Wybielanie zębów w domu: kilka skutecznych sposobów

Piękny uśmiech jest naturalnym rezultatem regularnej i właściwej pielęgnacji zębów, jak również integralną częścią nowoczesnego i udanego osoby. Obecnie istnieje spora liczba wybielania zębów recepty. Dlatego też, każdy wybiera najbardziej odpowiednią opcję. Na przykład, niektórzy ludzie uważają, wizyty u dentysty nie do zniesienia procedury i szukasz sposobów wybielania zębów w domu.

load...

Innym powodem jest dość wysoki koszt procedur foto-wybielające i laserowych. Tak że bezpieczne wybielanie zębów środków ludowej dla wielu staje się pilną i konieczną procedurę. Istnieje wiele prostych, ale skutecznych sposobów, aby pomóc każdemu znaleźć śnieżnobiały uśmiech.

Nadtlenek wodoru, soda oczyszczona, cytryny, a nawet truskawki – wszystkie te składniki są zamienione na wewnętrznych zębów procedurę dominowania wybielania. Wystarczy pamiętać – trzeba korzystać z tych narzędzi z wielką starannością, ponieważ każda z nich wyciera powierzchnię szkliwa, co może prowadzić do trzebieży.

Przed próbą wybielania zębów w domu, należy skonsultować się z doświadczonym lekarzem dentystą. To trzeba zrobić, aby uniknąć pojawienia się plam na wybielanie środków ludowej. Miejsca te mogą pojawić się w obecności pasm i odkształcenia na zęby. Wiele środków (na przykład nadtlenek), wystarczająco agresywne. Przy częstym używaniu mogą zwiększać wrażliwość zębów i spowodować zranienie dziąseł.

Popularne sposoby wybielania

Więc jak można wybielić zęby w domu? Staraliśmy się zebrać w tym artykule, najczęstszych metod. Spójrzmy na szczegóły każdego z nich.

load...

Przy użyciu nadtlenku wodoru

Wśród popularnych metod można wyróżnić bielenie nadtlenkiem wodoru. Potrzeba: – nadtlenek 20 kropli, woda – 50 gramów. Rozwiązanie to jest konieczne, aby od razu wypłukać usta po szczotkowaniu. Procedura powinna trwać co najmniej dwie minuty. Na koniec przemyć ustach czystą wodę.

Ponadto, istnieje inna metoda wybielania nadtlenkiem wodoru nadtlenek Weźmy moczyć go wacikiem i wytrzeć do zębów. Następnie oczyszczenie zęby (bez szczoteczki do zębów) oraz wypłukać usta czystą wodą.

Warto zauważyć, że w domu wybielanie zębów nadtlenkiem nie jest zbyt przyjemne. Jednak ta szczególna metoda jest najbardziej skuteczna. Ich nie nadużywać, tylko jeden wniosek w tygodniu, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zepsuć szkliwo. Przed użyciem nadtlenku wybielanie, nie zapomnij skonsultować się ze stomatologiem.

Korzystanie sodę

Wybielanie zębów sody – kolejny dość popularną metodą domową. Nawet większość dentystów zgadzają się, że soda jest bezpieczny dla zdrowia, działa sprawnie i szybko. Jednak metoda ta nie powinna się zbyt zaangażowany. Wybielanie zębów sody mogą być wykonywane nie częściej niż raz na tydzień, a nawet lepiej, aby połączyć je z innymi metodami wybielania.

Wybielanie zębów w domu (albo nadtlenku lub soda) powinny być wykonywane z wielką starannością. Można po prostu zanurzyć szczoteczkę do sody oczyszczonej i ostrożnie przez minutę do mycia zębów. Lub zmieszać sodę z pasty do zębów – co jest mniej szkodliwe dla szkliwa zębów. Jest jeszcze inny skuteczny sposób – Wybielanie zębów cytrynowy i sodę. W tym celu, kilka kropel soku z cytryny należy wymieszać z sodą i pasty do zębów. Zastosowanie takiej mieszaniny może być raz na dwa tygodnie.

