Wiecznie zielone rośliny doniczkowe z nami: pielęgnacja i konserwacja

Zawartość:

Przy słowie „Ficus” Większość ludzi jest wysoka roślina o dużych, błyszczących liściach, które były bardzo popularne w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jednak popularność tego kwiatu nie umiera z dala teraz, więc zdecydowaliśmy się powiedzieć, jak rosną ficus w domu i jakie rodzaje pomieszczeń nadają się do tego celu.

load...

Home Ficus jest wiecznie zieloną rośliną z rodziny morwy. Wśród znanych gatunków, istnieją ogromne drzewa, i bardzo małe okazy. Doniczkowy Ficus obejmuje około 20 gatunków, wśród których na pierwszym miejscu można bezpiecznie umieścić figowiec sprężysty. Również popularne wygląd w kształcie liry, Ficus benjamina, gatunku karłowatych i bengalskim.

Warunki korzystania z opieki: podlewanie, oświetlenie, przeszczep

Home Ficus toleruje warunki wewnętrzne i dość skromny. Dopasowuje się do każdego światła, tylko w bardzo ciemnych pomieszczeniach można wyciągnąć gałązki i liściastych ficus staje się rzadkością. Lepiej przygotować wcześniej miejsce i spróbować bezpośrednim świetle słonecznym świecącym na ficus. Pamiętaj, że barwne typy potrzebują bardziej jasne światło. W cieplejszych miesiącach lepiej zrobić ficus świeżego powietrza balkon lub taras.

load...

Indoor ficus jest bardzo wrażliwe na nagłe zmiany temperatury, wilgotności i generalnie nie lubią zmian. W zimie, w słabym świetle, można użyć dodatkowego oświetlenia. Aby ficus liści były błyszczące, konieczne jest okresowe dolistne i, oczywiście, nie należy zapominać o regularnym stosowaniu nawozów w glebie.

Podlewanie Ficus potrzeby, upewniając się, że ziemia wyschła wystarczająco, ponieważ nadmiar negatywnie wpływa na stan roślin. Lepiej jest użyć trochę podgrzanej wody do nawadniania. Najbardziej optymalnym sposobem „woda” jest taki system ficus: podlewanie roślin momentu, aż woda zacznie płynąć przez otwór spustowy. Następnie naczynie pozostaje w tym stanie przez pół godziny, po czym pozostała woda przelewa się. Alternatywnie, można po prostu umieścić ficus w garnku z wodą i pozostawić na 20 minut. Tym razem wystarczy, aby zaspokoić ziemni wilgoci w pomieszczeniu.

W zimie woda ficus powinien być ostrożny. Ale biorąc pod uwagę, że w naszych apartamentach w trakcie sezonu grzewczego powietrze przesuszone wystarczy, konieczne jest jeszcze często podlewać. W takim przypadku należy upewnić się, że Ficus nie stoi na zimnej podłodze. Hipotermia szybko prowadzi do śmierci systemu korzeniowego.

Młode ficus trzeba przesadzać co roku w doniczkach o większych średnicach. Duże okazy nie przesadza, ale po prostu zastąpić częściowo masy. Przeszczep może użyć specjalnego podkładu ani żadnego uniwersalnego gleby. Najważniejsze jest to, aby dać wystarczającą uwagę wylotowego – dno garnka ostrożnie wlać warstwę glinki około 1-3 cm.

Od października do lutego, wszystkie rośliny pokoje gumowe są w okresie spoczynku. Ten stymulowany stanu wynikającego ze względu na brak światła, a zmniejszenie temperatury powietrza. Jeśli istnieje potrzeba dalszego rozwoju Ficus pomieszczeniu jest konieczne, aby zwiększyć temperaturę powietrza i zainstalować dodatkowe oświetlenie. Gatunki takie jak figi i butelki, w okres odpoczynku zrzucają liście, inni po prostu zwolnił wzrost.

Popularne odmiany

  • Figowiec sprężysty

W środowisku domowym jest drzewo z wielkimi liśćmi owalu. Długość arkusza wynosi do 35 cm i szerokości 20 cm. Wysokość drzewa zależy od warunków i może wynosić do 2 m. To ficus przyszedł do nas z gorących tropikach, gdzie może dochodzić do 30 m.

Ficus ma jedną cechę: w obecności powietrza, podparć korzeni. Niemal bez rozgałęzień bagażnik. Są to gatunki o pstrych liściach i zwykłej zieleni, te ostatnie są uważane za bardziej skromny opieki. Konieczne jest, aby utrzymać ficus czyste (zwłaszcza liście) i upewnij się, że nie jest ona uszkodzona. Jeśli krótka łodyga liścia nadal uszkodzony, to stoi biały sok, który jest trujący.

