Włoska focaccia z dodatkami: smaczne alternatywą nudzić pizzy

Czasami wydaje mi się, że nie urodził się w tym kraju. Skóra czuję, że powinny się urodzić we Włoszech 🙂 włoskim jest czymś nie do pomyślenia. Bardzo proste dania, ale jak smakują wiele smak! Jest to podobne do magii. No, powiedz mi, w jaki sposób kawałek ciasta, pomidorem i serem wymyślić coś niesamowitego? Od banalnego wołowiny, bazylia i bulionu gotować cudowny gulasz? Gotować niezwykle smaczne makarony tylko z wieprzowiny i serem pecorino?

load...

Zawartość:

A jaki rodzaj chleba upieczony we Włoszech! Kiedy w domu w kuchni przygotowujemy Focaccia, wciąż jest na etapie odzyskiwania testu mam ślinienie. A gdy zdecydujemy się rozpocząć napełnianie lub piec, jest prawie pustki. Focaccia może jeść i jeść bez przerwy, nawet jeśli nie są już wspina.

To focaccia przepis Chcę podzielić się z wami dzisiaj. Wierzcie mi, to bardzo smaczne, wszechstronny i bardzo proste. I to jest z focaccia chciałbym rozpocząć małą serię banknotów o włoskiej kuchni. Najsmaczniejsze, że muszę spróbować.

Składniki

Zanotuj składniki o 2 ogłuszania focaccia. Zawsze 2. Jeden mały zaufanie moje doświadczenie.

  • Mąka pszenna – 500 gr.
  • Suchych drożdży – 7 c. (1 opakowanie). Jeśli używasz świeżych drożdży prasowanych, ich liczba zwiększyła się o około 3 razy.
  • Wody – 325 ml.
  • Oliwa z oliwek – 4 łyżki. L.
  • Sól – 0,5 łyżeczki ..
  • Cukier – 1 łyżeczka .. Bez szyn

Jest to liczba składników w 2 dużych focaccia. Nie pisałem tylko produkty, które są wymagane do wypełnienia, a nieco później powiedzieć dlaczego.

load...

Przygotować ciasto na focaccia

Woda powinna być trochę ogrzewane. A ciepło jest to niezbędne, aby zrobić trochę. W żadnym wypadku nie więcej niż 40 stopni. Wystarczy sun’te palec w wodzie: jeśli temperatura w pomieszczeniu, to jest dokładnie to, czego potrzebują. Jeśli woda do jego przegrzania, napar z drożdży. Mimo to jest żywym organizmem i zaczyna umierają w temperaturze 40 i powyżej. Wymieszać cukier do wody z drożdżami i dokładnie wymieszać. Pozostawić na kilka minut, aby się obudzić i drożdże zaczęły pracować.

Jeśli używasz świeżych drożdży prasowanych w małej misce, szlifować je z cukrem. Po kilku minutach, można zauważyć, że masa staje się cieczą. Więc powinno być zatem dobrym drożdży. Wystarczy wymieszać z wodą.

Teraz wlać wodę z drożdżami w misce z mąką i mieć pewność, aby dodać oliwę z oliwek i trochę soli. Mieszać do łyżką dopóki jest to możliwe. Gdy masa zacznie się mieszać i komkovatsya, położyć ciasto na stół i wyrabiać ręcznie. Chwycić go za rękę i rozwałkować ciasto, a następnie naciśnij w dół i ponownie rozwałkować ciasto. Na wszystkich o wszystko, co przeszli 10 minut Jest to ważny moment. Im dłużej ugniata ciasto, tym silniejszy będzie rozwijać się w gluten, który zachowa pęcherzyki gazu produkowane przez drożdże.

Po 10 minutach wyrabiania ciasta w misce dodać wcześniej posypane oliwa z oliwek. Przykryć folią lub wilgotnym ręcznikiem i umieścić w ciepłym miejscu do korekty. Po 40 minutach ciasto wzrośnie dwukrotnie. Podzielić ciasto na 2 części i złożyć każdy na patelni.

Ręce sformuyte prostokąt. Następnie skropić oliwą z oliwek i zarabiać dużo zagłębień palców w cieście. Powinno to wyglądać mniej więcej tak.

Pomysły nadzienia

Teraz część zabawy. Wypełnienie. Tutaj zasada – że chcę, kładę. Najlepsze włoskie opcja – pomidorów i bazylii, ale to nie ma znaczenia. Tymianek, bazylia, rozmaryn, czosnek, cebula karmelizowanymi, bekon, ser, gotowane ziemniaki, suszone pomidory, cukinia z grilla, pesto i sosy marinara, orzechy. Cokolwiek. Włącz wyobraźnię, albo po prostu patrzeć na to, co jest w

Lodówka 😉

. Napełnianie rozprowadzić lekko przyciskając do ciasta. Ponownie przykryć ręcznikiem lub folią i pozostawić na kolejne 40 minut. Podczas gdy ciasto rośnie po raz drugi, to Rozgrzej piekarnik do 200 stopni.

Po 40 minutach, wysyłamy focaccia w piecu i czekać aż do brązów. Zwykle trwa od 10 do 15 minut, lecz to zależy od pieca, tak że sprawdzanie wzrokowe. Golden brown – dobry znak gotowości.

Koniecznie daj chleb odpocząć przez 10-15 minut, w czasie których on utraconych ostry focaccia i stają się niezwykle miękkie.

Można zrobić to dowolny kształt, rozmiary i smaki. To samo ciasto jest idealny do pizzy, pod warunkiem, że masz specjalny kamień, gdzie można je przygotować, ale na pizzy następnym razem.

Bon appetit!

Wiaczesław Pogorelyi

load...