Wspaniałe chińskie zabytki

Zawartość:

Sam Chiny to piękne miejsce. Jego unikalna kultura przyciąga miliony turystów z całego świata, a liczba ta co roku wzrasta. Podróżował po całym kraju, a część z przewodnikiem jest prawie nierealne.

load...

Atrakcje Chiny reprezentują szeroki wachlarz wartości kulturowych. Dla turystów znają kraju zaczyna się od jego stolicy. W Pekinie zgromadził ogromną liczbę miejsc, które warto zobaczyć.

Zatem podróżujący Beijing Oceń to tylko niektóre z grobów dynastii Ming, pałace, Świątynia Nieba i wiele różnych ciekawych miejsc. W sumie w kraju jest dostępna dla gości 99 miastach o znaczeniu kulturowym i historycznym, około ośmiu miejsc związanych z kulturą i wiele chronionych zakątków przyrody. Ciekawym miejscem dla turystów jest świątynia Shaolin i miejsce wykopalisk Gobi.


Powrót do spisu treści

Miejsca historyczne

Pierwsze szlaki turystyczne prowadzą Chiny w kierunku guruna Imperial Palace. W pobliżu znajduje się biały obszar, w którym mieści się ciało Mao Zedonga, który wciąż kocham i czcić jego pamięć. Konieczne jest, aby narysować analogię z Leninem.

load...

Zakazane Miasto (inna nazwa – Imperial Palace), ponad pięćset lat był rezydencją cesarzy chińskich. To żył dwadzieścia cztery rodziny królewskiej. Przez długi czas, zwykli śmiertelnicy, nie mówiąc już o obcych, nie ma tu dostępu. Możliwość odwiedzenia Pałac Cesarski było tylko osiemdziesiąt osiem lat temu. W murach Zakazane Miasto wciąż zawiera wiele tajemnic i zagadek pozostawionych przez poprzednich mieszkańców. Można poczuć się jak członek jednej rodziny cesarskiej, po prostu wędrując przez labirynt pałacu.

Zakazane Miasto – nie jest to jedyny pałac, który jest wart uwagi. Piękne zabytkiem jest także w Pekinie w tym Pałacu Letniego. Jest to mały przedmieście o znanej na całym świecie chiński ogród w stylu klasycznym. Cesarskiej rodziny spoczywały w nim w lecie, aby w ten sposób uciec od upału.

Innym znanym miejscem – Pałac Potala, znajduje się w Tybecie. Sława otrzymał ze względu na fakt, że znajduje się na bardzo dużą wysokość nad poziomem morza.

Archeologów, paleontologów i inne starocie kochanków, pewnie sobie sprawę z faktu, że nie daleko od Pekinu znaleziono czaszkę Sinanthropus – jeden z dawnych ludzi. Jej poziom rozwoju był tak wysoki, że wiedział, jak sprawić, by ogień i uczynić narzędzi. Podczas gdy w Chinach, aby odwiedzić to wspaniałe miejsce.

Ponadto fani docenią starożytności i miejsca cesarskich grobowców, składający się z wielu świątyń, budowli ceremonialnych i urzędowych, pomieszczeń przeznaczonych do Stella. Najpopularniejszym pochówku cesarzy Ming. Nazwa tego kompleksu pochówku „, 13 groby.” Znajdź punkt zainteresowania mogą być bezpośrednio w samym sercu Pekinu.

Warto również zobaczyć mauzoleum, które jest organem cesarz Qin Shi Huang. Tłumy turystów przyciąga tzw terakoty armii posągów żołnierzy w pełni wzrostu.


Powrót do spisu treści

Miejsca kultu religijnego

To jest, gdy większość świątyń, więc jest to w Chinach. Oni po prostu kolosalna ilość, taka różnorodność struktur religijnych nie można znaleźć gdzie indziej. W ramach podróży do ich wglądu nie jest prawdziwe, musi żyć w Chinach i ukierunkowane podróży od świątyni do świątyni.

Dla tych, którzy nie zamierzają poświęcić resztę swojego życia w Chinach świątyń, wyróżnia się najbardziej interesujących miejsc kultu. Na przykład, najbardziej znany i ogromny Chiński świątynią jest Świątynia Nieba, zlokalizowany w samym Pekinie. W trudnych czasach, że modlił się za cesarzy wysłać do nich dobre plony lub zwycięstwo w wojnie. Jest to dzieło sztuki architektonicznej, który został zbudowany na tarasie marmuru, reprezentujących trzy etapy. Drewniane słupy nieść pomoc bez użycia cementu lub gwoździ o łącznej wysokości budynku i trzydziestu ośmiu metrów średnicy i trzydzieści metrów. Zbudowaliśmy to naprawdę genialny.

