Wody domowe: jak wybrać wannę?

Wanna, który dzisiaj jest w każdym mieszkaniu, posiada w swojej historii, więcej niż jednego tysiąclecia. Archeolodzy odkryli na Krecie ceramicznej wieku kąpieli 2500 lat i został znaleziony w ruinach jednej ze starożytnych indyjskich miast przykład leżał tam przez ponad 5000 lat. Wanna i znaleziony podczas wykopalisk Pompei – jest to jeden z pierwszych kąpielach z brązu. Procedura kąpieli, po przejściu przez wieki, a dziś pozostaje ulubionym. Łazienka w naszym domu – jest oddzielona od całego obszaru, gdzie jest czystość i komfort. Prawie wszystko, umeblowane swoje wody do domu, start ze zleceniodawcą – z wanną. Tutaj będziemy rozmawiać o swoich projektach, odmian i producentów, jak również pomóc dowiedzieć się, co wybrać wannę z żeliwa lub akrylu.

load...

Wybierz kąpiel, upodabnia wymiarów przestrzeni i prowadzona przez co jest wymagane dla Ciebie. Chcesz mieć w domu brane osobno, został niech mały, ale własny salon piękności? Następnie decydując jak wybrać wannę, ustawić sobie wannę z hydromasażem. A może jesteś bardziej podobny godzin do wygrzać się w pachnącej piany? Tak więc, można zbliżyć się bardziej niż tradycyjnej kąpieli. Myśląc co wybrać wannę, wstępnie określić rolę kąpieli we wnętrzu pomieszczenia, jego kształtu i położenia. Ponadto, znaczenie procedur bezpieczeństwa wody, wybór mikser, zestaw prysznicowy i tak dalej. Eksperci doradzają przy wyborze kąpiel obiektywnie ocenić ich cerę, psychicznie, by tak rzec, aby spróbować kąpieli. Należy zrozumieć, że musi być wygodne w wannie. Przede wszystkim w projektowaniu kąpieli cenione jego ergonomię. Mamy poruszył jedynie najbardziej podstawowych aspektów tutaj. Dla bardziej szczegółowej dyskusji na temat tego, co jest lepiej wybrać wannę, zaczynamy rozważając materiałów, ponieważ powodują one i wyposażenie techniczne kąpieli, jej cechy, projektowanie, kształt, wielkość i montaż.

Wanny wykonane z lanego marmuru, kamienia naturalnego i innych materiałów kompozytowych: Lite drewno, brąz, miedź, stal, żeliwo, akrylowych, a nawet szkła. Jednakże, szkło, drewno i miedź są włączone do kategorii specjalnych udoskonaleń konstrukcyjnych, ale nie są one ogólnie znane, a wykonywać je, głównie z lanego marmuru i materiałów kompozytowych na zamówienie. W masowej produkcji priorytetową stali, żeliwa i akrylu sanitarnego. W związku z tym, że jest wśród nich, przyjrzymy się, jak wybrać wannę.

Praktyczność żeliwny

W tabeli rang kąpieli Pierwszy etap żeliwna wanna z człowieka, którego produkcja rozpoczęła się w XIX wieku. Proces odlewania jest bardzo skomplikowane, zwłaszcza z żeliwa szarego. Dlatego rośliny, które wytwarzają oddanych wanny żeliwne nie są tak wielu.

Wygląd i trwałość produktu określa szkliwo. Kąpiel pokryte silnym matowej lub błyszczącej emalii jednorodnej, białej lub kolorowej. Szkliwo nanosi się kilka warstw: pierwszej cieczy, a następnie, do mocowania, proszku. Jednym z najważniejszych elementów, które są stosowane europejskich wytwórców soli tytanu, dzięki czemu powierzchnia mniej podatny na zużycie i płynne. Niektórzy producenci, w tym Polskiej, dodanych jonów srebra do szkliwa, w którym nie tylko powierzchnia kąpieli staje higieniczne, ale czyszczenie i woda. A jeśli chodzi o to, jak wybrać wannę z żeliwa, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do tego.

load...

