Wspinaczka roślin do ogrodu: Miłość od pierwszego wejrzenia

Chcesz być oryginalny i piękny ogród? Przyjmują przyjęła tzw pionowe ogrodnictwo. Do tych celów można użyć roślin pnących w ogrodzie, który może wykonywać różne zadania. Z ich pomocą można tworzyć oszałamiające piękno wystroju, jak również form architektonicznych i zielone, skonstruować żywopłotów, utrzymania kryty klimat i wiele więcej.

load...

Pnączy w projektowaniu ogrodów dają ogromne pole do wyobraźni. Ukrywanie ukwiecony dywan ściany domu, mogą przynieść dodatkowy element krajobrazu swojej okolicy. Jeśli one nie obsługują ich pędy nie tylko zdobią wyłożone sekcję tytułową, zwracając uwagę na jego niezwykłą strukturę i kolor, ale także wykonać czysto praktyczną funkcję, hamując ich pokrycie chwastów. Chociaż jesteśmy na to przygotowani i rośliny uprawne nie dmuchać ten sam los.

Pnączy są ozdobą każdego ogrodu. Łuki, pergolach, kratach, ogrodzenia, splecione ze sobą, pozwoli na stworzenie na swojej stronie urokliwych zakątkach. Z pomocą pnączy, można ozdobić elewację domu i ganek, pergola w ogrodzie i ławek do odpoczynku. Z ich pomocą można nadać nowy wygląd jakiejkolwiek formie architektonicznej.

Gatunki roślin pnących bardzo wiele, można je podzielić na rocznych i wieloletnich. I obie grupy będą obejmować zarówno czysto dekoracyjną roślinę że jej liście i kwiaty zachwyci oczy i rośliny owocowe, które dywersyfikacji wszystkiego innego menu. Mamy tu wymieniać pnącza do ogrodu, który może być nazwa, nie wszyscy znają, ale który czuje się dobrze w warunkach naszego klimatu umiarkowanego.

Kręcone jednoroczne

Wśród wspinaczka jednoroczne są bardzo wielu, które są dobrze znane. Są to różne odmiany pnączy, słodkie groszek, nasturcja, passiflory, fasola tureckich, powoju, etc. Nadają się one łączyć ze wszystkimi roślin i stanowią graficzne kompozycje. Wszystkie charakteryzują się długim kwitnieniem, liści i obfitości szybkiego wzrostu, jednak są one niezbędne do pionowego sadzenia i służyć dekoracji bramkowe, balkony, płoty i tarasy.

load...

Dla dobrego rozwoju jednoroczne wspinaczki potrzebuje światła słonecznego. Mają tylko dwa, ale znaczące wady. Fakt, że te rośliny powinny być sadzone co roku, ale nasiona tych roślin są rozproszone po całym ogrodzie, gdzie jest to konieczne i nie jest to konieczne. A ty wraz z koniecznością usunięcia chwasty kiełkujące w niewłaściwym miejscu pędy tych roślin. Kręcone jednoroczne, mimo słabego wyglądu, mają silną łodygę i zdolny do przemieszczania się wokół wszystkie inne rośliny.

Pomyślny rozwój roślin jednorocznych wspinaczkowych wymagają różnych konstrukcji pionowych podpór. Należy pamiętać, że wsparcie nie powinno składać się zbyt grubych elementów, ponieważ nie dać zalążek solidnym przyczółkiem na nich. Podpory dla roślin pnących pożądane jest ustalenie innego na ich lądowania, aby uniknąć uszkodzenia korzeni później. Wsporniki mogą być użyte jako ogrodzenia, różne oczek piramidy oddziałów. Roczne winorośle są dobre, ponieważ nie trzeba się przygotować do zimy – cięte i zaizolować. Pod koniec sezonu tylko ich usunąć.

Pnącza wieloletnie

Wśród długich znane byliny wspinaczka, takich jak dzikich winorośli, róża pnąca, wiciokrzew, etc., w ostatnich latach wiele interesujących nowych gatunków, które stały się już znajomy ozdoba ogrodów.

  • Dzikie winogrona

Dzikie winogrona są wykorzystywane do projektowania krajobrazu do pionowej Ogrodnictwo jest bardzo często. On jest w stanie nie tylko trzymają się drzew i płotów, ale także ściany. Dzikie winogrona skręcać wokół piękny dywan z każdej powierzchni. Jego jasne liści kwitnie bardzo wcześnie i trwa przez całe lato. Na początku sezonu liście są koloru jasnozielonego. A później ciemnieją i jesienią Liście zmienia kolor na czerwony, dzięki czemu wygląd rośliny jest absolutnie niezapomnianym.

