Właściwa pielęgnacja róż

Prawdopodobnie rzadko zdarza się znaleźć kobietę, która nie lubi takie piękne kwiaty jak róże. Oni od dawna są powszechnie uznawane za symbol romantycznych uczuć. Dzięki ci młodzi ludzie idą do wyznać swoją miłość lub poprosić o rękę ukochanej. Ale dzisiaj to nie jest tylko dekoracyjne kwiaty. Już dawno stały się popularne przygotowane z płatków róży i słodyczy, dżemów, herbat, uruchomiła produkcję soli aromatycznych róż, jest on stosowany w medycynie ludowej.

load...

Ogród działki wielu miłośników kwiaciarnie zdobią piękne róże, które są ozdobą każdej troskliwej gospodyni. Jest to dość kapryśny kwiaty, a jeśli masz zamiar je hodować, powinien być przygotowany, że będzie wymagane właściwej opieki dla róż, wiedzy i umiejętności, a także cierpliwości i miłości. Ale zostaniesz nagrodzony za całą pracę, gdy widzisz swój ogród, otoczony pachnący urody.

Należy pamiętać, że róże ogrodowe mogą rosnąć w jednym miejscu przez okres do dziesięciu lat. Dlatego też, dla pomyślnej uprawy i pielęgnacji krzewów róż trzeba wybrać najbardziej dogodne miejsce, biorąc pod uwagę, że będzie zatrudniać wzrosła w ciągu kilku lat. Szczególnie przydatna do uprawy róż nadaje słoneczny, dobrze chronione przed wiatrem i żyznej gleby miejscu lądowania.

Warunki korzystania z opieki dla róż

Teraz dowiedzieć się, jak dbać o róże, i że wymaga to:

Zasady cięcia

Wiosna przychodzi czas silnego wzrostu dla róż. Rozpoczyna proces układania pączek, rośnie w siłę i zgrubiałe łodygi kwiatowe, jest zdrowy wzrost świeże jasnozielone lub czerwonawych liściach. Ale czasami się pędy, zwane „śpi”, wyglądają cienkie i słabo rozwinięty. Winy może być sprężyna lub mróz brak wapnia. Z tych pędów należy wyrzucać.

load...

Wszystkie „Śpiąca” pędy przycięte na jednej lub dwóch arkuszy, a następnie dać krzak róży płynny nawóz w postaci obornika lub nawozów. Po pewnym czasie na pędach, nowe procesy. Nie martw różę kiedy „śpi” pędy pojawiają się pod koniec sierpnia. Młode pędy nadal nie będzie miał czasu, aby dojrzeć w zimie i zaczyna pracować z nimi, wystarczy poluzować różę przed zimnem.

Spudding

Krzewów róży potrzebują stałej poluzowanie gleby. Na ogół, regularne spulchnianie gleby i równoczesne usuwanie chwastów wokół krzewów róż jest warunkiem wstępnym do pielęgnacji tej rośliny. W ogrodzie, rozpocząć tę pracę zwykle w maju. Aby nie prowokować kwiat do dalszego wzrostu, zaprzestać tych działań w lipcu i sierpniu. Celem rozluźnienia – ułatwienie dostępu powietrza i ciepła do systemu korzeniowego krzewów róż wraz z luzowaniu zniszczone i chwasty wokół kwiatu. Procedura ta jest przydatna dla róż w czasie upałów tylko po podlaniu.

Zazwyczaj po ciężkim i długotrwałym opadów górną warstwą ziemi pokryte stałą skorupę, która utrudnia przenikanie powietrza do korzeni krzewu róży. Dlatego rośliny muszą być dalsze poluzowanie utwardzony grunt, ale głębokość spulchniania nie powinna przekraczać pięciu do dziesięciu centymetrów głębokości, jak głębsze rozluźnienie może uszkodzić delikatne korzenie krzewu, a tym samym spowodować nieodwracalne szkody dla Rose.

Ściółkowania i nawożenia gleby z nawozami

Jak dbać o róże powinny być wykonywane w sposób ciągły i po zakończeniu prac wiosennych w ogrodzie, ale przed otwarciem pąki na krzakach należy kierować róże mierzwa ziemi wokół rośliny. W tym celu torfu, humusu lub kompostu torfonavozny. Warstwę Podsypku można przeprowadzić maksymalnie dziesięć centymetrów, a tym samym zmniejszenie ilości nawadniania i odkręcania w bawełnę. W wyniku rozdrabniania gruntu poprawia jego właściwości chemiczne i fizyczne, co sprzyja rozwoju, wzroście i rodzaju róż.

