Woskowanie w domu

Zawartość:

Obecnie istnieje wiele różnych skutecznych sposobów, które pozwalają na usunięcie niechcianego owłosienia ciała i twarzy. Co jest uważane za najlepsze? To pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Jeden z najbardziej poszukiwanych i popularnym sposobem jest po prostu woskowanie. Usługa ta zapewnia niemal wszystkie nowoczesne salony kosmetyczne. Ale, niestety, nie każdy może sobie pozwolić na stałe odwiedzając salon piękności. Czy woskowanie dostępne w domu? Niewątpliwie będziemy szczęśliwi, aby powiedzieć, jak to zrobić samodzielnie, jak używać wosku, a także o tym, jak najlepiej dbać o skórę po depilacji woskami i co do wykorzystania.

load...

W celu usunięcia włosy po skóra pozostaje gładka i jedwabista przez dłuższy czas, staraj się trzymać się prostych zasad, możemy przedstawić Wam. Ale zanim przejdziemy do tematu, trochę historii …

Jak zrobić depilacji w starożytności: przepis z przeszłości

Wykonujemy bardzo krótką wycieczkę do historii. Okazuje się, że problem niepożądanej roślinności zmartwiony piękne połowa ludzkości nawet w czasach starożytnych. I choć wiele czasu stracił na nowoczesnej technologii, szczególnych problemów w celu przygotowania mieszanki do depilacji, ówcześni piękno nie było. My, przedstawiciele każdego narodu miała swój własny przepis. W starożytnej Grecji, na przykład, używane nalewkę z korzenia Breon, co sprawia, że ​​skóra idealnie gładka. Nalewka Receptura każdy miał urodę.

Leki i ich an_0a była blisko wschodnich kobiet. Tam depilacja była obowiązkowa procedura. I gotowali dla mieszaniny cukru, soku z cytryny i innych dodatków, z których łatwo usuwa włosy.

A oto przepis, który jest używany Egipcjan, w tym piękną królową Kleopatrę, może być zaskoczony. Były paski wosku, a ich stosowanie technologii jest bardzo podobna do filmu wosku, które zostaną omówione poniżej. I nie tylko na niego, ale również na inne rodzaje wosków, że wszyscy używają dzisiaj.

load...

Główne zalety depilacji woskiem

 • Powiększający jest najbardziej dostępnym i stosunkowo niedroga metoda usuwania włosów.
 • Procedura ta jest łatwe do wykonania w domu;
 • Depilacja w domu nie wymaga czasochłonne, ale daje więcej przedłużone działanie.
 • Ten rodzaj depilacji jest odpowiedni dla każdego rodzaju włosów.
 • Z regularne usuwanie wosku włosy włosy stają się bardziej miękkie i cieńsze, ich wzrost spowalnia, a liczba jest ograniczona.
 • Woskowanie jeśli zrobione poprawnie, nie powoduje podrażnień.

Oczywiście, takie woskowanie ma pewne wady, które należy zwrócić uwagę jest to niemożliwe.

Główne wady depilacji woskiem

 • Bolesność. Ludzie z doświadczeniem nadwrażliwość dyskomfortu, może wystąpić stan zapalny.
 • W procesie usuwania włosów ze skóry usuwa wszystkie włosy, a nawet włosy mieszkowe. W niektórych przypadkach, mogą one stać się bardziej rygorystyczne.
 • Dla wysokiej jakości depilacji wymaga pewnej długości – 4-5 mm przynajmniej krótsze włosy są bardzo trudne do usunięcia.

Jak widać, wszystko jest bardzo proste. Znając wady i zalety usuwania wosku do włosów, można spróbować przeprowadzić procedurę w domu – piszemy szczegółowo cały proces usuwania włosów. Ale najpierw chcę dokonać rezerwacji. W każdym przypadku trzeba umiejętności i depilacja nie jest wyjątkiem. Od pierwszej chwili, aby osiągnąć idealny efekt jest mało prawdopodobne. Ale z doświadczeniem będzie go znacznie lepiej, a będzie łatwo poradzić sobie z niepożądanej roślinności. I dla naszej części pokażemy, jak to zrobić.

