Wydzielina z narządów płciowych u kobiet

Zawartość:

Większość kobiet boją się, widząc na plamienie i gorączkowo zaczynają myśleć, że niektórzy chorzy straszne i nieuleczalna choroba. Współczesne media i reklama telewizyjna codziennie tylko podgrzać te założenia i domysły. Oczywiście, w najlepszym wypadku, wiele kobiet zapisana do lekarza-ginekologa i przejść niezbędne badania.
Powrót do spisu treści

load...

Jakie są selekcja kobiet

Jeśli zostanie to potwierdzone przez choroby pojawiły się, ginekolog szybkiego wyznaczenia leczenia lub środków zapobiegawczych i wkrótce opuści problem. Jednak, co do zasady, w większości kobiet, po przeczytaniu wątpliwej literatury zaczyna samoleczenia: biec do apteki i kupuje wszystko, co można kupić leki, to nie ma znaczenia, że ​​nie będzie mogła, lub proszków lub tabletek, lub czopki – jeśli tylko pozbyć się tego strasznego ucisku spotkał je. Takie podejście jest całkowicie błędne.

Każda kobieta w wieku rozrodczym należy rozumieć, że wydzielina z pochwy – to normalne.

Ta sama izolacja fizjologicznych, takich jak oddzielenie gruczołów ślinowych, gruczołów łojowych, rozwój sok żołądkowy, itp

Wyładowcze kobiet musi być koniecznie, ich obecność wskazuje na prawidłowe działanie pochwy na rozwój niezbędnej ukryciu w nim. Inną kwestią jest to, że kobiety muszą wiedzieć, co jest normalne, alokacja, a które prowadzą do powstania lęku separacyjnego. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wybór kolorów, ich zapach, konsystencję. Jeśli kobieta jest zdrowa, izolacja bezbarwne lub białawe i są bezwonne. Oczywiście, jeśli zauważy krwawienie, zmiany w strukturze i nieprzyjemny zapach, jest to bezpośredni powód, aby odwiedzić ginekologa jak najszybciej.

load...

Najczęściej występuje zapach i kolor w wydzielinach nienormalne kiedy banalne niewłaściwej higieny lub złe odżywianie. Konieczne jest, aby znormalizować te dwa czynniki, problem zniknie, nie długo czekać. Próbuje leczyć się i pozbyć się wydzieliny – zatrudnienie niebezpieczne i nierozsądne. W pewnym stopniu wpływa na i krwawienie z pochwy. W każdym razie, w żadnym rozsądnym akcie nęka Cię wydzieliny jest wizyta u lekarza, który zdiagnozowano w razie potrzeby zalecić leczenie lub rozwiać podejrzenia niepokojące.


Powrót do spisu treści

Absolutorium krwi u dziewczynek i nastolatek

Upławy u dziewczynek od urodzenia do 9 lat -11 nienormalne zjawisko. W tym okresie fizjologicznego spoczynku dojrzewania jeszcze nie nadeszła, komórka jajowa nie jest jeszcze dojrzały, cykl miesięczny (miesięcznie) jest nieobecny, a żeńskie hormony płciowe występują w niewielkich ilościach i nie mają wpływu na rosnący organizm. Pojawienie wyładowania u dziewcząt 9-11 lat – wyraźna oznaka problemów i zaburzeń w sferze seksualnej.

Dotyczy to w szczególności pojawienie się krwawień u nowonarodzonych dziewczynek. Może to oznaczać chorobę zakaźną wpływających na narządy sąsiednie, ekstremalnie wczesne dojrzewanie, przeniesienie zakażenia ramiona dziecko od odbytu do obszaru pochwy. Infekcja rozwija się szybko, a dziewczynki w pochwie nie jest chroniony – bakterie kwasu mlekowego (do 8 lat). Procesy zapalne, które występują w pochwie i warg sromowych – jest zapalenie sromu i pochwy. Jak podrosną dziewcząt sromu i pochwy pojawia się mniej podatne na higienę. Pojawienie się jakiegokolwiek wyładowania u dziewcząt do 11 lat – jest to okazja, aby skierować do ginekologa na konsultacji i diagnostyki.