Róże potrzebują dobrego jedzenia i różnorodne zawartości w glebie składników pokarmowych. Krzewów róży w pierwszym roku sadzenia kosztować trzy opatrunki na lato. Podstawowy opatrunek wykonany w drugim roku uprawy. Ze względu na właściwości biologicznych róże potrzebują nawozu w różnych porach roku.

Bardzo skuteczny łączne stosowanie nawozów mineralnych i organicznych nawożenia róż. Kanały organiczne, poprawia właściwości i strukturę gleby dla wzrostu i życia rośliny. Powinieneś wiedzieć, że nawozy organiczne w porównaniu z minerału działać wolniej. Można je uzyskać ogromne efekty w uprawie róż stosując nawóz organiczny i mineralny w odpowiednich proporcjach.

Suche nawożenie powinno być zrobione po deszczu lub obfitego podlewania. Nawozy nie należy wylewać go w środku buszu, dobrze jest udać się do piętnastu centymetrów, a po dodaniu nawozu jest konieczne ponownie do wody oraz gleby. Na glebach gliniastych karmić wzrosła mniej zalecane, i rośnie na glebach piaszczystych, kwiaty zazwyczaj wymagają karmienia. Okres kwitnienia doświadczonych kwiaciarnie róże ogrodowe nie pokarmlivayut w ogóle.

Odpowiednie podlewanie

Róże, jak w większości gatunków roślin, bólu cierpią braku wody. Brak wody wpływa na wzrost pędów zaczynają więdnąć i kruszą liście, krzew ozdobny traci swoją urodę. Róże wilgoć jest najbardziej potrzebne w okresie intensywnego rozwoju, a dokładniej – w fazie, gdy pierwsze pędy, pąki i pierwsze liście pojawiają. Jest to również koniec pierwszego okresu kwitnienia i pojawieniem się nowych pędów.

Podlewanie delikatne róże ogrodowe zaleca śniegu lub wody deszczowej. Jeśli używasz konewka, nie jest niezbędne do korzystania z rozpylacza. Tak jest lepiej, aby wlać stałym strumieniem, w kierunku podstawy kwitnienia w specjalnie przygotowany do tego zagłębienia. W kilku podejściach, stopniowo wlewając powinny być wydawane do piętnastu litrów wody. Podczas podlewania należy uważać i starać się nie spryskać liści krzewów wody. Takie obfite podlewanie odbywa się raz w tygodniu, a na upalne dni – co trzy lub cztery dni.

Dzienna powierzchnia nawadniania nie nasycić krzewów róży wilgoci przez. Roślin okresowo wymaga obfitego podlewania. Ale w żadnym wypadku nie może być używana do podlewania zimną wodą. Róże tego początku bolało: korzenie tracą zdolność do wchłaniania wody i wodnego głód występuje podczas kwiatem.

Cechy podlewania późno w sezonie:

  • Pod koniec sierpnia i na początku września – czas, kiedy nadmierne podlewanie róż przynosi szkody. Nadmierna ilość wody wypycha kwiat do dalszego wzrostu nowych pędów nie mają czasu, aby dojrzeć w czasie, a wkrótce one łatwo paść ofiarą pierwszym mrozem. Więc na koniec sezonu – w ciągu ostatnich dni lata – róże będą wystarczające opady.
  • Ale czasami we wrześniu jest gorąco i sucho, w którym to przypadku róż pożądane umiarkowane podlewanie raz w tygodniu, aż do dwunastu litrów wody na krzaku. Że zimą, kiedy utwardzane gleby przestaje płynąć woda, korzenie róży były ich zastrzega wilgoci.

Przygotowania do zimy i schronienia

Dbanie o róż ogrodowych i przygotowanie roślin do okresu zimowego ma swoje własne specyficzne cechy. Róże ogrodowe są rośliny ciepłolubne i zimno, sięgające minus dziesięć stopni Celsjusza, są szkodliwe dla nich. Dlatego, krzewy róż na zimę powinny obejmować. Przed schronu powołuje wyciąć pędy słabe i cienkie, ponieważ będą one wyczerpać tylko zdrowe części krzewu. Silną i grubości cięte pędy, pozostawiając do sześćdziesięciu centymetrów wysokości od podłoża.

