Wrastających włosków po depilacji: problem, który można zapobiec

Zawartość:

Każdy z nas nigdy nie spotkało się z problemem wrastających włosów lub świadkiem tego zjawiska. Lekkie zaczerwienienie na skórze zamienia się w duże kłopoty i dyskomfortu. Co zatem jest podłączony wrastających włosków na skórze, jak zwalczać go i czy jest możliwe, aby tego uniknąć? Spójrzmy prawdzie w oczy. Najczęściej pojawiają się wrastających włosków po depilacji. Dokładniej, wskutek nieudolnej obsługi maszynki do golenia lub depilator. W związku z tym, musimy najpierw dowiedzieć się, jak usunąć roślinność na ciele. Jak to zrobić, nauczymy cię teraz.

load...

Prawidłowe usuwanie włosów: subtelności i niuanse

Więc postanowiłem zrobić depilacji. Nie spiesz się, aby dostać się do skrytki na obrabiarce do golenia. Przede wszystkim wziąć prysznic. A najlepsze – gorąca kąpiel. Następnie włosy staną się bardziej miękki i giętki. Którędy do usuwania roślinności do wyboru – wybór należy do Ciebie. Jednak w obu przypadkach, skóra powinna być przygotowana i odtłuszczona. Ponadto, kosmetyczka zalecane przed rozpoczęciem procedury w jak największym stopniu podnieść włosy na powierzchni ciała. Aby osiągnąć ten pomoże zwykłe zarośla. Użyj złuszczający każdorazowo przed depilacją i wrastające włosy nie będą się obawiać. Tylko nie pocierać skóry znaczy zbyt wiele, będzie to powodować dodatkowe podrażnienia na ciele.

Po przygotowali swoją skórę, można przystąpić do usuwania włosów. Wiele jeszcze usunąć zbędne owłosienie zwykłą maszynką. Jeśli należysz do ich liczby, możemy przyśpieszyć dać kilka wskazówek:

  1. Używaj tylko nowe ostrze. Często jest to nudne brzytwy może stać się przyczyną wrastania włosków. Ponadto stare ostrze jest w stanie zgolić wszystkie włosy z jednym czasie, a kobieta ma kilka razy, aby zatrzymać maszynę na tym samym obszarze ciała. Kolejny efekt na skórze może powodować podrażnienie. Dlatego najlepiej jest używać maszyny jednorazowych. Jest to wygodne i higieniczne. Ale jeśli maszynka do wielokrotnego użytku, nie zapomnij, aby dokładnie umyć jej ostrze z ciepłą wodą po każdym użyciu.
  2. Podczas golenia, spróbuj poprowadzić maszynę do wzrostu włosów. Jeśli golić włosy przed ich wzrostu, prowokować podrażnienia skóry.
  3. Podczas usuwania roślinności, nie naciskaj mocno na ostrzu. Po pierwsze, zranić. Z drugiej strony, również powodować zaburzenia wzrostu włosów. Ważne jest, aby wybrać kompromis, ponieważ jest zbyt słaby, aby nacisnąć Urządzenie może zmniejszać skuteczność depilacji. Mówiąc prościej – po goleniu włosów na ciele pozostanie i będzie trzeba powtórzyć procedurę. I ten dodatkowy czas, a ryzyko zranienia skóry.

Wrastających włosków po depilacji: jak się pozbyć

Wielu ludzi nauczyć się prawidłowo przeprowadzić depilacji dopiero po spotkaniu z problemem wrastających włosków. Ale po prostu nauczyć się zasad trochę. Najpierw trzeba wyeliminować skutki nieprawidłowego usuwania nadmiaru roślinności. I co ważniejsze – aby większość z nich mądrze. Po tym wszystkim, mamy do czynienia ze stanem zapalnym obszary skóry, a każda ingerencja brutto sprowokować nawet więcej stanów zapalnych. Dlatego warto ostrzec wszystkie kobiety z dwóch typowych błędów, które pozwalają im na niezależne bojowych wrastania włosków.

load...

Po pierwsze, w czasie leczenia odmówić depilacji. W pogoni za pięknem, istnieje ryzyko dalszego uszkodzenia skóry. Po drugie, nie słuchaj „życzliwych”, którzy doradzają usunięcie wrastających włosków pęsetą lub (co gorsza) igłą. Nawet jeśli wszystkie narzędzia (nazwijmy je tak) prospirtovany i nie weszła infekcja, to jeszcze taka ingerencja jest niedopuszczalne.

Nie będzie ściskać trądzik? Więc dlaczego wrastające włosy czujesz mniejszy problem? Aby nasza prośba brzmiał bardziej przekonująco, powołując się na statystyki. Tysiące kobiet szukać pomocy medycznej po próbując wyciągnąć włosy na własną rękę. Z tego zapalenia rozwija się w bardziej poważnej choroby i wymagają tego zabiegu. Więc nie zamieni się w Homegrown Dolittle. Spróbuj rozwiązać problem mniej drastyczny sposób.

Teraz, gdy wszystkie ostrzeżenia rozdawane poznamy usunięcie wrastających włosków po depilacji:

  1. Warstwową. Pomoże to w całej tej samej peelingu kosmetycznego. Dwa razy dziennie, w leczeniu rannych obszar ciała, aby usunąć górną powierzchnię skóry i zwolnić wrastające włosy. Nawiasem mówiąc, złuszczanie jest przydatna i prewencji. Kosmetyczki, zaleca się stosowanie go po każdej depilacji, aby zapobiec niewłaściwemu wzrost włosów.
  2. Stosuje się do problemu trochę przeciwtrądzikowe. Może to być krem, zawierający kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu. Więc usunąć niepotrzebne podrażnienia skóry i pomaga leczyć uszkodzonego obszaru. Trzeba traktować kilka razy dziennie, aż problem zostanie rozwiązany.
  3. Jeśli widzisz tylko zaczerwienienie skóry, a włosy sobie głęboko zakorzenione na tyle, aby pomóc mu wydostać się możliwe, gorący kompres. Mokry ręcznik w gorącej wodzie i dołączyć do zapalnym miejscu. Po ochłodzeniu tkaniny powtórzyć procedurę. I tak aż do czasu, dopóki nie zauważy włosy na powierzchni. Nawiasem mówiąc, zdarza się, że zapalenie skóry nie ma nic wspólnego z wrastających włosków. Więc jeśli jesteś dawno nałożyć gorący kompres, a wyniki nie są widoczne, to zaczerwienienie przyczyna leży gdzie indziej.
  4. Kard. Jeżeli wszystkie powyższe metody nie pomagają pozbyć się wrastających włosków i zapalenie nadal wskazane jest, aby szukać pomocy u lekarza. Nie lekceważ tego pozornie niewielki problem. Po trochę wrastające włosy mogą powodować ostre zapalenie.

Na koniec chciałbym poinformować wszystkie kobiety są bardziej wrażliwi na własne zdrowie. Zadbać o wrastających włosków nie pojawi się, a jeśli tak się stanie, należy zmienić metodę depilacji. Tymczasowo przejść do zwykłego kremu do depilacji lub maszynki. Nie należy nosić obcisłe rzeczy, które uniemożliwiają normalne krążenie krwi w dotkniętych obszarach. Pamiętaj, że zdrowie jest ważniejsze niż piękno. Dbać o siebie!

load...