Korzyści

Wanny żeliwne są doskonałe reputacji, ponieważ powłoki emalii na ich niezawodność i trwałość. Charakteryzuje go doskonały połysk jedwabisty gładkiej fakturze. Błyszczącą powierzchnię, wolne od porów uniemożliwia gromadzenie się zanieczyszczeń. Ze względu na właściwości tłumiących wanien żeliwnych są bardzo „cicho”, ponieważ nie są one podatne na drgania spowodowane w strukturze grafitu rzucać elementów żeliwnych. Rzucane wanny żeliwne nie tylko budzą gdy uderzony przez wlewanie wody na ścianie, ale także aby stłumić dźwięk. Innym Niewątpliwą zaletą żelazo – jego niskiej przewodności cieplnej.

Minusy

Wadą kąpieli żeliwa można uznać jego rozległy. Transport, podnoszenie i opadanie na podłogach, zwłaszcza w przypadku braku instalacji dźwigowej i demontażu – wszystko to może stać się problemem. Europejscy producenci zmniejszyć kąpiele waga do 130kg gdzieś maleje grubość ścianki. W wewnętrznym żelaza grubości kąpieli ścianki 7-10 mm, podczas gdy grubość w dolnej części europejskiego grubości 8 mm w ścianie wynosi 5-6 mm. Inną wadą jest to, że wanna żeliwna ogrzewa się wystarczająco długo.

Ale najbardziej narażone części wanną żeliwną jest szkliwo. Cokolwiek może być silny, mechaniczne uszkodzenie boi. Emalia w łazience nie jest trudno rozdzielić, zwłaszcza jeśli jest upuszczenie obiektu metali ciężkich. Ale aby przywrócić kąpiel w domu jest niemożliwe. Dlatego przy wyborze wannę żeliwną wygląd, przede wszystkim skupić się na misce. To musi być idealny. Kąpiel nie warto kupować do vugs i czarnymi kropkami. Wanny żeliwne nieuniknione niewielkie chropowatości, który nazywany jest „cellulit żelaza”. Można zauważyć, jeśli weźmiemy pod uwagę ścianę pod kątem. Ale jeśli „cellulit żelazo” jest określana w dotyku, oznacza to, że produkt złej jakości.

Stal dama

Konsumenci, aby zdecydować, co wybrać wannę, jest przeciwko uszczerbku wanien stalowych: one silnie grzechotka może odkształcać się pod obciążeniem, a woda w nich szybko stygnie ze względu na wysoką przewodność cieplną stali. Twierdzenia te są ważne, ale tylko w odniesieniu do wanien o cienkich ścianach.

Wanny ze stali pojawiła się na początku XX wieku, a następnie są one spawane z kilku cienkich segmentów. W latach pięćdziesiątych w Niemczech wydał całą wannę, wytłaczane z jednego arkusza. Kompozycja emalii dla wanien stalowych obejmują naturalne materiały tworzące szkło, na przykład kwarcu. Emaliowanie prowadzi się w specjalnych piecach w bardzo wysokiej temperaturze, co powoduje vpechennoe stali w postaci cienkiej powłoki, które nie tylko nie są zdzierane, ale nie traci dziewiczych połysk i białości podczas całego swojego życia.

Korzyści

Kąpiel stal pod opieką nie są uciążliwe. A teraz niech kąpiel i samooczyszczające. Woda w nich zamierza spadać, przechwytuje prawie cały brud. To przyciąga i waga wanny ze stali – to cztery do pięciu razy mniej niż z żeliwa. Kąpiele te różnią się ergonomiczną konstrukcję, która podkreśliła szerokie zderzaki, chromowane uchwyty, wygodne podłokietniki, system antypoślizgowy, bary na ręczniki, omijała wanna, itp A jeśli masz te elementy są kluczowe, to już nie myśleć o tym, co wybrać wannę.

