Wirusa zapalenia wątroby typu C – jak zakaża?

Zawartość:

Spośród wszystkich zakaźnego zapalenia wątroby, znana ludzkości, zapalenie wątroby typu C jest najmłodszym – został otwarty dopiero w latach 80-tych ubiegłego wieku. Jednak, ponieważ jest on aktywnie rozprzestrzeniać się po całym świecie, która jest obecnie około 200 milionów ludzi cierpi z lub są nosicielami tego wirusa. Każdego dnia, ich armia dodał dziesiątki tysięcy pacjentów. Każdy z nas może być dalej, tak, co zapalenia wątroby typu C jest przenoszony do tej choroby, każdy powinien.

load...

Należy zauważyć, że wirusowe zapalenie wątroby typu C jest najbardziej podstępne całej wątroby. Nazywa się „łagodne killer”, tak jak w organizmie ludzkim wirusem, czynnikiem wywołującym choroby mogą występować przez wiele lat, prawie nie stwarzających, ale stopniowe niszczenie ciała. Ktoś, kto wirusa zapalenia wątroby typu C, lub już chory powolnym przebiegu, przewlekłe zapalenie wątroby, nie można odróżnić od zdrowej osoby. To jest to, co sprawia, że choroba jest tak niebezpieczny.
Powrót do spisu treści

Czym jest wirusowe zapalenie wątroby typu C, a ponad to jest obarczona

Jest to choroba, która zabija komórki wątroby. Jeśli istnieje przewóz scenie, gdy dana osoba znajduje się w odległości spaceru gospodarstwa pod kątem wirusów. W tym przypadku sama choroba nie wydają.

Jednakże w przypadku wystąpienia o powolnym przebiegu postacie choroby, znane również jako przewlekłą chorobę wątroby powoli niszczy. Bardzo szybko, pacjent zaczyna odczuwać stałe osłabienie, zmęczenie, senność. Po pewnym czasie te funkcje dodane także bóle stawów po wysiłku.

W zaawansowanym stadium choroby pacjent zacznie problemy trawienne, gwałtowny spadek apetytu, zawroty głowy i nudności. Najbardziej niebezpieczne objawy to ból w prawym górnym kwadrancie. Często są one zamaskowane i zamiast bólu w wątrobie u ludzi może skomleć prawe ramię lub rękę. W obecności tych objawów należy natychmiast skontaktować się z chorób zakaźnych szpitala i sprawdzane pod kątem obecności markerów we krwi nie tylko zapalenia wątroby typu C i B, ponieważ te dwa rodzaje wirusów są bardzo często towarzyszą siebie.

load...

W długim okresie inkubacji wirusowego zapalenia wątroby typu B, 3 do 6 miesięcy, a więc w przypadku niebezpiecznego kontaktu lepiej poczekać sześć miesięcy, a dopiero potem przejść do testów. Czasami zapalenie wątroby typu C jest wykrywany natychmiast. Ujemny wynik jest lepszy do błędu i do oddawania krwi dla markerów ponownie po odczekaniu miesiąca lub dwóch.

Pamiętaj, że nie żartują z zapaleniem wątroby. Zaawansowaną chorobą często prowadzi do marskości wątroby – masa śmierć komórek wątroby, które zajmują miejsce komórki tkanki łącznej. Nie są one w stanie oczyścić krew ze szkodliwych substancji, dlatego u pacjentów z marskością wątroby są skazane na powolną śmierć.

Oczywiście, każda choroba, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak to się chorobą przenoszoną drogą.


Powrót do spisu treści

Wirusowe zapalenie wątroby typu C – jak i gdzie można odebrać

Wirus zapalenia wątroby typu C jest bardzo odporne. Może żyć w temperaturze pokojowej przez okres do 3-4 dni, całkiem dobrą podstawkę jeszcze bardziej, aż do 80-90 ° C, ogrzewanie. Jednakże, wirus zapalenia wątroby typu C jest transmitowany tylko z krwi do krwi. I ten fakt zwęża się sposób, w jaki jest transmitowany. Istnieje kilka:

  • Kontakt seksualny.
  • Bezpośrednie przeniesienie wirusa na transfuzje krwi i zastrzyki.
  • Zakażenie podczas tatuowania czy manicure.
  • Ścieżka transmisji domowe, używając wspólnych przedmiotów higieny – szczoteczki do zębów i nożyczki.
  • Z matki na dziecko podczas porodu.

Należy zauważyć, że istnieją przypadki, w których drogi zakażenia wirusowego zapalenia wątroby typu C i nie można zidentyfikować. Dlatego należy zachować pewne środki ostrożności, gdy kontaktiruesh i mieszka z obcymi. Są to elementarne – nie używać cudzych produktów higieny, aby uniknąć uszkodzenia skóry, a jeśli tak się stanie, natychmiast przetwarzać i zamknąć ranę plastrem lub bandażem.

Każda ze ścieżek transmisji ma wiele funkcji, tak że w każdym z nich jest mówić oddzielnie.
Powrót do spisu treści

Zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C poprzez kontakt seksualny

Gdy stosunek płciowy Zapalenie wątroby typu C nie jest transmitowany tak często. Ponadto, istnieje wiele małżeństw, gdzie jeden z małżonków jest chory lub jest nosicielem wirusowego zapalenia wątroby typu C. Osoby te są aktywne seksualnie bez użycia prezerwatywy. Jednak przekazywanie przypadków choroby są rzadkie. Należy jednak zauważyć, że mówimy o tradycyjnych par składających się z mężczyzny i kobiety.

