Worki pod oczami: przyczyny i sposoby ich zwalczania

Zawartość:

Budząc się rano, można znaleźć worki pod oczami, bez kosmetyku nie pomaga rozwiązać ten problem? Nie spiesz się do zakupu nocnego kremu i fundamenty tonalnych zamaskować opuchliznę i cienie pod oczami. Według lekarzy, każda, nawet najmniejsza zmiana w obliczu dowodów, że nam coś jest nie tak. I popularne receptur kosmetycznych w takiej sytuacji nie ratuje pięknych pań.

load...

Co zrobić, worki pod oczami

W rzeczywistości, to jest bardzo trudne bez pomocy specjalisty, aby określić, dlaczego dany okres dziewczyny pojawił worki pod oczami. Przyczyny mogą być różne, począwszy od alergii do makijażu, kończąc z chorobami nerek. Dlatego ważne jest, aby najpierw przejść kompleksowe badania, a dopiero potem przystąpić do leczenia lub profesjonalnych metod ludowych.

  • Preferencje: sól i pieprz

Miłośnicy pikantny i słony żywności szczególnie należy uważać, ponieważ przyprawy powodować pragnienie i sól zachowuje płynów w organizmie. W rezultacie, istnieje torby, zasinienie i obrzęk pod oczami. To nie znaczy, że trzeba będzie resztę swojego życia nie tylko świeże posiłki. Wystarczy postępować zgodnie z receptą i obserwować stawkę dzienną. Nie tak dawno temu wierzono, że kobieta powinna spożywać w ciągu dnia, nie więcej niż dziesięć do piętnastu gramów soli, dziś zaleca się jeść nie więcej niż sześć gramów (maksymalna – łyżeczka).

load...
  • Niewłaściwy styl życia, dzikie partie

Alkohol, tytoń, toksyny, odwodnienie, bezsenna noc – to nie jest najlepsze przyjaciele naszego zdrowia. Po szalonej imprezie (z Booze, papierosy, albo jeszcze gorzej – z lekami) rankiem okołooczodołowy pęcznieje tkanek, obszar pod oczami zmienia barwę (czerwony lub ciemny). Aby uniknąć obrzęk po imprezować jeszcze prześpij co najmniej osiem godzin, a przed pójściem do łóżka pić dużo płynów.

  • Genetyczne predyspozycje: z matki na córkę

Jeśli twoi rodzice mieli podobny problem, może być również dziedziczone. W takich przypadkach, worki pod oczami pojawiają się jeszcze jako nastolatek i radzić sobie z nimi trzeba będzie resztę swojego życia. Dziewczęta, które należą do tej kategorii, należy jeść dobrze, ćwiczenia, użyj wysokiej jakości kosmetyki i porzucić złe nawyki.

  • Poważna choroba: awaria organizmie

Jeśli płeć piękna nie zostały do ​​czynienia z worków pod oczami, a ona nagle pojawiają się obrzęki, to najprawdopodobniej objawem poważnej choroby. Trzeba sprawdzić nerki, zatok, przebadana na obecność zakażenia układu oddechowego.

  • Zmęczenie i stres: mniej pracować, odpoczywać więcej

Być może najbardziej banalne przyczyny obrzęk na twarzy – to przepięcia gałki oczne od dwóch do trzech godzin. Spróbuj przed snem nie siedzieć przy komputerze, zrobić sobie przerwę podczas oglądania telewizji. Przy okazji, jeśli chcesz zasnąć z książką lub gazetą, to należy pamiętać, że nie można odczytać w pozycji leżącej.

Ponadto, ludzkie ciało nie reaguje na ciągłym stresie, łzy i napady złości. Osoby wrażliwe nie powinny brać wszystko, co dzieje się z sercem i szybko reagować w danej sytuacji. Jeśli płakał, należy przemyć zimną wodą i iść do łóżka w ciągu najbliższych dwóch godzin.

  • Nadfioletowe: promieniowanie niebezpieczne

Nic dziwnego, że lekarze mówią stale – światło ultrafioletowe jest szkodliwe dla zdrowia, więc nie być zbyt ponieść opalanie lub opalanie. W gorącym sezonie, zawsze używać kosmetyków ochronnych (co najmniej SPF 15) i nosić okulary z wysokiej jakości szkła, a nie z tworzywa sztucznego. Na plaży jest lepiej iść w słomianych kapeluszach z szerokim rondem lub czapkę z daszkiem.

  • Wiek: nieodwracalny proces starzenia

Niestety, dziewczynki późno trzydziestych rozpocząć procesy nieodwracalne – tkanka okołooczodołowy traci swoją elastyczność, zaczyna zwiększać się wielkością, a po roku lub dwóch zaczyna się sag pod skórą. Dlaczego tak się dzieje – naukowcy jeszcze nie zorientowali się. Konwencjonalne produkty kosmetyczne, które mogłyby pomóc przezwyciężyć ten problem, nie istnieje. W takich przypadkach, to pomaga tylko zabieg chirurgiczny, który przeprowadza się w specjalistycznych klinikach.

  • Reakcja alergiczna: Niebezpieczne kosmetyki

Nieprawidłowo dobrane kosmetyki (lotiony, cienie do powiek, tusze, podstawa tonalne) może spowodować obrzęk oka. Pamiętaj, że możesz niedawno zakupiony nowy produkt lub zbyt długiego używania starego i jego okres przydatności już dawno została wydana. W każdym razie wszystkie testy na małej powierzchni skóry, aby określić, dlaczego nie mają podobne problemy.

Dlaczego warto skonsultować lekarzy

Po dowiedzieć przyczyny worków pod oczami, w szczególności w przypadku, natychmiast rozpocząć leczenie. Nie dokręcać z wizytą u lekarza, a nawet jeden lub dwa miesiące może być krytyczny. W przeciwnym razie, nawet jeśli mamy do czynienia z problemem na twarzy może pojawić wczesne zmarszczki lub gorzej – przepukliny.

Trudno jest znaleźć kogoś, kto by pojechać do ekstremalnych środków – operację chirurgiczną, czy jest możliwe, aby przezwyciężyć problem powstał mniej niebezpiecznych sposobów. Ale to, czego nie powinien robić to do eksperymentowania z własnym zdrowiem i korzystać z tradycyjnych metod, bez konsultacji z lekarzem.

load...