Wrastające włosy na nogach: Pojawił się problem, który może być zwalczane

Zawartość:

Każda nowoczesna kobieta rozumie, dlaczego i dlaczego jest to niezbędne do przeprowadzenia depilacji. Taka procedura jest po prostu konieczne, ponieważ dzisiaj piękne nogi powinny być idealnie gładka, bez włosków. Ale są przypadki, w których usuwanie włosów zawinięte prawdziwy problem – rozwój mieszków włosowych. Krótko mówiąc, są wrastające włosy na nogach, które dostarczają wiele problemów. Po pierwsze, są one towarzyszy stan zapalny, świąd, zaczerwienienie dotkniętych obszarach, tj dyskomfortu. Po drugie, włosy rosną pod skórą i wyglądają jak czarne kropki, które jest estetycznie odpychające. Po trzecie, bardzo pojawienie się problemu jest często „otwiera drzwi” do grzybów, bakterii, wirusów, wraz z pojawieniem się ran i uporczywych plam pigmentowych – ciało powoduje uszkodzenie.

load...

Ze względu na to, co pojawia się wrastających włosków

Głównym problemem jest to, że nie shugaring lub depilacja woskiem lub śmietany, lub jakiejkolwiek innej metody lub środki nie dają efektu sto procent. Podczas zdejmowania skóry włosów wpływa tylko część, a nie żarówkę. W rezultacie, w końcu odrasta. Ale po pierwsze woskowanie skórę coarsens, a nie każde włosy mogą przejść przez niego. Ci, którzy nie radzą sobie są wygięte w kierunku żarówki wewnątrz pęcherzyków. Zatem istnieje rosnące włosy, towarzyszy wszystkich powyższych problemów. Jeśli nic nie zostanie zrobione, skóra w obszarach problemowych będzie jakby wysadzany czarnymi kropkami.

Co zrobić, gdy rosną włosy?

Jeśli wystąpi ten problem, należy najpierw zmienić sposób usuwania owłosienia. Jeśli poprzednio używany wosk, przejdź do kremu lub starają się golić nogi z elektrycznej maszyny do pisania. A swoją drogą, trzeba będzie wziąć krótki „przerwę”, czyli przez jakiś czas nie robić depilacji. Nie golić nogi, dopóki nie przechodzą stan zapalny, nie zakończy się swędzenie i podrażnienie. I za pomocą nowej metody, należy usunąć włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, a nie przeciwko nim. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby „zarobić” podrażnienie niedawno odzyskane z serwisu. Tak, usunąć włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu dłuższy niż wad, ale jest bezpieczniejsze dla nóg. To jest bardziej łagodny sposób skórę, więc jest zalecane dla wszystkich, bez wyjątku, kosmetyczek.

Co zrobić z już wrastających włosków? Aby je usunąć, trzeba 15-20 minut, aby umieścić na obszarze problemem wilgotną ściereczką – to pomoże złagodzić podrażnienia i „zmiękczyć” górne komórki skóry. Po tym czasie należy dokładnie podnieść igłę włosy (naturalny, wstępnie wyleczony) i wyciągnąć go pęsetą. Przekazania do wrastania rany nie tworzy się po tej procedurze należy przetarto alkoholem.

Należy jednak pamiętać, metoda ta nadaje się do usuwania włosów, która była uprawiana dopiero niedawno, której końce nie są zbyt głębokie. Ale z długotrwałych problemów jesteś w taki sposób, niestety, nie może sobie poradzić.

load...

Od już głęboko wrastające włosy na nogach pozbyć stopniowo otshelushivaya peelingi skóry lub twardej gąbki. Jak to pomóc? Bardzo prosta: im bardziej napalone warstwy możemy strzelać, im bliżej powierzchni włosa znajduje. Nadejdzie czas, kiedy będzie to możliwe, aby podnieść igłę i usunąć pęsetą. Oczywiście, ta metoda wymaga czasu – to chwyta co najmniej 4-5 tygodni. W tym przypadku, stała bilansowa takiego postępowania, „oczyszczająca” jest dość kłopotliwe zadanie. Stąd prosty wniosek: lepiej, aby nie doprowadzić się do punktu, w którym nogi potrzebują takiej radykalnej pomocy. Ważne jest, aby radzić sobie z wrastających włosków natychmiast po ich wystąpieniu – w tym przypadku, i pozbyć się z nich będzie łatwiejsze i mniej szkodliwe dla zdrowia będzie cierpieć. I, oczywiście, to będzie konieczne zwrócenie należytej uwagi do procedur zapobiegawczych w celu uniknięcia ponownego wystąpienia problemu.


