Wyciek płynu owodniowego – czy to niebezpieczne?

A kobieta w ciąży, chyba najpiękniejszą rzeczą stworzony przez naturę. Jednakże, kobiety w ciąży jest najbardziej niespokojny stworzeniem. I to, oczywiście, jest zupełnie normalne – bo przyszła mama nosi ciężar podwójną odpowiedzialność – odpowiedzialność za życie i zdrowie nie tylko sobie, ale także jej dziecko.

load...

Kobiety starają się zdobyć jak najwięcej różnych informacji, czy inny sposób związane z charakterystyką ciąży, rozwój dziecka, możliwe powikłania. A im bliżej zbliża się upragniony „X godzinę”, tym większa alarm pojawi się na matki oczekującej. W naszych czasach nie jest łatwo znaleźć wiele informacji na temat ciąży i porodu.

Jednak nie zawsze kobieta w ciąży dostaje odpowiedź na wszystkie pytania. W szczególności dotyczy to płynie owodniowym. Znaleźć – bądź rozsądny około płynu owodniowego w Internecie jest bardzo trudne, a kobiety wiedzy ogranicza się do faktu, że ubytek płynu owodniowego wskazuje początek porodu, a wyciek płynu owodniowego objawów jest bardzo niejasne.

W rzeczywistości, płyn owodniowy odgrywają ogromną rolę w rozwoju okruchy naprawdę może powiedzieć wiele o tym, jak przebiegała ciąża i czego się spodziewać podczas porodu. Oczywiście, wszystkie te informacje własnych lekarzy – położników. Jednak często nie poświęcają ciężarną kobietę do wszystkich szczegółów, wolą spokojnie wykonywać swoją pracę. Ale nic nie przeraża bardziej niż ignorancji.

Objętość płynu owodniowego

Ciągle gorącą dyskusję, co musi być objętość płynu owodniowego. Jednak opinie lekarskie zgadzają się na poniższych rysunkach. W dziesiątym tygodniu ciąży, średnia objętość płynu owodniowego (punkcja owodni) wynosi około 35 ml. Przez czternastego tygodnia ciąży i trójek odsetek ten wynosi już około 100 mililitrów. I XX tygodniu ciąży, objętość płynu owodniowego osiągnie 400 ml.

load...

Największą objętość płynu owodniowego jest zazwyczaj w 38 tygodniu ciąży, – o jeden i pół litra. Ale potem, tuż przed porodem, jej objętość może znacznie spaść, zmniejszenie do 800 – 1000 ml. Czynnik ten jest jednym z najbardziej nieprzyjemne w czasie ciąży perenashivanii – płynu owodniowego.

Powołanie płynu owodniowego

Zbyt wiele kobiet błędnie uważa, że ​​płyn owodniowy – jest to zwykła woda, w której znajduje się pipsqueak. Jednak nie jest to prawdą. W rzeczy samej, w przybliżeniu 98% procent płynu owodniowego składa się ze zwykłej wody destylowanej. Jednakże płyn owodniowy jest biologicznie aktywny średniej tartej. Płyn owodniowy zawiera duże ilości substancji czynnych, lipidy, białka, tłuszcze, węglowodany, etc.

Na małym okresie ciąży płyn owodniowy jest całkowicie przezroczysty i bezbarwny. Jednakże, jako część ciąży płyn owodniowy jest bardzo zmienna. Płynie owodniowym spadek nocoloty – wydalanie tłuszczu, konające górne warstwy skóry (naskórka), włosy włosy mieszkowe tartej. Z tego powodu, płyn owodniowy błotniste.

Oprócz odcienia płynu owodniowego przez dziecko rośnie i zmienia swój skład chemiczny. Jedyną rzeczą, która pozostaje taka sama – to jest poziom pH. Zawsze był poziom pH krwi dziecko. Pozwala ona prawidłowa ciąża miała rację, a dziecko rozwija się normalnie.

Płyn owodniowy Sami również przez cały okres ciąży regularnie aktualizowane, jak w ciele kobiety ciężarnej w jednej chwili nie zatrzymuje tzw metabolizm okrągły, wpływając nie tylko matki, ale także dziecka. To przez ten okrągły wymiana odbywa odżywienie płodu – składniki odżywcze od matki wprowadzić okruchy ciała obejmujących łożysko ciała płodu pochodzą z produktów odpadowych wykonanych i transportu tlenu do komórek dziecka. I to właśnie ten proces metabolizmu kołowej zapewnia regularną aktualizację płynu owodniowego.