Można go umieścić w dowolnym miejscu na stronie – gdzie nie ma żadnego wsparcia dla dzikich winogron mogłyby się rozwijać. W przeciwnym razie może trzeba kierować wzrost rośliny. Aby dzikie winorośle mogła złapać wąsa, zadowoli każdego rekwizyt – liny, armatura, karbowany siatki. Należy pamiętać, że wsparcie musi być silny, ponieważ dorosła roślina jest bardzo ciężki.

  • Wspinaczka róża

Wspinaczka róże są bardzo podobne do krzaka. Roślina ta jest bardzo miły i zachwyci cię od początku lata i aż do późnej jesieni. Przez cały ten czas, roślina całkowicie usiana mnóstwem jasnych kolorach, które są zebrane w kwiatostany. Wspinaczka róża zazwyczaj sadzone po słonecznej stronie. Ze względu na dużą masę oddziałów potrzebnych jest na tyle silne, aby wspierać, że lepiej jest zrobić drewna.

Climbing Rose jest dość delikatna i niezbyt dobrze znosi zimę w naszym klimacie. Jeśli nie zakończyć, a następnie pędy mogą otmerznut zimą, wiosną i Rose nie będzie mógł kontynuować swój rozwój. Korzeni izolacji stosuje trociny, a najbardziej pędu owinięte specjalnego materiału. Wraz z nadejściem wiosny jest cięte suche gałęzie, aby dać możliwość rozwoju młodych pędów. Po krzewy przerzedził się w ciągu trzech lat.

  • Wiciokrzew

Wiciokrzew – jest to roślina ozdobna, ma przyjemny zapach. Wiciokrzew – nie jest zwykła roślina. Jej kwiaty kwitną w nocy, wypływający wspaniały zapach, który przyciąga motyle. Odmian wiciokrzewu bardzo dużo. Wśród nich są kwitnących i kwitnących, jak również jadalne i nie jadalne. Do pionowego sadzenia jest najbardziej spektakularny wiciokrzew wiciokrzew.

Wiciokrzew – swiatlolubny roślin, ale do wyboru ziemi jest skromny. Ale dla dobrego rozwoju jest najbardziej odpowiedni organiczny bogate gliny i gleby piaszczyste. Wiciokrzewu jest odporna na choroby i szkodników do działania. W środku pasa w zimie mogła zamarznąć nieznacznie rocznych pędów.

Najlepiej jest przechowywany w pędach wiciokrzew zwiędłych liści lub śniegu, więc młode pędy są usuwane z podłoża, przywiązany do ziemi z kołkami i opuszcza port. A stare krzewy trzeba zawijać się ze specjalnego materiału.

  • Powojniki

Roślina Clematis wspinaczka ma duże kwiaty w wielu kolorach. On soczysty ciemne liście i cienkie gałęzie wdzięku. Jeśli stworzyć odpowiednie warunki powojników, to wiele lat będzie można rozkoszować się ich kolory. Różnorodność kształtów i kolorów jest tak wielka, że ​​będziesz w stanie wybrać odmianę, która nadaje się do każdego ogrodu. Kwitnie bardzo obficie powojników, a jeśli po prostu wyciąć uschnięte kwiaty, kwitnie po raz drugi, choć mniej obficie.

Najlepiej jest, aby czuć się powojników w pełnym słońcu, ale korzenie muszą obejmować niektóre rośliny okrywowe. We wszystkich innych aspektach, są całkowicie bezpretensjonalny. Ponieważ liście powojników przywiązanie do wsparcia, to powinno być częścią tak, że roślina może łatwo spadną następnego baru. W zimie, roślina nie jest konieczne, aby odizolować. Clematis wielkie zimy, jedyną rzeczą Bał – zaprevaniya.

  • Glicynia

Wspaniały pnącego jest glicynia. Jest to roślina południowa, więc nie może ona rosnąć wszędzie. Wisteria kwiaty są białe, różowe lub niebieskie klastry, które zwisają z głównych pędów 20-40 cm. Wisteria konieczne jest zapewnienie bezwietrzny ciepłe miejsce. A przestrzeń powinna być ograniczona, ponieważ Wisteria korzenie sięgają daleko od głównej łodygi i daje dużo pędów.

W południowych regionach ocieplenie zimą nie jest wymagane. Ale w miejscach położonych bliżej północy, roślina jest niezbędna do pokrycia na zimę. Wisteria wymaga stałej i prawidłowego przycinania, w przeciwnym razie nie będzie kwitnąć, uprawa jest inna – w zależności od stref klimatycznych.

Tutaj mamy wymienione tylko niektóre z roślin pnących – ogród i infield, stają się doskonałym dekoracji. W rzeczywistości, piękne rośliny wspinaczkowe wiele więcej. Wszystkie z nich są dobierane w zależności od specyficznych warunków projektowania krajobrazu.

load...