Wirusowe zapalenie wątroby typu A lub C

Wirusowe zapalenie wątroby typu A, jak i C niestety nie jest na końcu listy powszechnych chorób wątroby – stanowiących 70% wszystkich przypadków chorób. Jednak pomimo faktu, że te wirusy zapalenia wątroby są bardzo podobne do siebie, różnice w ich objawów klinicznych i niekorzystny wpływ na organizm są diametralnie różne.

load...

Aby określić typ zapalenia wątroby i otrzymać niezbędną opiekę medyczną, chorzy ludzie powinni jak najszybciej szukać pomocy medycznej. Lekarz diagnozuje się chorobę, to wyjaśnienie rodzaju wirusa zapalenia wątroby, wyznacza niezbędnego leczenia.

Zapalenie wątroby

Wirusowe zapalenie wątroby typu A, który jest również nazywany chorobą Botkin, w imię wspólnego hepatitis „żółtaczka” jest radykalnie różny od wszystkich innych rodzajów wirusowego zapalenia wątroby. Choroby, w przeciwieństwie do innych, nie ma przewlekłych postaci prądów, jest przenoszony przez sposób kału ustnej. Ten wirusowe zapalenie wątroby typu A jest zbliżona do typu E – najmniej powszechna forma zapalenia wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu A jest bardzo korzystny z wirusa zapalenia wątroby typu C, tak że komórka szkodliwy wpływ na wątrobę. W rzeczywistości, wirusowe zapalenie wątroby typu A jest proces zapalny, który obejmował komórek wątroby zakażonej przez wirus. W odpowiedzi na wnikanie czynników chorobotwórczych w komórkach wątrobowych we krwi zaczyna aktywnie wytworzenia komórek obronnych.

Ukazuje wirusowe zapalenie wątroby typu A jest bardzo szeroki – obserwacja lekarzy, wirus był chory z jednym z czterech osób. I bardzo wiele z nich zachorował na chorobę w dzieciństwie, często bez objawów – dzieci niosą zapalenie wątroby typu C jest o wiele łatwiej niż dorośli, i zyskać odporność na całe życie. U dorosłych choroba ta często występuje w bardzo ciężka – chory musi być hospitalizowany. Z reguły jest to spowodowane faktem, że dorośli są bardziej najbardziej różnych chorób współistniejących.

load...

Do tej pory większość ogniska zapalenia wątroby typu A znajdują się w krajach o ciepłym klimacie, zwłaszcza jeśli warunki sanitarne są biedni. Lekarze pamiętać, że często za pomoc zwracają się ludzie, którzy niedawno wrócili z wycieczki do krajów takich jak Turcja, Indie, Azji Środkowej, Egipt. W rezultacie lekarze diagnozowania zapalenia wątroby typu A. Survey

Podstępne zapalenia wątroby typu C, która jest bardzo odporna na działanie różnych czynników zewnętrznych, a także w środowisku mogą przetrwać przez bardzo długo – w niektórych przypadkach nawet na kilka miesięcy. Nawet ukierunkowane leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu A nie jest zabity raz. Sędzia dla siebie:

 • Gotować przez dziesięć – piętnaście minut, aw niektórych przypadkach nawet więcej.
 • Chlorowanie skażone powierzchnie – około 30 – 40 minut w sposób ciągły.
 • Przetwarzanie zanieczyszczony formaliny powierzchni – co najmniej trzy godziny w sposób ciągły.
 • Przetwarzanie skażone powierzchnie 20% alkoholu etylowego.

Sposoby przenoszenia zapalenia wątroby typu A,

Jedynym źródłem zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C jest już chory. Od kału uwalnia do otoczenia wątroby wirusem, który wcześniej czy później spada do naturalnego obiegu wody. Oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem, że wirus może dostać się do wody pitnej, żywności – a wraz z nimi, aby wniknąć do organizmu człowieka. Dlatego ważne jest, aby proces starannie termicznie wszystkie dania mięsne i rybne, a także dania z owoców morza.

Ponadto lwia wszystkich zakażeń jest w lecie, kiedy dużo owoców i warzyw – są one również często się dość dużą liczbę wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Jest zatem w żaden sposób niedopuszczalne stosowanie brudnych warzyw i owoców. I umyć im nie jest dla każdej wodzie – nie używać nie nadaje się do picia, ponieważ może ona również zawierać wirusy zapalenia wątroby typu A.

W przeciwieństwie do wirusowego zapalenia wątroby typu C, zakażenia wątroby typu A w transfuzji zakażonej krwi lub składników krwi występuje bardzo rzadko. Nie jest to zaskakujące – niemowlęta, którzy mają tę formę zapalenia wątroby mogą być bezobjawowe krwiodawcy być nie może, a u dorosłych, to pojawia się w wyraźnym formie, tak aby stać się dawcą, nie może.