Niesamowita szybkość procesu. W tym przypadku, jeśli ciąży zachodzi w sposób bezpieczny i oczekującej matki nie cierpi jednak – lub choroby przewlekłe i czuje się dobrze, prędkość obrotowa procesów metabolicznych osiąga około połowy litra płynu owodniowego na godzinę. Łatwo jest obliczyć, że ilość płynu owodniowego w 38 tygodniu ciąży, gdy ich liczba jest równa jeden i pół litra wody, całkowite zastąpienie ich dzieje przez około trzy godziny. Procesy metaboliczne występuje bezpośredni udział zarówno łożyska i błon płodowych.

Ponadto, dziecko jest również biorąc bezpośredni udział w odnowie płynu owodniowego. W pierwszej połowie ciąży płynu owodniowego łatwo wnika do ciała płodu, a tylko około 23 tygodni ciąży do skóry dziecka osiągnie stadium jego formowania, w których skóra jest nieprzepuszczalna dla płynu owodniowego i innych. Na tym etapie skóry metabolizmu końcach płodu.

Jednak w pierwszych 24 tygodniach ciąży miękiszu zaczyna regularnie połknąć płynie owodniowym. Robi to z bardzo konkretnym celu – spożycie płynu owodniowego pozwala trenować jak trawiennego i wydalniczego systemu płodu. Za dzień malucha sposób przekształca się pół litra płynu. Ponadto, płyn owodniowy połknięte przez dziecko w inny sposób – w momencie okruchami ruchów oddechowych. W ten sposób, że dziecko przechodzi przez płuca 800 ml płynu owodniowego, tylko przez jeden dzień.

Płyn owodniowy – co one są?

Bardzo często kobiety są pytani o to, co jest potrzebne płyn owodniowy? Czy tak jest to niezbędne dla rozwoju dziecka? Odpowiedź jest prosta – tak. Płyn owodniowy wykonywać wiele bardzo różne funkcje – i ochrony, a także rozwijanie i rodovcpomogatelnye. Poniżej opiszemy dokładniej każdej z nich:

 • funkcja termostatyczny

Płyn owodniowy od pierwszych dni w łonie tworzy idealną temperaturę dla rozwoju płodu – 27 stopni Celsjusza. Oraz wszelkie czynniki zewnętrzne – przechłodzenia ciężarną kobietę lub nieznaczny wzrost temperatury w wyniku choroby – lub nie będzie miało wpływu na dziecko, gdy temperatura wewnątrz błon reguluje go płyn owodniowy. Oczywiście owodniowego wodach nieznajdujących się w życie, aby powstrzymać radykalnych zmian temperatury, ale w ogóle z powodzeniem radzić sobie ze swoim zadaniem – aby kontrolować temperaturę.

 • obrona immunologiczna

Jak wcześniej wspomniano, płyn owodniowy zawiera dużą liczbę różnych substancji biologicznie czynnych. W tym wiele z tych substancji są również liczne gatunki immunoglobulin. To właśnie te immunoglobuliny niezawodnie chronić płód przed ewentualnym zniszczeniem różnych patogennych mikroorganizmów. A bakterie chorobotwórcze, które mogą być szkodliwe dla zdrowia okruchy, a nawet stanowić zagrożenie dla jego życia, nawet bardzo dużo w organizmie zupełnie zdrowej kobiety. Płynie owodniowym kobiet w ciąży zmniejszają ryzyko niemal do zera.

 • Mechaniczną funkcję ochronną

Płyn owodniowy jest wspaniałym absorber naturalny szok na okruchy. Chronią one wióry z czynników mechanicznych. Po tym wszystkim, bez względu na to, jak ciężko ostrożność przyszła mama w życiu wszystko może się zdarzyć – autobus może być napędzany na, a czasami można poślizgu i upadku. Owodniowy sama woda w znacznym stopniu złagodzić działanie mechaniczne na żetony i chronić go.

 • Funkcja ochronna pępowiny

Inną bardzo ważną funkcją płynu owodniowego jest ochrona pępowiny. Ze względu na obecność płynu owodniowego niemal całkowicie unika się sytuacji, w której pępowina jest ściskana pomiędzy ścianą macicy i ciała dziecka. Takie zaciskowy jest bardzo niebezpieczne, ponieważ może to prowadzić do naruszenia prawidłowego rozwoju płodu z powodu braku składników odżywczych, niedotlenienie spowodowane brakiem tlenu, a nawet śmierć płodu.

