Wszystko co chcielibyście wiedzieć o tapetowanie sufitu


Zawartość:

Słowo „naprawa” może wywołać w umysłach większości naszych współobywateli rezonansu, porównywalnych jedynie z myślą o końcu świata. Jednocześnie naprawdę chcemy żyć w pięknym otoczeniu, które będą cieszyć oko. I tu bez naprawy – w dowolnym miejscu. Istnieje wiele kroków w tym procesie, który jest tradycyjnie uważane za skomplikowane, a jeden z nich – jest naprawa sufitu. Umysł może przyjść różne pomysły, a prędzej czy później będzie się zastanawiać: Jak powiesić tapety na suficie?
Powrót do spisu treści

load...

Farb i kleju?

Zazwyczaj ludzie wybierać pomiędzy dwiema opcjami – tapety i farby. Sufity podwieszane i inne „dziwactwa” współczesnej cywilizacji zostawi dla innej okazji. Że malowanie i tapetowanie tradycyjnie są najbardziej prosty i tani sposób, aby dopracować wygląd górnej kondygnacji mieszkania. Ale wybór zrobić jeszcze, i chcemy Ci w tym pomóc.

Dobór kolorów na rynku w tej chwili jest ogromna: wszystkie kolory, tekstury, a nawet zrobić sami dostępne dla zwykłego konsumenta. Wyglądają świetnie na każdej powierzchni, w tym suficie. Procedura barwienia jest bardzo prosty – uporać się z nim, a dziecko, jeśli nie szkodliwe opary podczas procesu barwienia. A wynik nadal będzie miłe dla oka.

Ale z drugiej strony, wśród tapetę istnieje więcej możliwości realizacji swoich twórczych wyobraźni. Można wybrać produkt wykonany z materiałów naturalnych i jest przyjazny dla środowiska i hipoalergiczne. Czy możliwe jest, aby dać pierwszeństwo do nowoczesnej wersji, która może być czyszczona, przemalowany i wykonywać inne manipulacje z nimi.

Mimo to, lepiej jest zdecydować się na suficie: farby lub tapety? Każdy decyduje za siebie, priorytetów i wyboru odpowiednich parametrów. Nie należy zapominać o możliwości kombinacji materiałów, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalny i kolorowe wnętrze.

load...


Powrót do spisu treści

Rodzaje tapet

Jeśli zdecydowaliśmy się na korzyść wklejony tapety na suficie, nie trochę czasu, aby uruchomić do sklepu, do pierwszego dostępnego produktu. Najpierw uporządkować to, co istnieje na tapetę. Porównując je ze sobą, na pewno można wybrać to, co jest dla Ciebie. Najważniejsze jest, aby używać wklejania sufit nie jest normalne, i tapety sufit. Różnią się one w określonej technologii produkcji – dwa połączone gęstą warstwę na wierzchu której jest stosowany do wzorca. Co to jest?

  • Papier. Najstarsza, prosty i dobrze znany wariant. Tapety, które zostały tapetą pokój w swoim dzieciństwie, składać się tylko z papieru. Jak każda inna rzecz, mają swoje plusy i minusy. Główną zaletą – jest przyjazny dla środowiska jak tapety, ponieważ są one wykonane z naturalnego materiału – papieru. Wśród braki można zidentyfikować małą żywotność – będą trzymać się sufit jest nie więcej niż pięć lat.
  • Runo. W odróżnieniu od poprzednich, w oparciu o ich nietkany składający się z celulozy lub włókien syntetycznych. Wiele osób wybiera je ze względu na fakt, że włóknina tapeta jest bardzo łatwo przywiera do powierzchni ze względu na swoją specyficzną strukturę.
  • Winylu. Są one wykonane z podłoża papierowego, który jest następnie pokrytej klejem PVC. Ze względu na swoją powierzchnię przyłożenia, tapety winylowe jest bardzo łatwo ukryć pęknięć i innych wad sufitu, co jest istotną zaletą w podejmowaniu napraw w gospodarstwach domowych. W większości przypadków, można je umyć, więc gospodynie wolą wklej na swojej kuchni lub łazience. Jednocześnie, braki obejmują niską przepuszczalność, co wpływa na klimat w mieszkaniu (chociaż można spróbować znaleźć taką samą tapetę winylową, tylko mikropory, a pozbyć się tego minusa).
  • Z włókna szklanego. Innym rodzajem nowoczesnej, ale ekologiczne tapety. Są one produkowane przez kompresję piasek kwarcowy, wapień i dolomit. Odpychają wilgoci i zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów, nie gromadzą pył na jego powierzchni, i mają doskonałe właściwości dźwiękowe. Wszystko to pozwala właścicielowi na oszczędzanie zasobów nerwów i czasu na sprzątanie. Główną wadą – ich wysokie koszty, dzięki czemu taki wybór nie może sobie pozwolić każdy.
  • Ciecz. Dość nietypowe, ale popularna ze względu na opcję Właściwości. Z pomocą ciekłego tapety, można udekorować pokój najbardziej niesamowity sposób. Wysokiej jakości produkty wykonane są z naturalnych materiałów i hipoalergiczne. Ale ich stosowanie wymaga pewnych umiejętności i wiedzy na temat technologii.
  • Tkanina. Dość drogie, ale eleganckim rozwiązaniem. Wygląda to niezwykłe i jasny, więc jeśli chcesz dodać skórkę do swojego wnętrza, tapety tkaniny daje możliwość zrobienia tak ci. Jednocześnie powinien być ostrożny z ich klejenia.

