Wiosna oczyszczanie organizmu

Natura psuje nam ciepłe promienie wiosny, powodując mimowolny uśmiech. Po tym wszystkim, wiosna – ulubiony wszechczasów roku. To budzi się ze snu, nie tylko natury, ale także dla ludzkiego organizmu. Wiosna aktywowane wiele procesów w organizmie. Ale czasami potrzebuje pomocy – na przykład w celu przeprowadzenia globalnej wiosenne porządki w organizmie. Jeśli oczyszczanie organizmu przeprowadzona prawidłowo, wynik jest po prostu zdumiewające. To, co zostanie omówione w dzisiejszym artykule.

load...

Podejść do problemu oczyszczania organizmu musi być bardzo, bardzo starannie i precyzyjnie – w przeciwnym razie można tylko zaszkodzić organizmowi. Dlatego też, jeśli dana osoba cierpi z niektórych lub innych chorób przewlekłych, przed złożonym Spring Cleaning organizm powinien zasięgnąć porady lekarza z lekarzem.

Chociaż, ściśle mówiąc, zdrowy człowiek powinien przynajmniej raz w roku poddawane rutynowej opieki profilaktycznej. Więc dlaczego nie zrobić na wiosnę? Niech stanie się nowym użytecznym tradycją. W głównym badaniu, które pomoże ustalić stan zdrowia ludzi – analizy laboratoryjne krwi i moczu, badania rentgenowskie płuc i USG narządów wewnętrznych. I, oczywiście, wizyty u lekarza – terapeuta. Nawiasem mówiąc, to on da Ci wszystkich niezbędnych obszarów badania.

Nie należy zapominać o konieczności szybkiego skontaktować się z lekarzem – stomatologiem. A dla kobiet są nie mniej ważne wizyty profilaktyczne do ginekologa. Dla zdrowia ludzkiego – jest to złożone pojęcie. I nie ma sensu do czynienia z oczyszczania organizmu, w przypadku gdy nie jest problemem zdrowotnym lub inny.

Jaki jest oczyszczanie organizmu?

Po pierwsze, pozwala zrozumieć, co oczyszczenie organizmu. Lekarze odnoszą się do tej definicji, jest bardzo sceptyczny. Często promotory technik oczyszczania wskazują, że żużel znajdujący się w ludzkim organizmie. Jednak lekarze, że nie ma żużla w ciele i z definicji nie może być.

load...

A to oznacza – i oczyścić organizm w zasadzie nic. Jedyne, co można i należy zrobić – jest pomoc System wydalniczy organizmu jest w pełni funkcjonować. Jednak musi to być zrobione prawidłowo – w przeciwnym razie pożądany efekt nie będzie czekać na ciebie. Ale postrzeganie wygody będziemy używać terminu „czyszczenia”.

Mycie ciała

To bardzo dobra metoda oczyszczania organizmu usuwane są. Podczas czyszczenia organizmu należy pić co najmniej 3 – 3, 5 litrów płynu dziennie. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, co pijesz – tylko czystą wodę pitną do tego nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lekarze zalecają picie następujące napoje:

 • Woda mineralna, sole sodowe nasyconych, korzystnie nie-gazowane dwutlenkiem węgla.
 • Różne soki – oczywiście, najlepiej świeże, ale nie cytrusy.
 • Zielone herbaty ziołowe. Ale upewnij się, że nie cierpią wystąpiła reakcja alergiczna na oddzielnych komponentów.
 • Około 200 gramów białego wytrawnego wina dziennie. I tylko wtedy, gdy są zdrowe.

Podczas mycia ciała, należy przestrzegać diety. Na niej powiemy nieco niższa. Ponadto, konieczne jest, aby pamiętać, niektóre przepisy bezpieczeństwa. Przy takim trybie pracy pąki picia w trybie awaryjnym, więc ta metoda jest odpowiednia tylko dla tych, których nerki są absolutnie zdrowe. Należy również pamiętać, że organizm, w tym przypadku intensywnie wyprane jak wapń i wszystkie witaminy z grupy B Dlatego muszą być podjęte dalsze.

Oczyszczanie wątroby i pęcherzyka żółciowego

Mycie ciała jest bardzo użyteczny, ale i tak są czyszczone tylko nerki. Ale pęcherzyka żółciowego i wątroby pozostają niewykorzystane. Tak i jelita czyścić tylko częściowo. Dlatego dla ich oczyszczenia jest bardzo skuteczny następujący przepis – masła i cytryny. Proszę pamiętać – to jest bezwzględnie przeciwwskazane u tych osób, które są uczulone na owoce cytrusowe. Ponadto, w żadnym wypadku nie wolno używać tej metody oczyszczania w domu dla tych, którzy cierpią z powodu zapalenia żołądka żołądka, a tym bardziej z zapalnymi chorobami wątroby.

