Wrastanie paznokci – pozbyć się kłopotów

Nasze nowoczesne kobiety, zwłaszcza miłośnicy wąskiego modelu butów, mogą stanąć w obliczu takiej nieprzyjemnej choroby, jak wrastanie paznokci. Tak, to jest choroba paznokci i dość bolesne. Głównie dotyczy palce.

load...

W tym przypadku, płytki paznokciowej wyrasta na skraju dużego palca. Powstaje zapalenie duży palec u nogi, a on wrastanie paznokci gęstnieje i jest wygięty w dół. Może się pojawić w tle zakażenia z procesem zapalnym.

Znaleźć przyczynę

Wrastanie paznokci – częste i powszechne. I przyczyny powstania takiego nieprzyjemny i bolesny problem dość dużo:

 1. Niewłaściwa pielęgnacja paznokci
 2. Obecność chorób grzybiczych
 3. Stałe noszenie wąskich butów na wysokich obcasach
 4. Dziedziczność
 5. Wrodzone lub nabyte palce deformacji (flatfoot, stopa końsko-szpotawa, etc.)
 6. Obecność zaburzeń krążenia krwi w nogach (choroby żylnej)
 7. Silny uraz palca
 8. Choroby zapalne

Jak to się objawia?

Jeśli wrastanie paznokci dostępność palec czerwony i pęcznieje, staną się coraz trudniejsze z powodu ciągłego bólu. Być może pojawienie się ropy i krwawienia. Czasami ludzie próbują rozwiązać problem na własną rękę i wyciąć wrastanie paznokci. To nie może być zrobione!

Można uiścić dodatkową infekcję. Warunek ten jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza u osób z cukrzycą, miażdżycą i problemy z żyłami na nogach. Nieleczone wrastające paznokcie może prowadzić do pojawienia się i wyglądu zgorzel palców.

load...

Finger z uszkodzonego paznokcia po pewnym czasie staje się niebiesko-czerwony odcień, rozkłada się jeszcze bardziej ze względu na obrzęk może być zwiększona w rozmiarze dwukrotnie. Ból z wrośnięty paznokieć obecnie prowadzi cię, nie tylko pieszo, ale również w spoczynku.

Dom profilaktyka paznokci

Nasze pewny siebie kobiety czasami myślę, że ten problem może być rozwiązany w domu. Zapewniamy, że do domu i ludowych środki zaradcze, takie choroby nie można wyleczyć. W domu, można zmniejszyć ból.

Na początku choroby może podjąć pewne środki zapobiegawcze w celu poprawy ogólnego stanu wrastanie paznokci. Przede wszystkim, należy wymienić buty bardziej przestronne i komfortowe. Dom jest lepiej chodzić boso lub w kapciach z otwartymi palcami.

Nie zapominaj, że wrastanie paznokci – strefę nieprawidłowy rozrost tkanek. I działa poprawnie na właściwej części do siebie nie może podnóża ciebie. Odstawić wszystko i złożyć wizytę w traumatolog. Wcześniejszy przyjazd u lekarza, tym szybciej będzie mógł nosić swoje ulubione buty.

Wrastanie paznokci na leczeniu domowym nóg może złagodzić ból i zmniejszyć stan zapalny mała, codziennie robić ciepłe kąpiele ze słoną wodą. Dodanie furatsilina lub roztworem nadmanganianu potasu. Następnie, mała kulka z blachy waty mocy uszkodzonego paznokcia, aby podnieść ją trochę.

Idziemy do lekarza

Istnieje kilka sposobów, aby usunąć wrastanie paznokci w praktyce medycznej:

 • chirurgiczne usunięcie

W łagodnych przypadkach usunąć chirurgicznie część zmodyfikowanego palca rolkowym lub paznokci. W efekcie znacznie zmniejszyć stan zapalny, a po kilku miesiącach po usunięciu wrastanie paznokci, nie jest kompletna regeneracja płytki paznokciowej.

W przypadku działania kształtu lub w obecności wydzielin ropnych wrastanie paznokci całkowicie usunięte. Niestety, odrastanie paznokci mogą mieć nieregularny kształt w przyszłości, ponieważ pęd uszkodzone strefy w kroku.

Chirurgiczne usunięcie ma wiele wad:

 1. Długoterminowe odzysku pooperacyjne
 2. Bolesny okres po zabiegu
 3. Zdeformowane wzrost paznokci przyszłości
 4. Nie gwarantuje pełne wyleczenie z wrastanie paznokci (sytuacja może się powtarzać)
 • Usunięcie paznokcia za pomocą lasera

We współczesnej medycynie, w przypadku częściej używać Laserowa korekcja jest najbardziej delikatny sposób leczenia. Nie usunięto wszystkie wrastanie paznokci i odparować pod wpływem lasera tylko uszkodzoną część i zneutralizować ogniska zapalnego.

Po usunięciu gwoździa, wrastanie paznokci ponownie pojawia się bardzo rzadko. Zastosowanie lasera w obecności grzybicy paznokci i następuje jednoczesne powierzchni czyszczącej obecności zarodników grzybów.

Laserowa korekcja ma również swoje wady:

 1. Jest to efekt uboczny spalania tkanki otaczające
 2. W konsekwencji, powolne gojenie ran
 3. Długi okres rekonwalescencji
 • leczenie Radiowave

Wrastanie paznokci usunięto najbardziej delikatny sposób. Ta procedura trwa tylko 5 minut, w dowolnej formie i złożoności. Powtórz prawdopodobieństwo wrastanie jest całkowicie wyeliminowane. Całkowite wyleczenie nastąpi tydzień później.

Metoda ta przyciąga brak różnych powikłań w okresie pooperacyjnym (obrzęk, stan zapalny, ból). Elektroda fal radiowych, które są stosowane w etapie wrastanie paznokci posiada właściwości antyseptyczne i sterylizacji.

Nasze ulubione kobiety. Nie ważne jak jesteś zajęty pracą, kariera, dom i sklepy – Twoje zdrowie, a nawet bardziej, zdrowie stóp powinna być na pierwszym miejscu! Wrastanie paznokci leczenie w domu – nie ryzykuj! Wizyta u lekarza w tym przypadku jest to bezwzględnie konieczne.

I pedicure można przynieść więcej zabawy, jeśli robisz to za pomocą profesjonalnego mistrza. ściśle współpracować z własnym zdrowiem, ponieważ wrastanie paznokci wskazuje na osłabienie układu odpornościowego. Odbiór wygodne buty, które nie tylko wspaniały wygląd, ale elegancki wygląd.

load...