Minusy

Występują one tylko do wanien z cienkich ścian, grubość 1,5-2,3 mm. Kąpiel ta może być odkształcone, co nieuchronnie prowadzi do powstawania pęknięć szkliwa. W krótkim czasie mogą wywołać wióry i wgłębienia. Cienkościenna łazienki woda chłodzi się na tyle szybko, i „grzechotka” podczas wypełniania.

Akryl top modelka

Wanna akrylowa pojawiła się na rynku krajowym w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i są postrzegane początkowo jako swego rodzaju chwyt. Ale ostatnio oni aktywnie weszła w naszym życiu, a wielu, decydując, jak wybrać wannę, dać im pierwszeństwo.

Te wanny akrylowe są wykonane z PMMA. W specjalnym arkuszy termo kredensu tej substancji ogrzewa się do temperatury 130-180 ° C i pod ciśnieniem atmosferycznym w postaci przycisku do arkusza, w którym odbywa się pożądaną konfigurację. Aby zwiększyć kąpiele stosowane są wzmocnienia. I robią to w kilku warstwach, a kilka z nich, tym trudniej i bardziej niezawodny produkt.

Jest oczywiste, że największe obciążenie w kąpieli spada na dno, tak więc zwiększa ramę z prętów metalowych lub kształt płyty wiórowej. Jest uważany za bardziej wiarygodne trudne, ale aby stworzyć kąpiel złożony kształt lepiej używać plastiku, a więc mniej sztywny akryl wśród akryli.

Wysoki koszt akrylu i złożoności wdrażania różnych form ustawić konieczności znalezienia alternatywnych rozwiązań. I został połączony sanitarnych ABS / PMMA, który jest wytwarzany przez proces współwytłaczania. Wanny z tego materiału jest również nazywany akryl. Formowane z tworzyw sztucznych wanny koekstruzji w taki sam sposób jak te z lanego akrylu, ale pozwala na bardziej skomplikowane geometryczne pomysłów projektowych.

Korzyści

Wanien akrylowych są ciepłe w dotyku, są dobrze utrzymana temperatura wody i ma dobre właściwości izolacyjne. Ich powierzchnia, będąc gładką antypoślizgowa i właściwości antybakteryjne. Wanny akrylowe charakteryzują wspaniały połysk, głębia i czystość koloru. Ponadto, wybór kolorów jest nieograniczona – tylko białe odcienie oferowane więcej niż dziesięć. Wanny akrylowe są piękne, łatwe do czyszczenia i spełniają wszystkie wymagania nowoczesnego wzornictwa. Nie ma taki kształt geometryczny, który nie byłby realizowany w tym materiale: elipsa, koło, trójkąt, prostokąt, sześciokąt, serce, koniczyna, trapez, itp

Jedną z zalet tych kąpieli jest możliwość ich odtworzenia w domu. Rys na powierzchni, może być lekko przetrzeć papierem ściernym, a następnie cienkiej odświeżania połysk pasty. Jest łatwiejszy sposób: przetrzeć miękką szmatką z pastą.

Minusy

Kąpiel akrylowy nie jest przystosowany do prozy życia. Nie można namoczyć pranie i umyć. Jego lśniące połysk nic nie kosztuje, aby zarysować powierzchnię lub oplavit jeśli spadnie zapalonego papierosa. I, oczywiście, wysokiej jakości akrylowa wanna jest droższy niż wanien żeliwnych i stalowych.

Staraliśmy się powiedzieć o wszystkich zalet i wad wanny z różnych materiałów. Teraz można, zgodnie z ich własnymi preferencjami i wymaganiami, a także projektowaniu łazienki, zdecydować co wybrać wannę, i wybrać model, który najbardziej Ci odpowiada pod każdym względem.

load...