Wnętrze pokojowe mieszkanie

Zawartość:

Co przychodzi na myśl po usłyszeniu frazy idealnym miejscem? Twoje marzenie o domu z oknami francuskimi i kominek lub apartament na najwyższym piętrze ogromnego wieżowca? Ale w rzeczywistości jest to po prostu miejsce, gdzie rodzina i będą wygodne. Komfort, ciepło i komfort domu zależy od tego jak to jest urządzone i umeblowane.

load...

Ale wnętrze małym rozmiarze jednopokojowym mieszkaniu należy zwrócić szczególną uwagę. Po tym wszystkim, trzeba zorganizować pokój tak, że z powodzeniem łączy w sobie funkcje sypialni, gabinetu, salonu i jadalni. W tym przypadku bardzo trudno jest zrobić jeden-pokojowe mieszkanie przytulne i wygodne pokoje, a jednocześnie ukryć przed wzrokiem ciekawskich, intymnej przestrzeni wykorzystywanych do spania.

Zagospodarowania przestrzennego salonu

Zagospodarowania przestrzeni jest najlepszym sposobem, aby pomóc odróżnić wnętrze swojego małego mieszkania. Ekran lub partycja pozwoli ukryć przed wzrokiem gości i oddzielną częścią wypoczynkową. Jednak nie należy stosować głuche ściany, które sprawiają, że pokój mniejszy. Lepiej rozważyć ideę oddzielenia salonu z nowoczesnych idei partycji.

 • Oryginalne witraże doda smaku wnętrza pracowni projektowej, natomiast spełnia swoją funkcję bezpośredniego – podział na strefy.
 • Ściany lustrzane sprawi, że pomieszczenie optycznie większe, a jednocześnie podkreślają smak i styl gospodyni.
 • Przesuwane ściany są idealne do oddzielania części sypialnej i salonu. Przy czym takie ścianki działowe są wykonane mogą być z tworzywa sztucznego lub z gęstej tkanki.

Rozbiórka muru

Innym przykładem, który jest często stosowany w wewnętrznej konstrukcji studio – połączony salon i kuchni. Wyburzenie ściany między dwoma pomieszczeniami pozwala optycznie powiększyć obszar pokoju i zaoszczędzić miejsce, zwłaszcza przy odpowiednim doborze mebli. Get wolnego miejsca, można utylizować jak chcesz. Najczęściej otrzymuje mur pochodzi każdy partycja, na przykład, bar lub blat wyciąg, przeznaczony do dzielenia jednego miejsca w strefie. W tej kuchni można zrobić znacznie jaśniejsze poprzez zwiększenie dla przez loggia, jeśli istnieje taka możliwość.

Podium

Projektanci często wymyślić pomysłów dotyczących zagospodarowania przestrzeni życiowej poprzez tworzenie podium. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, ale nie zawsze jest dopuszczalne. Na przykład, jeśli mieszkasz z małym dzieckiem, taka elewacja może być travmaopasnymi i niewygodne. Ale jeśli to nie przeszkadza, to można użyć na podium, aby zaoszczędzić miejsce poprzez umieszczenie wewnątrz małej szafce.

load...

Wszystkie te opcje mają tylko jedną istotną wadę – brak izolacji akustycznej. Ale jeśli można łatwo zasnąć z hałasem telewizora lub rozmowy w salonie, nie stać się przeszkodą dla aranżacji pokoju w ten sposób. Jeśli jesteś przyzwyczajony do ciszy, trzeba jeszcze umieścić puste ściany i podzielić pokój na kilka małych małych pomieszczeń.


Gama kolorów do wnętrza studio

Wartość koloru przy projektowaniu przecenić. Musisz wiedzieć, aby osiągnąć pożądany efekt, a kolor podświetlenia z jednego obszaru i dodać efekty kolorystyczne, które jest ważne nie tylko dzielić jeden pokój na strefy dla snu i pracy, ale również do ich wizualnie bardziej przestronne. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto zastanowić się meble, jak okazuje się, że przestrzeń jest bardzo brakuje, a pokój wydawał się bardzo mały, dosłownie małe. Aby uniknąć takich problemów, słuchać rad projektantów w wyborze kolorów do projektu.

 • Jeśli dom jest urządzony z jednego koloru, będzie działać w sposób negatywny i przygnębiające.
 • Jeżeli mieszkanie jest zdominowany przez kolor czerwony, długoterminowe skutki na ludziach może skutkować spadkiem wydajności i prowadzić do zmęczenia. Dlatego nie jest sporządzona w odcieniach czerwieni obszaru roboczego i sypialni.
 • Najlepiej jest stosować do dekoracji salonu i sypialni naturalnych, jasnych kolorów. Na przykład, będzie dobrze działać na ludzką beżu, tapety, dywan na podłodze i jasny brąz akcesoriów jak lampy, obrazy i roślin kwiatowych.
 • Lżejszy od koloru bazowego na terenie, więc pojawi się ono większe.

Oświetlenie i malowidła we wnętrzu pracowni projektowej

Tekstura i kolor elementów wnętrza, w kierunku światła i rozmieszczenie opraw umożliwiają poprawne za pomocą wizualnej iluzji przestrzeni. Tak więc, jest możliwe, aby utworzyć pożądany efekt wizualny w celu zmniejszenia lub zwiększenia, poszerzenia, wąskie, pogłębienie pomieszczenia. Oto kilka pomysłów, które pomogą zmienić wygląd swojego pokoju.