Zwykle krzaki wzrosła zimowy schronienie używany torf, darń gleby, humusu lub kompostu. Wymienione substraty, to pożądane jest dodanie trociny. Materiał ochronny jest lepiej przygotować z wyprzedzeniem, starannie umieścić je w grupach pobliżu każdego krzaka. Jeśli przed początkiem listopada będzie pierwszym zimno, należy zanotować i zagęszczać wokół łodygi róży krzew ochronną warstwą materiału, której wysokość powinna wynosić do czterdziestu centymetrów. A na szczycie gałęzi świerkowych lub nawet przykryć folią.

Wszystkie materiały przeznaczone do izolacji termicznej róż na zimę powinny być suche. Jeżeli jest mokra, to tylko zaledeneyut i stają się nieprzepuszczalną powłoką, po którym nie będzie dostęp tlenu do korzeni róży; a roślina sama vymerznet. Ta metoda ukrywania nie może być stosowany na glebach podmokłych i gleb gruntowych, ponieważ w takim przypadku, efekt cieplarniany, w którym róże zaczynają gnić i zaniku.

Spring Garden wzrosła bólu reagują na ogrzanie i wynikające z niej przegrzania. W marcu, konieczne jest, aby usunąć pozostały materiał ochronny śnieg i podważają kanały odpowietrzające. Konieczne jest, aby woda nie szło w róż miejsc docelowych. Ale około połowy kwietnia, kiedy pogoda staje się bardziej stabilny, roślina powinna być zwolniona z materiału izolacyjnego. Róże i chronić od oparzenia słoneczne i suszenia, muszą one być lekko przykryć suchych liści – do pierwszych kiełków, następnie zdjąć pokrywę z liści.

Ochrona przeciwko szkodnikom i zapobiegania możliwych chorób

W celu ochrony róż przed chorobami i insektami, konieczne jest podjęcie niezbędnych środków sanitarnych i zapobiegawczych. Okresowo podlewania kwiatów w ogrodzie, można w tym samym czasie i sprawdzić je; więc będzie można zauważyć zmiany w buszu, liści, płatków lub zarodku. Część dotknięte należy wyciąć i posypać Bushowi odpowiedni lek ochronną.

Ogród różany bardziej podatne na choroby, takie jak szara pleśń, rdza, mączniak prawdziwy, spalić infekcji i pojawienie się plam na liściach. Szkodniki zagrażające róże, mszyce, skoczki, liść, galusowy, roztocze przędziorkowate i wzrosła Sawfly.

W optymalnej lokalizacji w ogrodu różanego jest najbardziej odporny na szkodniki i różnych chorób. Ale nawet najsilniejsze odmiany róż rosnących na żyznych glebach, nie są ubezpieczone przez pojawienie się szkodniki lub choroby. Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak długiej suszy lub deszczowe lata mogą przyczyniać się do rozwoju chorób w krzaki róż.

Ważne jest, aby stale kontrolować różę, choć pierwsze dni od pojawienia się szkodników lub występowania choroby zauważyć, jest to bardzo trudne. Ale to bynajmniej nie jest niemożliwe do pominięcia oczywistych objawów owady lub jakiejkolwiek choroby. Podjąć jak najszybciej niezbędne środki, jedynym sposobem można zapisać róże.

Niektórzy uważają, że pewne warunki i odpowiedniej opieki dla róż można osiągnąć tylko w dziedzinie ekspertami kwiaciarstwa. Taka opinia została utworzona w dążeniu do usunięcia „idealne”, róż uprawianych specjalnie na wystawach i konkursach. Oczywiście, w tym przypadku, to wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia hodowcy.

Ale przy odpowiednim podejściu, po podstawowych wymagań i zasad dotyczących pielęgnacji krzewów różanych, rosną bez problemów w ogrodzie nawet początkujących ogrodników. Dlatego, drogie kobiety, śmiało sadzić w ogrodzie królowej kwiatów i cieszyć się przyjemny aromat i bogate kolory tego magicznego kwiatu.

load...