Wybór – najlepszy do farbowania włosów

Zawartość:

Kobiety – jest zmienny. Dziś chcielibyśmy jeden, jutro – kolejny. A jeśli chodzi o nasz wygląd – ograniczenie do perfekcji nie ma. A jeśli, na przykład, aby zmienić kształt długości nosa lub noga jest problematyczne, a wszystko jest o wiele łatwiejsze do koloru włosów. To miejsce, gdzie pole do eksperymentowania!

load...

Ostatnie badania wykazały, że około 65% polyakok stałe koloru włosów. A 72% z nich robi to w domu. Podczas gdy liczba wniosków, które istnieją dzisiaj, wydaje się, aby znaleźć odpowiednią farbę nie jest trudne. Ale to tylko na pierwszy rzut oka.

W rzeczywistości, niebezpieczeństwo jest wystarczająco duża, aby popełnić błąd. Ale takie błędy mogą być bardzo kosztowna – zarówno finansowo, jak i moralnie. Dlatego tak często w życiu codziennym oraz w internecie – Forum – usłyszał wołanie o pomoc: „polecić dobrą farbę do włosów”. Jak nie mylić z wyboru, a jakie kolory są uważane za najlepsze? Miejmy zbadać.

Mamy określić kolor

Być może jest to pierwsza rzecz, którą należy zrobić. Dość często zdarza się tak, że naprawdę lubisz trochę cienia, zaglądał od znajomego, znajomy, znanego piosenkarza itp Ale czy to będzie Ci odpowiadać? Jak go zdefiniować? Istnieje kilka sposobów. Na przykład, można przejść do tsvetotip. Wiesz, co to jest?

Tradycyjnie, wszyscy ludzie mogą być podzielone na teplokozhih i holodnokozhih. Właściciel złotą lub ciemną skórę, piegi i brązowe oczy, zwykle określane jako „ciepłe” typu. Nadają się złoto, miedź i inne miękkie odcienie włosów. Ale blada skóra i szare lub niebieskie oczy zazwyczaj wskazują przynależność holodnokozhim. Przedstawiciele tego typu należy zwrócić uwagę na zimnych odcieniach brązowo lub popiołem.

load...

Jest dokładniejsza klasyfikacja. Według jej wygląd cztery typy można wyróżnić – wiosna, lato i jesień zima.

 • Kobieta-Wiosna

Jest ciepły i niski kontrast tsvetotip. Ma zielone, niebieskie lub niebieskie oczy. Jej złote skóry i naturalny kolor włosów – od jasnego brązu do jasnobrązowego włosach. Jakie kolory odpowiadał na wiosnę? Ona powinna wybrać ciemnoczerwony, miód, złote odcienie i ciepłe odcienie czekolady.

 • Kobieta Lato

Kolejna wersja – kobieta lato. Jest to również o niskim kontraście, ale zimne tsvetotip. W „lato” Kobiety światło – szare lub niebieskie – oczy, a skóra ma fajne niebieskawy lub różowawy odcień. Naturalny kolor włosów – od najlżejszych do Brunet. Do malowania zaleca się stosowanie zimnych tonów. Na przykład, możesz stać się popiołu lub platynowe blond.

 • Kobieta jesień

Jest to ciepły kontrast tsvetotip. Jest to coś podobnego do wiosny, ale „Jesień” kobiety są znacznie jaśniejsze przez naturę. Oczy mogą być zarówno ciemne i jasne. Naturalny kolor włosów – od Brunet się brunetka. Skóra ma złoty odcień. Jakie kolory zwiększenia piękno kobiet w upadku? Ona powinna wybrać bogaty kolor włosów – odpowiednio ciepłe odcienie czekolady, kasztan, odcienie miedzi i złota, a nawet czarne. Jednak, aby stać się blondynką, że nie powinna.