 • Użyj jaśniejsze odcienie dla okładzin ściennych. Każdy wie, że tworzą one poczucie wolności i przestronności. Należy jednak pamiętać, że zbyt dużo bieli przygnębiające. Ponadto, nawet wnętrze jednopokojowym mieszkaniu powinny być jasne i ciepłe.
 • Jeśli w domu niskimi sufitami, użyj tapety z pionowym wzorem. Pomoże to wizualnie zwiększyć wysokość sufitu i sprawiają, że pokój bardziej swobodnie.
 • Oświetlenie odgrywa ważną rolę w projektowaniu pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć w swoim salonie był wygodny i swobodnie korzystać rozproszoną i rozproszone światło. Dosyć kilka kinkiety na ścianach lub w miejscu światła sufit.
 • Użyj tapety z małą postać jako zbyt duże elementy sprawiają, że pokój mały i ciasny.
 • Jeśli chcesz użyć dywan, wybierz zwykły pokrywę lub dywaniki z delikatnym wzorem.

Meble do wnętrz pokojowe mieszkanie

Jeśli urządzone pokoje wszystkich stało się jasne, kwestia mebli jest nadal aktualna. Jak to jest, że zmieścić wszystko, czego potrzebujesz w jednym małym pokoju, tak że kiedy ten piękny design ścian pozostał w zasięgu wzroku, a to było, gdzie się zwrócić do wszystkich członków rodziny z dzieckiem? W istocie rzeczy nie są tak straszne jak się wydaje. Wystarczy trochę wyobraźni, aby pokazać i do rozważenia możliwości kupowania funkcjonalne meble-transformator. Dziś to meble można znaleźć w prawie każdym sklepie. A może wziąć jej przykładem i realizować swoje pomysły sprawiają, że osobisty rozkaz. Ale najpierw zobaczmy, co znajome meble mogą zostać zastąpione przez bardziej opłacalne.

Sypialny

Teraz wszystko jest bardziej prawdopodobne z różnych łóżkach szuflad. To nie jest na pewno bardzo znaczące oszczędności miejsca i szafa na suknie trzeba jeszcze jednak istnieje różnica między małej szafce lub na całej szafie? Skrzynki są łóżko, można łatwo czysta pościel, część swoich ubrań, a nawet zapasowy koc lub poduszka. Minus tylko jeden – te łóżka są zazwyczaj dość wysokie, a jeśli dziecko śpi z tobą, istnieje ryzyko, że będzie spadać i odbijać.

Inną opcją dla oszczędność miejsca łóżka są zbudowane. Specjalny mechanizm pozwala na całkowite usunięcie łóżko we wnęce w ścianie. I na dnie złoża mogą być rozmieszczone półki, blat, który jest bardzo wygodny do pracy z papierami, rzeczy żelaza lub po prostu zachować niezbędne elementy.

Jadalnia

Pomysły na dekorowanie kuchnię i jadalnię można teraz znaleźć wszędzie. Zestawy kuchenne może znacznie zaoszczędzić miejsce i bez tego małego pokoju, co oznacza, że ​​będzie można łatwo zlokalizować małą jadalnię, a nawet bar-blat. Nawiasem mówiąc, tabela może być składany lub nawet zamontowane na ścianie, tak, że po posiłku, po prostu upadł i nie odbyć.

Strefa dzieci

Kolejnym trudnym zadaniem – projekt z zespołem dziecięcym w studio. Ponieważ przestrzeń nie jest zbyt dużo, należy zwrócić szczególną uwagę na centra sypialnia-pracy, ideę, dla której często można zobaczyć w sklepach. Obszar powszechnych dla dzieci – łóżko, miejsce do pracy, półki i szafa. I trwa to umieścić projekt tak samo jak zwykłą łóżkiem lub sofą. Tylko łóżko w tej postaci znajduje się na drugim piętrze, i jest tam stolik i szafka pod spodem. Ale jeśli dziecko jest jeszcze małe, możliwe jest, aby spojrzeć na prostszy model transformatorów, które będą bezpieczne dla dziecka i będzie trwać aż do wieku szkolnego.

Obszar roboczy

Wygodnie, jeśli do pracy masz laptopa. Praktycznie nie ma miejsca i możemy robić rzeczy, nawet przy stole w kuchni, przynajmniej na łóżku w sypialni. Ale z pulpitu komputera jest bardziej skomplikowany i wymagał stół dla niego. Przydzielić miejsca w małej sypialni nie zawsze jest łatwe, dlatego potrzebujemy więcej oryginalnych pomysłów na projekt pracy.

Jedną z opcji może być tabela rejestracji w otworze okiennym. W tym przypadku, jesteś grab maksymalny próg, który może stać się wielkim kontynuacja tabeli. Tylko tutaj ważne jest wypracowanie oknach i zasłony projektowania, tak aby nie zakłócać pracy. Można również zamówić stolik składany, który posiada dużą część obszaru jest stale zdemontowane, a dodatkowa powierzchnia jest rozszerzany w miarę potrzeb. Cóż, jeśli miejsce jest jeszcze na to pozwala, to lepiej kupić dobre biurko komputerowe z półką na klawiaturę i mysz.

Jak widać, diabeł nie jest tak straszny jak go malują. Stworzyć przytulny i przestronny pokój może być, nawet jeśli utylizacja jest tylko jeden pokój. Najważniejsze, aby to fantasy, szukać pomysłów z przyjaciółmi, w magazynach, centrach meblowych, i zacząć realizować swoje marzenia. Najważniejsze, aby uwierzyć w siebie, a wtedy będzie sukces!

load...