Wodniak u chłopców. Leczenie i konsekwencje

Niektórzy rodzice młodych chłopców są czasami do czynienia z taką chorobą, jak wodniak. Jeżeli wodniak dzieci, leczenie należy rozpocząć jak niestety, ale tak szybko, jak to możliwe, że jest niemożliwe, aby nie wprowadzać we wszystkich przypadkach dziecko choroby. Jeśli obrzęk jest wykrywany u nowonarodzonych chłopców jest nadal w szpitalu częściej, potem starsze dzieci mogą być diagnozowane późno.

load...

Wielu rodziców zauważyłem coś było nie tak, po prostu nie zwracać uwagę na zmiany wielkości jąder, wierząc, że jest to związane z wiekiem zmiany. Dopiero gdy jeden lub oba jądra stały się zbyt duże, rodzice zaczynają alarm. Ale wcześniej choroba zostanie wykryta, tym bardziej skuteczny jest ona traktowana. Wodniak u chłopców w dzisiejszych czasach, w odpowiednim czasie właściwej diagnozy, leczenia i opieki nad dzieckiem, nie jest dla zdrowia dziecka bez żadnego negatywnego wpływu.

Choroba ta charakteryzuje się jąder u dziecka jest naruszenie normalnego przepływu, a tym samym tworzenie się nadmiaru płynu. Hydrops jest dwojakiego rodzaju – wrodzonych i nabytych. Opisane bardziej szczegółowo poniżej, w obu typach choroby, jej objawów i sposobów leczenia. Po tym wszystkim, po prostu wiedząc o chorobie wszystkie informacje mogą być skutecznie zwalczane. I lekarzy, niestety, często nie biorą pod uwagę, że należy poświęcić rodzicom szczegóły choroby i jej leczenia, a często całkowicie milczy na temat tego, myśląc, że rodzice wiedzą, że nie jest po prostu konieczne.

Wrodzone wodogłowie

Przyczyną obrzęk stanowi naruszenie normalnego rozwoju jąder. Płód zstępuje do moszny nie tylko jajka, ale także część otrzewnej, który nosi nazwę vaginalis wyrostek. Normalnie istniejące w otwór wyrostek pochwowy rośnie. Ale jeśli tak się nie stanie w dziecku moszny zaczyna gromadzić się woda. Ciecz może stale na mosznie i może krążyć w otrzewnej i dziecka. W niektórych przypadkach, zanik takiego obrzęku następuje spontanicznie, bez interwencji chirurgów, gdy otwór jest zarośnięty.

Oczywiście takie łamanie płodu nie występuje tylko znikąd. Przyczyny tego rozwoju odchyleń, z pewnością znane lekarzom, nie jest zbyt mały. W szczególności są to:

load...
 • Obecność kobiety ciężarnej złych nawyków

Wykorzystanie przyszłych matek napojów zawierających alkohol, palenie tytoniu, przebywania w zadymionych pomieszczeniach – to wszystko znacznie zwiększa ryzyko różnych powikłań u dziecka, w tym wodniaka.

 • Stosowanie pewnych środków farmakologicznych

Niektóre leki, jeśli będą one przyjmować kobiety w ciąży, może zakłócać normalnego procesu rozwoju narządów wewnętrznych płodu. W tym procesie, takich jak rozszczep otrzewnej, a w konsekwencji występowania wrodzonej wodogłowie.

 • Zakażenie kobiety ciężarnej z różyczką

W takim przypadku, jeśli kobieta w ciąży zostaje zainfekowany różyczkę, istnieje bardzo wysokie ryzyko zachorowania brutto dziecka naruszeń rozwoju. Dlatego lekarze w tej sytuacji domagać się aborcji. Jeśli zakażenie miało miejsce na dużej scenie ciąży, ryzyko patologii brutto jest znacznie mniej niż w ciąży. Ale dropsy jajnika powstaje w takich przypadkach jest bardzo, bardzo często.

 • Zakażenie kobiet ciężarnych z ospą wietrzną

Choroba kobiety w ciąży z ospa wietrzna nie pociąga za sobą takie poważne konsekwencje, takie jak zakażenie wirusem różyczki. Jednak jąder wodniak występuje bardzo często.

 • predyspozycje genetyczne

Wodniak jest często wynikiem genetycznego dziedziczenia dziecka. I jak może być chorobą przenoszoną przez jeden – dwa pokolenia, a na dziesięć – dwanaście.

