Wnętrze w stylu japońskim: zasady projektowania i warianty sytuacji ze zdjęciami

Ciekawy i tajemnicze Japonia – kraj wschodzącego słońca, dzielny samuraj, gejsza, sushi, sumo, ikebana … Sporo rodzimych japońskich słów już udało się wypełnić nasz leksykon. To dlatego, że interes na Wschodzie, aw szczególności do Japonii nie gaśnie, ale wręcz przeciwnie, co roku rozgorzała jeszcze bardziej dobitnie. Wydawać by się mogło, że takie niezrozumiałe i obce naszej kulturze, z jakiegoś powodu, to w naszych duszach i sercach nieoczekiwane odpowiedzi. Znajduje to odzwierciedlenie w powstających jak grzyby po deszczu japońskich restauracji i barów sushi, a także ogromny odsetek w anime i urzekający urok i skromny prosty Japoński wnętrz.

load...

Zawartość:

Znaczenie japoński styl

Zaskakująco, wnętrze w stylu japońskim wygrywa ludzi Zachodu nie jest luksusem, a nadmiar, a prostota i minimalizm. W tym sensie można ją porównać z uderzająco pięknej poezji japońskiej, która wyraża bogactwo i głębię znaczeń poprzez jasne czystej postaci ultralakonichnuyu:

na gołej gałęzi

Raven siedzi samotny

jesienny wieczór.

Matsuo Basho

Co dziwne, ale tradycyjne japońskie wnętrze jest najlepiej dopasowana do współczesnej rzeczywistości jej zwięzłość, wyrafinowanie, wykwintne piękno i, co najważniejsze, wysokiej funkcjonalności i praktyczności. W odróżnieniu od tradycyjnych zachodnich wnętrz, meble, bogate tekstury i ozdób, japoński wnętrze charakteryzuje podkreślonej powściągliwości, czyste i czytelne.

load...

Piękno naturalnych materiałów

Prawdziwa japońska wnętrze jest nie do pomyślenia bez naturalnych materiałów: drewna, kamienia, ceramiki, papieru ryżowego, jedwabiu i tkanin lnianych. Dużo naturalnego i przyrodniczego – na podstawie japońskiego wnętrza, to tylko w jedności z naturą, człowiek może znaleźć harmonię i spójność. To jest wykorzystanie naturalnych materiałów daje House to wyjątkowy japoński piękno, które podkreśla korzystną Minimalistyczne wnętrza. Skupiając się na japońskim wnętrzu, nie zapominajcie, że jego głównym zadaniem jest wypełnienie przestrzeni jak najwięcej wielu pięknych i drogich rzeczy, i podkreślają naturalny porządek i piękno zwięzłe i znaczące plastrów dekoracyjnych.

Kolor tapicerki w

Stylu japońskim. Jak już wspomniano powyżej, podstawą japońskiego wnętrza – najbardziej naturalne i naturalność. Może być również postrzegane w doborze palety kolorów, która powinna dominować miękkie, spokojne, stonowane kolory i odcienie. Podstawowe kolory mogą być używane z neutralnym białym ciepłym subtonom (ale nie medyczny czystej bieli), jasnego beżu, brązowy lub szary. Miękki czysty naturalny gamma pomogą stworzyć fundament ładu i harmonii w pomieszczeniu.

Dla akcentowanie stosując czarny i jeden lub dwa odcienie jasnego koloru. Ich zadaniem – na stres, aby przyciągnąć uwagę odwiedzającego, kieruje swój umysł na coś ważnego i sensownego. Dlatego konieczne jest zastosowanie akcentowanie jasny nasyconych kolorach: czerwonym, czekolada, naturalny zielony, turkusowy, fioletu. Akcenty powinno być mnóstwo. Rozległy obszar akcentowanie, że cichsze i bardziej stonowane kolory. Im mniejszy, tym jaśniejszy i bardziej intensywne.

Tekstury ściany powinny być tak proste, jak to jest możliwe, bez efektowne grafiki. Jedyne dopuszczalne ściany obraz – naturalna struktura drewna. Obrazy w japońskim wnętrzu musi być bardzo ostrożny, aby zawierać niewielką ilość, tak aby nie przeciążać i obciążenia przestrzeń.

