Wschodnie Wybrzeże USA: tak różne Ameryka

To rozłożeniu wydarzenia opisane w książce „Przeminęło z wiatrem”, musical „Chicago” oraz film przygodowy „skarb narodowy”. Wylądował i założyli swoją kolonię pierwszych osadników z Europy, stąd pochodzi nowoczesna Ameryka, gdzie znajduje się jej kapitał. Tutaj było napisane Deklaracji Niepodległości i Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki. Więc twierdzenie, że na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych – siedziba amerykańskiego ducha, jest uzasadnione i wskazuje na znaczenie tej części kraju.

load...

Jeśli spojrzeć na mapę Stanów Zjednoczonych, wschodnie wybrzeże jest podobny w formie kota, jest on stosowany jako drapanie posty Appalachów nos opierającą się na granicy z Kanadą i zrelaksowany emisji ogonem, półwyspu Floryda w Oceanie Atlantyckim. Jeśli masz ograniczony czas, ale chcesz kilka tygodni, aby stworzyć swój własny pomysł Ameryce, zobacz maksymalną możliwą liczbę punktów zainteresowania Stanów Zjednoczonych, a jednocześnie odpocząć na plaży w szumie fal oceanu, na wschodnim wybrzeżu Ameryki – dokładnie to, czego potrzebujesz.

Rzeka z podwójnym obywatelstwem

Książę w Nowym Jorku jest tylko, aby odwiedzić słynne Niagara. Leży na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Większość Niagara „dostał” Kanada, ale to nie jest problem. Jadąc z Rainbow Bridge, możemy spojrzeć na ten cud ze wszystkich stron, a nawet stanąć na środku mostu, jedną nogą na ojczyźnie hokeja, a drugi – w ojczyźnie baseball. Z wysokości pięćdziesięciu metrów przepływu wody spada zasłona przypływ śnieżnobiały. A pod nimi może nawet wstać. Brisk łodzie płaskodenne kursują do centrum wodospadu iz powrotem. Można wspiąć się na najwyższy taras widokowy, a „utopić” w sprayu wody z lodem, chodzić na obszarach chronionych ogromny park lub przejechać na autobusie.

Atlanta – wdmuchiwane przez wiatr święta

Atlanta – jednego z najpiękniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Głównym ośrodkiem firm z południowo-wschodniej części kraju i miasta o bogatej historii. Amerykanie wierzą, że w Gruzji, w stanie, w którym Atlanta, domu do koloru narodu. Arystokrata Atlanta została niemal całkowicie spalone podczas wojny domowej między stanach północnych i południowych. Przetrwały tylko budowę kościołów i szpitali. Ale nieposkromiony duch południowców przyczyniły się do tego, że po kapitulacji był Atlanta stał się symbolem odrodzenia przegranego południa.

Teraz trudno sobie wyobrazić, że w miejscu współczesnego miasta, duma i perła na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, były ruiny. Nowoczesne budynki, wieżowce, podnosząc chmury, najsłynniejsza amerykańska sieć telewizyjna CNN, lokalny Capitol, Inman Park, Coca-Cola Museum (Atlanta farmaceuta wymyślił) i oczywiście słynne akwarium w Atlancie. Wszystko to przyciąga turystów nie tylko z zagranicy, ale także z samych Stanach Zjednoczonych.

load...

Nic więc dziwnego, Atlanta nazywa ostrość tradycji i świąt narodowych, bez których nie można sobie wyobrazić Amerykę. Mieszkańcy Atlanty są bardzo ostrożni w tradycji Stanów Zjednoczonych, ludności rdzennej oraz zwyczajów innych narodów. Ponieważ wszyscy wiemy, że liczba ludności Ameryki jest utworzony z imigrantami. Więc w Atlancie z tą samą pompą i festiwal obchodzi sztuki japońskiej – zabawa dla fanów anime i miłośników haiku, a festiwal „pow-wow” – tradycyjne doroczne spotkanie Indian Ameryki Północnej, przeprowadzonych na dużych obszarach parku Stone Mountain. A potem, jak w Atlancie okazji Bożego Narodzenia, trzeba zobaczyć. Podziel się tym na pirotechnicznym i kostiumach ekstrawagancję – poza możliwości ludzkiej mowy.

Gdzie jest demokracja amerykańska urodził?

Okazuje się, że amerykańska demokracja jest konkretne miejsce urodzenia – miasto Filadelfia. I nic dziwnego, bo tej metropolii zamieszkałej przez imigrantów z Irlandii, Włoch i Azji. Tylko taki nacisk wolność miłujących temperamentu ludzi może spowodować narodziny Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

W Filadelfii, wiele ciekawych zabytków, które na pewno warto odwiedzić. Independence Hall – miejsce, w którym po raz pierwszy składa Deklarację Niepodległości, a później, w tysiąc siedemset siedemdziesiąt ósmym roku, przyjęto konstytucję Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dzwonnica, które w tym samym czasie o nazwie Bell niezależność. Carpenter Hall tysięcy siedemset siedemdziesiąt czwartym roku był miejscem pierwszego Kongresu Kontynentalnego. Congress Hall – miejsce przyjęcia Karty Praw. Na tych ulicach Urodziłam się z niezależnego Ameryce Brytyjskiej. Cztery kwartał „historycznym placu mile Ameryki” przenosi nas w przeszłość tego miłujących wolność kraju.