Jazdy standardowe zakażenie – wirus zapalenia wątroby typu B przez usta wejść układu pokarmowego i są absorbowane z jelita do krwiobiegu. Z obecne wirusy, we krwi szybko przenikać do komórek wątroby, w którym rozwija się proces zapalny. Następnie wirus poprzez żółciowych do jelit, a następnie z jelit – z powrotem do środowiska.

Najbardziej niebezpieczne dla tych wokół chorego na następny okres czasu – w ostatnim tygodniu okresu inkubacji i pierwszym tygodniu choroby. Okres inkubacji z wirusowym zapaleniem wątroby typu A jest około 14 – 20 dni, ale w większości przypadków w czasie infekcji, oczywiście, chory nie jest znana.

W czasie, gdy zapalenie wątroby typu A wirusa w krwi chorego, kierunku na zewnątrz Objawia się objawów chorób ostrych chorób układu oddechowego: kaszel, nieżyt nosa, katar, typowych objawów zatrucia. Ale jak tylko przychodzi okres żółtaczkę, zapalenia wątroby typu A wirus całkowicie opuszcza organizm jest chory, i żółtaczka jest tylko odpowiedź immunologiczna organizmu. Jednak chciałbym podkreślić, że często jest to wirusowe zapalenie wątroby typu A mogą występować nawet bez okresu żółtaczka.

Pojawienie okresie żółtaczka wskazuje, że nie było dość znaczne uszkodzenie wątroby – o 65 – 70%, więc chory wykazuje natychmiastowej hospitalizacji w klinice chorób zakaźnych. Odmówić dopuszczenia nadal nie warto, bo z prawidłowego i terminowego leczenia, który jest przewidziany w warunkach szpitalnych, pracy wątroby, a także jego struktury, odrestaurowanym w całości.

W przypadku, wirusowe zapalenie wątroby typu A występuje w całkowicie zdrowego człowieka, to zawsze kończy się na całkowite wyleczenie. Ale w takim razie, jeśli chory ma konkretnej choroby, zwłaszcza przewlekłą postać innych typów zapalenia wątroby, choroba jest znacznie bardziej dotkliwe i długotrwałe, a lekarze rokowanie nie jest tak optymistyczny.

U niektórych pacjentów, ludzie w czasie – tygodnie, miesiące, a czasem może wystąpić nawrót choroby – człowieka, tam są wszystkie objawy okresu żółtaczkę – zażółcenie błon śluzowych, twardówki i ogólnego zatrucia organizmu. I leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu B trzeba zacząć od nowa. Takie nawroty choroby obserwowane są w około 25% wszystkich dorosłych zarażonych wirusem zapalenia wątroby typu A.

W niektórych przypadkach, zapalenie wątroby typu A mogą powodować rozwój powikłań, takich jak hemoliza. Lekarze hemoliza wywołać zniszczenie komórek krwi, takich jak erytrocyty. W efekcie może to spowodować uszkodzenie nerek, aw konsekwencji do rozwoju ostrej niewydolności nerek – jak wynika z życia danej osoby byłoby zagrożone.

Pomimo faktu, że zapalenie wątroby typu A jest prawie nigdy nie prowadzi do zmian patologicznych w wątrobie, w niektórych przypadkach, jest nadal w toku. Zasadniczo podobne zjawisko występuje u osób starszych, u których choroba jest prawie bezobjawowo. Zazwyczaj, w takich przypadkach, leżenie w łóżku chorego nie zastosuje, co oznacza bardzo duże ryzyko rozwoju zwłóknienia wątroby, – patologicznej blizny tkanki wątroby. Takie powikłania mogą spowodować dyskinezy dróg żółciowych.

Rozpoznanie zapalenia wątroby typu A

Rozpoznanie zapalenia wątroby typu A, nie jest to szczególnie trudne w przypadku, oczywiście, że nie chodzi o choroby objawy. Przede wszystkim lekarz zwraca uwagę na oczywistych objawów klinicznych choroby – objawy ostrej niewydolności oddechowej, żółtaczkowe przejawach. Widząc tych objawów, lekarz przepisze szereg badań.

Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest badanie krwi w laboratorium. Zwykle lekarz – laboratorian obserwuje wysokiej zawartości pewnych enzymów wątroby i, oczywiście, bilirubiny. Dane te wyraźnie wskazują, że nie jest uszkodzenie komórek wątroby i tkanek. Natychmiast po tym, trzeba postawić diagnozę różnicową innych wirusowego zapalenia wątroby.