Ilość wody, która gromadzi się w wodniak na mosznie, może zmieniać się znacznie. W łagodnych przypadkach może to być tylko kilka mililitrów, aw zaawansowanej postaci choroby – jest jednym do trzech litrów! Co więcej, dane te odnoszą się do noworodków – starsze dzieci górna granica może być nawet wyższa. Czasami moszna może być tyle, aby wzrastać w rozmiarze, że dziecko nie jest już nawet chodzić lub siedzieć wygodnie. I tylko w pozycji leżącej dziecko przychodzi przejściową poprawę. Wiesz co dyskomfort choroby przynosi dziecku, niezależnie od tego, czy jest to noworodek okruchy, lub starszy chłopiec. Pomimo faktu, że zagrożenie dla życia dziecka taki stan nie może się odbyć, prowadzić normalne życie dziecka prostu nie mogę.

Pomimo faktu, że dziecko, jak wspomniano powyżej, na którym występuje znaczny dyskomfort, ból obrzęk, co do zasady, nie powoduje. Jednakże, jeżeli płyn gromadzi się zbyt dużo, dziecko może doświadczyć bólu, którego natężenie zmienia się w każdym przypadku. Nagromadzenie płynu może pojawić się w fale, ale często zdarza się stopniowo. Gdy badane jąder uszczelnienie palpacyjne gruszkowatej, górną część, która jest skierowana w stronę kanału pachwinowego.

Jego forma tego rodzaju wodogłowia u dzieci niż – który przypomina klepsydrę. Obrzęk rozmiar zależy od ilości zgromadzonej cieczy. Obrzęku często duże rozmiary mogą hamować czynność oddawania moczu i doprowadzić do rozwoju powikłań, takich jak ostre zatrzymanie moczu. Dlatego pediatrzy wysoce zalecane, aby nie opóźnić operację i trzymać go tak szybko, jak tylko będą dostępne.

Przyczyny wodniaka u niemowląt

Czynienia z dzieckiem zjawisko obrzęk, lekarz zainteresowany Co to jest, że impulsem do rozwoju choroby. Obecnie lekarze zidentyfikowali szereg przyczyn wodniaka:

 • Nie całkowicie porośnięte procesu otrzewnowej

Jak już wspomniano powyżej, jeżeli w trakcie procesu płodu otrzewnowej rozwoju nie porośnięte wystarczająco komunikacji wodniak występuje. Odróżnienie komunikacji wodniaka jest bardzo prosta. Kiedy dziecko jest w pozycji pionowej, objawy dropsy obecny. Ale jest to niezbędne, aby przejść do dziecka, obrzęk całkowicie lub prawie całkowicie znika, ponieważ płyn przemieszcza się do jamy brzusznej.

Rodzice dzieci cierpiących na komunikowanie wodogłowie, należy zwrócić szczególną uwagę na zdrowie swoich okruchów – bardzo często choroba towarzyszy przepukliny. Dzieje się tak dlatego, że w procesie otrzewnej nezarosshy często wpadają narządy moszny okruchy, na przykład jaj, pasma pętli omentum lub jelit.

 • Proces zapalny

Drugim powodem, dla rozwoju wodogłowia dzieci są procesy zapalne w jądra lub jej przydatków.

 • pooperacyjne wodogłowie

Ten typ choroby występuje najrzadziej, zwykle po operacji przepukliny pachwinowej. Takie przyczyną choroby występuje tylko 2% wszystkich przypadków.

Obrzęk błon jądrowych

Obrzęk błon jądrowych jest zarówno wrodzonych i nabytych. Wrodzony wodniak jąder jak sami mogą być również zgłaszane i nie są zgłaszane. Nabyta formą wodniaka jest objawowe i idiopatyczną.

W takim przypadku, jeżeli wodniak membrany jest diagnozowana w noworodka, lekarz leczenia, co do zasady, staraj się nie spieszyć. Wyjaśniają swoją decyzję faktem, że w wielu przypadkach, jak podrosną okruchy przerost występuje proces otrzewnowej i, w konsekwencji, choroba przechodzi na własną rękę bez jakiejkolwiek interwencji medycznej było. Jednakże, jeśli lekarz podjął poczekać i zobaczyć pozycji, przez cały czas to będzie bardzo uważnie monitorować stan okruchy, a przy najmniejszym możliwym pogorszeniem funkcjonowania.

