Właściwości wody. Wpływ wody na korpusie

Woda – kolebka całe życie. Z tego zestawienia jest mało prawdopodobne, aby rozwiązać spory jakiegokolwiek rozsądnego człowieka. Ale w tym samym czasie prawie wszyscy ludzie wierzą, że woda jest absolutnie proste i dokładne badanie pierwiastka chemicznego H2O. Jednak w rzeczywistości tak nie jest.

load...

W każdym czasie, w tym obecny, woda była i jest jednym z najbardziej skomplikowanych zagadek dla naukowców. Naukowcy są zainteresowani właściwości wody więcej niż dziesięć lat, ale aż do końca, że ​​nie zostały wyjaśnione do dziś. To nie dziwi – przecież woda jest całkowicie unikalna substancja. Na przykład, praktycznie wszystkie substancje w warunkach chłodzenia sprężonego. Woda, wręcz przeciwnie, rozszerza się. Albo weźmy gęstość. W zamarzniętej wody stanu ma znacznie mniejszą niż gęstość cieczy. I istnieje nieskończona liczba pytań.

Znaczenie wody w organizmie

Ponadto, do tej pory naukowcy nie są w pełni wyjaśnić, na pytanie, jaka jest rola wody w życiu człowieka. Ale fakt, że jest to niezastąpiony i funkcjonowanie organizmu bez wody nie jest po prostu możliwe – jest niezaprzeczalna.

Jak wiadomo, ciało ludzkie jest 70% wody. Ludzkie kości zawiera około 22% wody, płuca – 80%, wówczas serce – 75%, mięśnie – 60%, mózg – 90% krwi i płynu limfatycznego – 95%. Przy bliższym badaniu, naukowcy odkryli, że oprócz tego, że same komórki organizmu w dużej mierze składa się z wody, jest także w płynie śródmiąższowym. I nie ma nic dziwnego w tym, że jeśli dana osoba zużywa wystarczających ilości wody, a komórki nie są odpowiednio nasycone, prawidłowe funkcjonowanie organizmu niemożliwe, dobrego samopoczucia i cierpienia.

Że woda jest podstawą wszystkich napojów, bez wyjątku, osoba napoje. I dotyczy to w zasadzie nie tylko do picia, ale wszystkie produkty bez wyjątku. Na przykład chleb zawiera około 35% wody, mięso – o 60%, pomidory – 90. A to dlatego, że ciało przez brak wody jest bardzo poważnie naruszone, nawet nie można mówić.

load...

W takim przypadku, jeśli ktoś poczuł niewytłumaczalne bardzo zmęczony, senny lub bardzo spragniony, szczególnie gdy temperatura otoczenia nie jest zbyt wysoka, najprawdopodobniej masz pierwsze oznaki odwodnienia. Odwadniania jest ludzkie ciało jest bardzo poważne niebezpieczeństwo.

I bardzo często sam człowiek staje się odwodnienie winowajcą. Na przykład, ludzie uważają, że jeśli piją duże ilości kawy, herbaty lub piwa, brak wody nie są one zagrożone. Jednak to nie jest przypadek – wiele napoje, takie jak wino, piwo, kawa lub herbata jest nie tylko nasycić ciało wodą, lecz przeciwnie, przyczynia się do usuwania wody z organizmu, tym samym przyczyniając się do dalszego odwodnienia.

Także wśród ludzi jest jeszcze rozpowszechnione błędne przekonanie, że w zimie organizm potrzebuje znacznie mniej wody niż w lecie. Jednak ten system do picia – recepta na odwodnienie. Dzienne zapotrzebowanie na dorosłego organizmu ludzkiego w wodzie stanowi co najmniej jeden i pół litra. W najgorętszej porze roku, potrzeba ta wzrasta do trzech litrów. Ktoś w stanie samodzielnie obliczyć średnie dzienne zapotrzebowanie płyn jest dla organizmu. Wystarczy pamiętać, że na każdy kilogram masy ciała powinien otrzymać 40 g. Wody. Jeśli pić odpowiednią ilość wody, bez odwodnienia i innych powikłań z nią związanych, będzie straszny. I wierzcie mi – te powikłania mogą być bardzo poważne.