Zastosowanie węgla aktywowanego

Nasi przodkowie szukali uśmiech śnieżnobiały wykorzystaniem popiołu drzewnego. Jego przesiano przyłożona do obsługiwanego palcami i oczyszczonych zębów. Obecnie prochy zastąpić konwencjonalny węgiel, które można kupić w każdej aptece. W sproszkowanym węglem trzeba zanurzyć szczoteczkę i szczotkować zęby przez 1-2 minuty.

Metoda ta pomaga pozbyć się płytki nazębnej, a także zapewniając efekt ścierania szkliwa zębów. Główną zaletą węgla aktywnego jest jego bezpieczeństwo w jamie ustnej. Co ważne, zgniatanie tabletek tak, aby nie więcej dużych cząstek, które mogą spowodować uszkodzenie szkliwa. Węgiel aktywny może być stosowany raz na trzy dni.

Korzystanie z truskawek

Truskawka – kolejny naturalny środek wybielający. Wszystko, co musisz zrobić – zgnieść jagód do stanu bzdurny i zastosować je do zębów, jak pasty do zębów. Lub spędzić berry w zęby, trochę prasowanie, pojawił się sok. A może po prostu żuć garść jagód i kilka minut, aby utrzymać papkę w ustach, a następnie szczotkować zęby. Taki słodki sposób wybielania jest całkowicie bezpieczny, może być stosowany codziennie.

Można wytworzyć następujące środki: jedno duże truskawki zmieszane z pół łyżeczki sody i zmielić aż do uzyskania jednorodnej masy. Zastosuj do zębów, przytrzymaj przez 5-7 minut, szczotki i przepłukać usta dobrze. Zastosuj metoda ta może być nie więcej niż raz w miesiącu.

Z suchego mleka, jodu i ziołami

Mleko w proszku jest również często stosowany do wybielania środków ludowej. Metoda ta jest szczególnie przydatna przy próchnicy i kamienia płytki. Próchnica – to dość powszechny problem, uniknąć kilku, którzy mogą. I tu dochodzimy do pomocy jest mleko w proszku. Można go używać 2-3 razy w tygodniu, proces odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku sody wybielający.

Doskonały efekt i daje zwykłego jodu. Jedna kropla musi być mieszany z pasty do zębów i szczotkować zęby w trybie normalnym. Rezultatem jest dość skuteczne, ale często korzystają z tego narzędzia nie jest zalecane: czy to wystarczy raz na 10-15 dni.

Wybielić zęby w domu, można i za pomocą różnych ziół: szałwi, pokrzywy, kory dębu, mięta. Spośród nich, konieczne jest przygotowanie naparu i stosować go jako pasta do zębów. Wynikiem tego jest skuteczne, oprócz ziół są korzystne dla dziąseł i zębów, wzmacniając je.

Z pomocą olejków eterycznych

Wybielanie zębów w domu odbywa się za pomocą olejków eterycznych. Na przykład, olejek pomarańczowy – z których można przygotować odżywkę. Rozpuszcza się 2-3 kropli oleju w łyżeczce alkoholu, po czym w ciągu pół szklanki ciepłej wody. Stosować po każdym czyszczeniu.

Można również używać olejów grejpfruta, cytryny, drzewa herbacianego. Poniżej znajduje się przepis na wybielania zębów, który jest idealny do użytku domowego:

  • Wilgotny szczotki zanurzone w sody lub cienkiej soli morskiej;
  • Istnieje również dodać kropel dowolnego olejku i dokładnie czyścić zęby (3-4 minuty), nie zapominając masować dziąsła;
  • Po zabiegu należy przepłukać usta dobrze.

Wszelkie olejek można stosować 1-2 razy w miesiącu – wszystko zależy od wrażliwości zębów.

Jak widać, istnieje wiele niedrogie, bezpieczne i efektywne metody wybielania zębów środków ludowej. Zgodnie z prawem rada, zapisać się od wizyty w klinikach stomatologicznych, które oferują kosztownych procedur.

load...