Błony pozyskane wodniak następuje w wyniku rozmaitych procesów zapalnych, uraz moszny, zakłócenia normalnego przepływu płynu limfatycznego. Typowo, w tym przypadku do leczenia wodniak wystarczająco leczyć choroby leżącej u podłoża. Po tym, obrzęk znika samoistnie.

Występowanie obrzęk

Oprócz charakteru pochodzenia wodniak lekarzy choroba dzieli się na dwie kategorie, w zależności od charakteru zdarzenia Disease

 • Ostra forma przebiegu choroby

Ostra forma wodniak występuje ze względu na rozwój choroby zapalne lub uszkodzenia, uzyskując małe dziecko. Ponadto, w kilku rzadkich przypadkach u starszych dzieci, ostry wodniak może być postrzegane jako powikłanie ostrej infekcji dróg oddechowych, grypa, świnki i innych infekcji dziecięcych.

Objawy pojawiają się nagle i raz na jakiś wymawiane sposób. Jądro pęcznieje wystarczająco mocno – obrzęk widać nawet bez przeszkolenia medycznego. Znalezienie objawy obrzęk od syna, rodzice powinni natychmiast skonsultować się z pediatrą lub chirurga dziecięcego.

 • Postać przewlekła przebiegu choroby

Postać przewlekła przebiegu choroby we wszystkich przypadkach jest tylko konsekwencją ostrej formie nie są diagnozowane w odpowiednim czasie lub nie otrzymała odpowiedniego leczenia dla jednej lub innego powodu.

Diagnostyka i leczenie wodniak

Rozpoznanie tej choroby dla lekarza dziecka nie sprawia absolutnie żadnych trudności. Zaczyna się diagnozy, zwykle z oględzin. Jeśli w trakcie inspekcji, że lekarz – lub wydaje się podejrzana, chciał wysłać dziecko na USG, podczas którego będzie można dokładnie określić nie tylko obecność samej choroby, ale również charakter jego pochodzenia. Podczas USG lekarz nie tylko nauczyć się stan jąder i przydatków, ale także rodzaj i objętość cieczy.

Ponadto, ultradźwięki mogą wykryć lub wykluczyć obecność potencjalnych chorób współistniejących dziecka, takimi jak cysty powrózka nasiennego lub przepukliny. Ale często te choroby współistniejące są tylko podstawowe źródła wodniak choroby u dzieci.

W niektórych przypadkach, w celu zdiagnozowania wodniak lekarze muszą uciekać się do pomocy rodziców. Czasami wykryć objawy obrzęk jest możliwe tylko wtedy, gdy dziecko jest w pozycji poziomej – szczególnie w nocy, gdy dziecko śpi. W takim przypadku byłoby to dobre narzędzie Zdjęcie nowotwory jąder, rodzice w tym czasie, gdy jest postrzegane wizualnie.

Jak wspomniano powyżej, wodniak lub jego membran jest niezależna choroba jest bardzo rzadka. Najczęściej jest następstwem choroby podstawowej. Poniżej wymienione są najważniejsze z nich:

 1. Undescended jądro do końca moszny. Zjawisko to nazywane jest wnętrostwo.
 2. Że dziecko ma fałszywe hermafrodytyzm.
 3. Obecność komorowo dziecko – otrzewnej zastawki.
 4. Poród przedwczesnego okruchy o małej masie.
 5. Obecność miękiszu chorób wątroby, zwłaszcza wodobrzusze.
 6. Wrodzone wady dziecka ściany brzusznej.
 7. Genetyczne predyspozycje do powstania wodniaka niemowlęcym.

Co do zasady, z podobnym schorzeniem doświadczonych starszych braci, ojca lub wujka dziecka. Takie spadku równie często przekazywane zarówno ojców i matek linii.

 1. Możliwe jąder okruchy skrętne.
 2. Uraz krocza i moszny chłopiec. I często prowokują rozwój choroby może nawet najbardziej drobne szkody – na przykład, nie silny cios zabawkę. Dlatego chłopcy, rodzice powinni być bardzo ostrożni i ostrożna.

Jeśli okaże wodniak u chłopców, leczenie powinno przebiegać terminowo . Wodniak wymaga stałego nadzoru lekarskiego, niezależnie od tego, czy chodzi o małe dziecko, czy nawet nastolatka. Cierpienie dziecko od wodniak, umieścić na rachunku w urologa pediatrii – androlog. W przypadku, gdy występuje nadmiar akumulację płynu i, w konsekwencji, skorupy jaj napięcia, lekarz zwykle używa do przeprowadzenia wkłucia. Celem nakłucie w takiej sytuacji jest usunięcie nadmiaru płynu, w celu uniknięcia komplikacji. Czasami lekarze musieli przeprowadzić szereg takich nakłuć aby ustabilizować stan dziecka.