Odprowadzanie krwi u dorastających dziewcząt w wieku 11-18 nazywane są nieletni lub pokwitania krwawienia z macicy, ubrany patologicznego charakteru, takie pociąga za sobą naruszenie cyklu miesiączkowego i funkcji hormonalnej jajników. Takie krwawienia u kobiet uważa się za najbardziej skomplikowane patologia dojrzewania. W ostatnich latach, naruszenie stał się bardzo powszechnym problemem. W niektórych sytuacjach, młodzieńcze krwawień u kobiet może zbiegać się z następnym miesiączki, może określić swoją obecność więcej utraty krwi.

W innych przypadkach, młodzieńcze krwawienie może wystąpić przed, po lub między okresami. Często wybór w dorastających dziewcząt pojawiają się pierwsze 2-3 lata po pierwszym miesiącu. Jeśli masz nieregularne krwawienia z pochwy dziewczyny, bolesne, bardzo obfite, należy odnieść się do ginekologa dziecięcego, ponieważ większość z tych zaburzeń krwawienia są funkcje układu rozrodczego. Nie zwracaj uwagi na nich nie można traktować dziewczynę do krwawień nie wpływa na jej zdrowie reprodukcyjne w przyszłości.
Powrót do spisu treści

Przyczyny krwawienia u kobiet

Jeśli kobiety w każdym wieku są obserwowane izolacji, nie pojawia się w okresie miesięcznym i przed lub po, to wskazuje na obecność ewentualnych chorób i zaburzeń w organizmie. Od 2017 roku Międzynarodowa Federacja Położnictwa i Ginekologii (Federacja Ginekologii i Położnictwa) opracowane i wdrożone szczegółowe zalecenia dotyczące przyczyn krwawienia po miesiącu w każdym wieku. Unikalne Federacja wynik operacji jest, że klasyfikacja została opracowana, która jest instrukcją wizualne i jest używany przez lekarzy i lekarzy ginekologów w diagnostyce i identyfikacji możliwych przyczyn wyładowania między okresami wśród kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych. Głównymi przyczynami krwawienia u kobiet mogą być zaburzenia i choroby w organizmie kobiety.

Zapalenie błony śluzowej macicy – zapalenie błony śluzowej macicy, występują terminie lub plamienia między miesiączkami. Szyjki macicy pozamaciczna – wybór z powodu kontaktu z szyjki macicy penisa podczas stosunku płciowego, a ginekologicznej lustrze podczas badań lekarskich itp Brak drugiej fazy cyklu menstruacyjnego – wada ciałka żółtego po owulacji. Rak szyjki macicy i endometrium – wybór różnej intensywności, niezależnie od fazy cyklu miesiączkowego. Dysfunkcyjne krwawienie z macicy – nadmierne krwawienie, które pojawia się z opóźnieniem. Genitalia urazu – po alokacji przemoc w seksie, prowadzącej do rozerwania lub pochwy tylnego spoidła.

Ból owulacyjny – wyładowanie połowie cyklu w niewielkiej ilości z ostrymi bólami w podbrzuszu. Endometrioza – pojawienie się rozmazuje absolutorium krwi po normalnej miesiączki. Mięśniaki macicy z umieszczeniem podśluzówkowej węzłów – plamienia w trakcie miesiączki przewlekły charakter z cięcia ból w jajnikach. Rozrostu i polipów endometrium – wybór przed lub po miesiączce, a podczas miesięcznego przydziału skrzepów.


Powrót do spisu treści

Dodatkowe przyczyny krwawienia u kobiet

Jeśli zażyciem doustne środki antykoncepcyjne (pigułki), wówczas mogą wystąpić lekkie plamienie między okresami. Jest to spowodowane tym, że błona śluzowa macicy nie otrzymał takiej ilości hormonów, które spożywany razem z tabletki. Taka alokacja normalne, jeśli obserwuje się pierwsze miesiące przyjmowania tych środków antykoncepcyjnych, ponieważ organizm przyzwyczaja się do nowej podaży hormonów. Po przyzwyczaić podświetlić stop. Krwawa wydzielina po miesiączce może wystąpić u kobiet stosujących hormonalną pierścienia dopochwowego lub operacyjnego poprawki na zasadzie pigułki antykoncepcyjne, które dość szybko znikają.

