Witaminy dla kobiet w ciąży. Jak wybrać optymalną mieszankę?

Zawartość:

W okresie ciąży i karmienia piersią – trudny czas dla kobiecego ciała, w których jest to konieczne, aby dbać o stan szczęśliwej matki. Zapasy wielu ważnych minerałów i witamin niezwłocznie spędzony na rozwijającego się płodu i laktacji i wyczerpany. Świadczymy pełen zakres komponentów, które są tak niezbędne do zachowania zdrowia i dobrego rozwoju matki z dzieckiem, z pojedynczym zasilacz nie zawsze jest to możliwe. W rzeczywistości, biorąc żadnych produktów z jednej grupy, nie zawsze jest zaletą w kierunku niektórych substancji i witamin.

load...

Dlaczego potrzebne są witaminy?

Brak składników odżywczych w organizmie może powodować wiele chorób, jak kobiety i dziecka. Aby wyeliminować to ryzyko, zdrowa dieta kobiet w ciąży powinny towarzyszyć świadczenia dodatkowych witamin i lepiej jest zrobić to kompleksowo. Wiele kobiet wierzy, że przyjmowanie witamin prenatalnych powinny być tylko w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Jednak jest to błędne orzeczenie. Rozwój dziecka zaczyna bardzo wczesnym stadium, a ciało w tym momencie nie jest przygotowany – ponieważ ciąża jest często miłym zaskoczeniem, więc piją niektóre witaminy powinny być natychmiast po określeniu przyszłej matki.

Kobiety czują się stałą słabość, że brakuje pewnych elementów, które niekorzystnie wpływa na płód. Zaczynają pić witaminy potrzebne natychmiast po rejestracji w klinice przedporodowej i nigdy nie należy zaniedbywać rady lekarzy. W tym przypadku, tylko specjalista może doradzić kompleks witamin leku, na podstawie wyników badań ankietowych.

Jakie witaminy są niezbędne dla kobiet w ciąży?

Kwas Filievaya – dla prawidłowego rozwoju płodu w pierwszym trymestrze

Przede wszystkim, witamina B9 lub kwas foliowy – to zacząć pić przed ciążą. Promuje ona tempo wzrostu dziecka, szczególnie niezbędne we wczesnych stadiach ciąży. Niedobór witaminy B9 może prowadzić do rozwoju dziecka, a wodogłowie niedożywienie wad cewy nerwowej i innych wad. Aby uniknąć tego ryzyka, te witaminy w ciąży kobieta powinna zacząć pić przed poczęciem, a po zrobieniu co najmniej 0,8 mg kwasu foliowego dziennie.

load...

Wskazane jest, aby rozpocząć przyjmowanie witaminy B9 w okresie trzech miesięcy przed ciążą. Jest to niezbędne, oraz zmniejszenie wrażliwości na ból w czasie porodu i karmienia piersią dziecka, ponieważ pomaga zwiększyć produkcję mleka, ale tu musimy być ostrożni – pić witaminy B9 w okresie laktacji jest możliwe tylko na zalecenie lekarza. Ale nawet jeśli ciąża była zaskoczeniem, a następnie rozpocząć przyjmowanie witaminy natychmiast po wizycie u lekarza – bez szkody, a dobra wola nie wystarczy.

Witamina E – zdrowie dla mamy

Witaminy dla kobiet w ciąży przyniesie wystarczających korzyści, zwłaszcza we wczesnych stadiach. Na przykład, witamina E, która jest dobry wpływ na organizm dla przyszłych matek. To sprzyja normalizacji poziomu żeńskich hormonów płciowych. Ogólnie rzecz biorąc, witaminy dla kobiet w ciąży w pierwszym trymestrze jest niezwykle potrzebne. Na jedenastym tygodniu ciąży struktura kości dziecka zaczyna tworzyć szybciej i wymaga znacznych ilości magnezu – to pić witaminy E byłoby bardzo odpowiednie i użyteczne w tym okresie. We wczesnych etapach ciąży i magnezu jest niezbędne dla przyszłych matek – wzmacnia mięśnie macicy, konieczne jest pełne niosąc dziecko.

