Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak mnoży ficus

Zawartość:

Według jednej z filozoficznymi naukami Feng Shui, Ficus gromadzi pozytywną energię w domu i utrzymuje ciepło i dobre samopoczucie ogniska rodzinnego. W trosce o kwiat, poczujesz, że Ficus ma pozytywny wpływ na emocjonalnej atmosfery w domu. I może się zdarzyć, że twoi przyjaciele, aby taki przystojny mężczyzna, zostaniesz poproszony dzielić procesy. Ale jak mnoży Ficus w domu, a my powiemy ci w tym artykule.

load...

Istnieje kilka sposobów rozmnażania wegetatywnego (Ficus – sadzonki i nawarstwianie), nasiona i klonowania. Sposób mikrorozmnażanie klonowanie prowadzi się w przemyśle i reprezentuje identyczne odtwarzanie w kolbie lub probówki komórek ficus roślin. Istnieje wiele zalet takiego rozmnażania, ale dla amatorów ogrodników, metoda ta nie jest dostępna.

A ponieważ jesteśmy zainteresowani hodowlą figi głównie w domu, tym więcej szczegółów będziemy koncentrować się na sposobach rozmnażania wegetatywnego i nasion.

Propagacji nasion

Należy pamiętać, nasiona ficus się w domu jest niemożliwe. W procesie powstawania nasion potrzebują owadów zapylających, i, niestety, albo na szczęście, nie ma mieszkania. Dlatego gotowe nasiona zakupione w sklepach ogrodniczych. Siać ficus zalecany od lutego do lipca, ale najbardziej korzystny okres przypada na czas od połowy lutego do kwietnia. Przez upadek swoich nasion mają czasu, aby wymyślić, rosnąć i się silniejszy, to powinny one zostać przeszczepione do indywidualnych doniczkach.

load...

Przed nasiona zasadzone w ziemi, należy je namoczyć w stymulator wzrostu. Sadzenie powinno odbywać się nie głębiej niż na powierzchni pół centymetra odstępach pół do dwóch centymetrów. Jeśli masz do czynienia z ziarnami pyłu podobnego, dla wygody wstępnego sadzenia wymieszać je ze zwykłym piaskiem, a następnie dodać tę mieszaninę do gleby.

Podłoże do sadzenia nasion wymaga wilgotnego, światło i oddychająca. W celu zapewnienia te cechy, musi koniecznie składać się z piasku, torfu, liści gleby. Po wylądowaniu nasion, zwilżyć glebę i przykryć ją folią lub szkłem, a najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie garnka z nasion posadzonych w mini szklarni. Tylko nie zapomnij codziennie przez jakiś czas, aby nakręcić film – który wystąpił wentylację spodu i aby zapobiec gromadzeniu się nadmiernej wilgoci.

Dla skutecznego kiełkowania vampridetsya utrzymania temperatury powietrza w temperaturze 25-30 ° C i wysokiej klasy jakości i rozwoju bakterii konieczne jest zapewnienie intensywne światło rozproszone. Tak więc przeciwwskazane w bezpośrednim świetle słonecznym. Należy pamiętać, istnieją odmiany drzew figowych, których nasiona kiełkują tylko w ciemności. Jeśli masz szczęście wystarczy, aby zdobyć właśnie tego rodzaju, wówczas pojemnik z posadzonych nasion powinny być pokryte grubym papierze, które zapobiegają przedostawaniu się światła gleby. Kiełkowanie nasion zależy od rodzaju rys. Proces ten może trwać od dziesięciu do pięćdziesięciu dni.

A potem trzeba być cierpliwym. Sadzonki rosną powoli, a pierwsze liści jak w zarysie ficus pojawia czterdzieści czterdzieści pięć dni od kiełkowania. Dalsze przeszczep w poszczególnych doniczkach powinny produkować nie wcześniej niż trzy miesiące, wraz z pojawieniem się trzech lub czterech liści na łodydze. Ficus przesadzania, umieścić kiełki tak, że kołnierz korzeń był zatopiony w ziemi na tym samym poziomie.

Klonowanie

Rozmnażania wegetatywnego ficus mogą być wytwarzane za pomocą wycięć lub powietrza i poziomą warstw. Większość gatunków ficus pomnożyć go przez sadzonki. Zbadajmy ten proces w sposób bardziej szczegółowy.

Rozmnażanie przez sadzonki

Dla skutecznego ukorzenienia wymaganej temperatury powietrza jest niższa od + 25 ° C, a dużo światła słonecznego. Dlatego pomyślny czas na rozmnażanie przez sadzonki jest wiosną i latem.

Aby to zrobić, jeszcze nie zdrewniałe top z dostępnymi ficus liści na wysokości dziesięciu do piętnastu centymetrów jest cięty pod skośnym ostrzu kąta lub ostrym nożem. Nie można używać nożyczek lub sekatory, ponieważ te narzędzia kompresji i jak rozszczepić łodygę, a ważne jest, aby tkanki na cięcie nie jest zdeformowane. Jest znacznie spowolnić wzrost nowych korzeni.

