Wymioty i biegunka u dziecka

Zdrowie dzieci jest głównym problemem wszystkich rodziców, bez wyjątku. A małe dzieci często dają rodzicom powód do alarmu – szyja boli, smark, jeśli nie: biegunka lub wymioty. A moja matka musi wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy dziecku przed przybyciem lekarza.

load...

Jednak, aby matka mogła dać dziecko potrzebuje pomocy, ona musi wiedzieć, że może sprowokować pojawienie się biegunki lub wymiotów. Tak, a pomoc powinna być również wyświetlane poprawnie – inaczej stan dziecka może ulec pogorszeniu w znacznym stopniu. To, co zostanie omówione w tym artykule – wymioty u dziecka bez gorączki i biegunki, a biegunka lub wszystkich objawów towarzyszy gorączka.

Cechy Biegunka u dziecka

Istnieje wiele różnych czynników, które mogą doprowadzić do rozwoju biegunki u dzieci. Wśród nich są infekcje jelitowe i zatrucia pokarmowe i zakażenia pasożytnicze lub niedobór laktazy, stres, podejmowanie pewnych leków i innych.

Krzesło z biegunką, dziecko może też być różne, zarówno w kolorze i smaku i konsystencji. Liczby te zależą od tego, co dokładnie było przyczyną zaburzeń jelitowych. Krzesło, dziecko może być w postaci cieczy, prawie wodniste i bzdurny, brązowy lub zielonkawy, aw rzadkich przypadkach – nawet biały. Krzesło może być bardzo śmiały, błyskotliwy, z kawałkami strawionego pokarmu. Zapach krzesło może również być bardzo różna – od braku zapachu w ogóle kwaśny lub zgniłe. Według dziecka konsystencji stolca doświadczony lekarz może z dużym prawdopodobieństwem założyć, że to było przyczyną choroby.

Tak więc, na przykład, jeśli dziecko cierpi na zakażenie rotawirusem, krzesło on zazwyczaj piana, malowane może być w różnych kolorach – z Amoebic czerwonka kolor malinowy galaretki, salmonellozy – kolor bagiennego szlamu, zapalenie wątroby – a cały biały. Ale, oczywiście, nie lekarz zdiagnozować chorobę opartą tylko na kolor i zapach na krześle – będzie posiadać wszystkie niezbędne testy. Nie ostatnią rolę odgrywa nieobecności lub obecności dziecka wymioty i temperatury – dane te są również brane pod uwagę podczas stawiania diagnozy.

load...

Bardzo często cierpią z powodu biegunki dzieci poniżej jednego roku życia. A zjawisko to ma pewne obiektywne wyjaśnienie, że rodzice muszą brać pod uwagę:

 • Naruszenie higieny osobistej i norm sanitarnych

Najczęstszą przyczyną biegunki u niemowląt jest zaniedbanie podstawowych norm sanitarnych rodzice. Słabo myte ręce brudne smoczki lub butelek, brudne grzechotka – z których wszystkie mogą powodować infekcje żołądkowo – jelitowym.

 • Dieta

Ważne jest, aby dokładnie kontrolować dietę dziecka. Najmniejszy błąd – źle jakość, skład lub ilość żywności może prowadzić do zaburzeń jelitowych. Również układ pokarmowy dziecka jest to, że wszelkie zmiany w diecie może powodować zaburzenia jelit.

 • Nagła zmiana stref klimatycznych

Nawet dorośli gwałtownych Przesuwa zmiana klimatu jest bardzo trudne. A co powiedzieć o bardzo małych dzieci. Dlatego lekarz w pierwszych dwóch latach życia nie jest wysoce zalecane, aby zaplanować wycieczki z dzieckiem w różnych strefach klimatycznych. No i jeśli ta wycieczka jest koniecznością, rodzice powinni kupować przeciwbiegunkowe środki farmakologiczne.

Dla dzieci biegunka strasznych powikłań, takich jak odwodnienie. A młodsze dziecko, tym bardziej straszne dla niego odwodnienie. Główne objawy odwodnienia są:

 • Zwiększone pragnienie

Kiedy dziecko odwodnienie może wystąpić silne poczucie pragnienia. Dziecko, które nie mogą prosić o drinka, główny wskaźnik jest sucha gąbka baby – może nawet złamać. Ale nie spiesz się do picia dziecko – pamiętać, że duża ilość cieczy może wywołać atak wymiotów. Ciecz dziecko powinno być podawane w małych porcjach – ok łyżeczką, ale po krótkim czasie – około pięć – dziesięć minut. Mówiąc najprościej, dziecko musi być wylutowywania.

