Wyjściem z depresji: jak przywrócić spokój

Zawartość:

Depresja – prawdziwy „emocjonalny plaga” współczesnego człowieka. Czasami jest nawet bardziej interesujące – to jest naprawdę zjawiskiem nowoczesnym, albo po prostu nie został udokumentowany w kilku dawnych czasach, ponieważ wydaje się, że wcześniej ludzie nie cierpią z powodu depresji? Najprawdopodobniej była uciskanych ludzi w przeszłości, tylko nowoczesny intensywne tempo niekorzystnych warunków środowiska życia i przyczyniła się do bardziej poważnego i przedłużającego się wycieku depresji.

load...

Co definiuje depresję? Jest to stan depresji i depresji. Depresja charakteryzuje się brakiem motywacji do jakiejkolwiek aktywności, znacznego spadku samooceny, głęboki smutek, smutny uczuć i zanurzeniu w ciemności i beznadziei. Gdy ludzie mają depresję, to samo życie wydaje im pomalowane czarną farbą. Depresyjne ludzie bierność, niezdecydowanie, tracą apetyt, cechują się zaburzeniami snu. Dość często przychodzą do głowy myśli o śmierci i samobójstwie.

Oczywiście, jest to bardzo nieprzyjemne, a czasem bardzo poważnym stanie, a my szczerze współczuję, jeśli doświadczają depresji w życiu; a jednak wyjście z depresji – nie ma takiej rzeczy niemożliwe. Główną rzeczą, którą musisz sam zdecydować, co naprawdę chcesz robić. I jakie są metody i sposoby walki z depresją – pokażemy.

Pierwszym krokiem w walce z depresją

Oczywiście, należy skonsultować się z lekarzem w celu zbadania możliwych przyczyn medycznych tył depresji. Trzeba mieć świadomość, że niektóre rodzaje depresji może być spowodowane przez niektóre choroby lub być skutkiem ubocznym niektórych leków. Ponadto, w niektórych przypadkach choroba może powodować objawy podobne do objawów depresji.

Aby zrozumieć przyczyny swojej choroby może być tylko lekarzem, wizyta które trzeba zaplanować, nie odkładając go na czas nieokreślony. Lekarz określi jakiekolwiek fizyczne przyczyny depresji (chyba, że ​​jest to spowodowane przez jakiegoś wstrząsu duchowego) oraz określenia specjalnego traktowania. Powszechne choroby, które mogą powodować depresję obejmują:

load...
 • Witamina lub niedobory mineralne, zwłaszcza dla osób z restrykcyjnych diet.
 • Choroby tarczycy, brak równowagi hormonalnej.
 • Stosowanie niektórych leków (Mówiliśmy już o tym). Uważnie przeczytać instrukcje dotyczące sposobu przyjmowania leków i doradztwo na depresję nie zapomnij powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych leków.
 • Alkohol lub inny nałóg.
 • Jest też predyspozycje genetyczne do depresji.
 • Zaburzenia lękowe, choroby serca, udar mózgu, rak, cukrzyca i choroby Parkinsona. Choroby te mogą poprzedzać lub spowodować, aby być wynikiem depresji.
 • U kobiet, depresja jest często towarzysz zmianami hormonalnymi w organizmie (depresji poporodowej, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, menopauza)

Jeżeli lekarz uzna to za konieczne, mógłby powołać antydepresanty. Ale musisz zrozumieć, że dla większości ludzi, lek nie może być jedynym rozwiązaniem problemu. Konieczne jest, aby szukać innych dróg wyjścia z depresji, z wykorzystaniem wszystkich możliwych i dostępnych narzędzi (np czytanie książek samopomocy czy duchowe wsparcie przyjaciół i bliskich do Ciebie).

Po skonfigurowaniu całkowicie przeciwko leków przeciwdepresyjnych, należy powiadomić lekarza. Wyjaśnił, że nie jest w twoim przypadku, alternatywnych metod leczenia – na przykład za pomocą kojący ziołowych. W większości przypadków przebieg leczenia lekami nie jest wymagane; ale ważne jest, aby zrozumieć, że walka z niektórych form depresji bez pomocy leków jest bardzo trudnym zadaniem, a ostatecznie będzie to wymagało znacznie więcej czasu.


Dowiedzieć się, w obliczu wroga

Dowiedz się wszystkiego na temat depresji, będziesz w stanie lepiej pomóc sobie sami. Twoja wiedza powinna pokazać, że depresja – to prawdziwy fenomen, który powinien być traktowany poważnie, i że istnieje wiele sposobów, aby pomóc pokonać go. Szersze rozumienie depresji pomoże rozwiać niektóre obawy i niepokoje. Będzie to również daje narzędzia dzięki którym można pomóc sobie. Co można zrobić, aby uczyć się depresji?