Co do zasady, nabytego wodniaka u starszych dzieci często lekarze wolą leczyć chirurgicznie. Sytuacja jest taka sama z noworodków cierpiących na wrodzoną wodniak, jest nieco inna – lekarze wolą obserwować dziecko przez okres co najmniej sześciu pierwszych miesięcy życia, bez uciekania się do operacji. Idealnie, jeśli stan dziecka na to pozwala, pożądane jest, aby odwołać się nie zanim dziecko osiągnie wiek dwóch.

Wyjątkiem od tej reguły jest pojawienie się dziecka następujące komplikacje:

 • Przyłączanie się wodniak przepuklinę pachwinową.
 • Obecność w moszny zbyt dużo cieczy, co powoduje nadmierne naprężenia błony jądra.
 • Dziecko zaczyna regularnie skarżą się na silny ból w mosznie. Lub, jeśli jest zbyt mała, aby pokazać stałą troskę.
 • Dla wodniak dołącza każdy – każda infekcja wtórna.

U dzieci starszych monitorowaniu przebiegu choroby bez operacji jest zwykle wykonywane w przypadku, gdy dziecko z rozpoznaniem postaci traumatycznego wodogłowie. Stan dziecka jest szacowana przez lekarzy przez trzy miesiące, podczas których lekarze monitorowania choroby dynamiki. Tylko w przypadku, gdy stan poprawa nie nastąpi, lekarze uciekają się do zabiegu. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że to przyszła zarządzanie w obrzęku traumatyczne jest to możliwe tylko wtedy, gdy powstały szkody nie jest integralność jądra został złamany.

Najtrudniejsza sprawa jest leczenie obrzęk obrzęk, powstające jako powikłanie zabiegu usunąć przepuklinę pachwinową. W tym przypadku choroba jest bardzo ważne, aby przeprowadzić operację na czas – jeśli odbywa się zbyt wcześnie, to nie przyniesie dziecku prawie żadnej pomocy.

Dlatego lekarze zazwyczaj starannie monitorować stan dziecka, regularne badania ultrasonograficzne, by właściwie ocenić dynamikę choroby, jak również w jaki sposób skuteczność leczenia. I tylko na podstawie kompleksowych badań i nadzorem lekarza postanawia przystąpić do działania.

Choroba wodniak u młodzieży

Nieco bardziej skomplikowana jest wykrycie choroby u dorastających chłopców. Z fizjologicznego punktu widzenia, oczywiście, diagnoza jest proste i odbywa się zgodnie z typowym schematem. Ale trudność polega na psychologicznych cech młodzieży w przejściu do dorosłości. Rodzice wydają się być w tym wieku pozbawiony swojego syna już nie zobaczyć – sam dziecko idzie do toalety, łazienki i nie potrzebują pomocy rodziców. Zatem samo wykryć obecność wodniaka rodziców nie może sobie pozwolić.

W okresie dojrzewania, wielu nastolatków uczucie wstydu zaostrzony szczególnie silny. I nawet, gdy dziecko odkrywa, że ​​jest to nowotwór, to nie zawsze się o pomoc do rodziców, nawet jeśli mają świetne relacje.

Rodzice mogą się domyślać, że ich syn, że coś było nie tak, ale na podstawie dowodów pośrednich, takich jak:

 • Dziecko jest często zamknięte w szafie lub łazience, wydając zbyt wiele od dłuższego czasu.
 • Również rodzice mogą zauważyć, że chód dziecka zmieniła się, stają się bardziej „Utko kształcie”.
 • Dziecko zainteresował się różnych druków i książek na temat zdrowia ludzkiego.
 • Historia przeglądarka internetowa, nagle znaleźć ślady wizyt w różnych specyficznych miejscach zdrowotnych.

Jeśli widzisz dwa lub więcej z powyższych objawów u swojego syna, należy zwrócić się do dziecka – czy to wszystko w swojej kolejności. Istnieje opinia, że ​​te tematy powinny rozmawiać z ojcem chłopca. Jednakże, psychologów dziecięcych w tym względzie mają nieco inne zdanie – rozmawiać z dzieckiem powinien rodzic z którym bliski kontakt z dzieckiem.

