Wnętrze w stylu śródziemnomorskim

Śródziemnomorskim stylu we wnętrzu – to styl z krajów europejskich, kojarzy nam się z ciepłym morzu, jasne słońce i bogatej flory. Ta atmosfera ciepła, komfortu, przytulności i jeszcze naiwny prostoty wspólne dla wszystkich Europejczyków.

load...

Głównymi składnikami są wnętrza w stylu śródziemnomorskim:

 • Niskie drewniane meble w połączeniu z elementami z kucia
 • Dokonywanie zasłony muślinu i żaluzjami
 • Wykazanie zwykłych potraw używać na co dzień, na otwartych półkach
 • Krzesła z trzciny w jadalni
 • Zastosowanie haftu ręcznego w dekoracji tekstylnych (poduszki, pościel)
 • Wykończenie podłogi – drewniane deski lub płytki terakota kolor
 • „Naive” koronka jest stosowany w torach na stole i peleryny na poduszki
 • Kolory „ziemi” do wnętrza interpretacji włoskiego i „morze” kombinacja kolorów do wnętrza w stylu greckim

Score dla tego stylu?

Ten styl wnętrza Państwo wyjątkowo nadaje się, jeśli mieszkasz w starej willi lub domu z dużą ilością światła słonecznego w pokojach. Śródziemnomorski styl wnętrza będzie Ci dobrze jeśli lubisz muzykę country, ale chcesz go utworzyć bardziej przestronne i mniej kolorowe opcję. To wnętrze będzie prawdziwym dobrodziejstwem dla ludzi, którzy lubią świąteczną atmosferę i miłą atmosferę w domu.

Ale absolutnie nie powinien zadzierać z nim, jeśli mieszkasz w domu, który wychodzi na północ, że jest ciągle w cieniu, i nie cierpią na płytki podłogowe w każdym pomieszczeniu.

Paleta kolorów

Aby stworzyć wrażenie świeżości i żywość światło wypełnione wnętrze pasują do większości „Greek” Gamma przejrzystych odcieniach. I do tworzenia poczucia komfortu i elegancji bardziej istotne jest paleta kolorów stylu włoskim.

load...

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć wybór kolorów:

 • Śródziemnomorskim stylu we wnętrzu domu, najlepiej jest być utworzona przez trzech podstawowych kolorów stosowanych w każdym pokoju dla ścian, podłóg i mebli
 • Aby utworzyć miejską „włoska” wnętrze może być stosowany coraz bardziej podobne w odcieniach tonalnych
 • Głównym kolor do „greckiego” dom jest biały, to służy jako tło dla jasnych częściach wewnętrznych

Kolorystyka stylu greckim:

„Greek” paleta nie jest tak zróżnicowana i składa się z białych, turkusowych odcieniach morskich niebieskich odcieniach niebieskich i różowych roślin bugenwilli. Ta kombinacja kolorystyczna stwarza poczucie lato cały rok, mnóstwo światła i powietrza. Dla takich kolorach są doskonałymi grubsza otynkowane ściany, podłogi i jasne meble bielone malujący.

Paleta stylu włoskim:

Farby tego stylu są wypełnione energią słońca i ciepła, zaczerpnięte z natury. Jest to kolor dojrzałych złotej pszenicy, gaje oliwne, ceglasty i odcienie terakoty. Ta paleta jest idealny do domu, który opuszcza swoje okna na ciemną stronę, a jego ciepłych odcieniach dającym takie przesłanki większy komfort i stworzyć intymną atmosferę w nim. Dla włoskich palety nadaje murali, podłogi pokryte terakotą, proste meble wykonane z drewna sosnowego lub starego dębu i kute elementy żelazne.

Materiały wykończeniowe

ściany zewnętrzne:

Wnętrze domu w stylu śródziemnomorskim wiąże się matowe i teksturowane powierzchnie ścian, tapety lub panel wykonany z drewna można znaleźć tylko w wysokiej klasy hotelach. We włoskich domach mogą również znaleźć wiele różnych fakturach – od mozaiki do fototapetę w technice fresku.

Płytki – obowiązkowym atrybutem ścianach łazienki i płytek służy do wykończenia fartuchy kuchenne. Szczególnie istotne jest płytki, malowane ręcznie. Imitacja cegły lub gołe cegły pozostawione w swojej naturalnej postaci, ma również zastosowanie w tym stylu, ale tylko bardzo odmierzona, na przykład w dziedzinie wykańczania kominkiem. Aby zasymulować ściany z szorstki tekstury są najbardziej odpowiednie farby kleisty, które również mają możliwość odegrania światła ze względu na jego nieprzezroczystym połysku.

Materiały wykończeniowe do podłóg:

Śródziemnomorski styl wyposażenia domu po prostu nie może się obejść bez wykończenia posadzek, najczęściej stosowany jest terakota i płytki nieszkliwione. Aby stworzyć uczucie ciepła pod stopami, można użyć systemu grzewczego lub indyjskie dywany.

Możliwe jest również zastosowanie laminatu, ale nie miękki pokrywę winylową, jak wyglądają nienaturalnie, szczególnie na dużych powierzchniach. Materiały w wystroju całego piętrze domu znajduje się zwykle nie więcej niż dwa, tworząc w ten sposób poczucie jedności i integralności wizualnej przestrzeni.