 • Zmiany skórne

Skóra dziecka staje się sucha i traci elastyczność. Jednak rodzice mogą zauważyć ten objaw tylko z bardzo silnym odwodnieniem, co stanowi poważne zagrożenie dla stanu dziecka.

 • Oddawanie moczu zmiana

Bardzo istotną wartość diagnostyczną w odwodnienia ma oddawanie moczu dzieci. Jeśli dziecko z oddawaniem moczu mniej niż 6 razy dziennie, kolor moczu jest ciemny i ma ostry zapach, może być podejrzewany znaczące odwodnienie. W obecności odwodnienia u małych dzieci w wieku do trzech lat pokazuje natychmiastowej hospitalizacji. A Twoje dziecko ma biegunkę do roku prowadzi do odwodnienia w 70% wszystkich przypadków.

Jelitowe zakażenie, zatrucie pokarmowe

Ponadto, wymioty i biegunka może wystąpić u dziecka z zatruciem pokarmowym lub różnych infekcji jelitowych. W takich przypadkach biegunka jest prawie zawsze towarzyszy niekontrolowane wymioty, gorączka – czasami do bardzo znaczących cyfr, istnieje silny ból w brzuchu.

Ponadto pogarsza się i ogólny stan dziecka w dużym stopniu. Dziecko staje się apatyczny, ospały, nie chce jeść, nie mogę spać prawie cały czas. Ponadto, w ostatnich latach lekarze coraz częściej do czynienia z ostrą chorobą układu oddechowego z zespołem biegunka. W takich przypadkach dziecko zidentyfikować wszystkie te objawy. Które są typowe dla SARS – katar, kaszel, ból gardła, gorączka. Jednak oprócz tych wszystkich „uroków”, dziecko rozwija się biegunka i wymioty. Na pierwszych objawów choroby, rodzice powinni jak najszybciej skontaktować się z lekarzem – u małych dzieci zwiększa odwodnienie szybko, w ciągu zaledwie kilku sekund.

Dysbioza jelit, zespół jelita drażliwego

Inną częstą przyczyną biegunki u dzieci – to dysbacteriosis. Dysbioza nazywa naruszenie normalnej mikroflory w jelitach. Z reguły dysbioza jelitowy jest prawie zawsze towarzyszy tzw zespół jelita drażliwego.

Dysbacteriosis nie tak trudno rozpoznać, że ma dość specyficzne objawy:

 • Ból brzucha

Dziecko może skarżyć wyginając ból w jamie brzusznej. Jeśli maluch jest mały i nie mogę narzekać na ból, uprzejmy matka może łatwo zauważyć zmiany w zachowaniu okruchy – wołał, nogi twist.

 • Bębnica
 • Biegunka lub zaparcia

Inną cechą dysbioza wyraźniejsze są naprzemienne zaparcia i biegunki. I podczas biegunki u dziecka bardzo szczególne krzesło – ciecz mało, z fragmentów strawionego pokarmu, który ma bardzo nieprzyjemny zapach. Kiedy widzisz te objawy, trzeba pokazać dziecko do lekarza, który będzie określać diagnozę i przepisać odpowiednie leczenie.

Niedoborem laktazy

Ponadto, dość często przyczyną biegunki u niemowlęcia jest niedobór laktozy. Naruszenie ma miejsce w przypadku, gdy korpus o zawartości dzieci zmniejszone lub nie występuje enzym, taki jak laktoza. Przyczyny łamania, kilka – może być wrodzone, dziedziczone cechą ciała dziecka i może być wynikiem dziecko przeniósł ostre infekcje jelitowe. Ponadto naruszenie może wynikać z reakcji alergicznych na mleko krowie, w wyniku odbierania liczbę środków farmakologicznych.

