Wybielanie zębów w domu: środki folk i sprawdzone metody

Metody i funkcje opieki stomatologicznej zmieniają się z roku na rok. Rozwój nowych procedur dentystycznych, lepsza pasty. To nas nie boli, i zaktualizować swoją wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Porozmawiaj też o wybielanie zębów w domu.

load...

Zawartość:

Które szczotki trzeba?

Wcześniej sądziliśmy, że szczotka z miękkim włosiem produkowanych tylko dla dzieci, dorośli również potrzebują twardej szczotki. Teraz prezentacja uległa zmianie, a szczotka jest zalecana do wyboru w zależności od indywidualnych cech zębów. Nowoczesne stomatolodzy coraz częściej zalecane miękkich szczotek. Mimo wszystko, większość bakterii wynosi około dziąseł i szczotki ze sztywnym włosiem kompresuje tablicę tylko ostatecznie zamieniając go w kamień nazębny. Jednocześnie spróbować podczas szczotkowania zębów nie jest do mocowania pędzla w ręku – tak będzie wywierać presję na szczotkę. Keep it jak można trzymać pióro. Wtedy twoje szkliwo zębów nie ucierpi, a włosie na szczotkę będą działać dłużej.

Czy częste czyszczenie wybielić zęby?

Wcześniej zaleca się myć zęby po każdym posiłku, a teraz lekarze z pewnością od razu myć zęby po jedzeniu – jest szkodliwe. Dlaczego? Jeżeli bezpośrednio po jedzeniu myjesz zęby, kwasy spożywcze nie są usuwane z zębami, ale będzie tylko pchnął głębiej przez szkliwo, wnikając w strukturę zęba. Dlatego myj zęby może być nie wcześniej niż godzinę po jedzeniu. Wystarczy myć zęby dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Oraz do mycia zębów z resztek żywności zakończyć obiad jabłko, a następnie przepłukać usta.

load...

Mini szczotka przez Colgate

Te mini-jednorazowe szczoteczki Colgate nazywa kosmyki. Będą one pomóc w higienie jamy ustnej, niezależnie od lokalizacji. Te szczotki się przydać w podróży, w pracy, na imprezie czy w podróży służbowej. Małe opakowanie zmieści się w torebce. Nić szczotki ma w widoku z jednej strony i mini szczotki na drugiej. Pasty do zębów nie jest wymagane, ponieważ pasta impregnuje wcześniej.

Nowe produkty do wybielania zębów w domu

  • PA szczotki

Dzięki fali dźwiękowej znacząco przyspiesza ruch włosia tak, że czyści zębów, dziąseł i krawędzie szczelin między zębami. Szczotkować zęby co najmniej 2 minut rano i wieczorem. Szczoteczki dźwiękowe mają zazwyczaj trzy tryby czyszczenia – masaże, łagodne oczyszczanie, intensywnego czyszczenia (np szczoteczki Curaprox Hydrosonic).

  • Wybielające paski

Dentyści w kolejnych dziesięcioleci jednym głosem stwierdził, że wybielanie w domu jest niemożliwe – jest całkowicie nieskuteczny. Być może wcześniej po prostu nie było godne funduszy na rynku. Ale teraz, wielu lekarzy nie polecam wybielanie w domu, ponieważ ma nowoczesne udogodnienia. Whitening Strips naprawdę działa!

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy do nich nie wcześniej niż 6 godzin po szczotkowaniu. Przed zastosowaniem suchej zębów (usuwanie wilgoci z ręcznikiem papierowym). W przypadku korzystania z pasa 30 minut dziennie z 20 kolejnych dni, można dotrzeć do profesjonalnego efektu wybielania. Biel zębów utrzymywać się przez okres do 1 roku. Głównym składnikiem tych taśm jest nadtlenek wodoru. Że rozjaśnia plamy i szkliwo.

Opcja

  • Gospodarka: wybielanie nadtlenkiem bezpośrednio

A stężenie nadtlenku być oglądane – bezpieczne i skuteczne rozwiązanie wybielający jest uważany za 10%. Procedura jest prosta. Zwilżyć szmatkę i wytrzyj nadtlenku w zębach.

  • Pasty wybielające

Nie są one tak skuteczne, jak paski do wybielania, ale stosowanie do wybielania zębów zapobiega nowych plam na zębach. W ramach takich past – łagodnego środka ściernego elementu krzemionki.