Jeśli dziecko jest, kiedy próbują wywołać odpowiedź, że nie jest konieczne, aby grać w przyjaźni z nastolatek. W tej sytuacji pytanie o zdrowie dziecka. Oczywiście, że nie powinniśmy próbować siłą zdjąć bieliznę od nastolatek, ale rodzice muszą nalegać na potrzebę kampanii do lekarza. I nie ufa słowa dziecka w tej sytuacji. To może szczelności nie iść do lekarza, i można powiedzieć, że był tam. Pamiętaj, aby udać się do lekarza z dzieckiem. Jednocześnie masz możliwość dowiedzieć się o zdrowie syna od lekarza. Wielu rodziców obawia się, że tak ślepo, oparte wyłącznie na przeczuciach, zabrać dziecko do lekarza. Jednak nic – żaden lekarz nie chciał zbadać dziecko, nawet jeśli podejrzenia rodziców nie zostały potwierdzone.

Konsekwencje choroby

Pomimo pozornej nieszkodliwości, w przypadku braku właściwego leczenia wodniaka u chłopców konsekwencji może prowadzić do najbardziej negatywne dla zdrowia dziecka, często te, które będą odczuwalne dopiero w odległej przyszłości, kiedy dziecko staje się dorosłym.

Dropsy że dręczy dziecko przez dość długi okres czasu (dwa lub więcej lat), ma na jajka stałej uderzenia mechaniczne, powodując zespół kompresji. W konsekwencji, w przerwach jaj dół przepływu krwi i przepływ limfy, i, w konsekwencji, rozwijać lub niedorozwój jądra, czy starsze dziecko jest chore, nawet zanik jąder.

Między innymi, obecność obrzęku jest istotne naruszenie temperaturze fizjologicznej moszny. Taki wzrost temperatury od dłuższego czasu prowadzi do rozrywania całego procesu spermatogenezy. W normalnych warunkach, powstawanie plemników i dalszy rozwój zachodzi w warunkach temperatury, który wynosi około dwóch stopni niższa od temperatury ciała człowieka. U chłopców, długa choroba obrzęk może prowadzić do powikłań takich jak niepłodność w dorosłości.

Charakterystyka pracy

Jak wspomniano powyżej, jeżeli wodniak u chłopców, operacja często nieuniknione. Oczywiście, słowo „operacja” bardzo przestraszony wielu rodziców. Jednak we wszystkich przypadkach, niepokój nie jest bezpodstawny. Działanie w celu wyeliminowania wodniak jest rutyna i nie stwarza żadnych trudności dla chirurgów.

Wielu rodziców poprosić lekarzy do rezygnacji z pracy i do uciekania się do przebicia jądra, w celu usunięcia płynu. Jednak taki środek jest środkiem tymczasowym, jako przyczyna choroby nie została wyeliminowana, iw rezultacie, płyn nadal gromadzą się w jądrach dziecka.

Operację prowadzi się w celu wyeliminowania komunikację pomiędzy brzucha i mosznę. Aby to zrobić, w trakcie operacji, lekarz rozpoznaje i wiąże się proces pochwy, która nie została zaraschen. Również podczas operacji przeprowadzono całkowite wyeliminowanie wykształcenie puchlinowy.

Chirurgiczne dostęp podczas komunikowania się wodogłowie chirurg czyni bardzo małe, nie więcej niż dwa centymetry, cięcie. Ale w tym przypadku, jeśli dziecko cierpi z wyizolowanej postaci obrzęk, obecnie zapewnia dostęp do chirurga przez nacięcie w mosznie.

Przywracanie dziecka po zabiegu zwykle odbywa się bardzo szybko. Co do zasady, dwie godziny po zabiegu, lekarz – anestezjolog pozwala wody i karmić dziecko, a trzy godziny później, większość dzieci stanąć na własnych nogach. Pierwszego dnia dzieci mają tendencję do wstrzykiwania narkotycznych środków przeciwbólowych. Rodzice małych dzieci jest bardzo ważne, aby upewnić się, że dzieci nie zostały wykonane w ciągu pierwszych kilku dni żadnych gwałtownych ruchów.

Do klejenia szwów wewnętrznych chirurdzy używać wątków, które mają zdolność Po pewnym – natomiast rozpuszczają się na własną rękę. Ale przeguby zewnętrzne powinny zostać usunięte. Zwykle nici usuwa się na piątym – siódmego dnia. Oczywiście, większość dzieci są bardzo boi się tej procedury, ale jest całkowicie bezbolesny.