 • Hermetyczne izolacji czynników zakaźnych

Oprócz przeciwciał płodu pęcherza chroni okruchy z wnikaniem czynników zakaźnych. Wszystkie niezbędne substancje i tlen są dostarczane okruchy łatwo przez łożysko, ale zakaźne środki na sposób uporządkowane.

 • Przeszkoda łączenia części ciała okruchy

Ze względu na fakt, że woreczek jest płyn owodniowy unika się sytuacji, w której same membrany bezpośrednio na ciało dziecko rośnie.

 • Zapewnienie harmonijnego rozwoju

Obecność płynu owodniowego w wystarczających ilościach zapewnia prawidłowego rozwoju narządów wewnętrznych oraz całych systemów dzieckiem. Na przykład, przy użyciu płynu owodniowego występuje prawidłowe tworzenie się i dalszy rozwój całego układu oddechowego. Natychmiast po tym, że dziecko jest tworzenie klatki piersiowej i istnieje możliwość jego przepływu, płyn owodniowy pozwala płodu mimicznych ruchy oddechowe, przyczyniając się tym samym do rozwoju i szkolenia płuc. Jeśli dziecko nie jest na co dzień, aby takie szkolenia, nie może oddychać samodzielnie, urodzili.

Tak samo stosuje się do systemów wydalniczego i pokarmowego. Połykania płynu owodniowego, pipsqueak szkoli swój żołądek i jelita do trawienia pokarmu, a układ wydalniczy – aby pozbyć się produktów odpadowych. Jest to niezwykle ważne dla powodzenia rozwoju płodu, a okruchy życia po urodzeniu. Dziecko zaczyna połykać płyn owodniowy od około 14 tygodnia ciąży. I w tym samym wieku z okruchami nerek zaczynają wytwarzać mocz, który jest nadal sterylne.

 • metabolizm Pomoc

Płyn owodniowy najbardziej bezpośrednio zaangażowane w metabolizm. W płynie owodniowym zawiera także duże ilości tlenu i substancji odżywczych, tak niezbędnych dla prawidłowego rozwoju okruchy. To płyn owodniowy w pełni dostarcza białka dziecka, tłuszczów i węglowodanów, enzymów, hormonów, glukozy i innych substancji.

 • Zapewnienie warunków dla rozwoju fizycznego dziecka

Płyn owodniowy jest rodzajem basen dla szczątków. Dziecko ma zdolność do poruszania się w obrębie jamy macicy bez trudu tak jak mu się spodoba. Wyjątkiem są duże etapy ciąży, kiedy dziecko staje się zbyt duży i nie ma w łonie wystarczająco dużo miejsca. Jednak w tym przypadku, woda owodniowego dać okruchy możliwość zmiany pozycji ciała bez większego wysiłku.

 • Zapewnienie odpowiedniego tworzenia układu krążenia płodu

Inną bardzo ważną funkcję płynu owodniowego jest poprawne formowanie układu krążenia płodu, a następnie jej działania, w tym wskaźnika. W normalnym procesie krzepnięcia krwi. Wynika to z substancji zawartych w płynie owodniowym – szczególnie fibrynolizyny i tromboplastyny.

 • Profilaktyka krwawienia w czasie ciąży i porodu

Ze względu na swoje enzymów, płyn owodniowy ma tę właściwość, aby wyłączyć krew, a tym samym skutecznie zapobiegając krwawieniu, zarówno w okresie ciąży i podczas porodu. Ta cecha płynu owodniowego uratował tysiące istnień ludzkich, jak dzieci i ich matek.

 • Ułatwienie procesu pracy

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych, płyn owodniowy mają ogromne znaczenie podczas porodu. Dzięki nim owoce są w prawidłowej pozycji w dolnej części macicy. A ona szyjki macicy pod błon ciśnieniowych wypełnionych płynem owodniowym, otwiera wiele szybsze i mniej bolesne niż w przypadku, gdy woda ruszył dalej.

Mogą powiedzieć płynie owodniowym?

Jak to już wynika z tego, co zostało powiedziane – płyn owodniowy jest biologicznie aktywnym okruchy siedlisko, więc jest bardzo wrażliwy na najmniejsze zmiany w kondycji fizycznej dziecka. Lekarze używać tej funkcji z płynu owodniowego do celów diagnostycznych. Oceny stanu i składu płynu owodniowego, lekarze mogą monitorować stan matki i dziecka razem wykrywanie odchyleń od normy.

