Wybierając ekspres do kawy

Zimowy mroźny poranek … Na zewnątrz zimno, ciemno i słychać tylko wycieraczki czyszcząc drogę … Więc nie chcesz się obudzić! I co można zrobić, ktoś musi się spieszyć do pracy, wziąć dzieci do szkoły, a tylko trochę czasu w ważnych sprawach. Co pomoże zmusić do stanu używalności na tak wczesnym czasie? Może ktoś sprawia, mocnej herbaty – ale w naszych północnych prawie polarnych szerokościach geograficznych aktów kawy raczej, według niektórych, pijących kawę tworzą 73% populacji, co stanowi znaczny odsetek, zgodzić.

load...

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie tego szlachetnego napoju, ale co jeśli czas nie jest tak dużo? Z pomocą cudów techniki – ekspres do kawy. Ciekawostka – ta sama kawa, gotowane w różnych ekspresy do kawy, różni się w smaku i jakości. Rozważmy najpopularniejsze modele.

Prasa francuska (French Press)

Jest to najbardziej prosty i niedrogi kawy. I parzenia kawy w nim łatwo – wystarczy wypełnić mieloną kawę, wlać gorącą wodę (o temperaturze około 90 stopni) i pozostawienia do odstania przez pewien czas. Ponadto, prasa na trzpień, przechodząc środkowy zbiornik obniżyć filtr, który rozdziela się napoju ze zmielonej kawy. I to może być wylana do filiżanki.

Korzystanie z francuską prasę należy pamiętać, że kawa wykonane w ten sposób, że nie będzie wystarczająco silne, a nie wszystkie kawy może wyzwolić ich smak z taką warzenia.

Filtr ekspresy do kawy …

… lub kapać kawa typu maszyny. Woda spływa z obiegu grzewczego i ścieka na kawę mieloną, która znajduje się w worku filtracyjnym itd gotowy napój wpływa do specjalnego kofeynichek. Taki proces nazywa się zwykle American Food.

load...

Wydaje się proste, ale! Podczas gdy woda przepływa do kawy, a następnie do zbiornika, to ochładza się nieco, że nie daje wystarczającej kawowy napar i osiągnięcia pełnego smaku.

Ekspres do kawy espresso (kawa typu maszyna fasola)

Ta opcja jest warzenia została wynaleziona przez włoskich rzemieślników, a nazywa się „espresso” – co można przetłumaczyć jako „ot hartowana, skompresowane”. Wymagana ilość proszku kawy wylano do tworzyw sztucznych lub metalu rogów, po czym konieczne jest „Ram”. Następnie, gorąca woda pod wysokim ciśnieniem (9 barów) na tyle szybko, przez 20-30 sekund, przechodzi przez otrzymanej kawy „tabletka” – kawy i gotowości.

Zazwyczaj w tych kawy ekspresy do kawy są coraz tyle silny, ale jego jakość i wytrzymałość zależy bezpośrednio od odmiany kawy, a od togach

O tym, jak dobry jesteś „opieczętowane” proszek kawy w rogu. Ale to nie zawsze może zdarzyć się w niewyszukany osoby.

Ekspres do kawy kapsułki (System kapsułki)

Wszystko jest proste. Kawa nie jest używany fusów, a nawet ziarna. Będziesz potrzebował specjalnych kapsułek wypełnionych już z ziemi, palonej kawy. Uszczelnione pakowania próżniowego pozwala na 100 procent do utrzymania smaku i aromatu kawy svezhepomolotogo. Jedna kapsułka zawiera 6c. Kawa i przeznaczone do jednego kielicha. Po zainstalowaniu w kapsułce ekspresu jest przebita za pomocą specjalnych sworzni i pod ciśnieniem wchodzi do niej gorącej wody; Nawiasem mówiąc, uważa się, że ciśnienie wody (w barach) jest większa, tym bardziej high-end maszyna kawy. Podczas przygotowywania napoju – nie więcej niż pół minuty. A twój kielich jest już pełen kawy!

 

Należy zauważyć, że maszyna do kawy kapsułki można bezpiecznie uważany za najbardziej nowoczesny – szeroki wybór wzorów i kolorów będzie odwoływać się do najbardziej wymagających kupującego. Ponadto, są one dość kompaktowy – zysk w porównaniu z modelami innych rodzajów bardzo znaczące. Szybkość kawa prowadzą one takie same: absolutny rekord należący do szwajcarski producent Cremesso – maszyny kapsułka kawy tej marki są w stanie gotować klasyczne espresso w ciągu zaledwie 15 sekund!

Ale, oczywiście, główną zaletą kapsuły układu – jest łatwy w obsłudze. Zapomnieć o czyszczeniu „ubijającego” kawa filtrów, technologii produkcji napojów. Wystarczy włożyć kapsułkę odpowiedni nastrój, naciśnij przycisk – i doskonała kawa o smaku gotowy.

A dzień dobry Państwu!

load...