Lecznicze środki wodniak ludowe

Różne źródła informacji są często różne przepisy na leczeniu jajnika dropsy receptur tradycyjnej medycyny. Jednak w żadnym wypadku nie należy próbować leczyć obrzęk sposoby ludowe u dzieci poniżej dziesięciu lat. Ale zdrowie młodzieży, tradycyjna medycyna może znacznie złagodzić, a czasem pomaga uniknąć interwencji chirurgicznej w organizmie.

Poniżej znajdują się niektóre bardzo skuteczny przepis, który przez dziesięciolecia pomógł tysiącom dzieci. Należy jednak pamiętać, że stosowanie środków ludowej na obrzęk jajnika w żadnym wypadku nie eliminuje potrzebę odwiedzenia urologa – androlog i wykonywania wszystkich jego zaleceń.

Również należy wcześniej skonsultować z lekarzem dziecka i wykorzystywać środki dopiero po zatwierdzeniu jego lekarzy.

 • Wywar z rumianku

Jak wiadomo, rumianek posiada silne właściwości antyseptyczne i środek przeciwzapalny. Wstęp rumianek bulion skutecznie zmniejsza zapalenie jąder, a także uniemożliwia przyłączenie infekcji bakteryjnej. Aby przygotować bulion trzeba będzie kupić w drogerii suchych kwiatostanów rumianku. W emaliowanym naczyniu wrzenia jednego litra wody. Następnie woda wrze, to vsypte trzy łyżki suchej rumianku kwiatostan, zmniejszenie ciepła i gotować przez 3 minuty.

Po tym, należy wykonać następujące czynności. Gazy materiału uszyć torbę z góry, za pomocą którego szczep otrzymanego bulionu. Gdy worek ochłodzeniu do temperatury ciała, podłączyć ją do obrzęku górnej folii pokryciowej z tworzywa sztucznego i tkaniny. Pozostawić kompres na około jedną godzinę. Jak sam bulion rumianku, dodać cukier do smaku i pozwolić dziecku pić co 4 godziny do połowy szyby. Przebieg leczenia nie powinien przekraczać dwóch tygodni.

 • Wywar z pokrzywy pokrzywa

Nie mniej przydatna, gdy wodniak doustnie napar z pokrzywy. Przygotowanie bulionu pokrzywy następuje. Latem, to korzystne jest stosowanie liści i łodygi świeżej pokrzywy. W zimie, to samo podejście i suche pokrzywa kupić w każdej aptece. Umieścić dwie łyżki rozdrobnionych surowców do garnka, wlać pół litra wody i gotowana doprowadzić do wrzenia. Po 5 minutach wyłączyć bulionu wrzenia, szczelnie obejmował i odstawić na trzy godziny. Następnie przecedzić rosół i pozwól dziecku przed snem i rano na czczo 100 g bulionu. Przebieg leczenia bulionu pokrzywy nie powinna być większa niż dziesięć dni.

 • Napar z pączków brzozy

Jeśli choroba zostanie złapany dziecka wczesną wiosną, gdy pąki na drzewach jeszcze nie wyrósł, co znacznie ułatwi przebieg choroby może być napar z pąków brzozy. Oczywiście, można spróbować użyć i suche pąki, kupione w aptece, ale efekt będzie znacznie słabsza.

Tak więc, gotować jeden litr wody, umieścić w nerki tkaniną gazy lub sitko, zanurzenie na kilka sekund we wrzącej wodzie i usunąć. Po tym brakuje nerki przez maszynkę do mięsa oraz posypać ponownie we wrzącej wodzie. Wody na minutę, wyłącz, przykryć szczelnie owinąć ciepłą szmatkę. Infuse brzozy pąki musi być przez 24 godzin, po czym szczep przez tkaninę gazy. Wziąć wywar z dzieckiem powinny być tylko po posiłku, dwa razy dziennie przez 50 gramów. Wywar traktowanie pączków brzozy można kontynuować przez trzy tygodnie.

I pamiętaj, że leczenie wodniak środków ludowej powinno odbywać się wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza. I w tym przypadku, jeśli lekarz nie aprobuje takiego leczenia, albo uznał, że to nie pomogło, i kładzie nacisk na działania, rodzice nie powinni nalegać na własną rękę. Jest o wiele rozsądniej przyjąć proponowane leczenie lekarz.

load...