 • Kobieta-zimowa

Ostatnia grupa – Zima. Ten kontrast i zimna tsvetotip. Oczy mogą być zarówno jasne i ciemne, ale zawsze istnieje kontrast między tęczówką a biały oka jest bardzo wyraźny. Włosy naturalne – od Brunet się brunetka. Skóra ma chłodny odcień. Takie kobiety zbliży Ashy ton. Na przykład, ciemnobrązowy. Mogą też sobie pozwolić na palenie brunetka. Ale zmienia się blondynek, iw ogóle nie zaleca się stosowanie ciepłych kolorach.

Radzić sobie ze swoją tsvetotip? Jeśli nie, nie martw się. Istnieją inne sposoby, aby wybrać nowy kolor włosów. Na przykład, niektóre przedsiębiorstwa produkcyjne – w szczególności, Garnier – oferują do skorzystania ze specjalnych programów, które pomogą Ci wybrać kolor w Internecie. Wystarczy przesłać swoje zdjęcie i „przymierzyć” różne opcje. Wynikiem tego jest, oczywiście, w przybliżeniu. Ale jest to możliwe, aby poruszać.

Również ciekawe i rozwój firmy Schwarzkopf. Jednak w chwili obecnej może skorzystać z życia tylko w metropoliach. Firma wydała specjalny dotyk „Beauty Monitor” i został już zainstalowany w kilku dużych sklepach z kosmetykami. Trzeba tylko wpisać swoje dane do komputera – kolor skóry, włosów, odsetek siwych włosów – kolor włosów i pożądany. Inteligentny samochód powie, jakie kolory należy spróbować.

Jeśli nadal nie pasują – są dość prosty sposób. Idź do sklepu, który sprzedaje peruk i wyceniać wszystkie istniejące opcje tam. Pozwoli to uzyskać pełny obraz tego, co masz „czeka w przyszłości” i jaki kolor powinien spróbować. I, być może, ostatni sposób – do malowania odcień. Niestety, to nie jest właściwe brunetek – wynik będzie tylko widoczne na ciemnych włosach. Ale dla właścicieli blond włosy – jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Pianki, żele, pianki i szampony koloryzujące pomagają zorientować się, jak zmieścić jeden lub innego koloru. I nie podoba – wystarczy umyć głowę kilka razy – i jakby nic się nie stało. Przy okazji, mówić o szampony koloryzujące przyniósł nam do następnego etapu wyboru farby do włosów. I wiesz co, ogólnie rzecz biorąc, są one – te kolory? Miejmy zbadać.


Rodzaje farb do włosów

Aby zrozumieć, co kolor włosów jest dla Ciebie najlepszy, musisz zdecydować się, jaki efekt chcesz. Wszystkie fundusze dla przemysłu chemicznego farbowania włosów można podzielić na trzy rodzaje:

 1. środki odcień
 2. Semiproof farby
 3. Farbowanie trwałe

Odporny tusze są również podzielone na stałe i półtrwałych. Różnica polega na tym, że ta ostatnia nie zawiera amoniaku. Porozmawiajmy o każdy szczegół.

 • Permanentny tusz

Ich główne elementy – amoniaku i nadtlenku wodoru. Nadtlenek „wypłukuje” naturalnego pigmentu włosów i pomaga amoniaku sztucznych barwników przenikać w głąb włosa. Jest to permanentny tusz może radykalnie zmienić kolor włosów i pięknie malować siwe włosy. Jest to z pewnością dobra rzecz. Ale nie jest to ogromny minus.

Stały atrament jest stosowany, największe szkody dla włosów. Amoniak jest wysoce szkodliwe włosy naskórka i nadtlenek wysusza je. Wraz z naturalnego pigmentu i umyte składników odżywczych i tłuszczów. Ale dają włosy miękkie i jedwabiste. Dlatego też, jeśli zbyt często używać stałego farby, a następnie po krótkim czasie, zamiast płynącej i błyszczące loki można znaleźć na głowie coś niewyraźnie przypominający luffy.

W celu zminimalizowania obrażeń, w skład tych farb zawierają zwykle specjalne dodatki pielęgnacyjne. Oni wygładzają naskórek Wagi są uszkodzone. Najczęściej są uważane za bezpieczne kolor kremowy profesjonalne linie. Są one mniej toksyczne i zawiera mniejszą procentową amoniaku i nadtlenku wodoru. Ponadto, w swoim składzie nie zawierają ołowiu, co prowadzi do lepszego wyniku barwienia.