Co można zrobić, usuwając wrastające włosy

Uwaga, są rzeczy do zrobienia, że ​​nie jest zalecane – w przeciwnym razie konsekwencje będą jeszcze bardziej dotkliwe. Tak, to jest możliwe typy otwarte obszary problemowe z myślą, aby głęboko włosy. W ten sposób zwiększa się rany i może wprowadzać zanieczyszczenia, a także ślad pozostaje na skórze. Z tego samego powodu nie da się wycisnąć włosy jak trądzik, inaczej ryzykujesz uzyskanie shramiki.

Złuszczanie się zarośla trzeba „naprawić” obierania. Ale to jest niemożliwe do przeprowadzenia tej procedury bez balsam. Nie obierać lub kremowy peeling jest zabronione, ponieważ może to spowodować podrażnienie leczonego obszaru, co doprowadzi do ponownego wzrostu. Z tego samego powodu, jak już wspomniano powyżej, nie może usunąć włosy na nowo zrekonstruowanej skóry przed ich wzrostu. Jak widać, zasady są dość proste, a do ich przestrzegania może być bez trudności.

Ale jeśli zmieniły się metody usuwania włosów, i spędził wszystkie powyższe procedury, złuszczanie skóry i usuwania wrastających włosków i poprawa nie nastąpiła, należy natychmiast umówić się z kosmetyczką. Specjalista powie Ci, jak rozwiązać swój problem w salonie piękności lub klinice. Naturalnie takie leczenie będzie droższe, a to jest jeden z powodów, dlaczego nie powinno przynieść nogi aż do stanu, w którym potrzebujemy poważnej pomocy.

Zapobieganie wrastających włosków

Aby zabezpieczyć się przed pojawieniem się tych problemów (lub zapobiec ich ponownemu rozwojowi) należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • Należy wziąć prysznic przed każdym woskowania, wosku, kremu lub elektromashinkoy, nie chłodnym i kontrast, który jest gorący. Procedura ta pozwoli na parę skórę, powodując Mniej ostre włosów i usunąć je razem z cebulą będzie dużo łatwiejsze.
  • Biorąc prysznic jest konieczne również dlatego, że do depilacji należy dokładnie oczyścić. Sebum i brudu jest ważne, aby usunąć ponieważ podczas golenia mogą wywołać stan zapalny, a to pierwszy krok do pojawienia się wrastających włosków.
  • Przed woskowania należy zrobić więcej i peelingu, a jedynie łagodny peeling. W tym przypadku, złuszczają martwe komórki skóry, bez ryzyka „zapracować” na podrażnienia.
  • Golić nogi tylko wysokiej jakości maszynkę, która słynie z ostrości ostrzy, a często zwilżyć je w procesie usuwania włosów. Więc nie uszkodzić skórę i nie stwarzają potencjalne źródło zapalenia.
  • Depilacja jest ważna do zakończenia stosowania środków opóźnia wzrost włosów.
  • Następnego dnia po goleniu nóg do obierania rozpocząć kurs. Oczyścić skórę z dobrym zarośla i twardej gąbki 3-4 razy w tygodniu, a zapomnisz o wrastające włosy.
  • Ważne jest, aby nie wysusza skóry – konieczne jest regularnie zadowolić jej balsam. Dbać nie tylko o twarz, szyję i uchwytami, ale także nogi – również wymagają one opieki.
  • Nie golić nogi przed założeniem rajstopy, spodnie, dżinsy – Twoja skóra potrzebuje odpoczynku. Najwygodniejszym sposobem na usuwanie włosów przed masz zamiar iść do łóżka.

Oddzielnie, możemy zauważyć, że nie można ograniczać się do zapobiegania w domu. Wskazane jest, aby odwiedzić salon piękności dla procedury obierania. Można jednak zrobić bardziej radykalne i przekazać aparat lub laserowego usuwania włosów. W wyniku tych zabiegów są zazwyczaj usuwane żarówki, aw konsekwencji wzrośnie nic. Ale co najważniejsze, należy pamiętać, że zdrowie i piękno nóg jest w twoich rękach. Zadbaj o swoją skórę, staranne podejście do procesu woskowania i przeprowadzić tę procedurę regularnie. Wtedy nie będzie miał wątpliwości, takich jak wrastanie włosków.

load...