Nawet ilość płynu owodniowego, które są łatwo określić za pomocą ultradźwięków, można powiedzieć wiele. Są to odchylenia od normy jako małowodzie i wielowodzia. Zmiany te muszą być wykryte jak najszybciej i przypisać terapii naprawczych, ponieważ ilość płynu owodniowego jest również bardzo ważne.

Inną metodą jest badanie płynu owodniowego amnioscopy. Pod amnioscopy oznacza oględziny i badanie dna membran. Jeżeli dane nie są wystarczająco dużo lekarzy, mogą odwołać się do innej metody diagnostycznej – do amniopunkcji.

Amniotsentoz – przebicie błon diagnostyczny w celu pobrania próbki płynu owodniowego, w celu oceny jego kolor i kompozycji. Dla tej kobiety zrobić nakłucie igłą specjalny (przebicie) lub w dolnej ściany jamy brzusznej lub tylną część sklepienia pochwy. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a nie czyni okruchy i jego matka nie zaszkodzi.

Innym ważnym badanie płynu owodniowego, który może uratować życie dziecka, badanie to określa obecność i poziom fosfolipidów w płynie owodniowym. Do płuc podczas inhalacji jest całkowicie otwarty, trzeba odpowiedni poziom optymalnej proporcji sfingomieliny i lecytyny we krwi okruchy. Tylko pod tym warunkiem dziecko może oddychać samodzielnie.

Oprócz dojrzałości układu oddechowego jest równie ważna dla przetrwania noworodka stopnia dojrzałości układu moczowego, w szczególności – nerki. Na podstawie analizy płynu owodniowego można również ustawić stopień dojrzałości dziecka nerki – o to niezawodnie wskazuje poziom stężenia hormonu w owodniowego płynów takich jak kreatyniny. Jego niska zawartość sugeruje, że nie nerki dziecka nadal dojrzewać i nie może w pełni poradzić sobie z przypisanych im funkcji.

Ta informacja, która może dostarczyć płyn owodniowy, jest bardzo ważne w przypadku, gdy nastąpiło normalne odchylenia i stan kobiety w ciąży w czasie ciąży jest trudne, a może nawet grozić nie tylko jej zdrowie, ale życie – na przykład ciężką postać stanu przedrzucawkowego, w których dostawa jest tak szybko, jak to możliwe. Lekarze jak oszacowanie płynu owodniowego dojrzałości płodu i jego gotowość do życia poza macicą – dlatego analiza płynu owodniowego czasami ratuje życie.

Lekarze – ginekolodzy, w przypadku, gdy owoc jest jeszcze nie dojrzały i stan kobiety jest taka, że ​​kontynuowanie ciąży staje się niemożliwe, jest podawany kobietom w ciąży leków, które przyspieszają dojrzewanie płodu zarówno światła i nerki. Nawiasem mówiąc, dawkę tych leków i czasu trwania leczenia, lekarze również oczekiwać, że na podstawie badań laboratoryjnych płynu owodniowego.

Zbyt wiele kobiet często odmawiają proponowanych badań, co sugeruje, że lekarze po prostu ubezpieczone, albo w obawie o zdrowie dziecka, ponieważ wierzą, że badania te mogą zaszkodzić okruchy. Często te obawy są sztucznie podsycane przez różne historie o rzekomym wielkim niebezpieczeństwie tych procedur, w większości przypadków, w wyniku utraty dziecka. Te historie są przekazywane z ust do ust wśród kobiet w ciąży. A oni całkowicie zniekształcają rzeczywistość.

W rzeczywistości, aby dać im w każdym razie niemożliwe, ponieważ są one wykonywane ściśle według niektórych danych w przypadkach, gdy lekarz uważa, że ​​istnieje realne zagrożenie dla zdrowia i życia matki lub dziecka. Uwierzcie mi – nie lekarz przepisze takich badań bez powodu.

Wyciek płynu owodniowego

Natura jest bardzo mądra – ona dostarczyła do błon były zamknięte aż do początku procesu generatywnej. Zwykle w czasie ciąży płyn owodniowy nie przecieka w każdych warunkach. Jednakże, czasami zniekształcone przez czynniki zewnętrzne, takie jak nogi lub innego oddziaływania fizycznego brutto może powodować błony łez i w wyniku tego, wyciekanie błon o różnej intensywności, zależnie od stopnia uszkodzeń membran. Zaczyna się wyciek płynu owodniowego, który znaków i zauważ kobiet w ciąży.

