Wyeliminowanie spocone ręce

Zawartość:

Wet palm – nie najlepszy dekoracji dla każdego, zwłaszcza jeśli są one pot stale. Oczywiście, można uniknąć uścisk dłoni i dyskretnie wycierając ręce w ubraniach, ale czy warto? Jest mało prawdopodobne, że będziesz czuć się komfortowo. Tak, i do rozwoju systemów nie jest zbyt daleko. Więc dlaczego tak wychowywać?

load...

Zwiększona potliwość rąk jest bardzo uleczalne. Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, jak poradzić sobie z plagą. Istnieją różne przepisy – zarówno tradycyjne, jak i medycynie ludowej. Nawiasem mówiąc, to jest możliwe, aby je połączyć – uzupełniają się i wzmacniają działanie nawzajem.

Usuwanie poceniu się dłoni

Przed rozpoczęciem leczenia należy pamiętać jedną prostą prawdę – ten sam przepis może skutecznie pomóc jednej osobie, ale byłoby bezużyteczne dla innej. Więc nie zniechęcaj się, jeśli nie pozbyć się pocić dłonie natychmiast – być cierpliwy i na pewno się uda.

 • Maść cynkowa

To narzędzie jest dobre we wczesnych stadiach, kiedy pocenie palm nie jest zbyt silny. W każdej aptece bez recepty, kupić maść cynkową. Każdy noc w miesiącu, stosuje się cienką warstwę maści cynku na całej powierzchni podparcia dłoni. Po 15 minutach spłukać ciepłą wodą i wytrzeć maści swoje ręce.

load...
 • Makaron Teymurova

To narzędzie pomaga w bardziej złożonych przypadkach, kiedy wystarczająco silne pocenie się. W godzinach wieczornych, umyć ręce, osuszyć i obficie nałożyć grubą warstwę pasty. Zostaw ją nie mniej niż 40 minut, a następnie spłukać. Potem znowu, wytrzeć ręce. Najlepiej byłoby, gdyby taka procedura powinna być przeprowadzona co noc. Zabiegi trwać tydzień, już nie. Ale jeśli zauważysz zaczerwienienie dłoni, swędzenie i inne objawy podrażnienia, zmniejszyć liczbę procedur – zrobić to przez cały dzień.

 • Roztworze formaliny

Jeśli i wklej Teymurova nie pomoże, można spróbować formaliny rozwiązanie – jedna łyżka stołowa na litr wody. Trzymać ręce ciepły roztwór codziennie przez 10 minut, nie dłużej. Przy pierwszych oznakach podrażnienia zaprzestać leczenia – więc to nie pasuje.

 • Amoniak

W niektórych przypadkach, pozbyć się pocenie się jest bardzo prosta – wystarczy przetrzeć dłonie z amoniakiem dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Nie bój o ostrym zapachu – to obniżają już po kilku minutach. Jedyną wadą tego zabiegu – pewne prawdopodobieństwo zachorowania na wysuszanie skóry. Jednak ten problem można zapobiec – wystarczy codziennie wieczorem używać krem ​​do rąk.

 • Zastrzyki z botoksu

Jeśli chcesz, aby rozwiązać problem zasadniczy, idź do lekarza-kosmetyczki. Być może to, czego potrzebujesz – jest wstrzyknięcie botoksu. Zasada jest prosta – skóra jest wprowadzony specjalny lek, który blokuje wymiany impulsów pomiędzy układu nerwowego i gruczołów potowych. Zatem produkcja potu staje się niemożliwe. Efektem postępowania jest przechowywana przez około 6 miesięcy. Ale jest jedno „ale” – procedura jest dość drogie.

środki zaradcze ludowej do leczenia nadpotliwości rąk

Nie ignoruj ​​traktowanie środków ludowej – są one również bardzo skutecznie wyeliminować pocenie rąk. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest na elementach, które tworzą konkretny przepis. W pewnych przypadkach mogą one prowadzić do rozwoju alergii. Dlatego też, jeśli nie ma pewności, należy przeprowadzić wstępne badanie na alergie – niewielką ilość gotówkę umieścić na nadgarstku. Po 15 minutach spłukać i oceny wyników. Jeśli nie ma objawów alergii, można rozpocząć leczenie.

 • Wanny soda

Najprostszym narzędziem pomagającym w łagodnych przypadkach – Wanny sodowych. Są one skuteczne, jeżeli ręka nie jest zbyt nadmierne pocenie się. Przygotowanie kąpieli jest bardzo prosta – rozpuścić w litrze ciepłej wodzie trzy łyżki zwykłej sody oczyszczonej. Umieszczone w rękach kąpieli i przytrzymaj, aż woda ostygnie. Następnie spłukać i wysuszyć ręce. Wanna musi odbywać się codziennie, w godzinach wieczornych. Leczenie należy kontynuować przez co najmniej 7 dni.

 • Pasta sodowo-wapniowo

Jeśli pocenie się dłoni i znacznie wzrosły, można spróbować soda pasty leczeniem z cytryny. Wymieszać dwie łyżki sody oczyszczonej ze świeżego soku z cytryny – należy uzyskać kremową konsystencję. Zastosuj pastę na świeżo umyte ręce i pozostawić na 5 minut. Pasta będzie bubble – jest wynikiem reakcji chemicznej. Kontynuować leczenie tak długo, jak nadmierna potliwość nie znika, lecz nie dłużej niż 10 dni.

 • Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest bardzo dobry na co pomaga zmniejszyć pocenie się – w tym ratownictwa i od spoconych dłoniach. W jednym litrze wody rozpuścić pięć łyżek octu jabłkowego i zanurzyć dłonie przez 10 minut. Następnie spłukać ręce i spłukać wodą. Koniecznie stosować balsam do dłoni, aby uniknąć wysuszenia skóry.

 • Kora dębu

Kora dębu – jeden z najstarszych środków w celu wyeliminowania nadmiernego pocenia. Aby przygotować kąpiel, trzeba pięć łyżek kory dębu. Umieścić go w średniej wielkości rondlu, zalać pół litra wody i doprowadzić do wrzenia. Następnie zmniejszyć ogień i gotować tak długo, jak jedna trzecia objętości wody nie gotować dalej.

Po wyłączyć grzanie, przykryć patelnię pokrywką, owinąć ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia na około trzy godziny. Wieczorem, ogrzać roztwór do temperatury około 28 stopni, wlać do małego pojemnika i umieścić w dłoni. Czas trwania kąpieli nie powinna być mniejsza niż dziesięć minut, po czym wysuszyć ręce bez ich spłukiwania. Jeśli robisz te kąpiele codziennie przez dwa tygodnie, na pewno zapomnieć o pocenie się przez długi czas.

 • Czarna herbata

Najprostszym, ale nie mniej skuteczny sposób, aby pozbyć się pocenie palm – zwykłą czarną herbatę. I byłoby tańsze niż spawanie, tym lepiej będzie działać. Wystarczy zaparzyć litr bardzo mocnej herbaty, schłodzić do temperatury pokojowej, a niższe w dłoniach.

Czas trwania tej herbaty tace nie powinna być mniejsza niż 30 minut. I zrobić to musi być co najmniej dwa razy dziennie, przez okres jednego miesiąca. Jeśli nie boisz się – idź do niego. Z dużym prawdopodobieństwem pocenie zostanie pokonany. Ale tylko wtedy, gdy leczenie jest systematyczne.

 • Ziołowa szałwia

Sage jest w stanie usunąć nawet na tyle silne pocenie. Aby rozpocząć, należy przygotować napar – umieścić go w termosie trzy łyżki szałwii i wlać pół litra wrzącej wody. Domagaj co najmniej trzy godziny. Wieczorem, przed pójściem do łóżka sprawiają, że wanna – mieszanie wody i infuzji w stosunku jeden do jednego, ciepła i umieść dłonie na 30 minut. Następnie wysuszyć ręce i szczotkować je ze śmietaną. To wystarczy, aby jeden kąpiel dziennie przez dwa tygodnie. Czas trwania leczenia – 10 dni.

 • Liście orzecha

Jeśli obszar ma zasięg liści orzecha włoskiego, powinieneś być szczęśliwy – to doskonale usuwa pocenie się dłoni. Do leczenia, trzeba będzie rękawiczki bawełniane, pot, wodę i dziesięć łyżki rozdrobnionych liści orzecha włoskiego. Umieścić pozostawia w emaliowanym garnku, wlać litr wody i doprowadzić do wrzenia. Następnie zmniejszyć ogień i gotować na wolnym ogniu przez około 10 minut. Cool, jeśli chcesz – możesz filtrować.

Gdy bulion ochłodzeniu do temperatury pokojowej, wlać do misy i umieszczenia rąk. Czas trwania kąpieli – nie mniej niż 15 minut. Następnie należy umyć ręce i zastosować balsam. W przeciwnym razie twoja skóra będzie sucha, łuszczenie, poczujesz silne poczucie ucisku. Kąpiel powinna odbywać się raz dziennie, co najmniej na tydzień z rzędu.

 • Szare mydło

Możesz być zaskoczony, ale w wielu przypadkach dotyczą problemu jest całkiem możliwe przy użyciu konwencjonalnych mydła – tego, jak wykorzystywane nasze matki. Oczywiście, będzie to miało być poszukiwanie, ale jest w sklepach sprzętu można znaleźć.

Rub mydła na grubej tarce – trzeba będzie dwie łyżki, zalać niewielką ilością wody i niech moczyć – trzeba mieć płynne mydło. Następnie dodać trochę skrobię ziemniaczaną mydło w płynie – na tyle, aby masa uzyskała kremową konsystencję.

Ręce myć i pary wodnej na zewnątrz, a następnie zastosować uzyskaną masę do skóry, pokrywa folią i pozostaw na 20 minut. Następnie spłukać ręce pod bieżącą wodą i wytrzeć do sucha. Po koniecznie stosować nawilżający krem ​​do rąk, aby zapobiec wysuszeniu skóry.

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię – jeśli po miesiącu leczenia, aby pozbyć się nadmierne pocenie się rąk nie można, należy udać się do lekarza. W niektórych przypadkach, nadmierne pocenie się jest to znak, że organizm nie jest w porządku, więc jak może towarzyszyć kilka bardzo poważnych chorób.

Przyczyny mogą być bardzo różne – jak problemy z układem krążenia, tarczycy i nadnerczy i gruczołów. Jak widać, powodów są poważne. I to jest bardzo ważne, aby zdiagnozować je w czasie – czasie leczenia może uratować nie tylko zdrowie, ale również życie ludzkie.

load...