Odwiedzić lokalne biblioteki i odebrać książkę o depresji, o doświadczeniu smutku, niepokoju i szczęścia. Poszukaj odpowiedniej literatury w sekcji psychologii. Jeśli jesteś jeszcze bardzo młody, zapytaj bibliotekarza, aby podnieść swoje książki na ten temat, napisane specjalnie dla młodzieży i młodych dorosłych. Wychodzenie z depresji, czytając o nazwie „biblioterapia”, a już dawno zostały uznane przez skuteczności tej metody.

Jeśli są wystarczająco zmotywowani do podjęcia na ścieżce ożywienia, to może być bardzo przydatne dla Ciebie. Metoda ta nadaje się szczególnie do tych ludzi, którzy są zawsze zwracają się do badań naukowych i literaturze, jako okazję do znalezienia odpowiedzi na wszystkich próbach życiowych.

Utrzymać zdrowe relacje

Wsparcie ze strony ludzi, którzy kochają i dbają o ciebie jest ważną częścią procesu odzyskiwania. Podziel się z ludźmi, których zaufanie swoich uczuć i powiedzieć im, że chcesz być wdzięczni za zrozumienie i współczucie od nich. Elijakim będzie dość trudno pomóc, jeśli jesteś skryty, a wiele z tego, co robisz, będzie się wydawać dziwne i niewytłumaczalne. Jeśli są świadomi problemów, to pomoże im traktować łagodniej, i będą cię wspierać celowo.

Szczerze powiedzieć, wiesz o tych atakach drażliwość, który ostatnio tak często nawiedzają cię. Zapytaj ich, aby nie obrazi, jeśli wyślesz irytację wobec nich, tłumacząc, że to nic osobistego, po prostu trzeba trochę czasu, aby przejąć kontrolę nad swoimi emocjami. Być może trzeba zgodzić się, że przeżywa podrażnienie, udać się do innego pokoju, a druga osoba nie będzie zakłócać spokoju spędzić trochę czasu?

Znaleźć dobrego psychologa, można zaufać mu wszystkie swoje myśli i uczucia, i to nauczyć się, jak przetrwać ten okres swojego życia. Jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć psychologa, że ​​z kimś z przyjaciół lub krewnych, można mówić zupełnie otwarcie o swoich uczuciach. Zdarza się, że osoba, która jest w depresji, chce znaleźć wyjście z impasu, ale po prostu nie widzę. Ale w poufnej rozmowie mógł uzyskać informacje, które zmienią bieg jego myśli, a wyjście staje się oczywista.

Musisz zrozumieć, że podczas depresji trzeba ograniczyć komunikację z ludźmi, których poglądy na życie są w większości pesymistyczne. Nawet jeśli ktoś ma zły nastrój, nie teraz wejść w dialog z tym człowiekiem. Trzymaj się z dala od negatywnych ludzi, aż Twój nastrój staje się bardziej stabilny.

Odwrotnie, spróbuj w miarę możliwości trzymać optymistyczne ludzi w społeczeństwie, przy której czujesz się szczególnie wygodne. Rozmawiać z ludźmi, którzy widzą świat w pozytywny sposób, poproś, aby dzielić się swoją wizję jakiekolwiek problemy, pomysły, perspektywy i podejścia do życia. Większość z nich będzie bardziej niż szczęśliwi, aby podzielić się z wami, ponieważ pomaga im utrzymać optymistyczne nastawienie. I słuchać i uczyć się od nich!

Zmień swoje zachowanie

Aby wrócić do mojego starego życia, trzeba przestać robić to, co robisz teraz. Musisz zmienić swoje zachowanie, a dopiero potem będzie zmienić swój nastrój.

Znaleźć coś do zrobienia

Staraj się unikać lenistwa. Zatrudnienie jest najlepszym sposobem, aby uniknąć negatywnych myśli, które w ciągu dnia może przyjść do głowy. Dla osoby, która jest w depresji może być bardzo trudne Pierwszym etapem znaleźć sobie coś do roboty, bo na depresję charakteryzuje się utratą zainteresowania wszystkiego. Ale to musi być zrobione, jeśli zdecydujesz się pomóc sobie wyjść z depresji.