Wydawałoby się, wybrałem Wallpaper – a przyczyną końca, nadszedł czas, aby rozpocząć wklejanie. Jednak nie spieszą, to jest bardzo ważne, a które będą znajdować się pomiędzy ścianą a arkuszem. Po prostu, trzeba wybrać właściwy klej. Nie kupuj pierwszą rzeczą, która przychodzi poręczny – ryzykujesz zamiast pięknego sufitu dostać coś od opuchniętych pęcherze i obrane z powrotem krawędzie. Clay musi dopasować wybrany rodzaj materiału tapety. Idealna opcja przy zakupie zarówno produkty tego samego producenta, który ma dbać o to dla ciebie nic martwić. Ale nawet jeśli tak nie jest, zawsze można zapoznać się z etykietą na opakowaniu kleju, który powie, co materiał odpowiada produktu.

Przy wyborze należy wziąć również pod uwagę inne parametry: strukturę powierzchni sufitowej, poziom wilgotności i temperatury powietrza w pomieszczeniu, ciężar tapetę w końcu. Nie ulec pokusie, aby kupić uniwersalny klej – w tym przypadku jakość naprawy jest znacznie niższy niż w przypadku wybrania opcji, która jest odpowiednia dla danej sytuacji. Więc nie wahaj się skonsultować właściwy konsultanci handlowi pomogą Ci wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz.


Powrót do spisu treści

Jak powiesić tapety na suficie?

Więc postanowiliśmy z tym, co tapety i kleju najbardziej odpowiedni do sufitu. Pozostał za mała – wkleić go z nimi. Aby rozpocząć don ubrania robocze, jak kurz i brud będzie wiele.

Trzeba będzie przygotować powierzchnię w procesie. Powinno być gładkie, czyste i suche przed rozpoczęciem wklejania. Jeżeli pułap zawiera ślady starej farby lub tapety, muszą być usunięte przed naprawą. Kiedy używany jest poprawny klej będzie wystarczająco do zwilżenia pozostałych warstw papieru na powierzchni, a oni odchodzą od siebie. Ale jeśli tak się nie stanie, to należy wyciąć je z łopatką w kilku miejscach lub wałkiem kolczastym. Po wilgotnym tapety ciepłej wody z sodą, detergentu lub w specjalnym rozpuszczalniku. Problem powinien być rozwiązany.

W przypadku, gdy sufit jest pokryty farbą szkliwa, mogą wystąpić dodatkowe problemy. Fakt, że ona trzyma dość napięty i jest to bardzo pracochłonne usunąć. Doświadczeni naprawami w tym przypadku zaleca się, aby usunąć farbę, a tylko umyć sufit z mydłem i wodą, wysuszyć i chodzić „skóry”. I sprawdzenia stabilności warstwy farby, należy w prosty sposób: nałożyć pasek taśmy klejącej na powierzchnię i gwałtownie oderwać. Jeżeli pozostaje czysty, a następnie można rozpocząć wklejanie, ale jeśli nie, to trzeba usunąć starą farbę.

Na suficie mogą być poważne nieprawidłowości. W tym przypadku pojawia się pytanie: co jest lepsze do uciekania, szpachlówki lub podkładu? Pierwsza opcja jest najlepiej stosować, gdy istnieje silna skłonność lub duże ubytki na suficie. Przy nadmiernym poziomie trzeba będzie spadać do poziomu powierzchni z płyt gipsowo-kartonowych. Primer jest korzystne w większości przypadków, zwłaszcza akrylowe: tapety przyklejony na nim jest o wiele lepiej, szybko schnie, jest nietoksyczny i oddychająca.