Jednak bardzo często w ciąży rozpocząć straszliwą panikę znaleźć pranie mokre plamy. Kobiety wierzą, że zaczęli wyciek płynu owodniowego. Jednak w większości przypadków te miejsca nie są w żaden sposób powiązane z Dribble płynu owodniowego i całkowicie wyjaśnione przez inne czynniki. Po pierwsze, im dłuższy czas trwania ciąży, kobiety stają się bardziej obfite w upławy. A po drugie, w wysokiej ciąży rozluźnić mięśnie narządów miednicy, w tym pęcherza, dlatego możliwość łatwego moczu.

W celu wyjaśnienia sytuacji na własną rękę, kobieta musi zrobić test na wyciek płynu owodniowego w domu: pójść do toalety i opróżnić pęcherz całkowicie podmoytes i wytrzeć do sucha. Położyć się na łóżku, po łóżku czystych i suchych arkuszy. Upewnij się, że stan – jeśli w ciągu najbliższych 15 minut to będzie mokra plama, natychmiast wezwać straż „pierwszej pomocy” – lekarze dokładnie wiedzieć jak określić wyciek płynu owodniowego.

Wyciek płynu owodniowego jest bardzo niepokojący sygnał w przypadku, gdy ciąża nie osiągnął logiczny wniosek. A jeśli zbliżył wygląd termin na okruchy światła wycieku płynu owodniowego jest sygnałem dla jej matki, który jechał do daty dostawy. Dlatego, aby zignorować to zjawisko jest niedopuszczalne w każdym przypadku.

Rzeczywiście, w tym przypadku, jeżeli wiek ciążowy nie jest na tyle duża, że ​​dziecko rodzi się, błony uszkodzenie może prowadzić do penetracji błon mikroorganizmów chorobotwórczych, zakażenia i śmierci płodu. Lekarzy w tym przypadku ma płyn owodniowy oceny okruchy dojrzałości płuc i nerek.

W takim przypadku, jeżeli są one wystarczająco dojrzałe do Pipsqueak może istnieć poza macicą, lekarze stymulować początku porodu, w celu uniknięcia zakażenia płodu. W tej samej sprawie, jeśli światło nie osiąga najniższą możliwą stopień dojrzałości, lekarze starają się przedłużyć ciążę tak długo, jak to możliwe. Dla dziecka może być decydujący nawet jeden dodatkowy dzień spędzony w brzuchu matki, gdy pęknięcie błon nie może być zatrzymany.

Przez cały ten czas, a moja matka, a dziecko będzie pod ścisłym nadzorem personelu medycznego. Aby zapobiec infekcji z okruszyn, które utraciły swój naturalny siedliska – płynu owodniowego, lekarze przeprowadzą specjalną terapię antybiotykową, której celem jest zniszczenie obcych chorobotwórczych mikroflorę. Kobieta w tym czasie należy ściśle przestrzegać ścisłego leżenia w łóżku – zależy od pomyślnego zakończenia ciąży.

Co do zasady, w podobny sposób lekarze udało się wygrać jeden – dwa tygodnie, podczas którego światło okruchy dojrzewają. Jednak lekarze nie tylko wziąć poczekać – w tym czasie kobieta w ciąży dostaje specjalne zastrzyki hormonalne leku, co znacznie przyspiesza proces dojrzewania układu moczowego i oddechowego malucha. Z reguły ta taktyka zachowania ciąży przynosi bardzo dobre rezultaty w przypadku kobiety w ciąży wycieka płyn owodniowy.

Zabarwienie płynu owodniowego

Jednakże, kobiety w ciąży nie powinny koncentrować się na przedwczesne pęknięcie błon płodowych – zjawisko to jest jednak miejsce, ale nie za często – nie więcej niż jeden przypadek na 30000 ciąż. Najczęściej, płyn owodniowy odejść w odpowiednim momencie i pod warunkiem, ze swej natury – od 38 do 40 tygodnia ciąży, kiedy okruchy rozwoju została zakończona i jest gotowa się urodzić – to właśnie w tym momencie zaczyna się wyciek płynu owodniowego przed urodzeniem.

Jednak czas i odszedł płyn owodniowy może poinformować lekarza i matki oczekującej wiele informacji odnośnie stanu dziecka. Bardzo często kolor i przejrzystość oceny płynu owodniowego pomaga lekarzom w podjęciu właściwej decyzji i ustalić taktykę dostawy. Więc, co możemy powiedzieć to wody Traffic Light – kolor płynu owodniowego? Jednak w ocenie kondycji kobiety w ciąży w kolorze, należy pamiętać, że płyn owodniowy z zawiesiną są fizjologiczną normą.