„Yaponizirovat” przestrzeń pomoże Shoji partycje, które są przesuwane ze szprosami drewnianej ramie z wkładką wykonaną z półprzezroczystego papieru ryżowego lub matowego szkła. Bez Shoji Japoński wnętrze jest w znacznym stopniu traci swą wyrafinowaną odwołania. Świetny pomysł, zamiast korzystać z „przesuwane” Shoji drzwi. Podzielić przestrzeń w pomieszczeniu pomogą wszelkiego rodzaju ekranów i przegród przesuwnych. Ich obecność we wnętrzu japońskiego ze względu na fakt, że tradycyjne japoński Dom ten pokoi, stref, ale tylko funkcjonalnie oddzielone od ekranu i partycji. To daje całą lekka konstrukcja, przenośność i łatwość transformacji przestrzeni życiowej.

Okna i ich znaczenie

Światło odgrywa ważną rolę w japońskim wnętrza. Światło – źródło energii życiowej, więc powinno być dużo, ale, jak wszystko inne w japońskim domu, musi być miękkie i dyskretne. W tym celu okno jest zamknięte przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, a także w projektowaniu opraw z wykorzystaniem różnych abażury prostych kształtów nieprzezroczystego papieru ryżowego.

Okna rejestracji powinien zostać utrzymany w minimalistycznym stylu zaniżone. Od ciężkich żaluzji i zasłon głośności powinno być zaniechane. Napisz autentyczności w swoim wnętrzu użyje japońskiej tradycyjnej japońskiej panel (ekran) zasłony lub rolety bambusowe.

0.

Podłoga

Stylu orientalnym. Jak już powiedzieliśmy, japońskie wnętrze znosi sztuczności, więc podłoga powinna wybrać naturalnych materiałów: juta, bambus, agawa, sizal. Jednym z kluczowych elementów japońskiego wnętrza śmiało można nazwać matę zielonkawo-złoty – mat słomianych pasów, przycięte szmatki. Interesujące jest, że tradycyjny japoński obszar domu jest mierzona jest ilość tatami. Zmiana matę co dwa lata.

Meble i akcesoria dla japońskiego wnętrza

Głównym wyróżnikiem wnętrza w japońskim style- minimalistyczne i czytelne przestrzeni, więc wybór mebli powinny być dokładnie zbliżył. Tworzenie w domu japońskiego wnętrza, postawić maksimum światła, meble wątła i wielofunkcyjne. O wszelkich monstrualnie duże szafy i mowy być nie może. Liczba ta powinna być tak kilka sztuk mebli: niskim stoliku, drewnianym stole, szafce lub materacu. By the way, futon może służyć jako doskonały przykład wszechstronności japońskiej mebli: może być używany jako siedzenie, a jako łóżko i matę do praktyki, ale można po prostu obrócić i odstawić. Aby uzyskać więcej autentyczności, użyj meble z naturalnego drewna, bez wyszukanych wykończeń.

Najbardziej zaszczytne miejsce w japońskim domu – Tokonoma: wnęka w ścianie, które umieścić wszystkie najdroższe i cenną – meybutsu. Może to być obraz, cenne książki, rzeźba, wazon z kwiatami, zwój z kaligrafii, ikebany, bonsai, lub różnych sezonowych dekoracji. Wszelkiego rodzaju niszach – integralną częścią japońskiego wnętrza, przyczyniając się do zastąpienia szafę.

5.

Elementy dekoracyjne i akcesoria, niczym jasne plamy, doprowadzić do japońskiego wnętrza żadnych ozdobników i urok. Najważniejsze nie tracić poczucia „japońskich” środków, tak aby nie przeciążać przestrzeń. Akcenty w japońskim domu, co do zasady, nie są liczne, ale doskonały. Łatwy lakoniczne atmosfera – idealne tło, jak również możliwe podkreśla piękno i oryginalność centralnych obiektów dekoracji. Obiekty te nie muszą być drogie, ale powinny one z pewnością Twój drogowego.

widział wszystko

Moje oczy – i wrócił

do ciebie, białe chryzantemy.

Issa

Katalog video propozycji projektowych

Niewątpliwie Japoński wnętrze z jego praktyczność, prostotę i funkcjonalność idealnie pasuje do współczesnej rzeczywistości, ale ślepy i nieczuły na przeprowadzenie go w naszym życiu nie jest tego warta. Aby zrobić domowy japoński smak i pożądany nastrój jest dosyć zgodne z głównymi zasadami: jasnymi ścianami, dekoracje naturalnych materiałów, drewniane meble, proste kształty, otwartych niszach, przezroczystych ścian ze spoiwem kwadratowych, abażury wykonane z papieru ryżowego i kilka akcesoriów ładne. Nie przesadzaj z stereotypowe powtarzanie cudzych tradycji. Dostosowywanie wnętrze przemawia do was, części i akcesoriów, albo nie będzie w stanie osiągnąć główny cel – harmonię i spokój.

Katerina Bagatskaya

load...