Wybierając materac w łóżeczku

Zawartość:

Wybierając materac dla noworodka spoczywa na barkach przyszłego ojca, który często kupuje go wraz z już szopka przed przychodzi czas wziąć moją matkę z dzieckiem. Czy dziecko w wygodnym łóżku, nie wiemy, ale możemy z całą pewnością powiedzieć, jakie parametry powinien odpowiadać dobrego materaca. Więc Przekonajmy się razem jak wybrać materac dla noworodka, tak, że nie podają przyczyny nocnego bezsenność.
Powrót do spisu treści

load...

Złota zasada przy wyborze materaca

Chcesz mieć swój sen był spokojny dziecko? Następnie, wybierając materac dziecko w łóżeczku, należy pamiętać o jednej złotą zasadę: soft perinki nie na plecach dziecka. Spanie fotelik powinien zawsze być gładka i umiarkowanie trudne.

Kręgosłupa u niemowląt zbyt ciągliwego, oraz w celu uniknięcia ewentualnych zakłóceń, rodzice muszą upewnić się, że ich dziecko śpi na prawym materacu, a mniejsze dziecko, tym trudniej materac powinien być. Skrzywienie kręgosłupa pojawia się tylko trzy lata, a do tego czasu, w celu utworzenia prawidłowej postawy, dziecko powinno spać na twardym materacu raczej.

Nie trzeba się pokusie i nabyć nowoczesne materace. Waga dziecka jest zbyt mała, aby tak zwany efekt ortopedycznej mogłyby wystąpić. Ale jeśli wziąć materac „wzrostu” i nadzieję na wykorzystanie go przez kolejne 4 lata, można wybrać tę opcję, która umożliwia rozładunek kręgosłup.


Powrót do spisu treści

load...

Rozmiar ma znaczenie?

Wydaje się również, jaka jest różnica – kilka centymetrów dłuższa, kilka mniej. Ale nie było! Wybierając materac dla dzieci, ważne jest, aby wiedzieć, które wcześniej łóżko będą. Jeśli materac jest mniej niż w łóżku, zawsze będzie przesuwać się z boku na bok. Już to daje wiele niedogodności, ale poza tym, przestrzeń pomiędzy materacem a szopka zderzaki może być prawdziwą pułapką dla malutkich nóg i ramion.

Jeśli zdecydujemy się na materac z niepotrzebnych wymiarów w nadziei, że można po prostu schować nadmiar, to nie okażą się błędne. Zbyt szeroki lub długo materac zaklinowany w łóżeczku, ma bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia dziecka. Po tym wszystkim, będzie on zbierać fałdach i falowania, a my już rozmawialiśmy o tym, co delikatnego kręgosłupa u niemowląt.

Dlatego też, jeśli sklep z pytaniem o wielkości sprzedawcy mówi, że „jest to standard”, a ty dostać łóżko „odziedziczone”, pomyśl sto razy przed podjęciem materac. A jednak, zrobić sobie pomiar przyszłej łóżku.

Zawsze jest szansa, że ​​„standardowy” rozmiar, który istniał od lat dziesięć lat temu, są różne od tych, które istnieją do dziś. Najbardziej idealnym rozwiązaniem jest zakup łóżeczko i materac w tym samym czasie, to byłoby niemożliwe do pomyłki.


Powrót do spisu treści

Wypełnienie materaca – co jest w środku?

To bardzo dobrze, że rodzice są zaniepokojeni wyboru materaca dla dziecka. Tak więc, przy wyborze tego potrzebne rzeczy na pewno trzeba być leniwym i nie dowiedzieć się, że producent umieścić wewnątrz. Wypełniacze mogą być syntetyczne (pianka poliuretanowa, wyściółka poliester) lub fizyczną (łuska gryczana, włókno kokosowe, włosie lub lateks).

Pierwszy wariant różni się niski koszt i równie niskie stopnie i wydajność w pracy Szybko traci swój kształt i trudne do wyschnięcia. Ale szybko pochłania zapachy i niechętnie rozstał się z nimi.

Dzięki możliwości szybkiego absorbowania wilgoci (w rzeczywistości może to być plus, biorąc pod uwagę wszystkie rodzaje niespodzianek, ciągle spotkać dzieci), w jej wnętrzu można znaleźć na reprodukcji składowiska mikrobów. Jeśli wypełniacz jest mrugnięcia, on wydaje się być przyjazny dla środowiska, ale również bardzo krótko: mrugnięcia szybko miażdżone, a jego powierzchnia staje się w grudki.

Ale naturalne materace z wad to tylko koszt. Jest ona wyższa niż syntetyczne, ale są one wykonane wyłącznie z naturalnych składników, bezwonny, posiada wysoką zdolność przechodzenia powietrza i zachowują swój pierwotny wygląd przez cały okres eksploatacji.

Ale istnieje złoty środek, który pomoże Ci znaleźć dokładnie właściwą wartość dla pieniędzy. Wybierając materac dla dziecka, można znaleźć opcje gdzie materiały syntetyczne są doskonale połączone z naturalną i ogólna kompozycja skorzystają.

Po „wypychania” nie jest już tajemnicą dla Ciebie, należy zwrócić uwagę na fakt, co sprawiło jej wnętrze. Tutaj jest lepiej, jeśli nadal będzie obecny tkaniny naturalne: bawełna lub len.
Powrót do spisu treści

Trochę o zasadach funkcjonowania

Materac w łóżeczku należy obrócić na drugą stronę. Jest to konieczne, aby zapewnić dostęp do niej powietrza i zapobiegania nadmiernego gromadzenia się pyłu. Po tym wszystkim, może to spowodować, że rozmnażanie roztoczy i jest całkowicie zbędne dla sąsiadów dziecka. Ponadto, Toczenie wymaga, że ​​materac nie robi ciasto lub prominaetsya. Następnie będzie on trwać dłużej.

Jeśli materac jest miękki równo po obu stronach, a następnie włączyć go raz zalecana co trzy miesiące, a potrzeba do zmiany, a głową z nóg, a nie tylko część. W przypadku materaca o różnej sztywności, potem przerzucił się na boki ze starszym dzieckiem, aw przyszłości wystarczy zmienić głowę saniach.

Cerata lub wodoszczelne pokrowce na materace pomóc chronić materac przed zamoczeniem. Jest uważany za najbardziej przystępne oilcloth medyczny, ale nieprzyjemne w dotyku i zimna. Dla dzieci, można kupić specjalną wodoodporną prześcieradło jako jednorazowe i wielokrotnego użytku.

I pamiętaj: łóżeczko – to nie jest coś, na której należy oszczędzać. Po tym wszystkim, noworodek będzie posiadał dużo czasu. Oraz zakup nowego materaca – to nie jest oznaką luksusu, to jest pierwsza zasada higieny osobistej!

load...