Wybór koloru we wnętrzu – to jest ważne

Zawartość:

Kolor ma trwały wpływ na twój mózg, więc warto pomyśleć o kolorystyce wnętrza. Z kolorami to zależy jeśli mieszkanie jest przytulne i najemcy są wyposażone skandali, przerywane przez długi depresji. Wez tak ważną kwestią jak dobór kolorów we wnętrzu, maksimum ich uwagę.

load...

Nie należy po prostu radykalnie zmienić kolory w mieszkaniu – w przypadku, gdy po raz pierwszy wybrać wykończenie i tekstylia nie może być właściwy kolor, szkody będą minimalne. Ale jeśli przemalować tapety i sufity-stick i z odrobiną nie domyślić – nie jest bardzo dobra. Dlatego drobne eksperymenty wystarczy, aby zrozumieć, a w każdym kolorze miłego pobytu. A zatem zacząć żyć innym kątem koloru.

Kolor we wnętrzu i postrzeganie mieszkaniu

Kolor może zdziałać cuda – może zwiększyć lub wąską przestrzeń, sprawiają, że pokój cieplej lub odwrotnie dodać chłód. Właściwości te mogą być wykorzystywane do tworzenia pożądanego nastroju w pomieszczeniu – wystarczy wybrać odpowiednie kolory i dodatki, aby radykalnie zmienić swoje wnętrze.

Panuje ciepła w pomieszczeniu, w którym dominują pomarańczy i terakoty, czerwone i żółte odcienie. Ale to nie jest konieczne, aby całkowicie zmienić kolor wnętrza – wystarczy zmienić tapicerkę z miękkimi poduszkami lub odebrać nowy obrus Terraktovaya brązowych odcieniach.

load...

A jeśli mieszkanie jest zbyt gorąco i słonecznie, chłodne odcienie niebieskiego, jasnozielony i turkusowym wnętrza może czasami zastąpić klimatyzację. Zasłona z tych kolorów może wchłonąć większość ciepła słonecznego. Duże apartamenty są dobre, ale czasami wydają się być niewygodne. Wtedy pomóc wszystkie te same ciepłe kolory, tylko bardziej intensywny i głęboki – czekolada, cynamon lub wanilia kolor, ale z dużą wzór głośności; pochłaniają nadmiar przestrzeni i pokój będzie wygodne.

Z sufitów powinny działać w ten sam sposób: mogą zostać zniesione ze względu na kolor biały, a dolny, stosując ciemniejsze odcienie. Biały kolor sprawia, że ​​pokój czystsze i popycha ściany, a w połączeniu z lustrami jest w stanie stworzyć nawet małe mieszkanie ze wspaniałym transformacji. Chociaż, oczywiście, wybór odcieni, będzie musiał majstrować.

Jako kolor we wnętrzu wpływa na psychikę?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie zasady: jasne i głębokie kolory pobudzający wpływ na psychikę, a delikatne pastelowe – wręcz przeciwnie, uspokajająco. Białe jest neutralny, tak doskonale ze wszystkimi istniejącymi kolorach. Ale używać biały kolor we wnętrzu tylko nie jest zalecane, ponieważ może być związany ze szpitalem.

Dodaj biały do ​​kuchni i nieprzyjemnych zapachów nie będzie tak nachalne i biel w biurze może znacznie poprawić samoocenę. Drugi neutralny kolor jest czarny, ale kradnie zbyt wiele miejsca, więc nie należy go używać w dużych ilościach.

Jasny kolor czerwony umiarkowanych ilościach myśli, ale zbyt wiele czerwona twarz wysokie ciśnienie krwi i uczucie niepokoju i zagrożenia, oprócz czerwonego przyczyny agresji. Ale małe kawałki jasnoczerwony kolor na pulpicie są w stanie zwiększyć produktywność.

Żółty symbolizuje słońce, napełnia energią i poprawia nastrój, w stanie oświetlić nawet najciemniejszy pokój, więc jest to idealne rozwiązanie dla korytarzach. Zielone odcienie jednocześnie uspokoić i tonu, wywołują poczucie spokoju i pewności siebie, ale jeśli zielony jest zbyt wiele, powoduje senność. Ponadto, nie jest to zalecane, aby użyć go do zasłon dekoracyjnych i opraw oświetleniowych, a skóra staje się bolesny cień.

Niebieskie odcienie uspokoić i odpocząć, dzięki czemu są idealne do sypialni, ale ciemny niebieski przyczyną depresji, jak i czarni. Te same grzechy i fioletowy kolor, zmniejsza aktywność i zbyt ciężkie do dekoracji wnętrz, nawet w małych ilościach jest bezpieczny i może ożywić każde pomieszczenie. Wszechstronność jest szary, można go łatwo łączyć z niuansów, ale zbyt dużo szary we wnętrzu sprawia, że ​​mieszkanie nudny i formalne, i ciemne odcienie szarości uciskać zbliżona do ciemnoniebieski.

Wybierając kolor dla każdego pokoju

Nie są optymalne kolory dla każdego pomieszczenia. Na przykład, jasne kolory są najlepiej wykorzystywane w biurach i pomieszczeniach, gdzie przechodzi aktywną część dnia. Miękka spokojne odcienie lepiej wybrać dla pomieszczeń, w których się zrelaksować.

Ale nawet dla obszaru roboczego jest niepożądany używać tylko w jasnych kolorach, jak i brak nadmiernej presji na psychikę i środowiska. Tak, pozostawić jasne kolory na nacisk. W zasadzie tego samego koloru musi być miękki odcień neutralny.

Nie zapominaj, że nawet jeśli zorganizować mieszkanie w jednym kolorze, w odcieniach każdym pomieszczeniu powinna być inna. Sypialnia kostium spokojne kolory, ale coś jaśniejsze, można wybrać do kuchni i jadalni. Ale w salonie można bezpiecznie stosować żadnych jasnych kolorach, ale znowu w małych ilościach.

Aby dopasować jasny obszar roboczy oraz stylowe akcesoria, które pomogą stworzyć odpowiedni nastrój do pracy i sprawiają, że przyjemne. Eksperymentowania i na pewno uda!

load...