Przed przejściem bezpośrednio do procesu, sprawiają, że układ sufitu – tak będzie łatwiej i szybciej prowadzi działalności. Tapeta tkaniny powinna być osadzona na równoległej do sufitu promieniami słońca, to znaczy na linii, psychicznie odprowadzany z oknem na przeciwległej ścianie – tak szwy są mniej widoczne. Na powierzchni (ściana podłużna) ołówka odległość równą szerokości zwoju minus dwa do trzech centymetrów. Zrobić to samo po przeciwnej stronie symetrycznie. Za pomocą przewodu oznaczenia: prowadzić w dwóch kołków obustronnie pomieszczenia i nasunąć go na nich, równolegle do ścian.

Z suchej mieszanki gdzieś pół godziny przed rozpoczęciem procesu przygotowania kleju. Oczywiście, przy zachowaniu proporcji obrazu, który można znaleźć w instrukcji. Aby uniknąć grudek, „rozwinąć” kij w wiadrze wody aż do małego lejka, która jest zalecana do wylania fundamentów dla kleju. Pamiętać, stale mieszając, aż do całkowitego rozpuszczenia środka. Pozostawić klej do trzydziestu minut na obrzęk.

Weź ten czas do ścinania tapetę. Pamiętaj, że każda ściana rogu będzie musiał zrobić to pokrywają połowę do dwóch centymetrów. Rozważmy akcji w pół centymetra na obszarach, gdzie jest kontakt ze ścianą końcową. Musimy pamiętać, że po wklejeniu mały skurcz występuje gdzieś pół procent całkowitej szerokości rolki.

Teraz możemy zacząć. Jeśli masz do czynienia z importem lub włókniny tapety, one nie muszą być impregnowane klejem – w tym przypadku jest to po prostu nakłada się na suficie. Jednak dokument ten wymaga obowiązkowe. Położyć tkaninę na podłodze etykietą w dół i równomiernie nałożyć pastę za pomocą pędzla lub wałka od środka do krawędzi. Następnie złóż tapety odcinka na pół, umieszczając złą stronę środka. Tapeta moczyć przez osiem do dziesięciu minut, a na każdym płótnie powinno mieć taką samą ilość czasu.

W większości tapetowanie, trzeba będzie asystenta, jedna osoba powinna stać na drabinie, a drugie – dać mu tapetę, są na dole. Konieczne jest, aby łączyć koniec wstęgi z oznaczeniem linii i mocno naciśnij go do sufitu. Zrobić mały nakładania na sąsiedniej ścianie. Wycisnąć centrum ściereczką i stoczyły ją w kierunku krawędzi rolki czystą gumy. Mocno nacisnąć wzdłużnej krawędzi narożnika. Jeśli nie są zbędne elementy, mogą być cięte za pomocą ostrego noża linijki metalowej.

Śledź tkaniny przyklejony obok pierwszego dokładnego tyłek. Nie zapomnij spłaszczyć rolkę tapety i wykonać wymiarowanie spoin. Jest to konieczne, aby wyeliminować wahania temperatury i przeciągów w pomieszczeniu, gdzie w ciągu dnia. Spójrz, że klej nie jest wyciskany stawów. Jeśli jest dobrej jakości, następnego nie powinny pozostać, ale na wszelki wypadek, lepiej zwilżać nadmiar czystą ściereczką. Wklejony tapety nie powinno „bubble up” i „zmarszczki”. Małe zmarszczki wygładzone po wysuszeniu, ale powinien działać z dużym – delikatnie odkleić kleju i stosuje je na nowo.

W rogach dokładnego położenia ostrza, pchania czystego pędzla na tapecie i oznaczyć to miejsce z ołówkiem. Po oddzielnym tej sekcji z sufitu i wyciąć „ekstra” część tuż przy określonej etykiecie. Po prostu zrób to szybko, w przeciwnym razie klej ma czas, aby „złapać”.

W tym artykule staraliśmy się opowiedzieć o przezwyciężeniu wszystkich trudności, które mogą wystąpić podczas tapetowania sufitu. Mamy nadzieję, że wynik będzie cię uszczęśliwić, aby odkryć piękno. I zdjęcie swojego „sufit” tapecie będzie warta spojrzeć na każdym forum poświęconym „niezależny” naprawa!

load...