Wrodzone wady serca

Dowiedziawszy się, że kobieta spodziewa się dziecka, rodzice zaczynają budować różne plany na swoją przyszłość. Każda matka ma nadzieję, że jej dziecko będzie najbardziej piękne, szczęśliwe, a co najważniejsze, zdrowy. Niestety, czasami życie jest różne i nie zawsze najbardziej optymistyczne. Jednym z takich jest powikłaniem choroby serca u dzieci. Leczenie chorób serca wymaga niezbędne.

load...

Na szczęście, wrodzone wady serca u dzieci nie są tak powszechne. Jednakże, wrodzone wady serca nadal występować, a po raz pierwszy nie może objawiać się na zewnątrz – dziecko nie wykazuje żadnych oznak niepokoju. Dlatego rodzice i lekarze – pediatrzy często nie wykryć problem w odpowiednim czasie. Ale im szybciej problem zostanie zidentyfikowany i wszczęła odpowiedniego efektu, tym większe szanse na całkowite wyleczenie.

Celem niniejszego artykułu – zapoznanie rodziców z objawów podmiotowych i przedmiotowych wad serca u dzieci. Wiedząc, że jest to powód do obaw, rodzice będą mogli powąchać szczura w sposób terminowy i szukać pomocy medycznej lekarza prowadzącego. Często jest to dominująca pierwszym zwrócić uwagę na problemy związane ze zdrowiem dziecka, ponieważ mają możliwość oglądania go przez całą dobę. Lekarze także są pozbawione takich możliwości, jak widzą okruchy zaledwie kilka minut raz w miesiącu, do podawania profilaktycznego.

Czym jest choroba serca? To może być scharakteryzowana przez grupę chorób, jak następuje. Choroby serca – patologiczne zmiany w strukturze serca, zastawek serca i naczyń krwionośnych. Najczęściej u dzieci wrodzonych wad serca, – z wad tych patologicznych zmian w strukturze serca występują podczas formowania płodu. Częstość występowania wad wrodzonych serca – około 5 przypadków na tysiąc ciąż. Jest to wrodzona choroba serca, niestety, są najczęstszą przyczyną umieralności niemowląt w pierwszym roku życia.

Wielu rodziców, wiedząc, że ich maluch cierpi z powodu wrodzonej wady serca, zaskoczony i oburzony faktem, że choroba serca nie zostało wykryte podczas badania USG w czasie ciąży. Niestety, takie przypadki zdarzają się. Wynika to z faktu, że nawet jeśli lekarze sumiennie i starannie obserwował kobietę podczas ciąży, choroby serca nie można ich zidentyfikować. Dzieje się tak z różnych powodów – niewystarczający poziom kwalifikacji lekarza wykonującego badanie USG, stary sprzęt w przychodniach rejonowych, a co najważniejsze, szczególnie płodowy układ krążenia, który nie pozwala zidentyfikować pewne rodzaje wrodzonych wad serca.

load...

Młodzi rodzice muszą pamiętać, że informacje. Nawet jeśli ciąża i poród całkowicie przebiegało sprawnie, a dziecko wygląda idealnie zdrowy, należy nalegać na okruchy serce ultradźwiękowych. Ale, niestety, w programie obowiązkowym badaniem noworodków i niemowląt nie zawierają żadnych innych metod diagnostycznych, oprócz przeprowadzenia elektrokardiogramu. Ale nie w każdej klinice. Dlatego rodzice mają do wyboru dwie możliwości – polegać na „może” i opłacalności USG serca jego okruchy wiarygodne zapewnienie, że serce miał wszystko w idealnym porządku. Wrodzone wady serca u noworodków z USG zdiagnozowanych niezawodnie i łatwo.

Co należy zwrócić uwagę rodziców i lekarzy?

Lekarze – kardiolodzy zidentyfikować kilka głównych objawów, które muszą być osłonięte, aby lekarz rodzinny – pediatra, obserwując okruchy i jego rodziców. Przeczytać i zapamiętać je. Objawy choroby serca są w następujący sposób:

 • Szmery sercowe dziecko

Jeżeli lekarz słuchanie dziecka, odkrywa w jego dźwięków serca, powinien wysłać okruchy na USG serca. Rodzice nie powinni wpadać w panikę, jak szmer serca nie zawsze wskazują na obecność choroby serca okruchy. Wszystkie szmery serca dzieli się na dwa rodzaje – funkcjonalne i organicznymi. Obecność funkcjonalnego serca szmer nie wskazuje co – wszelkie naruszenia w strukturze serca dziecka i jest swego rodzaju normą. Najczęściej występowanie takiego hałasu jest spowodowany przez wzrost naczyń dziecka serce i serce. A ponadto często przyczyną funkcjonalnej serca szmer jest obecność w sercu dodatkową akordu (lub, jak to nazywa, beleczek). Przyrostowe akord – jest przedłużacz, który rozciąga się od jednej ściany do drugiej komory. Wrodzone wady serca u dzieci mają bardzo różne objawy.

