Wszystko o rozwój dziecka w okresie 9 miesięcy

Zawartość:

Czas biegnie nieubłaganie. Wydaje się, że tylko wczoraj urodziła dziecko, powiadamiając cały głośny krzyk, a dziś on siedział sam, indeksuje, a nawet próbuje wstać na nogi nawet nie stał się silny. 9 miesięcy – ważnym etapem w rozwoju dziecka, kiedy aktywnie poznaje świat i nabywa nowe umiejętności. Im mniej miesiące pozostały do roku, tym szybciej i bardziej wyraźny rozwój dzieci występuje. 9-miesięczne dziecko powinno ważyć 8,6-9 kg, a jego wysokość sięga 70-75 cm. Oczywiście, te dane są wartościami średnimi, a rodzice nie powinni uderzyć panikę, jeśli tempo wzrostu i wagi dziecka nieznacznie odbiegać od normy. Ale gdy występują znaczne odchylenia od normy, pediatra powinien wysłać okruszek do badania.
Powrót do spisu treści

load...

Aktywność i nowe umiejętności dziecka

Tot 9 miesięcy charakteryzują się niezwykłą aktywność. W tym wieku dziecko zaczyna raczkować na tyle dobrze, a on wkłada wiele wysiłku w celu dokładnego badania środowiska. Dziecko stara się dotykać wszystkiego, obrót, otwarty i smak, więc rodzice muszą ukrywać się przed nim wszystkie ostre i małych obiektów, chemii gospodarczej, leki i inne rzeczy, które mogą szkodzić jej syna lub córkę. Że twój maluch nie włożył palce do gniazdka, uzyskać do nich specjalną wtyczkę. Szczególnie niebezpieczne jest dziecko w kuchni, gdzie na każdym kroku w niebezpieczeństwie na patelni wrzenia lub czajnik, który może łatwo przewrócić. Rodzice muszą zapewnić maksymalne bezpieczeństwo okruchy podczas jawie, więc nie można pozostawić bez nadzoru.

Dziecko posiada wielkie plecy i siedzi, on łatwo udaje się usiąść z pozycji leżącej. 9 miesięcy – okres, kiedy maluch nie próbuje wstać, trzymając dłoń matki lub okolicy. Ale stoją nadal jest bardzo trudne bez wsparcia. Nie powinien być zmuszony stać się dziecko na nogi, jeśli nie jest to jeszcze stara. Niektóre aktywnie indeksowania dzieciom chęć zdobyć przyczółek na nogi przychodzi miesiąc lub dwa później, niż tych, którzy nie pełzać.

Mowa dziecka jest aktywnie rozwijany i wzbogacany o nowe dźwięki. Skąpe łatwo dostarcza prostych sylab i słów „on”, „Ma”, „ba”, „mama”, „Papa”, manipulując głośność głosu i próbuje powtórzyć kilka prostych słów dorosłych. W ciągu pierwszych 9 miesięcy dziecko bez trudności wskazuje palcem na znanych obiektów, które on określany jako dorosłego i wykonuje podstawowe żądania ( „Daj”, „wziąć”, „Przejdź do obsłużyć”).

Problem z puli dla większości dziewięć miesięcy dziecko przestaje istnieć. Zwykle w tym wieku dziecko lub znaki dźwięki wyraźnie dorosłym o ich potrzeb fizjologicznych i pozwala pomieścić się w garnku. Ale są chwile, kiedy pulchny chłopczyk 9 miesięcy nie może być „przyjaciółmi” z puli. Jeśli masz ten problem, należy zwrócić uwagę na garnku. Może on po prostu zimno lub niewygodne dla okruszków.

load...


Powrót do spisu treści

Posiłki dziewięć miesięcy dziecko

Wiele z tych dziewięciu miesięcy niemowląt nadal być karmione piersią, ale ich dieta jest już dość zróżnicowane. W uzupełnieniu do mleka matki, są chętnie jeść owsiankę mleko, zupy z puree z mięsa, owoców i warzyw, produktów mlecznych. W okresie 9 miesięcy należy podawać w menu dziecka, gotowane ryby morskie, wybierając chude (morszczuka, mintaja). Dziecko, skłonność do reakcji alergicznych, ryby należy podawać ze szczególną ostrożnością, ponieważ małe porcje.

Jeśli dziecko ma wystarczająco zęby gryźć i żuć, możliwe jest z ostrożnością, aby zaproponować mu żucia stałych herbatniki dla niemowląt lub suszenie. Z litego żywności maluch będzie masować swoje swędzące dziąsła. Należy jednak zauważyć, że dziecko nie jest odgryzł dużym kawałku ciasta, jak mogłoby udusić. Dziewięć dziecko powinno być nauczane, aby pić wodę z kubka. Kupić mu nierozerwalny mały kubek z dwoma uchwytami, który łatwo mógł utrzymać w swoich rękach.

