Wypryski skórne i nowoczesne sposoby ich korygowania

Zawartość:

W dzisiejszym świecie, leczenie blizn – jest to bardzo realna możliwość, dostępny dla wszystkich.

load...

To nie jest to, że można łatwo i szybko pozbyć się jakiejkolwiek wady w skórze. Zazwyczaj proces leczenia trwa dość długo i wymaga dużo cierpliwości. Niektóre blizny są trudne do poprawienia, ale jeszcze można je zminimalizować, aby wygładzić, do wyboru odpowiedniej strategii leczenia. Prawidłowa pielęgnacja skóry w tym okresie jest bardzo ważne: musi być czyszczone codziennie i prać, nawilżają odżywcze kremy.

Blizny stanowią praktycznie taka sama. Blizny – krajowy zdefiniowania różnych blizn. Z medycznego punktu widzenia, są one tworzone przez regeneracji skóry z wszelkiego rodzaju uszkodzenia (oparzenia, choroby skóry, uderzenia mechaniczne).
Leczenie blizn przeprowadzane zarówno dermatologów, kosmetologów i lekarzy.
Powrót do spisu treści

Blizny różnią się w tych dwóch typach

Fizjologiczne – ten rodzaj blizny, które powstają po urazie, charakteryzuje się tym, że są one stopniowo zaczynają zanikać, stając się niepozorny i zmniejszenie objętości.

Patologiczny – tu odwrotnie dzieje, staje się jasne żwacza czerwone lub niebieskie, wzrasta jej powierzchnia.

Drugi rodzaj blizn jest najbardziej trudne, trudne do wyleczenia i wymaga natychmiastowej interwencji wykwalifikowanego specjalistę.

W leczeniu defektów skóry, przede wszystkim konieczne jest, aby określić swoje poglądy. To pomoże Ci wybrać najbardziej optymalną metodę korygowania obszar problemu.

load...


Powrót do spisu treści

Następujące rodzaje blizn

 • Zanikowe blizny. Znajdują się poniżej powierzchni otaczającej skóry, tkanki patrzeć wiotki. Może być utworzona przez szorstką ściskanie czyraki, wrzenia. Typowym przykładem zanikowego blizny rozstępy lub rozstępy. Traktowane wypełnianie „doły” specjalne konstrukcje z kwasem hialuronowym lub sprzętu obierania.
 • Blizny Normotroficheskie. Są wyrównane ze skórą są one sprężyste i płaski lub mieć ciała blady kolor. Są cienkie lub szerokie i rozciągnięte. W leczeniu blizn nie normotroficheskie zalecił radykalne środki (zabiegu). Maksymalna korekta może zostać osiągnięty za pomocą skórek lub mikrodermabrazji.
 • Przerostowe blizny. Gatunek ten charakteryzuje się tym, że wystaje ponad powierzchnię skóry jest różowy. Utworzone z nadmiaru kolagenu. Doskonała uczta. Optymalne wyniki w korekcji blizn daje chirurgicznym wycięciu blizny i iniekcji środki hormonalne do blizny elektrofonoforez hydrokortyzon, Kontraktubeks. Mniejsze grzbiety mogą być usunięte przez skórki chemicznych dermabrazja i laserowy.
 • Keloidów. Istnieje wentylator lub w kształcie gwiazdy, szorstki, bolesne, mogą powodować swędzenie, wrażliwy. Po zabiegu może dać nawrotom, kontynuując jej wzrost. Jest to bardzo trudne do walki z bliznowców. Tylko wykwalifikowany lekarz będzie mógł wybrać najlepszą opcję leczenia.

Interwencja chirurgiczna jest nieskuteczna w tym przypadku wycięcie keloidów prowadzi do wytwarzania kolagenu i dalej nawrotem. Najbardziej odpowiedni sposób korekcji uważane wprowadzeniem do żwacza kortykosteroidy (do 90% skuteczności). Dają dobre wyniki krioterapię i radioterapii.

