Wyciągania plam z odzieży – dać rzeczy w porządku

Z podobnego problemu usuwania plam z ubrań, twarz, chyba każdej kobiety. Po tym wszystkim, czy są co najmniej trzy razy uważać rozlanej kawy na nowej bluzki, nikt nie jest odporny. Sytuacje są różne, a my nie zawsze wychodzą z nich bez plam. To wstyd, prawda? Ale nie od razu w panikę. Można również starać się doprowadzić plamę. Istnieje wiele różnych sposobów, że można pomóc zaoszczędzić swoje ulubione rzeczy. Co ważne, zawsze brać pod uwagę rodzaj materiału, który trzeba pracować, a pochodzenie plam. Jeśli nie można ustalić przyczyny przebarwień, wskazane jest, aby użyć odplamiacz na pierwszych wewnętrznych szwów odzieży, sprawdzając czy narzędzie nie uszkodzić kolor materiału używanego.

load...

Jeśli pierwszy wstępnie oczyszczony przedmiot zalecane przez pył pozostaje na zabrudzenia ubrania z krwi, przez pół godziny moczyć w zimnej wodzie, a następnie spróbuj przemyć gorącą wodą, z dodatkiem konwencjonalnych proszkach do prania. W przypadku plam z krwi pozostaje nawet po praniu plamy powinny być traktowane odplamiaczy i dodać kilka kropli nadtlenku wodoru. W celu usunięcia plam z przewlekłą krwi powinny być dodawane do wody z kilkoma kroplami detergentu sprzedawane w aptekach amoniaku, po czym przemywa elementu, jak zwykle.

Jak wydedukować plamy z owoców?

Usuwanie plam z różnych soków owocowych i w żadnym wypadku nie może rozpocząć się umyć. W przeciwnym razie staną się jeszcze bardziej odporne. Przygotować mieszaninę równych części wódki i gliceryna, wytrzyj takie środki, stosowane na wacikiem, pozostały na swoim ubraniu świeże plamy. Aby pozbyć się chronicznych plam owocowych, moczyć zabrudzoną przedmiot na pojemniku z wrzącą wodą przez kilka minut, po czym ostrożnie traktować mieszaninę plamę sokiem z cytryny z wódki, a na koniec czyszczenia wziąć wacika, moczyć je w rozcieńczonej ciekłej wody amoniakalnej i przetworzyć stare spot ponownie.

Jak usunąć plamy z żelaza?

Ubrania są często pozostawiane śladów wypalanych z żelaza. Ale w tym przypadku, nie spiesz się wyrzucić zepsute rzeczy – można jeszcze powrócić do swojego normalnego wyglądu, jest tylko trochę wysiłku. Pozostałe ślady powinny być dobre do nacierania się cięcie cebuli na pół, aby wypalone miejsce może moczyć sok z cebuli. Następnie barwnik z żelaza jest wycierana z tkaniny nasączonej w zimnej wodzie, a po wyschnięciu przypalone miejsce musi być zwilżane nierozcieńczony nadtlenku wodoru. Następnie trzeba pokryć białą bawełnianą szmatką i żelaza.

Jeśli plama z żelaza w ten sposób nie jest usuwany, zaleca się przeprowadzić taką procedurę kilka razy, i trzeba będzie tylko do mycia pozycję w zwykły sposób, doprowadzając do stanu normalnego. W celu usunięcia żelaza z tan biały kolor ubrań można użyć specjalnego mieszaninę kilku kropel amoniaku dwadzieścia gramów nadtlenku wodoru, połowę czystego szkła wodnego.

load...

Reszta oznaczeń żelaza usunięte w inny sposób. Gdy to miejsce najpierw przetwarzane obficie zwilża się wodą, następnie posypać brązowy, a po wysuszeniu czyszczone ubrania należy wstrząsnąć. Gdy plamy żelaza pozostaje w tym samym miejscu, nawet po tej procedurze, nie jest pożądane, aby zwilżyć nadtlenku wodoru kilka razy, a następnie ponownie oczyszczony elementu żelaza.

Jak wydedukować tłustych plam?