Faktycznie, proces jest bardzo prosty – w ciągu dnia człowiek nie może nic jeść. Ale co dwie godziny trzeba wypić pół szklanki wody mineralnej, w którym rozpuszcza się dwie łyżki soku z cytryny. A co godzinę trzeba wypić łyżeczkę oliwy z oliwek. Oczyszczenie przebieg – jeden dzień w tygodniu, przez okres jednego miesiąca.

W tej samej sprawie, jeśli oczyszczanie wątroby i pęcherzyka żółciowego osoba nie nadaje się sok z cytryny, to może spróbować łagodniejsze przepisy – tyubazh medyczną i ćwiczenia oddechowe. Zaraz po przebudzeniu wypić 0, 5 litrów ciepłej wody mineralnej – niegazowanych. Następnie położyć na prawej stronie i załączyć ciepłe poduszki. W tej pozycji musi być około jednej godziny.

Po tym przychodzi czas ćwiczeń oddechowych. Połóż się na plecach i rozpocząć głęboki wdech i wydech – za minutę około 10 oddechów. Działania te przyczynią się do poprawy odprowadzenie żółci i poprawić pracę zarówno w wątrobie i woreczku żółciowym. Tyubazh należy przeprowadzić co najmniej dwa razy w tygodniu przez jeden miesiąc.

Taka metoda ma praktycznie żadnych przeciwwskazań – z wyjątkiem jednego. W żadnym wypadku nie spędzają tyubazh w przypadku, jeśli masz przynajmniej niewielką kamieni żółciowych. Są to z dużym prawdopodobieństwem może ruszyć. A nie fakt, że po prostu opuścić ciało – kamienie mogą zablokować drogi żółciowe.

Diety lecznicze

Ponieważ oczyszczenie ciała, należy pamiętać o konieczności przestrzegania określonej diety. Z reguły, dieta nowoczesnego człowieka zawiera znaczną ilość mięsa. I białka zwierzęcego podczas trawienia wytwarza duże ilości substancji toksycznych. Dlatego od jakiegoś czasu jest porzucić jaja, mleko i mięso. Roślina jedzenie jest bardzo dobre pobudza układ trawienny: jelit, wątroby i nerek. Tak, i mikroflora jelitowa z niego tylko wygrywa.

Jednak wybór owoców i warzyw do diety medycznej, ludzie powinni pamiętać, że jedzenie tylko owoców jest bardzo niebezpieczne – istnieje ryzyko, aby zarobić żołądka. Dlatego lekarze zalecają, aby zaopatrzyć się w warzywach, takich jak:

 • Kapusta, kalafior i brukselka.
 • Burak i wszelkiego rodzaju sałaty.
 • Rzodkiewki, rzodkiewka.
 • Seler, koper, pietruszka i inne zioła.

Lekarze – Dietetycy polecam jeść wszystkie warzywa gotowane. Ponadto konieczne wrzenia w dwóch etapach – doprowadzić warzywa wrzenia, drenażu i wlać świeże. A dopiero potem mogą już gotować do miękkości. Objętość jednej porcji powinna wynosić około 250 gramów. Żywność powinna być podejmowane co trzy godziny.

Ale nie możemy zapominać, że taka dieta warzyw może prowadzić do niedoborów witamin w organizmie, minerałów i aminokwasów. Dlatego podczas diety Pamiętaj, aby wziąć multiwitaminowy kompleksów. Dieta może dodać rośliny strączkowe, fasola, orzechy i nasiona – to pomoże uniknąć niedoboru białka.

Popularne sposoby aby oczyścić organizm

W domu, wiele preparatów ziołowych może być użyty, aby oczyścić ciało. Należy jednak pamiętać, aby uważać – niektóre z nich mogą powodować reakcję alergiczną. Należy również pamiętać, że lek ziołowy przedłużonym działaniu – muszą potrwać kilka miesięcy przed wejściem w życie staje się zauważalne. Przed skorzystaniem z tych ziół jest bardzo wskazane, aby skonsultować się z lekarzem – oczyszczenie ciała w domu wymaga ostrożności. Nie chcesz, aby spędzić kilka tygodni na wiosnę zastrzyków i tabletek:

Czyszczenie ciało środków ludowej mogą być produkowane przy użyciu następujących przepisów:

 1. Wywar z znamiona kukurydzy. Aby uczynić ten rosół trzeba będzie dwa znamiona łyżki kukurydzy i 100 gramów suszonych liści pokrzywy. Miejsce surowca w naczyniu szkliwa, wlać do jednego litra czystej wody i doprowadzić do wrzenia. Pozostawić do zaparzenia na około dwie godziny, a następnie odcedzić używając szmatki gazą. Wywar należy wziąć cztery razy dziennie, przez około 15 minut przed posiłkiem. Czas trwania leczenia – nie mniej niż 90 dni. Uwaga – traktowane w podobny sposób jest ściśle przeciwwskazane dla osób cierpiących na nadciśnienie. Tak, i dla osób starszych, po 60 latach także powinny dać pierwszeństwo do innych ziół.
 2. Napar z nasion kminku. 3 łyżki nasion natrysku w termosach i wylać na litr wrzącej wody. Zamknij pokrywę termos i pozostawić na jeden dzień. Uzyskany filtr infuzji i wlać do pojemnika szklanego. Przechowywać infuzji w chłodnym, ciemnym miejscu – na przykład, na dolnej półce lodówki. Konieczne jest, aby podjąć dwie łyżeczki przed posiłkami. Przebieg leczenia powinien trwać dokładnie 90 dni. Ta metoda oczyszczania ciała jest bardzo skuteczne, ale są przeciwwskazane u osób cierpiących na choroby układu pokarmowego.
 3. Wywar z liści berberysu i pietruszki. Ten wywar znacznie podnosi ton pęcherzyka żółciowego i pobudza wydzielanie żółci. Aby uczynić go, trzeba wziąć dwie łyżki suchych surowców, umieścić je w misce emaliowanej i wlać litr wody. Gotować bulion może być około 15 minut, a następnie pozostawić do zaparzania przez dwie godziny. Musisz wziąć wywar z pół szklanki na czczo przed śniadaniem. Przebieg leczenia – dwa miesiące.

Do kąpieli i sauny

Innym bardzo skutecznym sposobem oczyszczania organizmu, sprawdzone w setkach lat – kąpiel. A biorąc pod uwagę obecny trend, – sauna. Kąpiel ma wiele przydatnych właściwości – i nie tylko oczyścić organizm. O nich będziemy teraz wyjaśnić:

 • Efektywna praca nerek

W wannie na każdą osobę występuje bardzo intensywne pocenie się. A jeśli w tym czasie osoba bierze moczopędne herbatki, praca nerek znacząco się poprawiła. Ale chciałbym przypomnieć jeszcze raz – w przypadku, gdy masz konkretnej choroby nerek, wcześniej skonsultować się z lekarzem.

 • Oczyszczanie skóry

Kąpiel jest bardzo głębokie oczyszczanie skóry. Nawiasem mówiąc – kobiety na notatki. Jeśli wizyta w łaźni parowej przed zastosowaniu na skórę cienką warstwą miodu, a następnie skóra będzie bardzo miękki, czysty i jedwabiste. Oczywiście, można to zrobić tylko w przypadku, gdy kobieta nigdy nie obserwowano reakcje alergiczne do miodu.

 • Profilaktyka zakrzepów

Pary jest bardzo skutecznym środkiem do zapobiegania tworzeniu się zakrzepów, i sygnał ścianek naczyniowych arterii i żył jest znacznie zwiększona. Dzieje się tak ze względu na fakt, że naczynia krwionośne w łaźni parowej bardzo szybko i znacznie rozwinąć, a następnie równie szybko zwężone. Jest to wspaniałe ćwiczenie do naczyń.

Ale uważaj – to miecz obosieczny. Kąpiel jest skuteczna tylko dla zdrowych ludzi, ale dla tych, którzy cierpią z powodu chorób układu sercowo – naczyniowego, to jest po prostu niebezpieczne, ponieważ niekorzystnie wpływa na serce i mózg. W zasadzie nawet całkowicie zdrowi ludzie nie nadużywają parę – sesja nie powinna przekraczać 15 minut. I przejdź do kąpieli częściej niż trzy razy w tygodniu, nadal nie warto.

 • Toksyny

łaźnia parowa i sauna bardzo skutecznie wydalać nagromadzonych toksyn. Bardzo często stosowany jako kąpiel pod nagłych ostrych zatruć – tak jak jedzenie i alkohol. Dlatego, jak oczyszczenie organizmu z toksyn nagromadzonych w czasie zimy, sauny również bardzo skuteczne.

Posłowie

Pamiętaj, że istnieje grupa kobiet, które zrobił oczyszczanie ciała przeciwwskazane. W zasadzie, te ograniczenia nie są tak dużo:

 • Ciąża i karmienie piersią. Umieścić oczyszczanie w późniejszym terminie.
 • Choroby ostrej. Jest to niemożliwe, aby przeprowadzić kompleksowe leczenie w dowolnym ostrej choroby.

W każdym razie, wybierając odpowiednie przepisy, spróbuj wstępnie skonsultować się z lekarzem. Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualne cechy organizmu. W takim przypadku będzie można wybrać odpowiedni zestaw do czyszczenia ciała, wynik nie potrwa długo. A wiosną będzie można spotkać piękne i pełne energii!

load...