 • Półtrwałe barwniki

To jest – bardziej delikatne rozwiązaniem. Nie zawierają one nadtlenek wodoru i amoniak stosowano zamiast soli amonowych. Kolor włosów jest nieco mniej odporne. Jest jedno zastrzeżenie – rozjaśnić włosy bez nadtlenku po prostu nie zadziała. Można dostać tylko swój odcień lub stać się ciemniejsze. Dlatego też, przy okazji, to się nazywa barwienie i tonizująco. Półtrwałe barwniki również skutecznie sprostać siwych włosów, z zastrzeżeniem, że nie jest większa niż 50%.

 • Semiproof farby

Niestety, z ich pomocą nie będą mogli malować siwe włosy lub radykalnej zmiany koloru włosów. Wszystko to jest możliwe – jest zapewnienie jasności własnego cienia. Takie farby są równomiernie zmyte podczas każdej głowicy piorącej. Ale, oczywiście, nie jest także plus. Ze względu na brak w składzie, nadtlenku wodoru i małych – nie więcej niż 3% – zawartość amoniaku, praktycznie nie niszczą włosy. Po tym wszystkim, naturalny pigment jest usuwany, a sama farba nie wnika włosa – malowane tylko zewnętrzna część włosów. Dlatego farby semiproof można bezpiecznie stosować bez obawy o zagrożenie dla włosów.

 • środki odcień

Zazwyczaj są one zmywane bez śladu po trzy – osiem razy. Barwniki nie penetrują włosy i tylko poplamione jego szczyt. Odcień oznacza, że ​​jest niemożliwa do rozjaśniania włosów. Tak, a w walce o siwych włosach – nie są one konwojentów. Bądź bardziej nasycony odcień włosów lub ciemna – to wszystko, co się da.

 • Naturalne barwniki

Jeśli chcesz farbować włosy, nie należy im zaszkodzić, może warto zwrócić uwagę na naturalnych barwników. Nawet nasze babcie i prababcie wykorzystywane henna i Basma. Dlaczego nie pójść za ich przykładem? Henna składa się z roślin z alkanu, lub raczej z liści. Daje włosy czerwone i czerwonawe odcienie. Basma wykonany z indygo. To farbuje się ciemne włosy w kolorze. Mieszanie naturalnych kolorów w różnych proporcjach, można uzyskać szeroką gamę kolorów – od jasnego światła barwy brązowej do czarnej.

Henna i Basma hipoalergiczne. Otaczają one włosy na górze, nie zmywając pigment i, w konsekwencji, nie należy go zranić. Co więcej – większość ekspertów uważa, że ​​te barwniki są bardzo przydatne dla włosów, ponieważ zawierają olejki eteryczne i garbniki. Jednakże, istnieje również wady. Gdzie się bez nich obejść? Na przykład, włosy farbowane henną, nie będzie w stanie do kolorowania.

Najprawdopodobniej próby te nie prowadzą do tego, że rośliny staną kolor młodej trawie. Jest mało prawdopodobne, że chcesz taki wynik, prawda? Więc musimy poczekać, aż odrosną całkowicie. Ponadto, uderzenia gorąca, farby te mogą dać Mane niechcianego czerwonawy lub czerwonawym odcieniem. Co jeszcze powinienem zwracać uwagę kupując farbę do włosów?

