Wspaniały Zamioculcas – opieka w domu

Zawartość:

Wszyscy miłośnicy kwiat pomieszczeniach w różnym stopniu, pod wpływem mody. Tutaj było modne do dekoracji okien kwitnące pelargonie progi, więc prawie każdy dom należy przedstawić ten symbol domu komfort. Moda na egzotyczne orchidee, a prawie wszyscy hodowcy zaczęli je rozwijać. I tak szybko, jak to stało się modne, aby utrzymać dom wspaniały Zamioculcas więc natychmiast i wyglądał popyt. I popytu, jak wiemy, rodzi podaż. Dlatego dziś, aby kupić ten wspaniały houseplant może być w wielu kwiaciarni. Tak, i bardzo łatwe do opieki nad nim.

load...

Często zdarza się, że nawet odpowiedniej opieki nie zapobiega śmierci tylko zdobytą Zamioculcas. W domu, kwiat zaczyna boleć, jego wspaniałe zielone zanika, a liście więdną. Dlaczego tak się stało? Co jest potrzebne do pielęgnacji tego skromny kwiat? Jak często należy je napoić i nakarmić? Jakie błędy popełnione plantatorów początkujących? Spróbujmy zrozumieć.

Troska po zakupie

Najważniejszą rzeczą – jest to prawo do opieki kwiatu zaraz po dokonaniu zakupu. Oczywiście wiesz, że wszystkie kwiaty szklarniowe uprawiane są na sprzedaż, przechowywanych i stymulanty zawarte w warunkach szczególnych. A ziemia w doniczce z zakupionych roślin nie nadają się do swojej stałej uprawy. Dlatego Zamioculcas po zakupie na pewno trzeba przesadzają. Ale najpierw trzeba dać roślinie zdolność do adaptacji w domu. Okres adaptacji do nowej sytuacji trwa około trzech tygodni.

load...

Po tym czasie rośliny są przesadzane do stałej puli. Jest to najlepszy wybór dla tego kwiatu gliny lub plastikowej doniczce. To nie powinno być zbyt głębokie, ale na tyle szeroki – od wąskiej wysokiej doniczce będzie trudne do usunięcia przy następnym przeszczepu. Jest również konieczne, aby przygotować gliniec odpływ, który jest wykonany z gliny i bardzo higroskopijny. Można również kupić w kwiaciarni.

Odwadnianie jest umieszczony na dnie garnka i jest wypełniona warstwą piasku w przybliżeniu jednej czwartej do gotowania. Nad warstwą piasku wylano pochvosmesi (dowolny uniwersalny ale luźny grunt). Następnie Zamioculcas odzyskane ze starych naczyń z grudki ziemi, umieszczony w nowym naczyniu i przykryto glebą pustek pomiędzy grudki ziemi i ścianami naczynia. Nowa ziemia jest zagęszczony i nawilżają. Po przeszczepie Zamioculcas potrzebuje regularnej pielęgnacji.

Podstawowa opieka

Zamioculcas jest uważana za bardzo mało wymagająca roślina, która czuje się doskonale w domu. Wygrywa przeżywa awaryjne suszę, nie reaguje źle na zmiany temperatury, nie boi się bezpośrednie działanie promieni słonecznych i łatwo znosi zacienienie. Nie ma potrzeby i spryskać roślinę. Ale nie należy podkreślić roślinę – opieka musi być literat, a miejsce postawić kwiat komfortowe.

Najlepszym miejscem, aby być Zamioculcas parapety okien Południowej. Jednak i na innych okien będzie czuć się całkowicie komfortowo. Tylko kwiat, rośnie na północnym parapecie, bardziej umiarkowanego podlewania, i pozostawia się być nieco mniejsze. Latem kwiat czuje wielkie zewnątrz. Dlatego też, w cieplejszych miesiącach, może być podjęta na balkon, taras lub ogród.

Zamioculcas podlewanie jest konieczne, ponieważ wysusza glebę. Ważne jest, aby pamiętać, że brak wilgoci roślina niesie dużo łatwiejsze niż nadmiaru podlewania i stojącej wody w garnku. Można to wytłumaczyć faktem, korzenie bulwiaste, które tworzą Zamioculcas wilgoć może gromadzić się do wykorzystania w przyszłości. Jednak zbyt częste i obfite podlewanie może spowodować gnicie korzeni. Dlatego trzeba podlewać umiarkowanie, ale regularnie kwiat. Ponadto podlewania latem musi być częstsze niż w zimnych porach roku. Zamioculcas ogólnie polecam zimą podlewanie jest bardzo rzadkie.

