chorobą, lecz jedynie wskazuje, że ciało dziecka jest walka z jego układu odpornościowego i agentów obcych – bakterii, wirusów.

W podwyższonej temperaturze, aktywny korpus i rozmnażanie się wirusów i bakterii, wzrost jest zatrzymany, część obcych agentów umiera. Poza tym ważne jest to, że temperatura ciała jest wyższa niż 39 °, korpus zaczyna produkować przeciwwirusową substancją ochronną, zwany interferonu, a także zaczyna immunoglobuliny – białka dla normalnego funkcjonowania układu immunologicznego.

Innym błędem jest to, że stopień wzrostu temperatury i stopnia ciężkości choroby, są ze sobą ściśle powiązane. Jednak w rzeczywistości nie jest to przypadek, szczególnie u małych dzieci, których układ odpornościowy nie działa prawidłowo. , A zatem odpowiedź do tej samej choroby u różnych dzieci mogą być bardzo różne – na przykład, jedno dziecko katar może wystąpić z małym lub bez gorączki, a drugi odczyt termometru może osiągnąć 39 stopni. O szczególnym znaczeniu dla lekarzy są przypadki, w których takie poważne choroby, takie jak zapalenie płuc, występujące nawet bez temperatury.

Nie jest zatem konieczne, aby spieszyć na farmakologiczne i zacząć strzelać w dół temperaturę. Zazwyczaj lekarze nie zalecają spróbować obniżyć temperaturę ciała poniżej 38 i 5 stopni. Wyjątek stanowią dzieci poniżej jednego roku i te dzieci, które zostały wcześniej przypadki drgawek gorączkowych.

Możemy obniżyć temperaturę

Ale mimo wszystkich zalet wysokiej temperatury, istnieje pewien aspekt, po którym temperatura jest nie tylko możliwe, ale także trzeba zestrzelić. W tym przypadku, jeśli termometr przeszedł za 39, pracę układu odpornościowego, przeciwnie, zaczyna w dużej mierze przygnębiające czasami zwiększa obciążenie układu sercowo – naczyniowego i oddechowego systemów.

Aby pomóc dziecku i złagodzić jej stan, rodzice powinni wiedzieć o tym, jak szybko i bezpiecznie obniżyć temperaturę dziecka. Aby obniżyć temperaturę lekarzy przepisać leki substancja czynna jest albo paracetamol lub ibuprofen. Podobne preparaty temperatury dla dzieci sprzedawanych w każdej aptece bez recepty.

Tutaj jest ulubionym temperaturę sieciowania jak aspiryna lub kwas acetylosalicylowy do dzieci nie jest zalecane, ponieważ jest to bardzo negatywny wpływ na stan błony śluzowej żołądka. Nie należy eksperymentować z nieznanym wam wcześniejsze leki nie zatwierdzone przez lekarza. Nie chcesz otrzymywać oprócz zakresie temperatur od innych powikłań? Dlatego też dać dziecku na podjęcie decyzji lekarza dziecięcego – pediatra.

Oprócz leków nie zapomnij o metodach nielekowych aby obniżyć temperaturę:

 • Gąbką z wodą.

Jeszcze kilka lat temu, ludzie byli bardzo popularny gąbką z wodą i octem. Jednak współczesna medycyna takiego sposobu obniżenia temperatury stosuje niezwykle negatywne. Podczas pory hipertermii dziecka jest znacznie zwiększona, a ocet praktycznie bez przeszkód wniknąć w ciało dziecka. W wyniku zatrucia mogą rozwijać, a nawet przerwanie normalnego funkcjonowania nerek. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, w jaki sposób obniżyć temperaturę bez leków.

Nawiasem mówiąc, pocierając wódka jest niedopuszczalne z tego samego powodu – alkohol jest szybko wchłaniany przez pory rozszerzonej temperatury, co prowadzi do ogólnego zatrucia organizmu dziecka z etanolem.
Dużo bardziej wydajny i bezpieczniejszy wytrzeć dziecko szmatką zwilżoną czystym letnią wodą. Wytrzeć uchwyty, brzuch, plecy, kochanie, nie zapomnij o pachami. Wipe nie może być mniejsza niż raz na godzinę.

 • Okłady.

Jeśli temperatura dziecka jest ponad 39, 5 ° natychmiast wywołać pożarów „pierwsza pomoc” i ich przybycia całkowicie rozebrać dziecko i zawinąć w ręcznik namoczone w wodzie o temperaturze pokojowej. Zmień arkusz ponieważ jest ogrzewany, przed przybyciem karetki. Jednak w żadnym wypadku nie przesadzić i nie owinąć dziecko w arkuszu namoczoną w zimnej wodzie zbyt.

Uważaj na schemacie picia chorym dzieckiem. Brak płynu w organizmie podczas hipertermii bardzo negatywny wpływ na przebieg choroby i samopoczucia dziecka. Zalecana ilość cieczy w podwyższonej temperaturze ciała, – co najmniej 100 g na kg masy ciała dziecka. Płyn należy pić małymi porcjami, ale często. Najlepiej jest woda dziecko czystej zimnej wody lub soku.

Pamiętaj, aby zmierzyć temperaturę ciała chorego dziecka – co najmniej raz na dwie godziny. Środek ten umożliwia śledzenie skuteczności środków mających na celu obniżenie temperatury. Rzeczywiście, w przypadku gdy dla niektórych – z jakiegokolwiek powodu przeciwgorączkowe nie miał właściwej ekspozycji, należy szukać innych sposobów, aby obniżyć temperaturę. Ponadto, w oparciu o krzywe temperatury ciała lekarza można dokładniej ocenić właściwości choroby.

W każdym razie, wzrost temperatury ciała u dziecka w każdym wieku jest sygnałem do poszukiwania pomocy medycznej od lekarza. Tylko lekarz może naprawdę docenić cały obraz choroby, aby wyznaczyć schematu leczenia, a jeśli to konieczne, skierować dziecko do szpitala. A co najważniejsze – lekarz zaleci leczenie, które nie usunie aktualną temperaturę, a przyczyną jego wzrostu, czyli choroby.

load...