Leczenie zapalenia wątroby typu A,

Najbardziej istotne w leczeniu ostrego wirusowego zapalenia wątroby typu A jest ścisłe przestrzeganie diety i diety. W pierwszych dwóch tygodniach choroby chory wykazuje ścisły leżenia w łóżku. Wymóg ten lekarzy wytłumaczyć fakt, że dopływ krwi do wątroby, w pozycji leżącej jest o wiele bardziej skuteczne, a tym samym odzyskanie wirusa zapalenia wątroby typu A uszkodzonych komórek wątroby i tkanki będzie znacznie bardziej intensywna.

Nie mniej ważne jest ścisłe przestrzeganie diety medycznej. W – Po pierwsze, trzeba tylko zwrócić uwagę na fakt, że najlepszym rozwiązaniem jest rozdzielenie posiłków – jedzenie chorego musi dostać małe porcje, ale odstęp czasu między posiłkami nie powinny być więcej niż dwie godziny.

Dopuszczalne pokarmy dla chorego:

Chory powinien zrezygnować ze świeżego pieczywa, zastępując ją bułką tartą lub, w skrajnych przypadkach, chleb pieczony przynajmniej dzień wcześniej. Z pierwszych kursów powinny dać pierwszeństwo do zup warzywnych i mleka, a także zup, makaronów na bazie bulionu warzywnego. Z drugiej oczywiście chorego można zjeść niskotłuszczowe mięso wołowe i pierś z kurczaka lub pieczone, gotowane lub. Ponadto, można jeść chude gotowane ryby, takie jak morszczuk, karp, szczupak, wachnia.

Ponadto, można używać bez ograniczeń, warzyw, ziół, pół-lepkich zbóż, płatki owsiane i puddingów twaróg i zapiekanek. Jeśli chodzi o napoje, zalecamy korzystanie z herbata, sok żurawinowy, galaretki.

W przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu A jest łagodne, nie jest wymagana żadna dalsza obróbka. Jednak pomimo tego, chory powinien być w szpitalu, pod stałym nadzorem lekarzy, że w przypadku pogarszającej się zaczyna, od razu rozpocząć terapię farmakologiczną.

W tej samej sprawie, jeśli objawy są bardzo wyraźnie, lekarze przeprowadzą terapii odtruwania. Istotą tego procesu jest zmniejszenie poziomu toksyn w organizmie pacjenta. Toksyny te gromadzą się w wyniku czynności wątroby. Do tego powszechnie stosowanych dożylnie szczególnych rozwiązań.

HCV

Do tej pory jednym z bardzo aktualny problem dla lekarzy jest wirusowe zapalenie wątroby typu C. Choroba jest bardzo podstępna – lekarze nazywają to „delikatne zabójcę.” Często podejrzenie choroby jest możliwe tylko wtedy, gdy osoba rozwija się marskość wątroby, a nawet raka wątroby. Jak pokazują statystyki medycznej, dane patologia występuje u około połowy wszystkich pacjentów z zapaleniem wątroby z ludźmi.

Istnieje kilka typów zapalenia wątroby, ale zapalenia wątroby typu C jest najczęstszą. Lekarze uważają, że tendencja ta wynika z faktu, że choroba jest bardzo długo bezobjawowo, co oznacza, że ​​chora osoba, świadoma swojej choroby, infekować ludzi wokół niego. Według oficjalnych danych statycznych medycznych, do tej pory tylko w Polsce ponad 5 milionów osób zakażonych.

Wirus zapalenia wątroby typu C dla naukowców – mikrobiologów jest dość duże zainteresowanie – dzisiaj wiadomo sporo różnych odmian wirusa. A co najciekawsze – kilka odmian wirusa zapalenia wątroby typu C mogą współistnieć w jednej i tej samej osoby chore. Tego rodzaju medycynie nazywane są quasi-gatunek.

Te tak zwane wirus quasi gatunków utworzone przez niesamowite zdolność wirusa zapalenia wątroby typu C, do modyfikacji już w ciele osoby zakażonej. Ze względu na tę właściwość jego wirusem zapalenia wątroby typu C zapobiega szkodliwym działaniem tych komórek układu odpornościowego. To właśnie z powodu tej choroby rozwija się tak szybko, czasami nawet pomimo kompleksowego leczenia.

Ponadto, wirus zapalenia wątroby typu C jest bardzo odporne na działanie środowiska negatywnych oddziaływań i opłacalne. Nawet w temperaturze pokojowej, wirusa w środowisku pozostawało niezmienione przez 16 – 24 godzin. W niektórych przypadkach, niektóre podtypy wirusa zapalenia wątroby typu C może przetrwać przez kilka dni.

Zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C.

