Wnętrze małej kuchni w mieszkaniu

Zawartość:

Każda kobieta stara się uczynić swój dom ładniejszy i bardziej kameralne. A najlepszym narzędziem pozbycie się rutyny i nudy w domu – różnorodnych wnętrz wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych. Jednak nie zawsze jest tak łatwo. Niestety, większość rodzin zmuszonych do życia w małych mieszkaniach. Tak, a kuchnia jest bardzo, bardzo małe – zwłaszcza na nich i nie razverneshsya. Ale jeszcze miejsce dla fantazji projektanta można znaleźć w małej kuchni – istnieje wola i pewna wiedza.

load...

Co więcej – nawet w małej kuchni każdego mieszkania jest całkiem możliwe, aby zmienić wnętrze tak, że kuchnia staje się nie tylko piękne i wygodne, ale także bardzo funkcjonalne. To, co mówimy dzisiaj – bo jeśli czytasz ten artykuł, to problem jest prawdopodobnie dla ciebie jest bardzo istotne.

Rekonstrukcja kuchni

To był mały aneks kuchenny i jest głównym gospodynie problem. Można go jednak z powodzeniem rozwiązany. I sami na różne sposoby – począwszy od prostego przegrupowania mebli a kończąc na wyburzenie jednej ze ścian. Już bać? I na próżno – czasami jest to jedyny sposób, aby wybrać najlepszy projekt.

Wielu projektantów zaleca się pozbyć ściany pomiędzy kuchnią a jednym z sąsiednich pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że można przeprowadzić taką rekonstrukcję dopiero po dokładnym przygotowaniu. W szczególności trzeba będzie zgody odpowiednich władz budowlanych. Tak, a zburzenie muru będzie kosztować porządek w sumie. Dlatego starannie rozważyć przed kontynuowaniem. Jak wiadomo, aby złamać – nie budować. I w małym mieszkaniu, każda przebudowa będzie kardynałem.


Meble kuchenne i dekoracji

Jeśli tak radykalnie zmienić wygląd kuchni, nie chcesz, aby spróbować zmienić meble w kuchni. Na przykład, kupić kuchnię, w której nie ma miejsca dla urządzeń wbudowanych. Zrezygnować z kuchnią na rzecz tzw barze lub składanymi stolikami i krzesłami. Uwierzcie mi – to pozwoli, aby zwolnić trochę miejsca w małej kuchni.

load...

Ponadto, należy pomyśleć o kolorystyce, w której projekt małej kuchni będzie wykonywany. Kolory muszą być dobrane bardzo starannie. Wybór podłogi i tapety, należy zwrócić szczególną uwagę na ciepłych i neutralnych kolorach. Jasne kombinacje, niestety, nie można sobie pozwolić, ponieważ zmniejszają przestrzeń wizualnie. I tu jest niski kontrast odcieni, z drugiej strony, rozszerzenie granic kuchni i stworzyć iluzję przestronnego pokoju.

Ale nawet materiały z neutralnych kolorach są specjalne wymagania. Są one w żadnym wypadku nie powinno być duże liczby – czy to geometryczne kształty lub motywy kwiatowe. Robią również kuchnia mniejszy – czyli to, co staramy się uniknąć.

Ale przed rozpoczęciem globalnych zmian w ich małej kuchni, w szczególności – aby zmienić tapetę, warto pamiętać, że zwykłe tapety w kuchni nie będzie działać. Ze względu na fakt, że kuchnia – pokój z różną wilgotność, tradycyjne tapety papierowe dać. Jedyna ważna opcja – zmywalne tapety, lub jak są one nazywane prać. Idealny tapety winylu lub z włókna szklanego tapety. Te tapety szybko pozbyć się brudu, tłuszczu spray okazja, są odporne na wilgoć, a nawet pożaru. Ale nie są one tak tanie.