Atrakcje Chiny są nieograniczone. Jeśli chcesz zobaczyć kilka świątyń, można odwiedzić Tybet, czyli Tybetu Lhasy stolicy, która jest świętym miejscem dla Chińczyków. Spojrzenie podróżujący otworzy posąg Buddy z największych wielkości na świecie.

Prowincja Shandong jest znana jako miejsce narodzin wielkiego Konfucjusza. Tu można zobaczyć jego grób, aby odwiedzić swoją świątynię i dom. Nawiasem mówiąc, konfucjanizm nadal nie traci na znaczeniu dla obywateli Chin.

Miłośnicy sztuk walki i buddyjskie wielbicieli odwiedzić światowej sławy Shaolin Temple, który znajduje się w Luoyang. On jest najbardziej znanym buddyjskiej świątyni i centrum sztuk walki.


Powrót do spisu treści

Wielkie chińskie góry i grzbiety

Ponadto Chiny są również słynie z gór. Dzięki nim możemy zrozumieć małość ich wielkości w stosunku do Matki Natury.

Więc najbardziej znanym pasmo górskie w Chinach jest Huangshan, który znajduje się w prowincji Anhui. Miejscowa legenda głosi, że wielki cesarz Syuanyuan w tych górach był zaangażowany w ćwiczeniach, które pozwalają uchwycić nieśmiertelność. Według Chińczyków, a wszyscy, którzy mieli okazję zobaczyć na własne oczy Huangshan, że jest to najpiękniejsze miejsce w Chinach. W tych górach rosną bardzo ciekawy sosen, które mają nazwę pełni opisuje ich wygląd. Zatem, oczy turystów może być wniesiona „Sosna, który wita gości” lub odwrotnie, „Pine, który żegna się gościa.” Inną ciekawą nazwę – „Kłamstwo Dragon”. Lista fantazyjne flory chińskich nazw może być wymienione na czas nieokreślony.

Jeszcze inni użytkownicy szalenie popularnej góry – Tablica Lushan, znajduje się w prowincji Jiangxi.

Oni słyną z malowniczych kaskady wodospadów. Obok nich jest znany na całym świecie Flower Trail, która jest inspirowana przez miejscowy poeta Bai Tszyui pisać wiersze wychwalające uroki kwitnących brzoskwini.

Cywilizacja chińska sięga Taishan – Chin najświętszych gór, które są siedemdziesiąt dwa szczyty. W tych górach można zobaczyć wiele pięknych wodospadów, stosy kamieni, drzew, które rosną tutaj nie są pierwsze sto lat. Jeżeli i zdecydować się na wycieczkę w góry, a następnie należy odwiedzić jedną z tych siedemdziesięciu dwóch szczytów. Przed turystów otwarte widoki na złotym pasem, położone wzdłuż Żółtej Rzeki, gdzie można podziwiać wschód i zachód słońca i podziwiać morze chmur.

W Tybecie, jest jeden ze świętych gór – Kailash, to uważa się, że jest ulubionym miejscem zamieszkania bogów. Każdy wierzący uważa za swój obowiązek, aby odwiedzić to miejsce święte i dotknąć bezpośrednio do historii bogów.


Powrót do spisu treści

Scenic, piękne chińskie dekoracje

W piękno rodzimych gatunków z Chinami jest nieporównywalny z jakimkolwiek innym kraju. Były i są dużo inspiracji do twórczych ludzi – artystów, poetów, pisarzy. W tych miejscach można uciec z miasta i stać się małą częścią tej pięknej przyrody. Serenity i spokojne są bardzo charakterystyczne chińskie krajobrazu.

Jednym z tych miast jest romantyczne Guilin. To magiczne miejsce jest naturalnym Zoo, ogrody botaniczne i geologiczne. To miejsce słynie z niezwykłych szczytów górskich, jezior, źródeł i jaskiń. Jak zawsze, nazwy tych miejsc mówić – kamień o nazwie „słoń, który jest wody pitnej” i tym podobne.