Wosk gatunków depilacji

Współczesny rynek oferuje płci pięknej ogromną ilość wosków, które są zalecane do usuwania włosów. Niestety, nie wszystkie narzędzia mogą być wykorzystywane w domu. Na przykład, stosowanie gorącego wosku mogą być wyłącznie w salonach kosmetycznych, ponieważ musi być odpowiednio podgrzać i bez specjalnego sprzętu i bez przestrzegania określonych zasad bezpieczeństwa jest niemożliwe. Ten wosk jest produkowane brykiety i pelety i lepiej nadaje się do usuwania włosów na obszarach o łagodnym skóry wrażliwej.

Kilka słów o terminologii. Gorący wosk nie nazywa, ponieważ jest wykorzystywany w tej postaci, ale tylko dlatego, że topi się w wysokiej temperaturze. Nawiasem mówiąc, podczas depilacji woskiem powinno być wystarczająco ciepło, ale nie więcej, w przeciwnym razie można uzyskać poważne oparzenia.

Tak, gorącym woskiem zrozumiany: nie nadaje się do usuwania włosów w domu. Najwygodniejszym sposobem usuwania włosów jest wosk, który jest sprzedawany na tackach. Aby użyć wymaga specjalnego termostat, który ogrzewa wosk do pewnej temperatury (musi być ciekła, aby można go stosować równomiernie cienką warstwę). Gdy stosowane właściwie, ciepły wosk może osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

Sama procedura jest bardzo proste usunięcie. Najpierw trzeba ugotować, co może być potrzebne. Jest to, po pierwsze i najważniejsze, środki dezynfekujące i odtłuszczania, serwetki, noże i, oczywiście, wosk. Skórze leczonego (zmyć tłuszcz i leczenia), a następnie przystąpić do depilacji.

Cienka warstwa wosku nakłada się na porost włosów, naciska na to miejsce specjalną szmatką lub ręcznikiem papierowym i nagle zerwana przed wzrostu włosów. W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby wyciągnąć serwetkę up – dostać siniaki i stłuczenia. Ruch ten jest w zasadzie równolegle do powierzchni poddawanej obróbce.

Do użytku domowego są również odpowiednie paski papieru, które noszą zimnego wosku. Pocieranie pas w dłoniach, konieczne jest, aby rozgrzać wosk, a następnie oddzielić je od siebie, przyklejają się do pożądanego miejsca skóry. Następnie taśma gwałtownie trzeba oderwać od skóry.

Jest to najmniej skuteczna forma depilacji, a lepiej ograniczyć jego stosowanie do minimum. Ale te paski mogą również być przydatne, na przykład, na wakacjach. Oczywiście, przed takim ważnym wydarzeniem dokonać całkowite usunięcie włosów we wszystkich ważnych miejscach, i może być stosowany do zabezpieczania pasami: wzrosła kilka włosów złym, i trzeba go natychmiast usunięte.

Ostatnio coraz większą popularnością tzw folia wosk. On jest tak skuteczne, jak gorącym woskiem, ale temperatura topnienia jest znacznie niższa, więc jest bezpieczniej. Aplikacja jest prosta nałożenia powłoki WAX bardzo cienką warstwę drewnianą łopatką, otrzymując go do zestalenia, a następnie ostry ruch zakłócać zamrożonego taśmy z wosku. Film Wax jest idealny dla obszarów intymnych, pach, jednym słowem, dla delikatnej skóry. I jeszcze jedna zaleta: folia wosk jest bardzo ekonomiczny.