Wybór można zaobserwować u kobiet za pomocą implantów hormonalnych, tylko progestagen; przy ustalaniu urządzeń wewnątrzmacicznych, zarówno konwencjonalne i hormonalne. Spirale są wprowadzane do jamy macicy, szczelnie przylega do błony śluzowej, co w przypadku zmiany znaku miesiąca. W medycynie, krótki i skromny przydział są uważane za normalne w obecności spirali.

Każda kobieta w każdym wieku wiąże się zwracać uwagę na siebie i zwracać uwagę na wszelkie zmiany i odchylenia od normy. Jeśli wystąpi przedłużone i ciężkie miesiączki, trwające dłużej niż 7 dni, należy skonsultować się z ginekologiem dla swoich powodów. Nie można jeździć, a nie zwracają uwagi, gdyż może to być oznaką wielu chorób ginekologicznych (polipy, mięśniaki macicy, raka macicy, zmniejszenie liczby płytek krwi we krwi) oraz zaburzeniami krzepnięcia.

Jeśli sytuacja miała miejsce, gdy zaczęli krwawienia z pochwy (obfity lub rzadkie), w którym temperatura wzrośnie, to ból brzucha, zawroty głowy lub ciężkie osłabienie, a następnie jak najszybciej, wezwać pogotowie lub udać się bezpośrednio do szpitala na pilnego zbadania przez specjalistę. Kobiety w wieku powyżej 45 lat, należy pamiętać, że na początku tego wieku wzrasta ryzyko raka znacząco. Jeśli jakichkolwiek niepokojących objawów należy udać się do lekarza-ginekologa i zdać egzamin wyznaczony.
Powrót do spisu treści

Jakie są selekcja kobiet w ciąży

Ciążę – jest jednym z najważniejszych i znaczących okresów życia każdej kobiety. Ciąża wymaga każda kobieta, zgodny z koniecznych wymogów i przepisów, wrażliwego i dbałością o swoim ciele i wyłaniające się z nowego życia w sobie. Każde odchylenie od stanu kobiety w ciąży, wygląd odprowadzania krwi z pochwy lub niespodziewanego bólu jakiegokolwiek charakteru i zakresu sygnału wynikającego niekorzystną sytuację wewnątrz jej ciała i szybki dostęp do ginekologa pomoże wyeliminować przyczyny cierpienia i przywrócić równowagę.

A szczególna uwaga powinna koncentrować się na wystąpieniu plamienie i innych nieprzyjemnych objawów. Pojawienie się wydzieliny u kobiet w ciąży może spotkać najbardziej straszliwe konsekwencje: aborcja, ciąża pozamaciczna, molowy ciąży, łożysko przodujące, przedwczesne oddzielenie łożyska, etc. Gdy wyładowania w każdym trymestrze ciąży konieczne jest pilne zajęcie się do lekarza za konieczną, a nawet nagłego wypadku.

Przyczyny krwawienia u kobiet w ciąży może być bardzo proste (wzrok nadmierną surowość), często towarzyszą implantacji lub łatwego krwawienia. Nawiasem mówiąc, krwawienie implantacji może wskazywać na wczesnych etapach ciąży, chociaż kobieta o tym i nadal nie wiem. Jeśli przyszła mama nie jest terminowe odwołanie do ginekologa, przeszedł odpowiednie testy i kontrole, sytuacja może stać się tragiczna kończą się łzami, a dla przyszłej matki i nienarodzonego dziecka.