W par homoseksualnych, gdzie oboje partnerzy są male, statystyka jest nieco inna. Ich udział zapaleniem wątroby typu C jest o wiele większa. Wynika to z faktu, że anal jest wyższe ryzyko uszkodzenia błony śluzowej i przyległej skóry.

Funkcja ta jest wspólna dla wszystkich chorób przekazywanych drogą płciową.

W normalny, tradycyjny ryzyka uszkodzenia śluzówki seks jest zminimalizowane.

Jednak bardziej egzotyczne rodzaje seksu wzrasta dramatycznie.

Należy zauważyć, że do tej pory nie istnieją dokładne statystyki dotyczące seksu oralnego. Dlatego też nie możemy z całą pewnością powiedzieć, jak często ludzie zakażeni wirusem zapalenia wątroby typu C jest przesyłany poprzez praktykowanie tego rodzaju kontaktów seksualnych. Należy jednak pamiętać, że obecność pęknięć lub owrzodzenia w ustach jednego z partnerów musi natychmiast stać się przyczyną odrzucenia tego typu pieszczot.


Powrót do spisu treści

Transmisja wirusa poprzez transfuzje krwi i zastrzyki

Do krwi i jej produktów są sprawdzane dokładnie tyle dziś, więc ryzyko zarażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu C w szpitalu jest bardzo mała. Zastosowanie jednorazowych strzykawek i igieł neguje ryzyko przeniesienia wirusa z wstrzykiwań.

Jednak należy zauważyć, że istnieją dwie grupy ludzi, którzy są codziennie narażone na ryzyko zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby typu C – nie tylko w wyniku iniekcji. To medyczne i narkomanów. Pierwszy ryzyko ukłuć igłami, lub po prostu narzędzia, które wchodzi w kontakt z krwią pacjenta, a ta jest często już zużyte strzykawki pozostałe po innymi chorych.
Powrót do spisu treści

Zakażenie spowodowane tatuaż i manicure

Narzędzia dla tatuaż i manicure bardzo często stykają się z krwią. Pomimo faktu, że zgodnie z zasadami określonymi wykorzystanie tatuażu wyłącznie jednorazowych igieł, za każdym razem rzuca igłę po użyciu kreator próbuje ratować i „rozciągnąć” jedną igłę do kilku klientów.

W przeciwieństwie do szpitali, kontrola sanitarna nad salonem tatuażu nie jest tak dotkliwe. W związku z tym, zdarzały się przypadki, kiedy ludzie salonu tatuażu zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C nie tylko lub B, ale się HIV. Aby ustrzec się przed tym niebezpieczeństwem, klient musi zwrócić się do pana, tak aby otworzył paczkę z igłą w porę, przed nim.

W salonach paznokci pogarsza, ponieważ jednorazowe nożyczki i pincety jeszcze nie wynaleziono. Wszystkie narzędzia po każdym kliencie muszą być oczyszczone. Jednak w praktyce, mistrz nie zawsze pielęgnowane narzędzia odpowiedni czas w roztworze dezynfekującym. Powody są różne – i duży napływ klientów i elementarna nieuwagi.

Najlepszym sposobem, aby uniknąć ryzyka zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby typu C w salonie paznokci – to jest wybór pana, można zaufać i przyjść do niego w wyznaczonym czasie, gdy nie ma pośpiechu. Innym sposobem jest zrobić własny zestaw do manicure i nosić go ze sobą przy każdej wizycie w salonie.

Powrót do spisu treści

Ścieżka transmisji gospodarstwa domowego za pośrednictwem higieny

Przypadki, w których ludzie przekazują zapalenia wątroby typu C za pomocą szczoteczki, nożyczki i inne przedmioty gospodarstwa domowego, jest niezwykle rzadkie. Jednak nawet małe pęknięcia w jamie ustnej lub skóry może doprowadzić do tego, że elementy związane z mikroskopijnych kropelek krwi spadnie. Dlatego też, jeśli dom ma pacjenta z zapaleniem wątroby typu C, należy zauważyć pewną ostrożność w życiu codziennym.

Wspieramy wszystkie choroby powinny być osobno – szczoteczka do zębów, pasta do zębów, maszynki do strzyżenia nożyczki do paznokci, ręczniki i naczynia. Ponadto pożądane jest, aby mieć w domu i rękawiczki medyczne pincety. Są one potrzebne do obsługi cięcia w przypadku rany, nie wchodzi w kontakt z krwią.
Powrót do spisu treści

Transmisja choroby z matki na dziecko podczas porodu

Ryzyko zakażenia płodu nie jest tak wielka. Łożysko otacza dziecko, chroni przed wirusami, które mogą żyć w organizmie matki. Jednak w chwili urodzenia, gdy dziecko opuszcza łożysko, pewne niebezpieczeństwo kontraktowania nadal istnieje.

Jednak, gdy są prawidłowo podawane porodu położnik niebezpieczeństwo jest znacznie zmniejszona. Liczba niemowląt zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C od matek – 4,5 dzieci na sto porodów.

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę, że wirusowe zapalenie wątroby typu C za chorobę raczej niebezpieczne. Chociaż nie ma leczenia, które mogą szybko i niezawodnie wyleczenia. Jednakże, istnieje wiele narzędzi, które chronią komórki wątroby i pomagają ciało poradzić sobie z tą chorobą. Wśród osób otrzymujących Hepatoprotector leczeniu, liczba odzyskanych osiąga 30-35%. Stwarza to dość obiecujące perspektywy dla tych, którzy już są chore.

Dla osób zdrowych, głównym zadaniem jest, aby nie zachorować. Aby to zrobić niewiele – w celu uniknięcia niebezpiecznych kontaktów, leczenia ran i zapewnienia higieny osobistej.

load...