Woskowanie an_4 w domu

Usuwanie włosów w okolicy an_4 jest jednym z najbardziej bolesnych i trudnych do przeprowadzenia procedur. Skóra w tym obszarze nie jest inaczej elastyczność, łatwo rozciągnięta i niekompetentny przebieg procedury jest łatwo rannych.

Co można doradzić? Ogólnie rzecz biorąc, depilacja an_4 jest nadal korzystne, aby w kabinie. Po pierwsze, gorący wosk, który pasuje najlepiej. Po drugie, należy depilacja będzie profesjonalnie przeszkoloną osobę. Po trzecie, aby zrobić to bardzo niewygodne.

Jednakże, jeśli z jakiegoś powodu salon wyeliminowany dla Ciebie, spróbuj najpierw zrobić depilację pomocą asystenta: zaprosić przyjaciela, siostry, matki …

Teraz o procesie technologicznym. Wosku powinna być nakładana na małej powierzchni w cienką warstwę. Nie ciągnij w górę ruch powinien być bardzo szybkie i bardzo ostre. Zadbać, aby pomiędzy ciałem i umieścić na pasie tkaniny woskiem lub papierowej miał żadnych pustek powietrznych.

Cóż, najlepszym rozwiązaniem dla self-woskowanie obszar an_4 – filmu wosku, które opisaliśmy powyżej. Są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ film jest zarówno wosk i depilatory i serwetka.

Oczywiście, to wymaga praktyki. Ale efekt jest tego wart – po prawidłowo wykonywane efekt depilacji woskiem trwa od trzech do czterech tygodni.

Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, przygotować się na wypadek, gdyby środek przeciwbólowy do stosowania zewnętrznego. Jest też możliwe, 30-40 minut przed zabiegiem wziąć leki przeciwbólowe tabletki.

Przeciwwskazania:

Pomimo faktu, że woskowanie jest obecnie uważany za jeden z najbezpieczniejszych sposobów usuwania niechcianych włosów z powierzchni skóry, nadal istnieją pewne przeciwwskazania do niego.

 • Cukrzyca. Gdy choroba jest nawet najmniejsze uszkodzenie skóry nie goi się przez długi czas, co skutkuje zwiększonym ryzykiem powikłań septycznych.
 • Edukacja na skórze: brodawek i znamion, brodawek.
 • Wymowa żylaki.
 • Nadwrażliwość składników środków wykorzystanych do depilacji, w szczególności z wosku.

W celu uniknięcia możliwych problemów przed pierwszą procedurą przeprowadzić test na wrażliwość i tolerancji.

Jak prawidłowo dbać o skórę po depilacji woskiem

Po woskowanie na obszarach poddanych skóry pewno do zastosowania specjalnego serum, które spowalnia wzrost włosów. Za pomocą tego narzędzia, można znacznie zwiększyć odstęp między zabiegami, aby usunąć włosy. Oraz w celu osiągnięcia maksymalnego efektu z wykorzystaniem tego narzędzia, stosować serum na powierzchni skóry codziennie przez tydzień po każdym prysznicem.

Jeśli wosk pozostaje po depilacji na skórę, to może być czyszczone przy użyciu specjalnego oleju. Olej ten posiada unikalną kompozycję przez co zmniejsza stan zapalny, a skóra staje się niezbędną opiekę.

A niektóre bardziej przydatne informacje …

Niewiele osób wie, że procedura depilacja woskiem nie tylko pomaga usunąć nadmiar włosów, ale również usuwa martwe komórki skóry. Tak więc, oprócz woskowanie w domu zrobić więcej i peelingu. Jak mówią, dwa w jednym. Nawiasem mówiąc, jest to bardzo przydatna procedura. Po tego rodzaju peelingu skóra jest niezwykle gładka.

Procedura depilacja woskiem jest niezwykle skuteczny. Spędzić trochę czasu próbując zrozumieć wszystkie jego elementy, konieczne jeżeli chcesz mieć naprawdę piękną i gładką skórę.

load...