Wybielanie zębów jest szkodliwe i jakie mogą być konsekwencje

Zawartość:

W dwudziestym pierwszym wieku, wybielanie zębów – jeden z najbardziej popularnych zabiegów w medycynie estetycznej. I nic dziwnego, bo uśmiech Hollywood – symbol sukcesu i popularności danej osoby, na które, oczywiście, mieć czas na zabawę i producentów pasty do zębów i jamy ustnej. Wszyscy obiecują doskonałe i szybkie rezultaty bez szkody dla zdrowia. Ale czy to naprawdę tak, czy istnieją pewne niuanse, które nie starają się mówić.

load...

Żółty lub zęby, które określa kolor

Zapamiętaj raz na zawsze, doskonałe białe zęby się nie dzieje. Ale dlaczego wtedy zrobić trochę uśmiechu jasnoszary przez naturę, a inni muszą uciekać się do różnych środków i metod, aby przynajmniej trochę bliżej do snu? Faktem jest, że zębina pod emalii ma żółtawy odcień. A grubsze i gęstsze sama szkliwa, tym jaśniejszy będzie zęby.

Ale oprócz predyspozycji genetycznych, status również znacznie wpływa na styl życia. Palenie tytoniu i nadmierne wchłanianie kawy, herbaty, wina i inne napoje z barwnikami mogą doprowadzić do tego, że uśmiech będzie ciemno brązowym. Żółte plamy mogą pojawiać się podczas niektórych leków (zwłaszcza po antybiotyki). I chociaż kolor zębów nie wpływa na stan zdrowia, ale wiele osób chętnych do rozjaśnić swój ton dla dwóch lub trzech.

Rodzaje wybielania

Obecnie istnieje wiele sposobów, w jaki sposób można wybielić zęby, z których każda ma swoje wady i zalety. Oczywiście, ostateczna decyzja zależy wyłącznie od Ciebie. Jednak przed podjęciem decyzji o takich procedur, należy skonsultować się ze specjalistą, zważyć plusy i minusy.

load...

Tak, aby stać się właścicielem śnieżnobiałym uśmiechu, można też zwrócić się do dentysty lub przeprowadzić procedurę w domu przy użyciu pasty do zębów, żele i specjalnych pasków, jak również przy użyciu tradycyjnych metod. W tym ostatnim przypadku należy być szczególnie ostrożnym.

Biuro bielenie lub co lekarz kazał

Zdecydowaliśmy się odwołać do dentysty? Doskonała! Bądź cierpliwy i przejść na pierwszej kontroli. Sposób procedura wybielania trwa około jeden i pół do dwóch godzin. W przeddzień lekarz musi wydać do czyszczenia i sprawdzić stan swoich zębów, aby upewnić się, że są one idealnym stanie. W dniu „X” w dziedzinach, które należy traktować specjalny żel jest stosowany, i na dziąsłach – maści ochronnej, aby nie sparzyć. Gdy lekarz zakończył z uśmiechem pan zadać środek zmniejszający czułość.

W niektórych przypadkach nie podróż do dentysty nie może zrobić, zwłaszcza, gdy z powodu kontuzji jest jednym z mocnym ciemnym zęba, co jest widoczne w tle zdrowej. W takim przypadku konieczne jest uciekanie się do wewnętrznych z bielenia, w którym wnęki za pomocą specjalnej dyszy stosowanej do żelu, a następnie ustawić tymczasową szczelność. Po kilku dniach, wszystko starannie oczyszczone i ponownie uszczelnione.

Wady wybielania w gabinecie stomatologicznym

Dlaczego warto zrezygnować z śnieżnobiały uśmiech, czy wszystko jest tak łatwe i proste? Po pierwsze, po wybielające zęby stają się bardziej wrażliwe na zimno i na gorąco. Dlatego będzie trzeba albo kupić specjalną pastę jakoś poradzić sobie z problemem, lub do kontroli temperatury żywności i napojów.

Po drugie, stężone żele niszczenia szkliwa o powyższe utworzone małych pęknięć, które wraz z upływem czasu. Ponadto, mimo maści ochronnej można uzyskać niewielką język i dziąsła palić, dlatego od kilku dni usta jest bardzo chora.

Ostrożnie, niebezpieczne lub ktoś biurko wybielanie jest przeciwwskazane

Tak więc, w żadnym wypadku nie powinny być podejmowane w tym płci pięknej, które są w stanie lub karmiących piersią, jak również planowanie mieć dziecko. Warto czekać z wybielaczem do tych, którzy już tak uszkodzone szkliwo. Najpierw musimy prawidłowo leczyć zęby, aby pozbyć się próchnicy i kamienia nazębnego, a dopiero potem odwoływać się do tych procedur.