Jeśli po naprawie na ubrania pozostawały oleju farby, łatwy sposób pomóc. Aby rozpocząć, należy umieścić zanieczyszczone tłuszcz z masła lub margaryny, odczekaj chwilę, a następnie pocierać plamę dobrze z benzyny, nafty lub terpentyny. Jeżeli podczas takiej procedury kolor tkaniny nie zmieni Plamy z amoniakiem, a następnie po prostu przemyć oczyszczoną rzeczy.

Podczas bankiety, uroczystości rodzinne, zjazdy rodzinne na ubraniach często padają gadżety z płyty, więc po wakacjach jest wymagane nie tylko prowadzić do mieszkania w porządku, ale również do przeprowadzenia usuwania tłustych plam z własnych strojów. Z lekkich tkanin świeży smar plamy mogą być usunięte bez żadnego problemu, natychmiast posypać brudnej odzieży część proszku kredy. Kredy w tym przypadku powinna być pozostawiona na ubrania w dwóch do czterech godzin, po czym ubrania muszą być odpowiednio trząść.

Wycofanie plamy ropy naftowej mogą być wykonane i talk. Trzeba dokładnie posypać nich śladu tłuszczu, a następnie przykryć to miejsce blottingu papier i wtedy nie prasować bardzo gorące żelazo. Aby talk dobrze się wchłania, plamy proszku zaleca się wykonać wieczorem, a następującą procedurę, aby następnego dnia.

W celu przeprowadzenia usuwania plam z odzieży wełnianej, można stosować mieszaniny benzyny lub ciekłego amoniaku i gorącej wody, to „koktajl” powinny być traktowane miejsce zakażenia. Do usuwania tłustych plam przewlekłe tkanki pożądaną dokładnie wycierania białego mydło, które jest wstępnie rozcieńczane w benzynie, a godzinę później środek jest konieczny, aby zmyć z benzyną też, ale tylko w stanie nierozcieńczonym. Następnie umyć zabrudzone pozycja zalecana jest w zwykłym proszku.

Usuwanie plam smaru z ubrań wykonanych z materiału syntetycznego o grubości rozpoczyna się oczyszczanie zanieczyszczonej skrobi ziemniaczanej miejsca. I następnie usuwa się skrobię, ręcznik zwilża wodą. Gdy Leczony obszar jest całkowicie suchy, ostrożnie usunięcia pozostałości skrobi z normalnym szczotki. A w sytuacji, gdy ślad tłuszczu na ubrania nadal pozostają, zaleca się, aby po prostu powtórzyć tę operację.

Chcąc czyszczenia tłustych płaszcza kołnierz, stosuje się mieszaninę składającą się z trzech części wody na jedną część amoniaku. W tym przypadku, w obszarze kołnierza, pożądane jest, aby umieścić kawałek materiału, wycierając go z drugiej strony, tak długo jak są one całkowicie usunąć ślady zanieczyszczeń. W sytuacji, kiedy ubrania były ślady oleju, usuwanie plam można przeprowadzić za pomocą nafty. Zwilżyć wacik bawełniany dobry nafty przetrzyj je tłuste miejscu, a następnie umyć zabrudzone ubrania w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu w proszku.

Jak wydedukować plamy z czekolady i kawy?

Aby wyświetlić resztę czekolady plamy, wytrzyj je czystą amoniaku lub słonej wody, a także z białego materiału w celu usunięcia śladów swoich ulubionych czekoladek można z pomocą nadtlenku wodoru. W tym miejscu można również zastosować mieszaninę żółtka i gliceryny. Pozostawić na kilka minut i spłukać ciepłą wodą. A jeśli po wizycie pasek na ubrania były plamy kawy, po prostu zanurzyć pędzel w ciepłej wodzie, traktować ją dobrze zanieczyszczone miejsce, a następnie wytrzeć pozostały ślady wacikiem zamoczonym w mieszaninie wody i amoniaku.

Jak widać, istnieje wyjście z każdej sytuacji. Czy to tłuszcz, krew, czekolada lub kawa, trochę wysiłku, powrót do pierwotnego wyglądu rzeczy. I będzie nadal nosić go z przyjemnością!

load...