Aby stworzyć świąteczną wnętrze można ozdobić podłogę, na przykład w holu, marmurową mozaiką, która może być zarówno monochromatycznych i kolorowych z dowolnym wzorem. Za pomocą niedrogiego białego laminatu na podłodze w połączeniu z białym kolorem ścian stworzy poczucie elegancji, a ponadto możliwe będzie odbijać światło.

Miękkie dywany z wełny lub welur wnętrze domu Śródziemnego całkowicie bez znaczenia, ale możliwe jest, aby używać neutralnych kolorów i dywany z teksturą powierzchni według rodzaju sizalu lub włókna kokosowego.

Zastosowanie tkanin:

Tekstylia Śródziemnego wnętrze ma ładunek bardziej funkcjonalny niż dekoracyjny. Najbardziej popularne śnieżnobiałą bawełny i koronki prymitywne odcienie kremowe. Jest on stosowany jako peleryny i poszewki na poduszki, obrusy i ścieżek, ale zbyt wiele z nich powinno być, tak aby nie stworzyć poczucie nadmiernego luksusu i elegancji.

Kuchnia w stylu śródziemnomorskim

Kuchnia odgrywa bardzo ważną rolę w domu Śródziemnego, ponieważ jest to centrum życia dla większości rodzin. Dlatego powinien on być funkcjonalnie przemyślany i wystarczająco przestronny. Meble kuchenne tego stylu się bufety, półek i regałów ściennych otwartych. Aby nadać kuchni odcień stary, dodaj swój projekt z terakoty.

Kuchnia w stylu włoskim najlepszej formie z użyciem rattanu i kutego żelaza krzesła i stoły, snack bar typu rack. Greckie wnętrze organicznie pasują do większości krzeseł z siedzeniami z trzciny cukrowej.

Ważnymi składnikami żywności są w stylu śródziemnomorskim: samowystarczalny centralny tabeli wyspa do gotowania, zlewozmywak Butler, szorstkiego drewna lub malowane meble i szafki, naczynia pokrytego szkliwem i naczynia ceramiczne z naiwnej ręcznie malowane.

Życie w stylu śródziemnomorskim

Wiele osób mieszkających w domach śródziemnomorskiej połączone z jadalnią, „strefa food”, który jest zorganizowany na zasadzie otwartego planu. Dekoracja okna w tym stylu jest nie do pomyślenia bez okiennic kratownicowych wykonanych z drewna, są one szczególnie istotne w drzwiach z widokiem na patio.

Szorstki sosna lub dąb meble wieku jest najlepiej dopasowana do wnętrza salonu i kutych elementów niezbędnych, aby wejść do niego, jeśli chcesz dać pokój włoski akcent. Otwarty regał z zapisanymi w nim ręcznie malowana ceramika – ważnym atrybutem stylu.

Dla okna dekoracje są idealnymi muślinowe zasłony powietrze, ale jeśli chcesz, aby utrzymać ciepło w pomieszczeniu, możliwe jest dodanie zasłony. Siatki na oknach będzie w tym kontekście absolutnie nieprawidłowe, ale możliwe jest półprzezroczyste zasłony powiesić na środku okna.

Wnętrze pokoju w stylu śródziemnomorskim, obejmuje: niski stolik wykonany z drewna sosnowego, piec opalany drewnem lub jego imitacji, kanapa z otwartym drewnianej ramie, dywan z bawełny i płytki podłogowe w kolorze terakoty lub bielone deski podłogowej.

Sypialnia w stylu śródziemnomorskim

Wystrój domu w stylu śródziemnomorskim jest stosowanie najbardziej podstawowych warunków i w sypialni. Jest to z pewnością niska kutego żelaza lub drewnianych łóżka, ubrania wykonane z litego drewna i elegancki tabeli opatrunek małej wielkości. Aby uniknąć wrażenia nadmiernej surowości wnętrza, warto dodać w swojej konstrukcji i haftowane koronki bielizna, a na ścianach wiszą wydruki.

Można także dodać te elementy do wnętrza jako gobelin na ścianie, w rogu pokoju, aby umieścić ceramiczną umywalkę i dzban wody. Wnętrze sypialnia w stylu śródziemnomorskim niemożliwe bez żaluzji na oknach, proste ubrania wykonane z bawełny i tylko najbardziej niezbędne meble – łóżka, szafa i komoda.

Łazienka w stylu śródziemnomorskim

Wnętrze w stylu śródziemnomorskim wiąże się bardzo funkcjonalna łazienka tylko do mycia i prania, a nie do relaksu i odprężenia. Do takiej kąpieli charakteryzuje się wykorzystaniem powierzchnie są czyste, a także ściankami elementów instalacyjnych.
Ten węzeł sanitarny jest bardzo praktyczny, ponieważ wszystkie pola są ukryte w ścianach, aby ta sama powierzchnia jest wolna i łatwy do czyszczenia. Priorytetem jest duży prysznic zamiast kąpieli. Bidet to nie luksus, ale nieodłączną częścią wnętrza.

Podłogi i ściany wykończone są wyłącznie z płytek, ceramiki powinno być tylko czystej bieli. Uchwyt na ręcznik chrom jest stosowany, ogrzewanie, ręczniki i sami najlepiej użyć teksturą opłatkiem, więc są bardziej zgodne z europejskim wnętrze i bardzo dobrze absorbują wodę.

load...