Wrzód 12 dwunastnicy: dieta i podstawowe zasady dostaw + Sample menu

Oczywistym jest fakt, że w różnych chorobach dowolnej części przewodu pokarmowego pacjenta pierwsze działanie powinna być zmiana diety. Po tym wszystkim, najczęściej to on, i jest główną przyczyną choroby. Niedożywienie, wraz ze swoimi kolegami (depresja, silny stres psychiczny, niezdrowy tryb życia) najczęściej nie uderzy w żołądku i jelitach, wykonując go. Powołany dieta wrzodowa 12 wrzód dwunastnicy kilka ważnych powodów, które będziemy rozważać dalej.

load...

Zawartość:

Dlaczego muszę zmianę diety

Choroba może pojawić się zupełnie bezobjawowo, a pacjent może nawet nie zdawać sobie sprawę z jego obecności. Ale to zdarza się bardzo rzadko. Najczęściej osoba cierpi na bóle brzucha, które są rodzajem systemu pochodzenia. Pojawiają się one zarówno między posiłkami lub w nocy podczas snu. Wynika to z głodu krótkoterminowego pokarmu również przynosi trochę ulgi i dulls ból.

Nieco ponad połowa pacjentów nękanych przez stałą zgaga i odbijanie kwasem z ostrym specyficznym zapachu. Ponadto, istnieją zakłócenia w częstotliwość rozładowania (zaparcia). Niewielka część obserwowanych pacjentów nękanych przez częste nudności i wymioty.

load...

Wszystkie te objawy mogą być zredukowane do minimum manifestacje bezpośrednio wpływać na zdrowie pacjenta. Będąc w dobrym nastroju, a nie tylko łagodne uczucie dyskomfortu oraz silny ból, ludzie po prostu nie może. Albo lekarz potwierdzi, że ważnym czynnikiem przy odzyskiwaniu postawy umysłowej i dobrym nastroju pacjenta.

Tworzenia warunków umożliwiających i przyspieszenia choroby i leków, jak zostanie wyeliminowane niedogodności. Leki będą bardziej efektywne ze względu na fakt, że nie trzeba leczyć obrażenia na dzień. Wszystkie te wysiłki będą skierowane wyłącznie do samych murów uszkodzenia jelita grubego.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Podsumowując, następujące powody diety żywność staje się niezbędne:

  redukcji

 1. Objawów do minimum;
 2. Poprawa

 3. U pacjenta dobrobytu;
 4. Przyspieszyć proces gojenia.
 5. Ogólne porady dotyczące diety i stylu życia

  Głównym zadaniem pacjenta jest drażliwego elementy wykluczenia nie tylko z powodu ich diety, ale także środowisko. Z listy produktów spożywanych należy unikać jak następuje.

  • Napoje gazowane (one zawierać zwiększa kwasowość medium dwutlenku węgla, co ma niekorzystny wpływ na stan owrzodzenia).
  • Gorące i pikantne żywności (w tym nie tylko używać egzotycznych przypraw, ale także zwykłym pieprz, gorczyca, kminek i chrzan).
  • Soli w dużych ilościach (co jest dopuszczalne w minimalnych dawek).
  • Konserwacji i ząbkowanie (często używają dużych ilości octu).
  • Posiłki

  • Tłuszczowe.
  • Potrawy smażone i pieczone (jeśli pieczone z dużą ilością oleju).
  • Chleb lli_1, który składa się z mąki pszennej i żyta (jest to trudne do strawienia).

   Mięsa lli_1, pieczarki i bulion rybny (całkowicie wyeliminowane odżywczo światła jest to dozwolone).

   Warzywa lli_1, które zawierają dużą ilość błonnika (np szparagów i kukurydzy).

  • Jagód, owoców i warzyw z twardą niestrawnego skóry (może być dokładnie oczyszczone przed użyciem przez niego).
  • Mocnej herbaty (wszelkiego rodzaju) oraz kawę.

  Wskazówki dotyczące stylu życia

  Całkowicie eliminuje stosowanie silnych i napojów bezalkoholowych (koniak, wino, piwo, cydr, etc.).

  Porzucić nałóg – palenie. Dym tytoniowy nie działa mniej drażniąco na błony śluzowej dwunastnicy 12, zamiast niezdrowej żywności.

  Unikaj sytuacji stresowych. Kłopotów i duże obciążenie psychologiczne nie tylko nękany ciało, ale także sprawiają, że produkują związki chemiczne, które niszczą ściany przewodu pokarmowego.

  Trzeba będzie częste spacery na świeżym powietrzu (powoli). Czas ich trwania musi być co najmniej godzinę dziennie.

  Zdrowy sen – klucz, jakby to może brzmieć banalnie, dobry stan zdrowia (co najmniej 8 godzin). Podczas snu organizm odpoczywa i nabiera siły, aby zakończyć pracę.

  Przykładowe menu

  Pacjenta. Zanim dasz przykład diety pacjenta należy podkreślić kilka bardzo ważnych zasad dotyczących jego posiłki.

  • W żadnym wypadku nie może jeść tak szybko, jak dwa lub trzy razy dziennie, składających się na jego ogólny brak objętości. Eat określone co trzy (maksymalnie cztery) godziny, w małych porcjach. Tak więc, nie będzie cierpieć z powodu głodu, który powoduje ból w żołądku, i stać się nie przeciążać układu trawiennego nadmiernej ilości pożywienia.
  • Zabrania się jeść twarde duże kawałki. Prawie wszystkie potrawy muszą być złożone w formie postrzępione ostrożnie (najlepiej pokruszonego w blenderze). Jeśli produkty, które preferują w postaci stałej, muszą być bardzo dokładnie żuć.
  • Jedzenie, które jesz powinny być zawsze optymalna temperatura. Zabrania się spożywania bardzo gorących lub zimnych posiłków. Różnica temperatur jest złe dla trawienia pokarmu, jako pierwszy żołądek jest zmuszony wydać swoje siły w normalizacji temperatury i dopiero wtedy przystąpić do jej dekolt.

  Menu na jeden dzień:

  1. Szósta rano (pierwsze śniadanie): Mleko – 200 ml, gotowane jajko – 1 szt.
  2. Dziewiątej rano (lunch): mleko – 200 ml, galaretki owocowe – 200 g, jajecznica na parę dwóch jaj.
  3. Południe (obiad): zupa mleczna (najlepiej z dodatkiem kaszy jęczmiennej slimy perła, na przykład) – 200 ml, galaretki owocowe – 150 g mięsa suflet, parzona – 150 g
  4. Godzina trzecia po południu ( lunch): wywar z otrąb pszennych – 200 ml Twaróg souffle – 200 g
  5. Szósta wieczorem (kolacja): owsianka mleko (ryżu, na przykład) – 200 g, jajecznica na parze jedno jajko, biodra bulionu – 200 ml,

  Przed pójściem do łóżka można wypić szklankę mleka lub bulionu i zjeść jedno małe pikantne krakersy (namoczone wcześniej).

  Objawy choroby wrzodowej 12 wrzód dwunastnicy

  Trzymanie się diety i powyższych zaleceń, należy zapisać się od choroby, wyeliminowanie negatywnych objawów choroby i przyspieszyć swój pełny powrót do zdrowia. Należy zauważyć, że całkowicie wyleczony z choroby wrzodowej jest możliwe tylko poprzez leczenie, które tylko można przypisać lekarzowi. Powinieneś ją odwiedzić i obserwować swoje zdrowie.

  Potajemnie

  Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...