 • Żółty płyn owodniowy

W przypadku kobiety w ciąży wody płodowe, które mają żółty kolor i lekko mętny, nie ma powodu, aby martwić się w ogóle. W przybliżeniu taki powinien być w normalnym przebiegu ciąży. Mama może bezpiecznie spakować i dostać się do szpitala, z którego wróci z nią w taki długo oczekiwany trochę szczęścia.

 • płyn owodniowy żółta z czerwonych plastrów

Czasami płyn owodniowy mają naturalną barwę żółtą, ale patrząc ściślej, kobiety w ciąży mogą zauważyć czerwone smugi w nich. Jeśli czujesz się dobrze, nie będzie przeszkadzało, i zacznie odczuwać skurcze – nie należy się bać. W 99% przypadków te żyły są tylko konsekwencją faktu, że szyjka macicy zaczyna się otwierać i wskazuje jedynie, że proces generic idzie zgodnie z planem.

 • Zielony kolor płynu owodniowego

Jednak w przypadku, gdy odszedł płyn owodniowy zielone, kobiety i pracowników służby zdrowia potrzebują na alarm, ponieważ jest to oznaką poważnych problemów na okruchy. Zielony kolor płynu owodniowego występuje w dwóch przypadkach – jeśli wewnątrzmacicznej defekacji lub jeżeli płyn owodniowy był zbyt mały. Smółki w płynie owodniowym może prowadzić do rozwoju okruchy wrodzonym zapaleniem płuc.

Ponadto, i tym, że w obu przypadkach, że dziecko cierpi z powodu niedotlenienia – wewnątrzmacicznego głodu. Kobieta zauważyła, że ​​płyn owodniowy ma zielony odcień, należy jak najszybciej dostać się do szpitala, należy umieścić w lekarzy świadomi faktu, że płyn owodniowy jest zielona, ​​jak terminowe działania podjęte w celu utrzymania zdrowia, a nawet życia dziecka.

 • Ciemny kolor brązowy płynu owodniowego

Płyn owodniowy jest ciemno – brązowy, niestety, kolor jest ogromna katastrofa. Ten kolor jest w prawie wszystkich przypadkach, dowody wewnątrzmacicznej śmierci pozostaje. I w tym przypadku chodzi o ratowanie życia kobiety. Jednak w naszych czasach, takie przypadki są tak rzadkie, że i mówić o nim nie ma sensu. Dzięki regularnemu monitorowaniu przez lekarza – ginekolog wszystkie problemy są wykrywane szybko i płyn owodniowy podczas ciąży odzwierciedlają stan kobiet.

 • Płyn owodniowy czerwony odcień

Czerwony kolor płynu owodniowego – kolor poważne zagrożenie zarówno dla matki i dla dziecka. Najczęściej czerwony lub różowy odcień płynu owodniowego występuje w wyniku kontaktu krwi z krwawieniem lub mojej matki lub dziecka. Ci zrozumieć, jak niebezpieczne jest to dla mamy i dziecka. Jeżeli sytuacja ta wyprzedziła was, wasze działania powinny być następujące – aby natychmiast zająć pozycję poziomą, iw żadnym wypadku nie poruszają. Krewni niezwłocznie spowodować brygadę „pierwszej pomocy”.

Podczas rozmowy, koniecznie (!) Powiedz dyspozytora, że ​​płyn owodniowy kobieta w ciąży przerwał na czerwono. Co do zasady, w tym przypadku, kobiety w ciąży przychodzi samochód resuscytacji wyposażone we wszystkie niezbędne do udzielania pomocy w nagłych wypadkach, aby mama i dziecko, a nie zwykłego samochodu „pierwszej pomocy”. W żadnym wypadku nie należy próbować samodzielnie dostarczyć ciężarną kobietę do szpitala, nawet jeśli jest on w domu obok. Wszelkie zły ruch może doprowadzić do śmierci, nawet okruchy matką! Pamiętaj, że mówimy o dwóch życie ludzi.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że takie przypadki są rzadkie, zbyt, przede wszystkim w przypadku, gdy kobieta w ciąży została ciężko ranna w wyniku wypadku, upadku lub innego zagrożenia. Zasadniczo wszystkie ciąże kończą się pierwsze okruchy płakać i bezdennej czułością w oczach matki. Zapalisz dostawę i nieograniczone szczęście!

load...