Nowoczesne kosmetyce wykorzystuje się wiele różnych metod leczenia blizn, które dają dobre działanie i mniej widoczny i nieporęczne istniejących wad.

Korekcji wad odbywa się w zależności od gatunku, wieku blizn i właściwości skóry.


Powrót do spisu treści

Główne an_3 leczenia blizn

 • Plastikowa powierzchnia skóry blizna

Jest on stosowany w kontroli dużych blizn strefy, które powstały w wyniku urazu lub zabiegu chirurgicznego. Istotą techniki polega na wycięciu blizny tkanek nakładki szwów kosmetycznych. Gdy stosuje się więcej autodermaplasty rozległe zmiany, tzn strzęp zdrowej skóry z innych obszarów są przesadzane do uszkodzonego obszaru.

 • Technika mezoterapia

Stosowany w leczeniu blizn po trądziku, chore tkanki podaje się specjalny zastrzyk zawierający aktywny, regenerujące i odmładzające składniki skóry.

 • Krioterapia lub kriodermabraziya

Krioablacji sposób polega na zastosowaniu ciekłego azotu, w niskiej temperaturze. Na powierzchni blizny stałą końcówką, która jest stopniowo chłodzony od -40 do -80 ° C, Zabieg jest prawie bezbolesny, chyba tylko nieznaczne pieczenie i mrowienie. Martwe tkanki odrzucony w ciągu kilku tygodni. 3-6 miesięcy produkowana nowa skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna.

 • Farmakoterapia

Grupa ta zawiera interferon i wprowadzenie hormonów. Leczenie należy prowadzić wykwalifikowanego specjalisty, istnieje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

 • Laser resurfacing skóry

Blizna składa się z tkanki łącznej, a wiązka lasera odparowuje je. Gdy zanikowe blizny mielenia je najpierw, a następnie napełnić lub żeli kolagenowych. Procedura szybkie i bezbolesne. To zajmie około 4-6 laserowy zabiegi, aby osiągnąć najlepszy efekt.

 • Peelingi chemiczne Hardware

Odróżnić powierzchnię, medianę i głębokie peelingi, w zależności od wielkości i głębokości blizny. Oznaczają sprzęt i leczenia uszkodzonej tkanki, w których szlifowanie blizna i ożywienie skóry.

 • Piasek mikrodermabrazja

Sposób działania podobny do obierania. Dzięki usunięciu zmiany bliznowacenia stymulowane procesy regeneracyjne i zdrową skórę jest utworzony.

 • Dermotoniya (masaż próżnia)

Specjalny masaż prowadzone pod próżnią, aby przywrócić limfy i krążenie krwi w tkankach, co prowadzi do zmniejszenia objętości blizny i wyrównywania.

 • Leczenie zewnętrzne

Metoda ta jest odpowiednia dla młodych (nie więcej niż sześć miesięcy) blizn. Preparaty do miejscowego leczenia bardzo niewiele. Może to być płyta z żelem silikonowym lub bandaży klejące, maści hydrokortyzonu.

 • Tradycyjne metody

Pooperacyjne wady można korygować borsuka tłuszczu maści i napary ziołowe (kwiaty nagietka, sok Kalanchoe i ziele piołunu mniszek lekarski, mlecz). Do leczenia blizn powszechnie stosowanych pszczeli i infuzji korzeń prawoślazu.

Wszystkie zabiegi wykonywane są pod nadzorem specjalisty i placówek medycznych. Przed wykonaniem jakiejkolwiek procedury niezbędne do ukończenia pełną kontrolę, aby dowiedzieć się obecność przeciwwskazań i nie ma alergii na leki podawane. Po sesji leczenia muszą być zgodne ze wszystkimi zaleceniami lekarza i starannej pielęgnacji skóry.

Ważne jest, aby znaleźć najpewniejszą i najbezpieczniejszą drogę do poprawiania, które pomogą pozbyć się problemu i zobaczyć wynik pozytywny.

load...