Duże liście na sadzonki muszą być zredukowane o połowę lub skręcie w rurę. W ten sposób możemy spowolnić parowanie wilgoci. Aby zapobiec gnicie sadzonek po umieszczeniu w wodzie, dolne liście należy odciąć całkowicie.

Przed umieszczeniem cięcie w wodzie, dokładnie czyste cięcie ucieczce „mleko”. Fakt, że sok ochronny szybko zastyga w powietrzu, a nie rosnąć nowe korzenie. Przemyć cięcie pod bieżącą wodą lub pozostawić ogonki w banku przez jedną lub dwie godziny później, dokładnie osuszyć po namoczeniu.

W celu dalszego ukorzeniania łodygi umieszczano w ciepłej wodzie w jasnym miejscu, aby uniknąć bezpośredniego promieniowania słonecznego. Jednocześnie należy pamiętać, że liście nie powinny dotykać wody, aby zapobiec gnicie łodygi, w naczyniu należy dodać węgiel aktywny. Dla pomyślnego utworzenia należy utrzymywać wilgotność powietrza poniżej 80%, a po dwóch do czterech tygodni, po pojawieniu się korzeni sadzonek powinny być przeszczepione do światła podłoża.

Inną metodą, przy namnażaniu sadzonek Ficus jest jego sadzenia bezpośrednio w miękkim podłożu. Ponadto musi być usuwane z cięcia lateksu, suchego skrawania i posypywania proszkiem z węgla drzewnego. Udostępnianie jest umieszczony w ziemi i położył torbę lub słoik w jasnym miejscu. Pojawienie się nowych liści wskaże udany ukorzenienie.

Ponadto, jak sadzonki mogą być wykorzystywane nie tylko czubek ficus, ale również odcięty od obu stron kawałkami łodyg z liśćmi w środkowej części pędu. W tym przypadku, górne odcinki są bezpośrednio pod nerki, a dolna część jest wykonana na ukos, z najbardziej szczelin, które zanurza się w ziemi po obróbce. Arkusz ten sposób musi być skręcone w probówce umieszcza się w naczyniu okresowej wentylacji mini cieplarnianego (pod osłoną szkła lub polietylenu). Na powstawanie korzeni i nowe liście zajmie trzy do czterech tygodni.

Na dobre ukorzenienie polecany w zależności od grubości do cięcia, aby nacięcia krzyżowego, dzielenia lub zarysowania. Im większy obszar „zranienia”, tym bardziej „kukurydzy”, w którym korzenie rozwijają się w czasie. Ponadto, w celu zwiększenia szans na penetrację korzeni należy najpierw przed sadzeniem w ciągu dnia moczyć sadzonki do ukorzeniania stymulator. Albo przed posadzeniem do gleby, aby posypać pobudzające proszku cięcie.

Muszę powiedzieć, że proces zakorzenienia w wodzie jest łatwiejszy do opanowania, ponieważ podczas sadzenia sadzonki w ziemi nie da się zauważyć gnić.

Powielanie drzewa ficus nakładania powietrze

Ta metoda propagacji figi nie jest szczególnie trudne, i pozwala przygotować się do średnich ficus. Aby to zrobić, wybrany nie jest zbyt wielka ucieczka obnażył bagażnik – około dziesięciu czy piętnastu centymetrów – i uczynił dwie poprzeczne i podłużne nacięcia jeden.

To miejsce jest zwilżone lub posypane zakorzenienia pobudzające i jest owinięta mchem, Sphagnum lub gotowe podłoże, a górna jest pokryta przezroczystą plastikową torbę. Niektórzy fani figi uda się skonsolidować w tym miejscu niewielką obniżkę puli. Konieczne jest monitorowanie poziomu wilgotności w glebie i sprawdzić do tworzenia nowych korzeni. Półtora lub dwa miesiące korzenie szczepów wycięte w dolnym segmencie, które przesadzano do oddzielnego naczynia.

W niektórych przypadkach zamiast Baringa pierścienia aby ukośne nacięcia, który jest wprowadzany do układu. Postępując w podobny sposób: wycinek główny traktowano roztworem, a substrat jest owinięty konieczne.

Powielanie poziomych warstw fig okrywowa

Z reguły, fig okrywowa całej długości pnia tworzą uboczne korzeni, co ułatwia proces rozmnażania. Tak więc, na wybraną część gałązki i liście usuwa odchylania łuku jednej naczynie tak, że pożądana część bębna łatwo dotykać podłoża. Umieścić dokowanie posypane ziemi i zabezpieczony przed pojawieniem się dobrze rozwiniętych korzeni. Następnie szczepy są wycięte z głównego roślin.

Wszystkie te metody reprodukcji Ficus jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Jednak to nie zawsze działa od razu, aby uzyskać niezbędne wynik. Nie rozpaczaj, nie starają się obsłużyć jedną lub sadzonki sadzi się kilka kopii na raz. Im więcej się przygotować sadzonki mnożyć, tym bardziej prawdopodobne, że masz zdrowe ficus z dobrze rozwiniętych korzeni. I dla miłości i opieki dla niego odpowie tworzenie kwiat emocjonalnego dobrego samopoczucia i przyjemnej atmosfery w domu.

load...