Kilka porad na wyborze farby

 • Kiedy po raz pierwszy zdecydował się na obrazie, a następnie, na początku, to lepiej, aby dać pierwszeństwo pojazdom lub barwniki semiproof kolorach. W przypadku awarii, masz wszelkie szanse na szybszy powrót do swojej pierwotnej postaci.
 • Jeśli fundamentalne zmiany wyglądu nie są w planach, należy zwrócić uwagę na kolor kremowy, która ma więcej niż dwa odcienie ciemniejszy lub jaśniejszy od naturalnego koloru.
 • Ciemny ma jeden bardzo niebezpieczną cechę – dodaj lat wizualnie. Dlatego wieku zaleca się dawać pierwszeństwo jaśniejszych odcieniach. Jednak najważniejsze – nie przesadzaj. Zbyt jasne odcienie mogą grać ze sobą kiepski żart – cera będzie wyglądać niezdrowe.
 • Siwe włosy ma chropowatą fakturę, więc malować ich może być trudne. Jeśli nie są one bardzo – mniej niż 1/3 – można próbować uniknąć pół-stałych barwników. Jeśli więcej – wybierz farbę odporną. Przy wyborze kolorów do malowania siwe włosy, preferują odcienie jeden na jeden lub dwa jaśniejszy od naturalnego koloru włosów. Staraj się unikać czerwonych odcieniach.
 • Jeśli twój naturalny kolor – brązowy lub jasny szatyn, nie zrobi miedź, ciemnoczerwony i lekkie brązowe kolory.
 • Przy wyborze farby należy zawsze kierować się prezentowanym palety, a nie dziewczynki koloru włosów, malowane na opakowaniu. Co do zasady, to zdjęcie oddaje barwy bardzo niedokładne.
 • Jeśli twoje włosy są dłuższe niż 20 cm, jedna tubka farby będzie mało. Lepiej kupić dwa pakiety naraz.

Prawo opieki

Bez względu na to jak dobra farba została wybrana w celu zaspokojenia wyniki są w procesie barwienia należy przestrzegać pewnych zasad:

 • Przed złożeniem wniosku należy upewnić się, że włosy nie są środki mocujące lewej: żele, pianki, musy;
 • Nie myj włosów przez co najmniej jeden dzień przed wyjaśnień;
 • Gdy stosuje się przy użyciu specjalnego pędzlem lub gąbką;
 • Być stosowany barwnik, ponieważ korzenie;
 • Po nałożeniu musi nosić zaślepkę, a następnie zwinąć głowę ręcznikiem;
 • Jeśli wybraliśmy kolor farby „bakłażana” lub „mosiądzu”, umyj je nieco wcześniej niż podano na opakowaniu.

Aby kolor dłużej i nie są wyprane pozostała taka sama, włosy muszą być dokładnie wyglądać:

 1. Stosowanie specjalnych szampony i odżywki przeznaczone do opieki dla włosów farbowanych. Bardzo dobrze, jeśli są one takie same firmy, która sama farba.
 2. Maski z naturalnych olejów może zmienić swój nowy kolor włosów. Dlatego staramy się wybrać inne środki ostrożności. Na ogół staram się nie przeciążać włosy niepotrzebnymi procedurami – raz w tygodniu byłoby wystarczające.
 3. Nie spędzaj zbyt dużo czasu na słońcu.
 4. Nie myj włosów z chlorowaną wodą – może również pomóc zmyć sztuczny pigment.

Niektóre dane statystyczne

I na koniec – trochę statystyki. Nie tak dawno temu, badanie zostało przeprowadzone wśród polyakok. Wzięło w nim udział 700 kobiet w różnym wieku. Wszyscy oni zostali zapytani o jaki rodzaj farby jest najlepsze dla włosów. Według badania, honorowi zajmuje pierwsze farby z Garnier – cieszyła 20 procent respondentów. Na drugim miejscu – L’Oreal. Wyraziła preferuje 17 procent płci pięknej.

Trzecie miejsce – Schwarzkoupf & Henkel. Mają około 14 procent fanów. 9 procent preferuje polyakok Londa Paint – jej czwarty. Piąte miejsce było podzielane przez zaledwie trzech firm – Wella C: EHKO i Estel – każdy zyskał pięć procent. Jak widać, w celu określenia, jaki kolor będzie Ci odpowiadać, nie jest zbyt trudne dla włosów.

Główną rzeczą, tak jak w życiu, będzie jasne, o co chcesz. Po tym wszystkim, najlepszy kolor włosów – to taki, który pasuje do Ciebie idealnie. Nie bój się zmian, a rozwinie koniecznie wszystkie złe!

load...