Wielowodzie czasie ciąży – ważny detal

Więc rodzice chętnie rozproszenia – będą mieli dziecko! Nie, nic lepszego niż uczucie radości z tej dobrej nowiny! Teraz pozostaje tylko do nowo wykonanego matka sama mniej denerwujące wszelkiego rodzaju bzdury, jeść, aby rozwijać zdrowy tryb dnia i czasu potrzebnego do odwiedzenia biura ukochanym szpitalu.

load...

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to …

Wszystko wydaje się być niczym, płód rozwija się stabilnie i bez incydentów. Chłopak czuje się łatwą i wygodną przestrzeń w płynie owodniowym jamy macicy, czuje się chroniony i cieszy pierwszych zasad życia.

Ale trudności w czasie ciąży nie zawsze jest ominięcie szczęśliwych matek, prezentując wszystkie rodzaje nieprzyjemnych niespodzianek nich, a często nazywany „wielowodzie podczas ciąży.”

„Wielowodzie podczas ciąży” – diagnozy dzisiaj można usłyszeć niemal co piąty lub ćwierć kobiet w ciąży, ale tylko w różnych okresach ciąży.

Początkowo natura stworzyła najbardziej, że wąwóz na idealnych warunków do rozwoju i wzrostu zarodka, a potem płodu w macicy podczas trymestru. Często po zakończeniu tego okresu, i zaczynają pojawiać się wszystkich usterek zdrowiu matki, które, odpowiednio, i bezpośrednio wpływa na płód. Wśród tych problemów zdrowotnych można znaleźć nowo matek, takich jak choroby układu krążenia, Rh-konfliktu, cukrzyca, zakażenia wewnątrzmacicznego rozwoju i tak dalej. Każdy z tych problemów zdrowotnych jest właśnie główny powód, dlaczego kobieta w ciąży słyszy złowieszczy diagnostycznym „wielowodzie”.

load...

Wielowodzie czasie ciąży – nie jest to zdanie!

Przed wyruszeniem w sprawie środków nadzwyczajnych w celu zapobiegania szkodliwym skutkom wielowodzia, zalecamy, aby najpierw zapoznać się z gatunkami diagnostyce i ryzyka lub bezpieczeństwa jego implikacje dla życia płodu w niektórych przypadkach.

I tak, przepisy objętości płynu owodniowego w jamie uważany jest za:

  • W ciągu pierwszych 10 tygodni – 30 ml cieczy;
  • Przez 14 tygodni – 100 ml;
  • Życie w ostatnim trymestrze ciąży – od 1000 do 1500 ml.
  • Umiarkowane wielowodzie podczas ciąży – 1500 – 1800 ml.

Jeżeli ilość płynu owodniowego w ciągu ostatnich tygodni ciąży jest większa niż normę o 1500 -2000 ml, to mówimy o nadmiernej akumulacji płynu owodniowego.

Z kolei są ostry i przewlekły etap, który z kolei rozprowadzać w stopniu – od łagodnego do umiarkowanego do ciężkiego.

  • Ostrej fazy. Symptomatologia

Ostra wielowodzie jest określana na początku ciąży (na 16-24 tygodni). Tak więc nie jest gwałtowny wzrost objętości i objętości żołądka, wraz z silnym bólem w talii i pachwiny, oznaczony obrzęk przedniej ściany jamy brzusznej i napięcia ścianki macicy. W ostrych wielowodzia mogą wystąpić objawy jak ciężka duszność mama przy najmniejszym wysiłku fizycznego, a także trudności z słuchanie bicia serca płodu.

  • Przewlekłe wielowodzie. Symptomatologia

Przewlekłe wielowodzie kolei mniej nasyconych nienormalne objawy mommy i właściwy koniec trzeciego trymestru ciąży. Często chroniczne wielowodzie w późnym okresie ciąży pojawia sverhnormirovannym stopniowy wzrost w płynie owodniowym ze wzrostem samej macicy. Najczęściej przewlekłe wielowodzie nie przynosi poważny dyskomfort dla kobiety ciężarnej, a więc jest ona ustalona na tak późnym etapie (okres). Przewlekłe wielowodzie, pomimo braku ostry ból mojej matki z kolei wskazuje na istnienie jakichkolwiek patologicznych procesów, które zachodzą w organizmie kobiety.

Wśród tych schorzeń, które powodują występowanie przewlekłych wielowodzia określenia: odmiedniczkowe przeniesiono macierzystego bakteryjnego lub wirusowego zakażenia (ARI ARI), cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe, zapalenie przydatków, infekcje moczowo-płciowego.

Jak określić wielowodzie?

Wielowodzie najprostszy i najczęściej w praktyce klinicznej w celu określenia jest możliwe na dwa sposoby – są to objawy i dobre samopoczucie kobiet w ciąży, a także w wyniku niewykonania objętości macicy na tle norm ciąży kalendarzowego. Aby poznać stopień odchylenia od normy mogą być bardzo szybkie i proste – za pomocą wskaźnika „owodniowy indeksu”. „Owodniowym Index”, z kolei, jest obliczana na podstawie danych uzyskanych od rozpoznania ultradźwiękowego.

W przypadku określenia „owodniowego indeks” ponad normę – uciekają się do natychmiastowych środków w leczeniu wielowodzie, w przeciwnym razie grozi dziecko i mama niebezpieczeństwo w postaci przewlekłego niedotlenienia płodu, niewydolności łożyska i porodu przedwczesnego.

Jak to wielowodzie?

Sposoby leczenia wielowodzie, istnieje wiele, to z tego powodu, kobiety, które wiedzą o istnieniu tej choroby w trakcie ciąży – nie martw się. Podczas diagnozowania wielowodzie i zastosowanie pilnego działania na jego leczenie, z kolei, nie zagraża dziecku w łonie rodzaju odchylenia w jej rozwoju.

I tak, po pełne rozpoznanie pierwszym przypadku jest przypisany do leczenia farmakologicznego, co z kolei poprawia metabolizm, krążenie i łożysko- przepływ krwi. Taki sposób leczenia lekki charakterystyczny wykryć wczesne stadia choroby w czasie ciąży lub w przypadku umiarkowanych wielowodzia czasie ciąży.

W skrajnych przypadkach, wykrywanie ostrej i ciężkiej odpływu z kobieta w ciąży z cienkiego cewnika jest usuwana część płynu owodniowego. Więc jeszcze raz powtarzam: wielowodzie – nie jest to zdanie, a zastosowane środki czasu może uratować zdrowie i życie matki i dziecka! Tak, mniej emocje i dobry nastrój, że bez względu na to, drodzy przyszłe mamusie!

load...