Dość często, niedobór laktazy u niemowląt jest w naturze zjawisko tymczasowe i jest spowodowane przez fizjologicznej niedojrzałości jelita. Jako dziecko dorasta i dojrzewanie niedoborem laktazy jelitowej biegnie sam, bez – jakiejkolwiek interwencji zagranicznej.

W przypadku wrodzonym niedoborem laktazy jest jej objawy pojawiają się w pierwszych godzinach życia. Podczas każdego podawania dziecka była pianką ciecz stolca, mający wyraźne kwaśny zapach. Dodatkowo, dziecko obecne skurcze jelit, wzdęcia, zarzucanie treści żołądkowej i odbijania jest prawie stała, utrata wagi, przekraczając normy fizjologicznej. Głównym wskaźnikiem niedoboru laktozy dziecka jest obecność węglowodanów w kale.

Leczenie niedoboru laktozy jest zgodny z ścisłej diecie – całkowite wykluczenie z diety dostaw mleka. Co do zasady, środek ten jest bardzo skuteczny – na drugim – czwarty dzień dziecko zniknęło biegunka, wymioty, kolka jelitowa znikają. Począwszy od piątego dnia dziecko zaczyna przybierać na wadze. Należy mieć na uwadze, że przejście do mieszaniny laktozy powinna być gładka – na dwa – trzy dni.

Enteropatia glutenowa

Choroba jest wyrażona w baby nietolerancji glutenu – białka, które są zawarte w uprawach zbożowych. Choroba zazwyczaj dziedziczone lub uzyskane w wyniku jelitowych robaczyc lub zarażenia.

Zasadą jest, że choroba daje o sobie znać pod koniec pierwszego roku życia, gdy do wprowadzenia pokarmów stałych ze zbóż lub bułki tartej w żywności dietetycznej. Dziecko ukazał jego objawów klinicznych, takich jak obfite pienisty krześle z ostrym i bardzo nieprzyjemny zapach, utrata masy ciała. W miarę postępu choroby dziecko obserwuje rozwój tłuszczu, witaminy i niedobór białka. Jeśli choroba została zignorowana, to postęp – dziecko na plecach silnego wycieńczenia będzie bardzo duża, obrzęk brzucha.

W leczeniu tej choroby z diety dziecka należy wykluczyć wszystkie te potrawy, które zawierają w ogóle – lub zboża – czy gryczanej, ryżu lub kaszy manny. Ponadto, dziecko zostanie zarejestrowany szereg konkretnych środków farmakologicznych.

Wymioty u dzieci

A jeśli biegunka mniej lub bardziej wyraźne, a następnie wymiotów u dzieci jest dużo więcej pytań. Wymioty u dziecka może być absolutnym doddle, nie wymaga co najmniej kilku – lub lęk. Sygnał może być na tyle ciężka choroba wymagająca natychmiastowej interwencji lekarskiej.

Wymioty u dziecka nigdy nie jest niezależna choroba. Że – tylko objawowe śladu – lub chorób metabolicznych, zaburzeń żołądkowo – jelitowym lub objaw ogólnego zatrucia organizmu dziecka. Przyczyną wymiotów u dziecka, oprócz tych chorób, dla których nie są i biegunka i wymioty, które zostały już wymienione powyżej, to jest:

 • Ostre zapalenie wyrostka

Najczęściej pierwszym objawem zapalenia wyrostka robaczkowego u niemowląt jest właśnie pojawienie się wymiotów. A w każdym razie, nie zapomnij o takiej możliwości – niestety, ale w ostatnich latach coraz więcej lekarzy są zmuszeni do pracy w ostrych dzieci wyrostka robaczkowego, które nie osiągnęły jeden rok życia.

 • Choroby centralnego układu nerwowego

Bardzo często wymioty są sygnałem istniejących nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu nerwowego. W większości przypadków te zaburzenia są: niedotlenienie, wiążące organiczną choroby ośrodkowego układu nerwowego, podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe.

 • Otrzymywanie preparatów farmakologicznych

Czasami wymioty jest odpowiedzią organizmu do przyjmowania niektórych środków farmakologicznych. Co do zasady, ustalenie takie wymioty nie jest tak trudne – pojawia się w ciągu pierwszej godziny po zażyciu leku.

