Wnętrze chłopca pokój dziecięcy – tworzą męską postać

Zawartość:

Wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci były szczęśliwe. I to okazało się być szczęśliwy, nie tylko ich dzieciństwie, ale dla dorosłych lat. Naturalnie, wychowywać dzieci, starają się „klucz” w prawej: rozwijającego się u dziewcząt kobiecości i męskości u chłopców. A jeśli wszystko jest mniej lub bardziej jasne z dziewczętami, chłopcy nie są tak oczywiste. Jak, na przykład, wychować męską postać chłopca, rozwój wytrzymałości, siły woli i inne atrybuty męskości i nie zmuszaj go znosić żadnej trudności i stworzyć komfortowe warunki życia.

load...

Nawiasem mówiąc, psychologowie uważają, że formacja charakteru chłopca (i dziewczyny też) są nie tylko poprawne metody i osobisty przykład, ale także otaczająca przestrzeń dziecka. Z tej perspektywy, dekoracji pokoju dzieci w ogóle, aw szczególności dla chłopca stał się jednym z najbardziej znaczących momentów powstawania osobowości dziecka. Jak wybrać projekt dla życia teen boy pokój? Jak zaprojektować wnętrze młodszy uczeń pokoju? I przy czym konstrukcja wnętrze pokoju dziecka zatrzyma gdy dziecko idzie w żłobie? Spróbujmy zrozumieć to wszystko.

Specjalnie dla chłopca niemowląt

Pod wieloma względami, projekt pokoju dziecięcego dla chłopców i dziewcząt podobne. Na przykład, w obu przypadkach rzeczywisty odbiór obszarach zagospodarowania przestrzennego, gdy wnętrze pokoju jest podzielony na obszary funkcjonalne-obszarach: spać, pracować i do rekreacji (gry). Uważa się, że projekt dziecko musi brać pod uwagę indywidualne cechy dzieci. Wszechstronny i wymagania dotyczące projektowania wnętrz pod względem jasności pomieszczenia, które musi znaleźć i głównego źródła oświetlenia i oświetlenia w poszczególnych obszarach funkcjonalnych.

Ale projekt pokoju dziecięcego dla chłopca nadal ma swoje własne cechy. Mimo to mężczyzna postać jest bardzo różni się od cienkiej szczerej organizacji kobiet. Na pierwszy plan i psychologów, a projektanci przedstawili taki wniosek jako krótki (nic więcej) i powściągliwości (nic pretensjonalne). Po drugie, wybór koncepcji projektowej powinna bezpośrednio zależeć od wieku dziecka: wszystkich grup wiekowych – różnych potrzeb. Po trzecie, jest to bardzo ważne, aby być jasne funkcjonalność: ludzie nie mają tendencję do łączenia inny zakres terytorialny jej działalności. I, oczywiście, już w dzieciństwie każdy człowiek kieruje się mottem „mojej okolicy. – moje zasady” Zatem uwzględniać życzenia dziecka, jego zainteresowań i hobby bardzo ważne, opracowanie aranżacji pokoju dla chłopca.

Ten ostatni czynnik staje się kluczowa przy wyborze koncepcji projektu. Dlatego wnętrze pokoju dla chłopca często wyciągnąć nie stylistyczną i tematyczną sposób. A zwłaszcza męskiej psychiki wraz z dziećmi i określić właściwy kolor wnętrza. Zacznijmy od koloru.

load...

Kolor pokoju dla chłopca

Przy wyborze kolorów dla chłopca pokojowej pod uwagę jego wiek i temperament. Jeśli przyszły właściciel pokoju jest wciąż bardzo mała i wynosi w przetargu niemowlęctwa, psychologowie powinni dostrzec wnętrze pokoju dziecka w bogatych, żywych kolorach. Nadaje się również główne postacie i kształty geometryczne.

Dojrzewanie chłopca, który wciąż nie może zdecydować się na własnych upodobań kolorystycznych, całkowicie ufa rodzicom. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę porady psychologiczne w doborze dla tego wieku dziecka kolorach pokoju. A mianowicie:

 1. Wszystkie odcienie koloru niebieskiego działać relaks i przyczynić się do rozwoju twórczych skłonności.
 2. Białe jest neutralny i może być świetnym tłem dla kolorowych mebli i elementów wewnętrznych.
 3. Żółty kolor jest właściwe w dziedzinie gier, jak to kolor ciekawości.
 4. Łagodzi podrażnienia zielony, poprawia wydajność i dobre dla wzroku.
 5. Pomarańczowy sprzyja powstawaniu uczucia radości i zaufania, ale w nadmiarze tego koloru może działać represyjnych.
 6. Przeciwwskazane (w ujęciu psychologów) do wnętrza dziecięcego pokoju czerwonym i fioletowym kolorze. Pierwszy rozwija agresji drugiego apatię.

I jeszcze kilka porad:

 1. Dla chłodnych dzieci, pożądane jest, aby wybrać jasne i wyraziste kolory i wzory.
 2. Projektowanie wnętrz dla aktywności i mobilności dziecka należy zająć się w skali spójny z minimalną różnych kolorach.
 3. Do pomieszczeń, znajdujących się na zacienionym stronie, trzeba wybrać odcienie ciepłe i jasne kolory.
 4. Nie trzeba zapalił dziecko może „wyciszyć”, aby zaprojektować wnętrze chłodne odcienie.
 5. A co najważniejsze – skupić się na wieku i temperamentu chłopca.