 • Znajdź sobie jakieś hobby i starają się dowiedzieć jak najwięcej o tym, co Cię interesuje. Zanurz się w ulubioną rzeczą całkowicie poświęcając mu cały swój wolny czas.
 • Opisuje wszystkich jego dzień, harmonogram zakończenia niezbędnych przypadkach. Robić to codziennie, ukończenie planowane obowiązkowe. Rozszerzyć zakres zadań, jak tylko będziesz czuć się nieco lepiej. I nie ma znaczenia, masz czas jutro, lub dzień wolny – codziennie powinny być pomalowane tak, że nie był to moment, kiedy można czuć się załamany i bezużyteczne.

Robić miłe rzeczy dla siebie

Są chwile, kiedy przekonać, że nic nie zasługują, co może cieszyć. Jako antidotum na tego uczucia niszczą powinny służyć swoją natychmiastowego działania: jest to konieczne, aby zrobić to, co należy. Przyjemność dziennie – to program minimum!

 • Jak wszystko, zacząć od drobnych. Jedną miłą rzeczą w dzień, takich jak oglądanie ulubionego komedii lub poczytać książkę śmieszne może dać ładunek zabawy przynajmniej przez jakiś czas.
 • Planujemy pozytywnych wydarzeń w ich życiu. Zanotować w harmonogramie zapraszając znajomych do uroczystej kolacji, chodzić do kina lub na spacer z przyjaciółmi.
 • Stopniowo zwiększać liczbę przyjemnych wydarzeń dla Ciebie i dzieł. I nie zauważy, zacznie odczuwać radość coraz częściej.

Pomagać innym

Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby wydostać się z depresji. Pomagając innym, którzy mają kłopoty i potrzebują wsparcia kogoś, lepiej przetrwać trudności. Potrzeba, aby myśleć o ludziach doświadczających poważnych problemów, które pomogą Ci skoncentrować się mniej na swoich uczuć, co jest szczególnie przydatne, jeśli są zbyt skłonne do autoanalizy i samobiczowania.

Tylko nie przesadzaj. Jeśli czujesz, że uczestnictwo w działaniach charytatywnych czujesz się wyczerpany, może to być znak, że wciąż nie są gotowi, aby pomóc innym. To nie znaczy, że nie można pomóc innym; Oznacza to, że podczas gdy trzeba wziąć przede wszystkim o sobie opiekę.


Zmienić negatywne wzorce myślenia

Rozumiejąc znaczenie przezwyciężenia negatywnego myślenia – bardzo ważny aspekt pracy z depresją. Do wciśniętego stanu charakteryzującego się stronniczego przetwarzania informacji. Jest to tendencja do samodzielnego doboru zniekształcony i ostro negatywnego punktu widzenia na każdy bodziec, że tylko wzmacnia depresji.

Zmień swoje myślenie

Musisz zmienić swój zwyczaj myśleć negatywnie i stworzyć wzorzec myślenia, że ​​będzie wspierał swoją samoocenę i zwiększyć pewność siebie. Oczywiście, najlepiej byłoby, aby przeczytać o tym w literaturze lub porozmawiać z doświadczonych ludzi. Ale są pewne rzeczy, które pomogą Ci spojrzeć na wiele różnych oczu, jeśli trzymać je na uwadze:

 • Uznają, że depresja minie. To może być bardzo trudny krok, ale to jest bardzo ważne, ponieważ to uznanie pomoże Ci zacząć myśleć o wydaleniu z beznadziejności swojej sytuacji.
 • Lista wszystkich zalet. Kiedy jesteś w depresji, nie jest łatwo lekceważyć jego pozytywne cechy. Weź kartkę papieru i napisać o tym wszystkim pamiętać, że dobrze o sobie. Ujęcie w wykazie osiągnięć z przeszłości i nadziei na przyszłość. Jeśli nie pamięta niczego, poproś osobę, która jest szczególnie blisko ciebie, do ciebie pisać na początku tej listy. Samo przyjęcie jest ważną częścią wyjścia z depresji, więc trzeba przyznać, że masz wiele dobrego, a także do uznania faktu, że nikt i nic nie może być idealne. Pomoże to powstrzymać osądzania siebie bardziej surowo niż ktokolwiek inny był inny.
 • Podejmowania decyzji – jest bardzo mała, konieczne jest również, aby zacząć działać. Ponownie, choć może to być bardzo trudne w czasie depresji, ale ważne jest, aby przezwyciężyć poczucie bezradności. Start małe: podjąć decyzję, aby wstać z łóżka – i kandydowania; Zadzwoń, aby odwiedzić przyjaciół, posprzątać kuchnię – wszystko to przyniesie Ci bliżej do uzdrowienia. Kiedy zacznie działać i spełniać nasze plany, każde twoje działanie będzie waszym osiągnięciem.
 • Postaraj się uporządkować myśli. Rekord różne myśli – wszystkie której przyjdzie Ci do głowy. Mogę przypuszczać, że stanie się najgorsze? Mogę winić siebie za to, co stało się coś złego? Mogę tylko zwrócić uwagę na ich słabości, zapominając mocne? Bardzo przydatne w tym przypadku do dystrybucji swoich myśli na dwie kolumny – jedna kolumna pisać tylko negatywne myśli na inny wpisując racjonalnego myślenia. Więc można kontrolować ilość swoich negatywnych myśli.
 • Analizować te czasy, gdy nie udało się odpowiedzieć konstruktywnie problemu, nie odczuwając gniew, strach lub poczucie bezsilności. Odtworzyć i nagrać sekwencję jego myśli, tworząc sobie szablon, na którym będzie można nauczyć się myśleć pozytywnie, nie pójść w przyszłych zachowań depresyjnych.