Dziś wiemy, że lekarze są dwie główne drogi transmisji wirusa zapalenia wątroby typu C:

 • Coitus

Wirus zapalenia wątroby typu B w dużych ilościach znajduje się na błonach śluzowych narządów płciowych i wszystkich płynów ustrojowych – nasienie, wydzielina pochwy. Dlatego też, w przypadku niezabezpieczonego ryzyka zakażenia kontaktu seksualnego jest bardzo wysoki i może osiągnąć 90%. Dlatego w żadnym wypadku nie powinny mieć kontakt seksualny bez podjęcia niezbędnych środków ostrożności. Ryzyko transmisji HCV transmisji seksualnej obejmuje homoseksualistów i wszystkich tych ludzi, którzy są rozwiązłe, nie używając środków ochrony osobistej.

 • Metoda krwiopochodną

Ponadto, wirus zapalenia wątroby typu C, można wprowadzić do organizmu poprzez transfuzję krwi lub jej składników do tego, który jest donorem osoby zakażonej. Nie tak dawno był drogi zakażenia jest bardzo powszechne, ale w ostatnich latach, wraz z wprowadzeniem metod diagnostycznych badań laboratoryjnych oraz prób laboratoryjnych obowiązkowego dawców na obecność wirusa zapalenia wątroby typu C, jak zakażenie drogą są niezwykle rzadko.

 • Instrumenty niesterylizowane

Obecnie najbardziej powszechnym sposobem zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C, z wyjątkiem, oczywiście, czynnością seksualną jest stosowanie niesterylnych narzędzi medycznych i kosmetycznych. Na przykład, nastąpił prawdziwy przypływ zapalenia wątroby typu C w ostatnich latach dla tych ludzi, którzy otrzymują tatuaże czy piercing.

Niestety, nawet najdroższe salony piękności czasami do sterylizacji narzędzi dostosowanych w złej wierze. Więc staraj się wybierać te salony, które używają instrumentów jednorazowych. To samo dotyczy pokoju manicure. I nie zapomnij o higienę osobistą – nie daje nikomu własną rękę i nie biorą szczoteczki cudzych, maszynek do golenia.

Igły medyczne są często stają się źródłem zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C. Przykładowo, największą liczbę pacjentów z zapaleniem wątroby nie lek w nośniku. Z reguły są one prawie nigdy nie dbają o cokolwiek to było sterylne – często jedno i to samo wstrzyknięcie igły odbywa się dwa, więc cztery osoby, a czasem więcej. Ponadto, czasami ofiarami takich metod zakażenia są pracownicy służby zdrowia, którzy przypadkowo stojące z igłami, które przed którym wstrzyknięto chorego.

Ostre zapalenia wątroby typu C.

Okres inkubacji wirusa HCV w czasie trwania mogą się znacznie różnić – od dwóch tygodni do 160 dni. Jednak średni czas trwania wynosi około 50 dni. I pomimo tego, że większość ludzi ma zapalenie wątroby występuje bez – żadnych objawów przez kilka miesięcy, a czasami lata, czasami niektórzy pacjenci rozwijać ostrą postać zapalenia wątroby typu C.

Tworzy ostrą postać zapalenia wątroby typu C, w dwóch etapach. W pierwszym etapie tej choroby zwany okres anicteric, na tym etapie, u pacjenta, zaobserwowano szereg oznak złego samopoczucia ciała, takich jak:

 • Zmniejszenie lub całkowita utrata apetytu, znaczący spadek wagi ciała pacjenta.
 • Szybko pojawiających się na zmęczenie, nadmierna senność, ogólne.
 • Zaburzenia trawienia – nudności, wymioty, wzdęcia, odbijanie się.
 • W niektórych przypadkach może być znaczny wzrost temperatury ciała.
 • Objawy ARI – kaszel, katar, ból głowy, ból w gardle.

Stan ten trwa około dwóch tygodni, po których pochodzi bezpośrednio żółtaczkowe okresu ostrego wirusowego zapalenia wątroby typu C. W pierwszym objawem powoduje oddziaływanie – zmianę barwy moczu – zaciemnienia go. Mocz staje się ciemny piwo ciemne – brązowe. Około jeden dzień po zmianie barwy moczu uzyskać żółte zabarwienie twardówki, błon śluzowych i oczu ust, skóry – zwłaszcza dłoni. Gdy jest to okres icteric, objawy ogólne złe samopoczucie tak wyraźny w pierwszym okresie, prawie całkowicie znikają. A na ich miejsce przychodzi uczucie ciężkości w prawym górnym kwadrancie oraz zapewnienie kału, które powstają w związku z zablokowaniem kanałów żółciowych.

Leczenie HCV dość trudny i długi, więc to może być wykonywane wyłącznie pod ścisłym nadzorem personelu medycznego. Nie jednak chorzy powinni rozpaczać – dzisiaj zapalenia wątroby typu C pozwala chorym na pełną życia!

load...