Wnętrze małych mieszkań – pięć przydatnych wskazówek

Zawartość:

Jak to się mówi, ktoś zupa pusta i ktoś perła kreda. A jeśli chodzi o wielkość domu, wiele narzekać swoich niewielkich wymiarów. Nie ma znaczenia, co mamy na myśli, bardzo małe odnushki lub multi, ale ciasne mieszkania starego układu. Więc jeśli uważasz, że dom nie jest szczególnie przestronne, prawdopodobnie, powinien znać zasady organizacji wnętrza małych mieszkań. Tym bardziej, że przepisy te mają zastosowanie zarówno do jednostki bardzo małe pokoje i bardzo skromny w mieszkaniach wielkości.

load...

Głównym zadaniem projektanta w tym przypadku – jak najwięcej jak to możliwe (w miarę możliwości), aby poszerzyć przestrzeń życiową. I musimy starać się nie tylko do rozszerzenia wizualnie, ale także meble wybrać i miejsce tak, aby nie zaśmiecać już pokoik. Przekonajmy się, jak rozwiązać ten problem przez profesjonalnych projektantów i jakie sztuczki są wykorzystywane w wystroju wnętrz małych mieszkań.

Usunąć lub zastąpić

Wszystko to może być usunięta w małym (a nawet więcej, w bardzo mały), mieszkania muszą być usunięte! Na przykład, drzwi wewnętrzne. Najczęściej drzwi mamy, ale używamy ich dość rzadko. W tym sensie, że zwykle drzwi szeroko otwarte: instynktownie starają się w ten sposób zwiększyć przestrzeń. Otwarte drzwi wahadłowe liść „zjedzone” Użyteczne metrów.

W związku z tym, w razie potrzeby za zamkniętymi drzwiami nie, można je po prostu usunięte, przy jednoczesnym zwiększeniu drzwi lub przekształcając go w eleganckim łukiem. W przypadku, gdy drzwi są nadal potrzebne, powinny one zostać zastąpione przez modele przesuwne. I można zamknąć drzwi lub tkaniny bambusowe zasłony. Nawiasem mówiąc, niektóre style wnętrz nawet powitać taką decyzję.

Aby nieco poszerzyć przestrzeń małym pomieszczeniu, można zmienić i grzejniki. Jest to prawdą w przypadku, gdy Twoje mieszkanie ma stary wielkogabarytowych baterię. Mogą one być zastąpione nowoczesnym płaskim modelu, który nie tylko zwolnić pewną ilość miejsca, ale również przyjrzeć się być znacznie bardziej estetycznie wcześniej.

load...

Co jeszcze może być zastąpiony w bardzo małym mieszkaniu? Na przykład kąpiel pod prysznicem, zasłony na rolety, kuchenka na płytę kuchenną, TV na panelu plazmowym, nieporęczne komputer stacjonarny do kompaktowego notebooka. Nawiasem mówiąc, obecność panelu plazmowego i laptop pozwoli Ci zaoszczędzić od konieczności odtwarzacza DVD, system stereo, a nawet budzika.

Również pozbyć się wszystkich kosza, nawet jeśli te rzeczy nie wydaje się dziwne dla Ciebie. Na przykład, starych magazynów i książek. Oczywiście, nazywając je bluźniercze śmieci (zwłaszcza książek), ale dlatego, że mieszkanie jest już niewielka. Więc zapewnić funkcję zapisywania bibliotek prasie (nawiasem mówiąc, do najbliższej biblioteki można podać wszystkie swoje książki), a obecnie zakupić książkę czytnik (e-book), który pasuje, co najmniej sto droga do serca i umysłu książek.

Nie żałuje, rasstantes ze starych ubrań i wszelkiego rodzaju drobiazgów i pamiątek. Potrzeba stare ubrania, a nawet dyskutować to nie jest konieczne – po prostu nie nosić go, to nie jest to potrzebne. Różne figurki, wazony, pudełka, i inni im podobni … Jestem pewien, że masz mnóstwo gadżetów otrzymanych raz za darmo (to ledwie można kupić zrobić). Pomyśl, czy to naprawdę ich potrzebujesz? Przechowywać wyłącznie najczęściej najbardziej, tylko to, co jest naprawdę droga do was jako pamięć. Wszystko inne – za burtę! Po tym przeglądzie zobaczyć jak zwiększona ograniczonych przestrzeni.


Niewidzialna przestrzeń

W rzeczywistości, wolna przestrzeń w małym mieszkaniu nie jest tak mało. Po prostu nie widzę go: nieprzydzielone miejsce pod szerokie parapety, narożniki, ściany. Półki narożne, regały, półki, i ogólnie, każdy kątowy meble jest najlepiej dopasowana do małego pokoju. Ściany mogą być również wykorzystane do maksimum: półki i wnęki (otwarte i zamknięte) idealnie pasuje do wnętrza, pozostawiając wolne podłogę, tam gdzie będą inne meble (kanapa, łóżko, biurko, komoda).

Nawiasem mówiąc, regały i półki mogą być używane bardzo kreatywnie. Zamknięte podczas przechowywania, na przykład, mogą być umieszczone na obwodzie pomieszczenia bezpośrednio pod sufitem. Wąski wysoki stojak może być umieszczony prostopadle do ściany i odróżnić za pomocą różnych obszarów funkcjonalnych. Półki, wnęki wykonane z gipsokartna ogólnie stać się częścią ściany i można zaoszczędzić od konieczności kupić gotową zamontowane regały lub półki.