 • Pilorospazm

Piroplazmoza zwane skurcze odźwiernika, dlatego regularne opróżnianie żołądka staje się niemożliwe. Choroba jest funkcjonalny. To daje o sobie znać w pierwszych dniach życia. Dziecko zaczyna wymioty po karmieniu. Jednak to nie jest bogaty, a tam nie ma po każdym karmieniu. Wymioty mogą zawierać pasmami żółci. Dziecko traci na wadze, ale nie krytyczny. Dziewczęta narażone na tę chorobę częściej niż chłopcy. Lekarz przepisze dziecku normalne leczenie.

 • Pyloristenosis

Choroba ta charakteryzuje się zaburzeniami opróżniania żołądka. To naruszenie jest wadą brutto części odźwiernikowej żołądka i jest wrodzony przerost błony mięśniowej tylko odźwiernika. Choroba ta, w przeciwieństwie do pilorospazme znacznie bardziej podatne na chłopców.

Po raz pierwszy choroba staje się namacalna pomiędzy drugim i czwartym tygodniu życia pozostaje. Po każdym karmienia dziecka przychodzi tryskającej obfite wymioty, a jego objętość w znacznym stopniu przekracza ilość pokarmu. Między posiłkami, dziecko, stała mitralnej.

Dziecko szybko traci na wadze, jego skóra staje się tak spieczone, że jest łatwy w prowadzeniu w małych fałd. Dziecko pojawiła systematyczne zaparcia i apetyt jest znacznie zwiększona. W tym przypadku rodzice powinni jak najszybciej udać się do lekarza o pomoc – leczenie zaburzeń trawiennych chirurgii systemu sam, a nie opóźnić jeden dzień.

 • Ostre zapalenie błony śluzowej żołądka

Niemowlęta mogą utknąć i choroby jak ostre zapalenie błony śluzowej żołądka. W tym przypadku dziecko wymiotuje pojawi, nie towarzyszą każdej biegunka lub gorączka. Jednak dziecko może stać się niespokojny, bo prawie na pewno boli żołądek. W tym przypadku matka powinna umieścić dziecko, oferują mu drinka i skontaktować się z lekarzem – pediatrą, który zbada dziecko i decydowania o dalszych taktyki leczenia okruchów.

 • Migrena

Wszystko słyszeliśmy nie raz o takich chorobach jak migrenowe bóle głowy, a może okresowo cierpią z jego atakami. Ale niewiele sobie sprawę, że niewiele matek pipsqueak może cierpieć z najcięższych ataków migreny. I są okruchy mogą również towarzyszyć napady wymiotów. Prawidłowa diagnoza może być tylko doświadczony lekarz – neurolog.

 • Ciało obce

Pamiętaj, że małe dzieci mają tendencję do ciągnięcia wszystko do buzi. I zdarza się, że drobne przedmioty dziecko może połknąć. A jeśli połknięte ciało obce jest wystarczająco duży i utknie w przełyku, dziecko może rozpocząć intensywne wymioty spowodowane spazmicheskim skurcz mięśni gładkich przełyku.

Z reguły takie wymioty następuje w ciągu kilku minut po dziecko połknięcia ciała obcego. Dziecko jest bardzo niespokojne, mogą zacząć płakać, jego oddech może być bardzo trudne, może rozwijać silne łzawienie oczu. Wymioty zawiera niestrawione jedzenie, a w przypadku gdy obcy przedmiot uszkodzenie błony śluzowej przełyku, mogą pojawić się smugi krwi.

Jeśli zauważysz takie objawy, rodzice powinni jak najszybciej, aby spowodować brygadę „pierwszej pomocy”.

Ściśle mówiąc, każdy wymioty u niemowląt w żadnym wypadku nie powinny być pozostawione bez należytej uwagi ze strony rodziców. W przypadku, gdy dziecko jest zdrowe, wymioty napady nie powinno być. I narzekać na maleńkim dzieckiem bez względu na to, co nie może zatem, wymioty jest często jedynym znakiem ostrzegawczym.

Tak, i biegunka są również w żadnym wypadku nie mogą być ignorowane – w rzeczywistości jest to w prawie wszystkich przypadkach dowody na obecność w organizmie dziecka pewnych procesów patologicznych. Wymioty i biegunka u dzieci – powód do natychmiastowego leczenia u lekarza!

load...