Poszukaj dobrze w swoim życiu

Użyj następującego ćwiczenia, aby nauczyć się brać życie bardziej pozytywnie. Usiąść, włączyć ulubioną muzykę i zacząć myśleć o dobrych rzeczach, które były w swoim życiu. Można wziąć papier i zanotować każde wydarzenie, każdą istotną rzeczą dla ciebie – wszystko, co przynieśliśmy wam dobre wspomnienia. Wróć do listy znowu i znowu, za każdym razem stara się wypełnić go o nowe elementy.

Na początku może to być całkiem sporo – na przykład „mój dom” lub „mój mąż”. Ale z czasem lista będzie rosła tak szybko, jak zaczniesz dostrzegać całego radosnej stronie życia. Dowiesz się, jak odciąć bolesne wspomnienia i myśli o nieszczęściach, decydując się na dobrych myśli.

Inne cechy

Nie ogranicza się do niektórych szczególnych metod do walki z depresją. Staraj się korzystać z każdej okazji, aby leczyć.

 • Muzyka jest jedną z form samopomocy, a ona na pewno jest w stanie silnie wpływają na nasze samopoczucie. Wybierz muzykę, która podnosi na duchu. Oprzeć się pokusie, by płakać na smutnej melodii; przejść do bardziej optymistycznego, wesołej muzyki, a nawet starają się śpiewać lub tańczyć. Zły nastrój jak windy ręki!
 • Terapia sztuką jest inny wspólny alternatywa praktyką w leczeniu depresji. Malować, tańczyć, śpiewać, pisać wiersze – przenieść swoje uczucia na płótnie lub papierze, rozlewając swe sekretne zakątki duszy. Wyrażenie to pomaga pozbyć się bólu serca.
 • W trosce o zwierzęta mogą również pomóc. Pet Society pomaga uniknąć uczucia izolacji; nie oceniać nas za nasze błędy i zawsze chętny do dzielenia się swoją bezgraniczną miłość. Nawet jeśli nie jesteś właścicielem zwierzaka, można spróbować zaprzyjaźnić się z kotem sąsiada lub psa ze swoją dziewczyną, regularnie spędzać z nimi czas swego wolnego czasu.

Iść do przodu

Znajdź swoją własną drogę do integralności emocjonalnego. Istnieje wiele sposobów, aby znaleźć wyjście z depresji, a tam jest dużo informacji na ten temat, który może pomóc. Jednak najważniejszą rzeczą, którą należy zrobić – jest spojrzenie w głąb siebie i znaleźć to, co będzie naprawdę pracować dla Ciebie. Dlatego warto prowadzić dziennik procesu odzyskiwania, które pomogą ustalić najlepsze podejście do rozwiązywania problemu.

Zgadzasz się, że depresja może wrócić. Zwolnienie – złożonym i czasami długi proces i należy go rozumieć. Bądź przygotowany przegapić sygnały ostrzegawcze i podjęcia znaczących działań w celu zwalczania depresji przed jej powrocie. Ważne jest, aby nie dać się; Twoim celem powinno być, aby zminimalizować skutki depresji i czas jego trwania.

Rozmawiać z innymi ludźmi, którzy również doświadczają depresji. Teraz, gdy dowiedzieliśmy się, aby ich depresji pod kontrolą, możesz pomóc inni pracują z ich stanem. Starają się ich przekonać, że to, czego doświadczamy, możemy nauczyć się zmieniać na lepsze, a to jest światło na końcu tunelu nawet najciemniejszy. Pomagając będą mogli leczyć się szybciej.

Można czuć się tylko szacunek dla tych ludzi, którzy uporczywie podążają ścieżką pozbycie się depresji. Pokazują one prawdziwej odwagi, aby wydostać się z ciemności. I naprawdę zasługują oni nadal żyją długo i szczęśliwie!

load...