Witaminy z grupy B

Pozbyć się bolesnej zatrucie pomóc witaminy z grupy B, szczególnie witaminy B6. To nie tylko zmniejsza nudności, ale również przyczynia się do prawidłowego rozwoju ośrodkowego układu nerwowego dziecka. Witamina ta znajduje się we wszystkich cytrusów – pić sok i jeść cytryny, pomarańcze, mandarynki będzie bardzo przydatna. Trzeba tylko wybrać swój ulubiony owoc, aw przypadku braku alergii, jeść go jak najwięcej. Ale też nie dać się ponieść, jeśli często pić sok z cytrusów, następnie można dostać ten alergii.

Witamina A

Z witaminy A w czasie ciąży należy traktować ostrożnie – przedawkowanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie kobiet i dzieci nienarodzonych. Jeśli kobieta przed ciążą potraktowano leków takich jak „Aevitum” potem poczęcie jest pożądane nie wcześniej niż sześć miesięcy planujemy po otrzymaniu leku. Lepsze Wybierz dietę, która będzie zawierać niezbędne produkty – marchew, jagody, orzechy włoskie.

Witamina D – dla mocnych kości

W drugim trymestrze ciąży, dziecko jest już prawie utworzona. Od tego czasu, konieczne jest zwłaszcza witaminy D wzmocnienia kości i zapobiega występowaniu krzywicy.

Nie zapomnij, aby jeść prawo

Dla dalszego pomyślnego rozwoju dziecka potrzebują wapnia i żelaza. Oczywiście, witaminy w ciąży kobieta może mieć najlepszy, a nawet lepiej. Ale na produkty zawierające niezbędne elementy, też nie powinno być zapomniane. Takie jak jabłka, wątroba, jaja, twaróg i śmietana, trzeba regularnie zawierają w swoim menu. Brać witaminy, które są niezbędne dla zdrowia mamy i dziecka, to lepiej pod opieką ginekologa. Tylko specjalista pomoże wybrać odpowiednie poszczególnych witamin – tu ważne jest, aby nie improwizować.

An_3 witaminowe – podobieństwa i różnice

Wszystkie witaminy są obecnie reprezentowane w złożonych preparatach, które można kupić w aptece. Ten prenatalnych witamin „Jedenaście”, „Vitrum”, „Materna” i inne an_3. Jakie są podobne, a jak inaczej?

„Jedenaście” – multiwitamina, w tym dużej ilości magnezu i wystarczające dla prawidłowej ciąży, ilość witaminy B9. Jednak nie zawierają jod, więc taka multiwitamina jest konieczne dodawanie preparatów jodu. Wszelkie ekspert powie, że picie tego preparatu będzie nadal uzasadnione w połączeniu z kompleksów zawierających jod. Przyjmowanie tych witamin w sposób niekontrolowany – oznacza to zaszkodzić nie tylko siebie, ale również twoje dziecko.

„Vitrum” – multiwitaminy z dużą ilość żelaza i wystarczającej ilości kwasu foliowego. Powinny one być podejmowane jedynie w połączeniu z lekami zawierającymi jod – brak „Vitrum” – jest również brak jodu. Ale tutaj można oszukać trochę – na przykład wybrany jako suplementy jodowe orzechami lub mirt.

„Materna” – multiwitamina z dużą ilością jodu i witaminy B9. Wadami tego kompleksu witaminy to, że zawiera duże ilości witaminy A i B, które mogą powodować reakcje alergiczne. Nie należy przyjmować leki antyalergiczne sam – natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Witaminy kobiety w ciąży muszą wybrać ich muszą być starannie i transportu sprzętu muszą być przeprowadzane prawidłowo, w każdym razie nie w sposób niekontrolowany. W tym przypadku lepiej wybrać porady lekarza, niż cierpieć z alergiami i hiperwitaminozy. Specjalista powie Ci jak pić witaminy, które są przydatne an_3.

Jeśli ciąża jest planowana, przygotowanie ciała do tak trudnego zadania, jak niedźwiedź i urodzić dziecko, to lepiej z góry. Dal nie należy pić świeżo wyciskane soki, biorąc garści witamin w postaci tabletek i dokładnie dowiedzieć się, co żywności do jedzenia. Idź do centrum planowania rodziny, przejść przez wszystkie niezbędne testy i badania, jak to już lekarz zadecyduje, jak przygotować ciało do poczęcia, ciąży i porodu.

load...