Ginekolodzy przydzielić inną poważną przyczyną plamienia w ciąży w pierwszym trymestrze ciąży połowa – brak progesteronu. W dalszej części, w drugim trymestrze ciąży może wywołać wyładowanie pod działaniem estrogenu. W trzecim trymestrze ciąży, jeśli istnieją wydzielina z żyłkami krwi – to pewny znak, że wkrótce odejść wtyczkę śluzowej i rozpocząć długo oczekiwany poród. W każdym przypadku, jeżeli na wylocie nie są dostarczane do niedogodności ciąży, takich jak nieprzyjemny zapach, świąd i tym podobne, są uważane za zupełnie normalny.


Powrót do spisu treści

Absolutorium po porodzie – czy to normalne?

Plamienia zaraz po urodzeniu są normalne. To wyładowanie nazywa lochia -otmershie komórki endometrium, które tworzą się w środku przedwczesne odklejenie łożyska. W pierwszym tygodniu po urodzeniu jest bardzo bogaty wybór, zawierają duże skupiska i są jaskrawoczerwone. Lochia pojawiają się u wszystkich kobiet po porodzie, niezależnie od tego, czy kobieta urodziła siebie lub dla niej zrobić cesarskiego cięcia. Stopniowo uwalniają zmieniają kolor od brązowego stać jasnobrązowy, a następnie stają się przezroczyste i znikają. Pierwszy normalny okres rozpocznie się w ciągu kilku miesięcy, w okresie karmienia piersią lub po jego zakończeniu.

Pierwszy miesiąc, co do zasady, należy postępować boleśnie, ciężko i jest to całkowicie normalne. Z seksem lepiej poczekać pomimo faktu, że już nabyte alokacja brązowy kolor, a nie krew. Jeżeli wydzielina po porodzie są jasnoczerwony kolor w ciągu 10 dni, mają skrzepy pojawiają się ponownie od drugiego tygodnia po urodzeniu, uczucie słabości, podnosząc absolutorium temperatury i zapach, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i wykonać pochwy sondy ultradźwiękowej.

Odzyskiwanie po porodzie jest spowolnienie, jeśli ciało kobiety trwa stan zapalny, nie jest zmniejszona krzepliwość krwi, są obecne w mięśniaki macicy węzłów, macicy Bend, infantylizm i inne patologie. Nagłe ciężkie krwawienia może rozpocząć się, jeśli nie całkowicie cały pozostały wewnątrz łożyska i część jej obudowy. W tym przypadku lekarze czyszczące zrobić macicy. Obfity wybór po porodzie może wystąpić, jeśli doszło do pęknięcia macicy i pochwy.

Królowej wróci do normy, trzeba nakarmić swoje dzieci, więcej niż leżeć na brzuchu, natychmiast iść do toalety (nie tolerują) i uważnie obserwować higieny osobistej. Często zdarza się, że położnik za ich zaniedbanie może zapomnieć pochwy wacika, a następnie również pojawić alokacji. Gdy plamienie nie można kąpać i myć może być wywar z ziół. Przez okres po porodzie powinny być traktowane z najwyższą powagą, a także do większości macierzyństwa. Jeśli kobieta nie rozumie przyczynę udzielenia wszelkiego rodzaju, zwłaszcza krwawienie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Powrót do spisu treści

Porady dla zachowania zdrowia kobiet

Drogie kobiety, ważne jest, aby słuchać swojego ciała, jeśli zauważysz, że zaczęły pojawiać międzymiesiączkowe absolutorium, regularne miesięczne pass jest bardzo bolesne, bardziej obfite niż wcześniej, stając się nieregularny lub krwawienia po miesiącu, należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Ginekolog i endokrynolog, by radzić sobie z tym problemem, wyznaczy odpowiednią analizę i terminowe leczenie w razie potrzeby, pomagając w ten sposób można wyeliminować przyczynę wyładowania na wczesnym etapie.

Każda kobieta w każdym wieku powinny zwrócić większą uwagę na siebie, przechodzą obowiązkowe coroczne wizyty i badania przez lekarzy. Dopiero wtedy będziesz wiedział, że jesteś w porządku, będziesz cicho kobiecego ciała i być szczęśliwym zajrzeć do świetlanej przyszłości.

load...