Tematyce projektowania dla chłopca niemowląt

Spełnienie aspiracji dzieci i do pewnego stopnia realizowane chłopięcej fantazji tematyce projektowania pomoże pokoju dziecka. Jakie tematy są szczególnie popularne wśród chłopców?

 • Motyw morski

Motywy morskie zawsze opalanych wyobraźnię chłopca. Piraci i karawele, okręty wojskowe i nieustraszony nurków, podwodna marynarz i życie – to sprawi, że każdy dzieciak poczuć się jak prawdziwy mężczyzna: silny i odważny, szlachetny i uczciwy.

Dla barwach wnętrza pokoju można użyć dowolnego „Morze” kolory: niebieski, niebieski, błękit, turkus. Należy używać fakturę i kolor naturalnego drewna i, oczywiście, wszelkie symbole morskie, takie jak kierownice, kotwice, kompasy, flag piratów, żagle, iluminator.

 • Tematem podróży

I bardzo blisko do motywu morza i ochrony środowiska. Wnętrze pokoju młodego podróżnego mogą być zaprojektowane w różnych stylach i wybrać różne „sub-tematy”, z rejsów, a kończąc na safari. Schemat kolorów – lekkie odcienie barwy beżowej i piasku w połączeniu z niebiesko-zielony, brązowy i biały. Akcesoria – mapy i globusy, modele statków, z trofeami turystyka, fotografie różnych kontynentów i krajów. Jednak motyw podróży i morze są bardziej odpowiednie do sali przedszkolnej lub młodszego ucznia. Jednakże, wielu nastolatków nie odmówi takiej konstrukcji wnętrza swojego pokoju.

 • Sport tematu

W kategorii sportowej, można zaprojektować wnętrze młodego sportowca i pasjonatów. Tam też są różne opcje w zależności od tego, jak ten sport był dzieckiem. Piłka nożna, hokej, boks i gimnastyka, jazda na nartach, pływanie, wyścigi samochodowe i ciężarów – to wszystko może być konkretny motyw projekt pokoju chłopca.

Główne kolory tego pomieszczenia powinien być biały, zielony i czerwony. Ale to wszystko zależy od konkretnego rodzaju sportu i swoje ulubione kolory zespołu. Atrybuty muszą być także sportowe, począwszy od rogu sportowych lub muszli i kończąc swoje dyplomy i medale dziecka i plakaty ze zdjęciami bohaterów sportowych.

 • Japoński motyw

Wnętrze jest urządzone w japońskim motywem, idealne zarówno dla chłopców i perspektywą filozoficzną, jak i dla chłopców Samurai. Stylistic rozwiązaniem tego pokoju – minimalizm. Preferowane cichy niepozorny kolor (biały, srebrno-szary, cytrynowy żółty, beż) i lekki miniaturowe meble. Główne akcesoria tematyczne – Postacie, maty bambusowe, zasłony, miecze samurajskie, japońskie wazony i fanów. Zakładamy i inne dekoracje: kamień ogrodowy, bonsai obraz japońskich krajobrazów.

 • Tematem sztuki

Prawie wszyscy chłopcy są uzależnieni od technologii. Chłopcy nie pozostawia obojętnym do samochodów i samolotów, pociągów, czołgów, rakiet i statków. Zalecenia dotyczące podstawowego koloru wnętrza ma miejsca – mogą być cokolwiek. Najważniejsze tutaj – tematyczne przybory i akcesoria. Ale rozwiązanie stylistyczne wnętrza to nasuwa się samo – high-tech lub wojskowych. , A zatem w tym przypadku konieczne jest stworzenie projektu i dekoracji wnętrz, zgodnie z wymogami tych stylów.

Porady dla rodziców

Niezależnie od stylu lub motyw dla dziecka pokój wybierzesz, bez względu na to, jak zaprojektować wnętrze, być prowadzony przez dwóch ważnych zasad. Po pierwsze, pokój dziecięcy powinien być przyjazny dla środowiska i bezpieczny, więc dać pierwszeństwo naturalnych materiałów, unikać ciężkich mebli lub niestabilną, starają się nie przeprowadzać otwarte przewody i stawiać dzieciom chroniony gniazdek elektrycznych.

I pokój chłopca powinny być łatwo czyszczone. Jeśli bardzo młody mieszkaniec nie jest to prawdą, nastolatki muszą radzić sobie z czyszczeniem mojego pokoju bardzo szybko. Jeśli dziecko jest bałagan, a następnie utrzymać porządek nie może nawet największy akkuratist.

I spróbować jeszcze raz nie naruszać posiadłości Terytorialnej jego pasażera. Nawet młodzi ludzie znajdują swoje terytorium nienaruszalną i zasady mające zastosowanie do niego nienaruszalne.

Invent przyszłego kształtu pomieszczenia razem bo twój chłopak jest bardzo ważne, aby wziąć udział w planowaniu i projektowaniu pokoju. Dla chłopca w ogóle ważne jest, aby nie tylko mieć własne zdanie, ale myślę, że opinia ta jest przestrzegana. A kto, jeśli rodzice nie mogą go nie tylko sprawozdanie z jego punktu widzenia, ale także zdolność do jej obrony, w skrócie uczyć, być prawdziwym mężczyzną.

load...