Ale w takim razie, jeśli jesteś mało finansów, nie powinny być zdenerwowany. Najtańsza opcja uważane tapety winylowe. Mają szeroki zakres kolorów, błyszczący i błyszczące powierzchni określonej tłoczenia. Ale z włókna szklanego tapety nieco droższe, ale w fakturze przypominającej tkaniny sprawia, że ​​swój własny smak do wnętrza. Oba rodzaje tapet dobrze umyte i nie zawiedzie kochankę.


Charakterystyka wnętrza

Z elementami z których można stworzyć projekt małej kuchni, także trzeba być ostrożnym. Na przykład – zasłony. Ciężkie i masywne zasłony w małej kuchni będzie wyglądać śmiesznie w skrajności. A przestrzeń wizualna będzie również skrywa bardzo dużo.

Dlatego mała kuchnia najlepiej jest powiesić półprzezroczyste zasłony z lekkiego materiału. W ten sposób można osiągnąć wizualną rozbudowę małej kuchni. Po pierwsze, ze względu na fakt, że półprzezroczysta tkanina wygląda prawie nieważkości, i zajmuje bardzo mało miejsca. A po drugie, te zasłony nie zachowują naturalne światło. I to jest bardzo, bardzo ważne – w naturalnym świetle w pomieszczeniu kuchnia będzie wyglądać znacznie bardziej przestronny niż sztuczne.

Jeśli spojrzeć w kuchni naszych hostess, prawie każdy z nich można znaleźć wiele drobiazgów drogie sercu – obrazy, wazony, magnesów. Oczywiście, każde wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Ale nie zapominaj, że nie chodzi tylko o projektowaniu, a wnętrze jest małe kuchnie. W które pasują do wszystkich tych szczegółów nie zawsze jest to możliwe.

Ale jeśli je odrzucić, nadal nie może być pewny, aby uwzględnić ogólny projekt kuchni. Wszystkie an_2 dekoracji muszą pokrywać się z ogólnego stylu i kolorów, w których tworzy się wnętrze. Na przykład, jeśli wnętrze jest wykonane w stylu kraju, trudno się odpowiednie do kuchni będzie wyglądać an_2 dekoracyjne w stylu hi-tech.

Jeśli wybrałeś kuchnię projektowanie, zaprojektowane w ciepłych kolorach, nie angażują się w ciemnym wystrojem. W przeciwnym razie, pastelowe odcienie będą grać przeciwko tobie, czasami wizualnie zmniejszyć pomieszczeniu kuchni. Nie jest konieczne, aby powiesić na ścianach duże obrazy kuchni, lub cieszyć się ogromne wazony – efekt jest taki sam.

Ponadto, szczególną ostrożność należy amatorzy roślin doniczkowych. Niestety, bez względu na to, w jaki sposób wybrać wzory, kolory z kuchni trzeba dać. Kwiaty zajmują zbyt dużo miejsca – walczymy o każdy centymetr kwadratowy, prawda? Niektóre gospodynie są znalezieniu drogi wyjścia z tej sytuacji, a biorąc pod uwagę, projekt kuchni, zapewniają regały ścienne dla roślin doniczkowych. Jednak w tym przypadku, kuchnia będzie wizualnie wydają się mniejsze. Zazwyczaj projektanci powinni wybrać tylko jeden kwiat, który miesza się do wnętrza kuchni. I zwracać uwagę na konstrukcję doniczce – musi być również odpowiednie.

W takim przypadku, jeśli mieszkanie dużo luster, wnętrze kuchni może różnicować lustra. W takim przypadku, jeśli dać pierwszeństwo lustrzanych drzwi szafek kuchennych lub postawić lustro nad stołem, kuchnia wizualnie znacznie wzrośnie.

Jak widać, aby poradzić sobie z tym zadaniem całkiem możliwe. Chociaż, oczywiście, nie jest to takie proste. Ale jak wiadomo, łatwo i niektóre ryby ze stawu nie wyciągać, nie wspominając o tak ważną sprawę jak stworzenie pięknego, wygodnego i funkcjonalnego kuchni.

load...