I last but not least – jest uczulony na te leki. W każdym razie, pierwszy specjalista musi agenta przetestować na małej powierzchni, aby uniknąć niektórych negatywnych konsekwencji. Odbywa się to w dzień lub dwa przed terminem, a jeżeli w tym okresie nie wystąpi podrażnienie, można bezpiecznie siedzieć na fotelu dentystycznym.

Whitening: oczekiwanie i rzeczywistość

Oczekiwać cudu transformacji nie jest konieczne, ponieważ w większości przypadków, zęby wybielić jeden lub dwa odcienie, nie więcej. Sto procent Hollywood uśmiechnąć, jeśli masz ciemne brązowe plamy, nie masz gwarancji. Zwykle lekarz informuje z wyprzedzeniem. Po pierwsze, określa ona kolor na skali, a następnie oferuje dwa lub trzy najlepsze opcje.

Wybielanie w domu lub sami z wąsami

Czy wybielanie zębów w domu, nie możemy powiedzieć na pewno szkodliwe. Jeżeli działał zgodnie z instrukcjami, aby zachować środki na tak długo, jak jest podane na opakowaniu i nie zostały zapisane na kremu lub pasty, to nic złego się nie stanie. Ale jeśli zdecydujesz się na eksperyment i stwierdził na przykład, dłuższy żel jest położony, a konsekwencje mogą być nieprzewidywalne.

Wady procedur krajowych

Niestety, skuteczność różnych środków wybielających, jednak są one drogie i nie zostały opublikowane, jest dość niska. Pozytywne wyniki nie trzymać długo – około dwóch i pół roku, po którym kolor zębów przestaje być to, co było wcześniej.

  • Pasty

Istnieją dwa rodzaje past wybielających. Struktura składa się z pierwszego materiału ściernego, poprzez które dość szybki efekt może zostać osiągnięty. Niestety, niektórzy producenci dodać tanich składników, bo to psuje szkliwo. W wyniku ciągłego stosowania takich środków, masz zepsute wszystkie zęby. Dlatego też, do bielenia mechanicznej korzystać tylko z certyfikatem jakości pastę.

W odniesieniu do metody chemiczne, to nie ma też swoje pułapek. W tym przypadku, pastę dodaje specjalnych dodatków aktywnych że „pochłonąć” się płytki nazębnej i plam. W tym przypadku sama szkliwo nie jest naruszona. Ale po pierwsze, oznacza to, że działa źle, a po drugie, po to może znacznie zwiększyć wrażliwość zębów.

Nie używać past wybielających, jeśli jesteś uczulony na niektóre składniki w kompozycji, wrażliwość na ciepło i na zimno, lub uszkodzonych próchnicy szkliwa. W każdym razie, zawsze robić przerwy i pamiętaj, aby odwiedzić dentystę, zwłaszcza gdy pojawia się ból lub dyskomfort pojawią się podczas posiłku.

  • Żele

To narzędzie nakłada się na powierzchni zębów, ze szczególnym szczotki, a następnie po pewnym czasie, przemywa się wodą. Zazwyczaj w sumie trwa około dwóch do trzech tygodni, płytki powinny być lekkie, powierzchowne lub żelu, która nie może poradzić sobie z tym.

  • Soda

Jedna z najstarszych metod stosowanych przez nasze babcie nadal. Jedyną zaletą takich procedur – jest dostępność, ponieważ produkt ma kuchnię niemal każda gospodyni. To wszystko, co dobre, a kończy. Soda niszczy nie tylko szkliwo, ale także poważnie uszkodzić dziąsła.

Dbać o swoje zęby prawidłowo

Aby nadal mieć żadnych problemów ze swoim pięknym uśmiechem, przyklejają się do zbioru zasad, które utrzymują go w stanie nienaruszonym aż do starości. Więc myć zęby dwa razy dziennie, rano przed posiłkiem i na noc po kolacji. Za każdym razem po zjedzeniu żywności płukać usta specjalnych rozwiązań lub oczyszczonej wody.

Nie zapomnij użyć specjalnej nici dentystycznej, z którego usunięto resztki jedzenia utknęły między zębami. Ale w żadnym wypadku nie należy używać środków na rękę, bo można uszkodzić dziąsła i język. W odniesieniu do żucia, to istnieją dwie opinie tutaj. Z jednej strony pomagają odświeżyć oddech, a po drugie oni wyciągnąć uszczelkę i zniszczyć uszkodzone szkliwo.

Jedz owoce i warzywa, w tym marchew i jabłko. Ale nie pocierać je na tarce i skubać przez skubać. Zaleca się również, by żuć pokarm stały i sztywny, aby umożliwić obciążenie dziąseł. I, oczywiście, dwa razy do roku wizyta u dentysty.

load...