Teraz Philadelphia – nowoczesne miasto na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, głównym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym. Oto biura głównych producentów ropy naftowej i rafinacji firm. A jeśli wcześniej ziemie te zostały tworzenia historii, teraz możemy powiedzieć, że w Filadelfii budowania gospodarki państwa.

Sam Washington

W stolicy Stanów Zjednoczonych jest również bardzo dogodnie położony na wschodnim wybrzeżu. Miasto nie należy do żadnego państwa. Jest on na własną rękę. A także prezydenta Ameryki jest również burmistrz Waszyngtonu. To co to znaczy walczyć z biurokracją w akcji! A jeśli w historii Filadelfii została wykuta w przeszłości, w Waszyngtonie, że słyszał od dzisiaj. W przeciwieństwie do reszty Ameryki, Washington, DC ze względu na brak tu wizytówki Stany Zjednoczone – drapacze chmur – i pod względem liczby ludności (około jeden milion), można nazwać rozlewiskiem kapitału, ale nie odwrócił się języka tak powiedzieć, jeśli kiedykolwiek odwiedził Washington?

Ambitne Pierre Lanfains – architekt, który zaprojektował Washington, starał się uczynić miasto bardziej wspaniałego niż europejskie stolice. I muszę powiedzieć, że on to zrobił. Warto pamiętać o Kapitol, Biały Dom, Lincoln Memorial i National Mall, Pentagon, Katedra św Piotra i Pawła, Muzeum Smithsonian i Narodowej Galerii Sztuki. Wymień atrakcji Waszyngtonu może być bardzo długi, a co najważniejsze, że nie są one otoczone niekończącymi się wieżowców, ponieważ zgodnie z prawem w mieście wolno budować budynki wyższe niż Capitol. I to dodaje uroku stolicy Stanów Zjednoczonych.

Chicago: nie mafia, wszystkie kulturowe

W przeszłości nazwa miasta związanego z głośnych procesach mafii. Jest w doskonałym Chicago osiedlili włoskich diasporę. Czasy „na sucho” prawa stały się podatny grunt dla mafii dobrobytu. Ale niekoniecznie bierze za pewnik wszystkich wydarzeniach przedstawionych w filmie, a Zakaz dawno minęły. Teraz Chicago bez przesady uważany za kulturalną stolicę wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Muzeum Historii Naturalnej w Chicago, Adler Planetarium i aż trzy festiwale muzyczne, że Chicago jest znane na całym świecie. Jazzowe i bluesowe zespoły przyjeżdżają tu z całej Ameryki do kilku tygodni, aby włączyć Chicago w sferę leniwe melodie i niepokojących dźwięków. Najwyższy budynek w Ameryce też jest zbudowany w Chicago. Słynna Wieża Wysokość Gwiazda ponad czterech metrów nad miastem, połyskujące z setkami okien w promieniach świtu. I wtedy nie ma dramatu, co i gdzie szukać. Pickwick Theatre w mieście Chicago, a najbardziej znany amerykański trupy zakwestionować prawo do wykonywania na jego scenie. Fontanna Buckingham w Chicago znajduje się lista największych fontann na świecie. I, jak w Barcelonie, lokalny fontanny dysponuje własną muzykę i pokaz świetlny. Więc nie ma nie ma mafii, wszystko jest bardzo piękne i kulturowo.

Jacksonville – symbol jednej kondygnacji Ameryki

Mieszkańcy Jacksonville zawarte w rzeczywistości to, co nazywa amerykański sen. Miasto z milionem mieszkańców nosi mało podobna do zwykłej w naszym rozumieniu wielkich miastach. Zajęty autostrady i nowoczesne drogi krzywej wokół tej oazy, znane jako jednopoziomowy Ameryce. Wygodne domy, białe płoty, trawniki i prowincjonalny spokój. Nie bardzo podobny do amerykańskiego snu, ale jak się okazało, ludzie Jacksonville reprezentowania go dokładnie tak. I mało kto by się z nimi spierać. Dla Jacksonville nie istnieje drapacze chmur, ale miejscowi wolą pracować w nich, wybierając życie domów piętrowych. Można by pomyśleć, że takie pozbawionych atrakcji miasta. Ale nie! Miasto ma otoczenie drewnianych budynków w stylu kolonialnym, jest całkiem możliwe, żeby studiować historię nie tylko Jacksonville, ale całe wschodnie wybrzeże.

Słońce, powietrze, woda i Miami

Jak możemy mówić o wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, nie wspominając o jego główny pearl – Miami! Nawet jeśli twoja wyobraźnia w kolorach wyciągnąć wszystkie zalety tego ośrodka miasta, będą one wydają bladą kopię w porównaniu z rzeczywistością.

Może Miami można nazwać modelem nowoczesnego ośrodka. Nic więc dziwnego, że jest to wybrzeże Miami postanowił zbudować swoje gwiazdy przemysłu wille filmowe, znani politycy i finansistów, których nazwiska znane są nie tylko w Ameryce, ale także daleko poza jej granicami. Cała ulica Collins Avenue jest zbudowany z najnowszych i najdroższych hotelach. W Miami luksusowe wakacje i zbudowany do najwyższego stopnia.

Wschodnie wybrzeże jest trochę jak barwną mozaikę lub puzzle. Różne miasta, różne architektury, ale jedno ich łączy. Każde z tych miast – ważny element ogromny obraz nazywany Stanów Zjednoczonych Ameryki.

load...