Rozpylania Zamioculcas, jak już powiedzieliśmy, nie jest potrzebne. Jednakże procedura ta nie jest konieczna nie jest dla niego. Więc można od czasu do czasu zwilżenia liści i powietrze wokół kwiatu. Biorąc pod uwagę, że liście tej rośliny są wystarczająco duże, należy je regularnie czyścić z kurzu. A jednak. Nie spryskiwać rośliny jeśli nasłonecznionym – efekt obiektywu spowoduje poparzenie liści.

Zamioculcas karmione złożonych nawozów dla roślin wewnątrz pomieszczeń, obliczania dawki i częstotliwość karmienia zgodnie z instrukcjami na lek. Odpowiednie Zamioculcas nawozu przeznaczony do kaktus i sukulentów. Nawozić kwiat tylko w okresie wzrostu od połowy wiosny do wczesnej jesieni. Podczas odpoczynku, aby go nakarmić nie jest zalecane.

Reprodukcja

Powielanie Zamioculcas domu jest możliwe, chociaż uważa się trudnym zadaniem. Powielanie kwiatka można przeprowadzić na kilka sposobów: przez sadzonki, kłącza lub arkuszem rozdzielającym. Najlepiej podzielić ula podczas kolejnego przeszczepu. Jednakże, powinno być przygotowane do zapewnienia, że ​​Zamioculcas bólu reagować z tą procedurą. Tak więc, jeśli zdecydowaliśmy się podzielić ula, konieczne jest podczas przeszczepu można oczyścić korzenie z ziemi i starają się je rozdzielić ręcznie. Jeśli to nie zadziała, to korzenie tnie ostrym nożem.

Można podzielić samą bulwę, przecinając ją na kilka części, z których każda musi być zachowane oka – punkt wzrostu nowych pędów. Miejsca plastry muszą wysuszono i posypane sproszkowanego węgla. Każda nowa przeszczepione do oddzielnego naczynia, którego średnica powinna być nieco większa niż wielkość guza. Podlewanie i podstawowa opieka zaleca się tej metody reprodukcji zwykłej, jak również dla dorosłych roślin. Tylko tutaj, aby zapłodnić podzielony Zamioculcas raz pierwszy nie powinno być.

Rozmnażanie przez sadzonki i liści jest uważany za bardziej łagodny sposób i jest coraz częściej stosowane w domu. Cięte liście lub ukorzenienia sadzonek w mieszaninie torfu równych części piasku i torfu. Są one po prostu skleja się do gleby łagodnie lekko zagęszczony grunt i pokryte szkła lub tworzywa sztucznego przezroczystego (!) Pojemność. Pozostaje tylko od czasu do czasu podlewania sadzonek i czekać na pojawienie się nowych pędów. Jednak trzeba będzie długo czekać. Zamioculcas odnosi się do bardzo wolno rosnących roślin w pomieszczeniach, więc ukorzenienia sadzonek i liści będzie długa. Jest możliwe, że trzeba będzie poczekać kilka miesięcy, a nawet rok.

Niebezpieczeństwo

Ogólnie Zamioculcas bezpretensjonalny. Mimo kapryśnej zielony Zwierzątko mu niczego, ale może źle reagować na niewłaściwej pielęgnacji. Głównym zagrożeniem – nadmiar wilgoci. Zbyt częstego podlewania i obfite Provoke zgnilizna korzeni i śmierć rośliny. Dlatego głównym warunkiem nawadniania – Nedolya lepiej niż przelać.

Lubi Zamioculcas i nagłych zmian temperatury, jak również silnych przeciągów. Oczywiście, roślina nie umrze z nim, ale straci swój efekt dekoracyjny – ciemne plamy mogą pojawić się na liście. Z braku światła trafia Zamioculcas rozciągnięte i przerzedzone. Długo, aby znaleźć kwiat narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować oparzenia na liściach. W ciężkiej gliny kwiat gleba może stać spokojnie i przestają rosnąć w ogóle.

W skrócie, spróbuj prawidłowo dbać o swoich zielonych zwierząt, utrzymanie komfortowych warunków dla tej rośliny (ciepłe i jasne światła otoczenia) i dostarczyć go w odpowiednim czasie umiarkowanego podlewania. Od czasu do czasu spryskaj kwiaty i liście, wytrzeć kurz, a w okresie wegetacji nawozić je. To wystarczy, by w domu Zamioculcas czuli się dobrze i można rozkoszować się wspaniałymi zieleni. Powodzenia!

load...