Większość młodych matek uważa, że ich maluch – na tyle stary, aby spróbować i dać mu kawałek wędzone, smażone kotlet, łyżkę sałatką „Olivier” i inne jedzenie ze wspólnego stołu. Nie będzie tak, ponieważ system trawienny dziecka nie jest w stanie poradzić sobie z ciężkich i tłustych. W wyniku tego zakarmlivaniya dziecko od najmłodszych lat będą miały problemy z wątroby, żołądka i trzustki.
Powrót do spisu treści

Zabawki dla dziecka

Zakup 9-miesięcznego chłopca zabawkę pulchną trochę, dać pierwszeństwo miękkich małych zwierząt, audio i zabawki mobilnych. Biorąc pod uwagę, że współczesny rynek jest pełen niskiej jakości produktów dla dzieci produkcji, kupowanie zabawek dla dzieci w sklepach detalicznych, albo przynajmniej zapytać o certyfikat jakości dla produktów. Zabawki, które będą odtwarzane przez dziecko nie powinno być ostre i rozluźnienie. Od pipsqueak w ciągu 9 miesięcy ma zwyczaj ciągnięcia wszystko w ustach, upewnij się, że zabawki są zawsze czyste.

9 miesięcy – jest to wiek, kiedy dziecko zaczyna zbierać piramidę, przeforsować różnych figur geometrycznych w odpowiednich otworach i budować wieże z bloków, więc dostanie się do niego, te gry edukacyjne. Nie są one korzystne tylko do poprawy stanu porządku wyświetlaczy silnik obsługuje okruchy, ale będzie mieć również pozytywny wpływ na jego rozwój intelektualny. Z dzieckiem w tym wieku może grać w różnych gier mających na celu poprawę koordynacji ruchów. Naucz dziecko grę „Ladushki” jeździć z nim w piłkę na płaskiej powierzchni, poproś, aby pokazać się w jego twarzy nos, usta i oczy, dać mu kawałek papieru, a niech go zerwać.


Powrót do spisu treści

Sen i dziecko spaceru

Sen w życiu 9-miesięczne dziecko nadal odgrywa ważną rolę. Dziecko nie powinno spać w nocy mniej niż 10 godzin, a resztę w ciągu dnia 1-2 razy 1,5-2 godziny. Ważne jest, aby dziecko poszło do łóżka w tym samym czasie, w tym przypadku będzie on w stanie zasnąć, a on zawsze budzić się w dobrym nastroju. Od wieku dziewięciu okruchy może zacząć czytać przed pójściem spać bardzo prostą historię, ponieważ czytanie rozwija wyobraźnię doskonałe małe dzieci.

Normalny rozwój dziecka jest niemożliwe bez świeżego powietrza. Spaceru z matką na ulicy powinny być regularne ćwiczenia. Nie jest konieczne, aby uniknąć obchody przy złej pogodzie, bo zimno promuje utwardzanie dziecka. Wystarczy umieścić swoje dziecko ciepło i nic się martwić. Byłoby dobrze, gdyby twoi okruchy w tym wieku będą pierwszymi przyjaciółmi. Nie ma nic, że dziecko rozwija się w łączności z innymi dziećmi. Nawiasem mówiąc, w odległości może być przekształcony w fascynującej grze: pokazać syna lub córkę z kwiatów, liści na drzewie, kota, ptaka. Mieć swoją kopię dziecko pies szczeka lub szum samolotu na niebie. Dziecko z zainteresowaniem pochłoną nowe informacje.

Dziecko w pierwszych 9 miesiącach łatwo odróżnić od znanych ludzi z obcymi. Ostrożnie wita każdą nową osobę w swoim otoczeniu i może płakać jeśli obcy zbliży się zbyt blisko niego lub wziąć go w ramiona. Dorośli powinni pamiętać, że nagły głośny płacz lub krzyk przestraszyć dziecko, więc jego obecność nie jest konieczna, aby być gwałtowne emocje.
Powrót do spisu treści

Badanie w celu ustalenia rozwój niezbędnych umiejętności dziewięć miesięcy dziecko

Determinują rozwój Twojego dziecka podczas dziewiątego miesiąca życia, prostą mini-testu. Tak więc dziecko nie tyle za rówieśnikami, jeżeli:

  • Pewnie powstrzymując siedząc, przeszukiwania podwyżki zabawka dla wyciągniętymi rękami do niej i wstaje, można wziąć drobne przedmioty z obu rąk;
  • W stanie wyrazić swoje życzenia gestów;
  • Imituje proste ruchy dorosłych (wbić łyżką tabeli pokonać przykleja się do bębna);
  • Reaguje na jego nazwisko, zna nazwiska matki, ojca, brata lub siostry, może pokazać przedmioty, słysząc ich nazwy;
  • Odpowiedzialny uśmiech uśmiech;
  • Trzymając się wsparcia lub dłoni dorosłego, mógł wspiąć się kilka kroków w górę;
  • On bawi się w towarzystwie innych dzieci pod opieką dorosłych, powtarzając czynności z innym dzieckiem;
  • W swoich sztukach słyszeli od dorosłych sylab i słów;
  • Wyraża pragnienie, aby usiąść na nocnik;
  • Spełnia prośbę starszych „daj”, „iść”, „jeść”, i inne.

Jeśli dziecko z powodzeniem spełnione większość z powyższych czynności, oznacza to, że jego rozwój fizyczny i umysłowy są normalne. Zachęcaj malucha aktywność miarę możliwości komunikowania się z nim, czytać jego książki i śpiewać piosenki. Maluch, otoczona miłością i troską, wyrośnie zdrowy i proszę was o nowych osiągnięć.

load...