Sam Tybet jest jednym z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie. Jest to wyjątkowe miejsce z krystalicznie czystym powietrzem, zielonkawą wodą, dziewiczych lasów i ośnieżonych szczytów. Wchodzą one w miłości, raz na zawsze. Z pomocą miejscowych zwyczajów może całkowicie wnikają w przeszłości i stać się częścią tego trochę. Pełna powierzchnia czołowa jest prezentowana w okresie jesiennym, ale swoje wdzięki w Tybecie istnieje wiosny – może być zalany radości, kontemplując, jak duże kwiaty drzew górskich wchodzących w krystalicznie czystej wodzie jezior górskich. Nic dziwnego, że to miejsce zostało wybrane przez panda tybetańskiego, jeśli dużo szczęścia – można zobaczyć je w naturalnym środowisku z własnymi oczami.

Tutaj, w tybetańskiej prowincji Syczuan, Huanglong to piękne miasteczko. Jego nazwa (w tłumaczeniu nazywa Żółty Smok), otrzymała w związku z dużą liczbą jezior wulkanicznych, mających z racji swojego pochodzenia nietypowym kształcie i kolorze.

Natura Chiny mogą zaspokoić potrzeby najbardziej wyrafinowanego turysty. Na przykład miłośnicy egzotycznych plaż, biura podróży oferują wizyty na wyspie Hainan. Chińskie plaże nie są gorsze od tych znanych ośrodków. Tropikalny klimat wyspy pozwala na relaks tu przez cały rok. To jest naprawdę raj – plaże pełne białego piasku, bezkresne morze i wspaniałe góry.

To ze względu na dużą liczbę malowniczych miejscach trzeba odwiedzić Chiny w wysokiej jakości aparat fotograficzny i kilka kart pamięci pojemna, aby mieć przy sobie przynajmniej kawałek tego piękna.


Powrót do spisu treści

The Great Wall of China i potężny

Atrakcje Chiny mogą złożyć tylko jedną strukturę architektoniczną – The Great Wall of China, a wiadomo, że dzieci i dorosłych na całym świecie. Jest to symbol wielkości i potęgi chińskiej cywilizacji. Opinie różnią się długością, ale w świetle wszystkich odpadów z jego wale, o łącznej długości tego olbrzyma – do sześciu i pół tysiąca kilometrów. Rozciąga się od Liaodong Bay, znajduje się w północno-wschodniej części stolicy, i biegnie przez całych Chin na pustyni Gobi.

Budowa muru rozpoczęła się w 220 lat przed naszą erą. Dokonano tego w celu ochrony wielkie imperium przed inwazją koczowniczych z północnego zachodu. Budowa została opóźniona przez ponad sto lat, a zakończone dopiero w okresie panowania dynastii Qing.

Było to zabezpieczenie – na wjazd do kraju, trzeba było przejść przez punkt kontrolny specjalnego tamtej nocy nie funkcjonuje. Istnieje legenda, że ​​nawet wielki cesarz Chin raz poczekać do rana, aby wrócić do kraju.

Ogólnie, ściany budynku trzy razy przez ponad dwa tysiące lat. Podczas budowy milionów Chińczyków zginęło, która pozostaje zamurowane prosto do ściany, więc ten atrakcją nazywa chiński mur płaczu.

Powrót do spisu treści

Terakotowa Armia wszech czasów

Terakota Army odkryta w 1974 zupełnie przypadkowo przy budowie studni. W sumie jest siedem do dziewięciu tysięcy żołnierzy z terakoty. Do stworzenia tej armii potrzebuje pomocy ponad siedem tysięcy rzeźbiarzy i około czterdziestu lat. Wykonane z gliny figury, a następnie są one opalane, pokryte specjalnym związku i farby. Każdy żołnierz waży około sto trzydzieści kilogramów, koń – Wszystkie dwieście.

Armia stworzyła projekt cesarza Qin Shi Huang, który zamierza wygrać zwycięstw w ich życiu pozagrobowym, co może mu to pomóc armii. Obecność takich rzeźb mówi o wspaniałomyślności i humanizmu cesarza, tak jak jego poprzednicy woleli zostać pochowany z żywego żołnierza. Ale uwaga powinna być wykonana z tego, że wraz z glinianych żołnierzy pochowano żywcem przez około siedemdziesiąt tysięcy pracowników i ich rodzin, kilka tysięcy konkubin.

Znajduje się w wojsku, a niektóre groby znajdują się w szyku bojowym na pół kilometra od większości grobowca cesarza. Każdy z żołnierzy nie jest taki jak inni i reprezentuje unikalną rzeźbę. Uważa się, że są one formowane z prawdziwych ludzi.

Mało znany fakt: terakota ta armia była tylko część gigantycznego projektu budowy cesarskich grobowców. Okazuje się, że jest pod ziemią miniaturowego Chinach z rzek, pałaców i gór. To właśnie tu, po jego śmierci, nadal rządził cesarz.

load...