środki zaradcze ludowej wybielania zębów

U ludzi, najbardziej popularne środki do wybielania zębów jest soda oczyszczona. Działa jako środek ścierny. Większość stomatologów zgadzają się, że soda jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, skuteczne wybielanie zębów. Aby wybielić zęby w domu, wystarczy posypać sody oczyszczonej na szczoteczkę i szczotkować zęby. Chcesz zmniejszyć słony smak sody? Wymieszać sodę i pasty do zębów.

Innym popularnym przepis na wybielanie zębów w domu – mieszanka sodę, sól i ocet. Proponuje się, aby przygotować mieszaninę ½ łyżeczki soli ½ łyżki octu i szczyptę soli. Będzie to wyglądać pasty do zębów. Mieszaninę umieścić na zęby przez 1-3 minuty, a następnie spłukać. Nietrudno się domyślić, co druzgocący wpływ na szkliwo zębów posiada środki, ale ludzie, którzy próbowali go twierdzą, że zęby rozbielone naprawdę – płytka bakteryjna i ciemne plamy są usuwane, a to oznacza dużo tańsze paski wybielające. Ale to nie jest znany w najmniejszych problemów stomatologicznych może spowodować jego wykorzystania, szczególnie często i ile trzeba zapłacić za ich decyzji. Dlatego tylko powiedzieć o ludowej środki domowego wybielania, a korzystanie z nich, czy nie, to zależy od ciebie.

Mieszanina sody oczyszczonej i wody utlenionej wspaniałym wybiela zęby. Dobrać konieczną ilość sody oczyszczonej i dodać 1-2 kropel nadtlenku wodoru. Jednak, aby zastosować tę mieszaninę na zębach może być nie więcej niż raz w tygodniu.

Inna metoda wybielania – czyszczenie chemiczne przetarł liści szałwii. Na pewno nie spowoduje żadnych zębów szkody lub dziąseł.

Skutki uboczne domu bielenia

Może pojawić się podrażnienie tkanek miękkich (często tak się dzieje w brodawek międzyzębowych i gumy), zwiększona wrażliwość szkliwa. Czasami skutki uboczne mogą powodować poważne dolegliwości, w tym przypadku, należy natychmiast przerwać procedurę i zobaczyć się z dentystą. Jeśli problemy z dziąsłami zaobserwowali nie tylko zębów wrażliwych na ciepło i zimno, objawy te są zwykle po 4-5 dniach.

Jeśli zdecydujesz się wybielić w trybie ekonomicznym (sodowego lub nadtlenku), lepiej wybrać nadtlenku. Sody dosłownie złuszcza górną warstwę szkliwa. Szczotkowanie zębów sodą może być nie więcej niż raz w miesiącu, emalii rozcieńczona szybko.

Jak utrzymać białe zęby?

Jeśli można wybielić zęby w domu, to tylko połowa sukcesu. Należy również zapisać wynikowy białego do mniej lub bardziej długoterminowe. Aby to zrobić, należy pamiętać o kilku prostych zasad.

  • Bądź ostrożny z napojami ciemnym

Kawa, herbata, sok z jagód, cola – to wszystko sprawia, że ​​zęby ciemniejsze. Spróbuj pić więcej czystej wody. Ogólnie dzień dla osoby dorosłej powinien pić 8 szklanek wody. Zmyć wodą wszystkich tych napojów. Pomoże to zapobiec ciemnienie zębów. Inna metoda – napój o ciemnej barwie ze słomką. Ale to jest mało prawdopodobne, będziesz musiał go gorącą kawę lub herbatę, więc pamiętaj zapivaniya wody. Ponadto, kosmetologów słomy nie są zalecane. Twierdzą oni, że dodatkowe zmarszczki mogą pojawić się z tego powodu. Neutralizacji barwiących mogą być dodawane do herbaty lub kawy trochę mleka.

  • Czerwonego lub białego wina?

Wiele osób uważa, że ​​białe wino jest bezpieczniejsze dla zębów niż czerwone. Ma jednak środowisko bardziej kwaśne, więc białego wina – głównym wrogiem zębów. I będą czerwone z tyłu. Może wino jest lepiej odmówić.

Filmy na temat sprawdzonych metod wybielania

load...