Meble-transformator

Meble-transformator lub po prostu składane meble pomoże również zwolnić maksymalną przestrzeń małego pokoju. Naturalnie, pierwszą rzeczą, przychodzi na myśl ideę kanapą. To naprawdę świetne rozwiązanie, które nadaje się do optymalizacji wnętrza małych mieszkań. Wystarczy zrezygnować z pozyskania dużych i nieporęcznych modeli. Jak dobrze, że nie patrzeć w sklepach meblowych, w bardzo małym mieszkaniu kanapa będzie wyglądać śmiesznie, aw końcu zaczyna drażnić.

Nawiasem mówiąc, kanapa może być umieszczony nie tylko w salonie: w sypialni, on z powodzeniem zastąpić duże podwójne łóżko, a nawet w kuchni być czasami całkiem właściwe. Oczywiście, sofa w kuchni dla większości z nas po prostu luksus. Częściej niż nie musiał zadowolić się skromniejszą i mniej ogólnej mebli.

Co do sofy, krzesła, łóżka, lub po prostu łóżka, a następnie do małego pokoju, byłoby to świetne rozwiązanie takie meble, które śpi w nocy, a dzień jest usuwany w szafie. I to meble-transformator. Łóżko składane odpowiedniego do pokoju dziecka i sypialnię, a nawet w swoim jednopokojowym mieszkaniu znajduje się miejsce. Zbieranie i pościel z łóżka nie jest wymagane.

Przekroju (modułowe) meble dać możliwość, aby wypełnić całą ścianę, ale duża przestrzeń nie zajmie. Nawiasem mówiąc, zmienić wnętrze pokoju z meblami, bardzo łatwe, a dodatkowe koszty taka zmiana nie jest konieczna. To samo można powiedzieć o konstruktora mebli dla dzieci pokój: składane łóżka i stoły, płynnie regulowany CZĘŚCI – po prostu niezastąpione rozwiązanie dla małych pomieszczeń.


Używamy efektu wizualnego

Efekt wizualny jest bardziej przestronny pokój osiąga się przez kilka sztuczek:

 1. Więcej światła

  Oczywiście czyszczenia okna (jest czystsza niż więcej światła przechodzi) odrzucania dużych i grubych zasłon lub zastąpienie ich rolety. Również dodać więcej pokoi mebli szkła światła, który również wydaje się być mniej uciążliwe. Jest to ten sam efekt i lekkie meble.

 2. Kolor

  Fakt, że jasne kolory mają zdolność do wzrostu i ekspansji, jest znany wszystkim. Ale z jakiegoś powodu, nie używają tego efektu dla małego projektu pokojowej. Nie jest konieczne, aby zatrzymać wyboru tylko na białym lub beżowym kolorze w dekoracji ścian i sufitów. Wszystkie odcienie pastelowe z niemal każdym kolorem doda brakujące spacje do apartamentu (wizualnie, oczywiście).

 3. Lustra

  Nie jest to okazja, aby poszerzyć przestrzeń wizualną, zwłaszcza jeśli powiesić lustro obok siebie? Efekt może być naprawdę spektakularne. To samo dotyczy wszelkich powierzchni odbijających (błyszczący meble i sufit, na przykład).

 4. Światło lampy

  Im lepiej oświetlony pokój, tym większa wydaje się, a im więcej źródeł światła, tym więcej światła. Wyjście jest tylko jedno – do małego pokoju potrzebuje dużo różnych urządzeń. Niech będzie duży żyrandol i kinkiety i lampy podłogowe. A jeszcze bardziej da większy efekt reflektorów lub świateł (sufit, meble, podłoga).

 5. Pithiness

  Zaprojektować mały pokój powinien być zwięzły: jak najmniej medley, małe części i wystawiony na przeglądzie artykułów gospodarstwa domowego. To samo odnosi się do wzoru na tapetę lub zasłony. Najlepiej jest korzystać z pięknych tkanin i tapet bez wzoru lub subtelnym wzorem.

Połączyć

Ta rada jest dość kontrowersyjne, a nawet kontrowersyjne. Na przykład, wielu projektantów, zaleca się stosowanie zagospodarowania przestrzennego w projektowaniu małych mieszkań. Metoda ta jest przydatna na organizację przestrzeni w kawalerce. Jednak dla bardzo małych dwu- lub trzy-pokojowe mieszkania, jest bardziej odpowiedni efekt wizualny łączenia różnych pomieszczeniach przestrzeń. Ten efekt jest osiągalny na przykład, za pomocą tego samego na tapetę pokojowej korytarza albo w sąsiednich pomieszczeniach.

Oprócz unifikacji przestrzeni różnych pomieszczeniach uzyskuje się przez drzwi, eliminując użycie luster lub jeden styl mebli. Można również połączyć okno i filarów: im dłuższy i wyższy występ, tym bardziej wydaje się pokój. Nadal możliwe jest łączenie szaf ściennych i półki na ścianie, po malowane w tym samym kolorze. Następnie szaf „scalić” ze ścianami i stają się prawie niewidoczne. I bardziej radykalnej unifikacji będzie tylko zdjąć ściany, łącząc dwa pokoje w jeden, lub odwracając małe mieszkanie w kawalerce. Ale to zupełnie inna zasady projektowania wnętrz.

Tak że nawet bardzo małe mieszkanie – nie jest powodem do martwienia się. Wręcz przeciwnie, jest tu, gdzie się zwrócić pomysłów i dowcip. Wierz mi, nierozwiązywalne sytuacje po prostu nie zdarza się w dziedzinie projektowania wnętrz. Konieczne jest tylko z umysłu (i niektórych zasobów finansowych) podejścia do rozwiązywania ich problemów mieszkaniowych. I trzeba wychodzić!

load...