Zapobieganie różnym chorobom

Lekarze również powiedzieć, że odwodnienie, zwłaszcza noszenie przewlekłą, często wywołują wiele chorób, często bardzo poważne. Na przykład, rak. Najnowsze badania Lekarze – onkolodzy uważają, że przewlekłe odwodnienie zwiększa ryzyko raka o około 40%. Zgadzam się – całkiem imponującą figurę.

Co więcej, zaskakujące właściwości wody chroni organizm ludzki od choroby, takie jak piece, oraz choroby nerek, pęcherzyka żółciowego. Statystyki medyczne pokazują, że 67% osób cierpiących na te choroby, nastąpił przewlekłe odwodnienie.

A poza tym, niesamowite właściwości wody, aby pomóc organizmowi poradzić sobie z nawet infekcje wirusowe i grypy. W celu zmniejszenia ryzyka infekcji, lekarze zalecają, że ludzie podczas epidemii oraz w okresie poza sezonem, aby zwiększyć ilość płynów o około 30%.

Jakość wody pitnej

Jednakże, właściwości wody, oczywiście, zależy od jego jakości. Osoba może pić tylko czystą wodę dobrej jakości, która nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Zbyt wielu ludzi są wykorzystywane do picia wody z kranu prosto z kranu, a nie jej czyszczenia. Jednak, niestety, stan większości systemów wodnych w Polsce, a nie tylko w Polsce, tak złe, że piją wodę bez uprzedniego oczyszczenia go, to nierozważnie i obarczona dla ludzkiego organizmu.

Zdecydowana większość ludzi błędnie uważa, że ​​woda z kranu do wrzenia, po czym może być pijany. Jednak tak nie jest – prosta wrzenia nie jest wystarczająca nawet do zabijania wszystkie zarazki. A fakt, że azotany i fenole, pestycydy, metale ciężkie i po ugotowaniu i pozostają w wodzie, nie trzeba nawet mówić. Dlatego woda z kranu należy czyścić za pomocą specjalnych filtrów. Filtry te można kupić na wolnym rynku.

A ponadto wrzenia jest kolejnym bardzo istotna wada. W zależności od czasu wrzenia na ścianach reaktora, są sole wapnia i magnezu, które tak niezbędne dla ludzkiego organizmu. Po tym wszystkim, że większość z tych soli, człowiek odbiera go od wody.

Oprócz stosowania specjalnych filtrów, lekarze zalecają stosowanie tej metody oczyszczania wody w obronie. Woda jest niezbędna do obrony około 6 godzin, a tylko w otwartym zbiorniku. Zawartość chloru w wodzie, odparowuje i wszystkie zanieczyszczenia, chemikalia, sole i metale ciężkie, które są szkodliwe dla zdrowia, osadzają się na dnie zbiornika. Proszę wziąć pod uwagę ten fakt bardzo baczną uwagę – po zostaną wykorzystane dwie trzecie wody, a resztę stanowi woda musi być odprowadzana.

Jeśli nie chcą zadzierać z filtrami i rozliczania wody, można użyć specjalnego drinka Oczyszczona woda butelkowana, który jest sprzedawany w niemal wszystkich sklepach. Taka woda jest już w pełni gotowy do użycia. Nawiasem mówiąc, lekarze zalecają do gotowania i używać wody filtrowanej. Mimo wszystko, jeśli do gotowania na wodzie z kranu, wszystkie szkodliwe substancje jeszcze wpaść w organizmie ludzkim, i będzie to miało negatywnego wpływu na jej.

Teraz, gdy wiesz podstawowych właściwości wody, można uczynić go jako sojusznika w walce o własne zdrowie!

load...