Wokół niego tworzy dodatkowy przepływ krwi, co powoduje szmer serca na okruchy. Na szczęście, dodatkowy akord nie powoduje dyskomfortu dla dziecka, a zatem nie jest zagrożeniem dla jego zdrowia. Ponadto, obecność dodatkowego akord nie jest patologia, a nawet bardziej, wady serca – nie jest to choroba w ogóle.

 • Mały przyrost masy ciała u niemowlęcia

Jeśli okruchy bardzo słabo przybiera na wadze, powinien on powiadomić rodziców i lekarzem – pediatrą. Co do zasady, jeżeli okruchy zyskuje mniej niż 400 gramów w ciągu miesiąca, powinien być powodem do natychmiastowej konsultacji pediatry – kardiolog. Tak wiele odmian wrodzonymi chorobami serca dzieci objawiają się jest opóźniony rozwój fizyczny dziecka. W żadnym wypadku nie mogą być ignorowane podobny problem. Po tym wszystkim, w każdym przypadku, nawet jeśli ubogich przyrost masy ciała nie jest spowodowane chorobą serca, oznacza to obecność okruszków z poważnymi problemami zdrowotnymi.

 • Obecność dziecka duszności i zmęczenia

Innym pobudką dla rodziców i pediatra powinien być obecność okruchów duszność. Duszność, lekarze nazywany zmiana normalną częstość oddechów i głębokość inhalacji. Okruchy zmęczenie może również wskazywać, że dziecko, istnieją pewne problemy z układu sercowo – naczyniowego systemu. Oczywiście, rodzice zauważyć skrócenie oddechu zawiadomienia nie zawsze jest cnotą – to wymaga pewnego doświadczenia, których rodzice nie wystarczy.

Ale obecność okruchy pod wytrzymałości zmęczeniowej widziałem matkę. Szczególnie wyraźne podczas tego ssania dziecka w klatce piersiowej. Dzieciak męczy się bardzo szybko, dzięki czemu stale przerwy, często działa pocenie, zwłaszcza na gąbce. Jeśli zauważysz u dziecka podobny, należy zwrócić się o pomoc do lekarza – pediatry.

 • Tachykardia

Jeśli dziecko jest zbyt szybkie bicie serca, może również wskazywać na obecność wad wrodzonych serca dziecka. Jednak w tym przypadku rodzice raczej trudne do samodzielnego określenia obecności lub nieobecności okruchy tachykardii, co po raz kolejny potwierdza konieczność regularnych badań kontrolnych.

 • Obecność okruchów Sinica

Lekarze sinica zwane sinicą odcień skóry dziecka. Zazwyczaj sinica skóry dziecka pojawia się, jeśli on ma skomplikowanych wad serca. Ten odcień pojawia się czerwona krew tętnicza miesza się z żylna, która ma ciemną barwę.
Czasami sinica wyrażona tylko nieznacznie i nie widać nawet doświadczony lekarz, a czasem jest to zauważalne nawet rodzice. Najczęściej, kiedy dziecko staje się niebieski trójkąt nosowo-wargowych, sinica skóry pod paznokciami i obcasy.

Terminowe diagnoza

Im wcześniej ujawniły zaburzenia serca, tym większe szanse na wyleczenie. Jest zatem ważne, aby stwierdzić obecność wad wrodzonych wad serca w okruchy podczas ciąży. Aby to zrobić, należy użyć płodu USG i CTG. Nawiasem mówiąc, w czasie naszego sprzętu wrażliwego na diagnozowanie wad rozwojowych płodu serca na pierwszym USG w 12 – 13 tygodniu ciąży. Jednak nie wszystkie rodzaje chorób serca można rozpoznać w tej perspektywie, więc bardzo ważne jest, aby zrobić, a po drugie i trzecie USG – na 25 i 35 tygodni, odpowiednio.

wady serca u noworodków ma wiele przyczyn. Istnieje pewna grupa ryzyka, która obejmuje te kobiety, które mają:

 • To było wcześniej bezskutecznie przerwania ciąży – samoistnego poronienia, przedwczesnego porodu, urodzenia martwego dziecka.
 • Którzy mają już dzieci z wrodzonymi wadami układu sercowo – naczyniowego, zwłaszcza układu z chorobami serca i arytmii.
 • W historii ciąży istnieje wiele chorób zakaźnych, zwłaszcza we wczesnych stadiach ciąży. Wyjaśniono to przez fakt, że jest we wczesnym stadium ciąży występuje zakładka i tworzenie wszystkich ważnych narządów, w tym układu sercowo – naczyniowego.
 • Ponadto grupa wysokiego ryzyka obejmuje te kobiety w rodzinie, którzy mają bliski krewny zdiagnozowano różnych chorób serca. Niestety, predyspozycja genetyczna do wrodzoną wadą serca ma miejsce również.
 • Obecność ciężarnej dowolny – chroniczne choroby, zwłaszcza w przypadku gdy kobieta jest zmuszony do podczas ciąży, które – lub środki farmakologiczne.
 • Jeśli kobieta spodziewa się narodzin dziecka, zwłaszcza pierworodnych, ponad 35 lat.
 • Kobiety, które żyją w obszarach o niekorzystnych warunkach środowiskowych.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że przeprowadzenie diagnozy wad rozwojowych płodu u kobiet w ciąży nie zawsze jest możliwe, aby spędzić w klinice miejscowe kobiety, zwłaszcza jeśli jest to małe prowincjonalne miasteczko. Zazwyczaj w takich miastach nie niezbędny sprzęt lub wykwalifikowany personel medyczny do przeprowadzenia takiego badania.

Należy jednak pamiętać, że lekarz położnik – ginekolog powinien dać, w obecności odpowiednich wskazaniach, w kierunku placówki medycznej, gdzie takie specjaliści. Często, dla tej kobiety musi udać się do innego miasta. Ale, jak wiadomo, zdrowie Twojego dziecka jest warto. Pamiętaj, aby odwiedzić lekarza – bo to może uratować nie tylko zdrowie, ale również żywotność okruchów.

Po raz kolejny – wszystkie z powyższych objawów przedmiotowych i podmiotowych prawidłowego rozwoju układu sercowo – naczyniowego systemu nie może być wyrażona w dowolny sposób, albo bardzo niewiele. I wzmacnia tylko jak dziecko rośnie, gdy cenny czas na leczenie dziecka będzie beznadziejnie zagubiony. Pamiętaj, aby skorzystać z okazji i sprawdzić swoje okruchy, tak szybko jak to możliwe.

Rodzaje wad serca

Istnieją różne rodzaje patologicznego rozwoju układu sercowo – naczyniowego systemu. Niektóre choroby serca, istnieje ponad sto różnych gatunków. W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo wyłącznie na podstawowej, najczęściej u dzieci. Jednak informacje te podane są jedynie w celach informacyjnych dla rodziców – rozpoznanie i leczenie powinno być ograniczone do profilu lekarza – kardiologa.

 • Aorty wada serca

Istota tego imadła jest następujący – statek, który łączy się z aorty i tętnicy płucnej otwarty. Aorta lekarze nazywają statku, który odjeżdża z serca i przez który przepływa krwi tętniczej. Tętnica płucna to samo – to naczynie, które odchodzi od prawej komory, przez którą przepływa krew żylną w kierunku serca.

Z prawidłowego rozwoju fizjologicznego tego otwartego kanału jest tylko podczas rozwoju płodu tartej, w ciągu dwóch tygodni po urodzeniu, powinno być zamknięte. W tej samej sprawie, jeśli dla niektórych – każdy powód kanał nie jest zamknięta, lekarze twierdzą, że obecność choroby serca dziecka. Czy objawy chorób serca, takich jak tachykardia, duszność lub sinica, zależy tylko od takich jak wymawiane wady. Często te wady serca występują w ogóle bezobjawowy i są diagnozowane tylko przez przypadek podczas rutynowego badania dziecka.

Najczęściej wada serca z przetrwałym przewodem tętniczym patentowego często wykrywane podczas słuchania dziecka lekarz – pediatra. Taka wada serca powodując głośne dźwięki, które usłyszą lekarza. Bardzo często te wady serca zniknie na własną rękę, bez – żadnych zabiegów chirurgicznych kardiochirurgów.

 • Przegroda wada mezhpredserdya

Ten typ choroby serca występuje również często. W tym przypadku dziecko jest nadal otwarte okno owal, który jest zwykle do końca pierwszego miesiąca życia powinny być zamknięte. Jednak to nie zawsze tak się dzieje. W tym przypadku, otwór w ścianie otwartego nieco owalny, ma żadnego wpływu na prawidłowe funkcjonowanie serca. Jeżeli otwór w ścianie więcej niż 6 mm, to wada serca.

Diagnoza jest w wątpliwość

W tym przypadku, jeśli pediatra dziecka podejrzewa się wadę serca u dzieci, objawy i potwierdzić diagnozę, musi jak najszybciej wysłać dziecko do chirurga dziecięcego serca. Kardiochirurg przeprowadzi wszelkie niezbędne badania i wykorzystuje je do rozwijania dalszych taktykę leczenia.

Rodzice, których dzieci z rozpoznaną chorobą serca, nie rozpaczaj. Większość wad serca skutecznie wyleczyć, a dziecko jest w stanie utrzymać taki sam tryb życia jak jego zdrowych rówieśników. Panika w tym przypadku będzie służyć ci krzywdę, bo chcesz, aby Twoje dziecko!

load...