Rośliny rosnące w pomieszczeniach gumowe tego typu praktycznie nie kwitną, ale ogólnie dość skromny. Elastica Ficus nie lubi nagłych zmian wilgotności gleby, a jeśli pierwszy jest zbyt napełnić wodą, a następnie dokładnie wysuszyć, to istnieje ryzyko, że ficus prostu zrzucić wszystkie liście. Wilgotność i jasność światła odgrywa dużą rolę, ale bezpośrednie działanie promieni słonecznych może palić liści. Barwny Ficus elastica bardziej wymagający i często wymaga opryskiwania liści, zazwyczaj rośnie trochę wolniej niż gatunki z liści.

  • Miniaturowy ficus

Roślina ta kosz można całkowicie położyć piękny dywan z gleby. Liczne pędy stale wytwarzają pędy około 5 cm długości, które z kolei wytwarzają korzenie. Ten ficus przyniósł do nas z Japonii i Chin. Jej liście są w kształcie serca i lekko falista. Młode pędy są asymetryczne liście, a jeśli w tej chwili propagować wegetatywnie ficus takie asymetrie utrzymują się w zakładzie dla dorosłych.

U osób młodych długość arkusza wynosi około 2,5 cm, z wiekiem, może być zwiększona do 10 cm ficus ten rośnie bardzo wolno .; w celu zwiększenia tempa wzrostu pędów, konieczne jest podniesienie wilgotności powietrza i temperatury. Ale takie osoby mogą łatwo tolerować brak oświetlenia, wygląd bezstratnej.

  • Ficus lyrata

To ma swoją nazwę konkretnej postaci liści – w postaci skrzypiec. Młode liście roślin pokryte są mały pistolet z powłoką woskową. Liście osiągają długość 60 cm i szerokość 30 cm dorosłych roślin. W warunkach naturalnych, takie rośliny kauczukowe mogą dorastać do 12 m wysokości. Pień jest prosty, bez gałęzi i korzeni powietrznych. Wymaga to jasne światło. Ficus zniekształcone, roślina powinna być regularnie obracane wokół swojej osi.

  • Ficus stępione

Wciąż znany jako kubańskiego wawrzynu lub ficus. Jest zielonego drzewa o gładkiej bębna i bardzo rozgałęzione korony. Wytwarza korzenie powietrzne. Liście okrągły kształt jajka, wymiarach 8 cm. W związku z taką szczególną strukturę ficus beczki często używane do bonsai. Pień jest pokryty korą, na której znajduje się rodzaj czerwonawych plam – przez które zachodzi wymiana gazowa roślin. Aby zapewnić konieczną postać pnia pomocą przewodu, który jest okresowo wymieniany, aby uniknąć uszkodzenia roślin.

  • Ficus benjamina

Jest bardzo popularny dzięki swoim uniwersalnym rozmiarze. To może być ficus i krzewów, a to drzewo. Istnieje wiele odmian tej rośliny, ale wszystkie są przypominający drzewo płaczu, osiągając 2 m wysokości. Różnica między tymi rodzajami wielkości liści i kolor: może być normalne zielone liście, z białymi plamami, a nawet skręconej spirali.

Kwiaciarnie wykorzystywać że rośliny produkują gumowe korzeni powietrznych i stworzyć niesamowity splot. Wraz z wiekiem rośliny rosną, a bagażnik staje się prawdziwym dziełem sztuki. Ficus ma raczej słaba łodygi, często uprawiane w garnku z kilku egzemplarzy lub stosowanie dodatkowych podpór. Bardzo mało wymagające w opiece. Dobrze tolerowane fryzurę, więc kształt korony może uzupełniać projekt pokoju. Ten ficus prawie nie kwitnie, ale nie ma pąki przesunięte o zimozielonych liściach.

  • Ficus carica

Według legendy biblijnej, jego liście były pierwszymi „ubranie” dla Adama i Ewy. Chociaż jesteśmy ficus jest lepiej znany jako figi. Okaziciela do 12 m wysokości drzewo jest jedną z najstarszych drzew i owoców łatwo bez wychodzenia z systemem dziko.

  • Ficus religiosa

Pochodzi z Azji Wschodniej. W Indiach czczona przez buddystów z powodu legendy, że była pod jego liść na Buddę był oświecony. W domu jest do 30 m wysokości i bardzo skutecznie wygląda przez korzenie-kopii zapasowych. Ficus ma serce w kształcie liści i soku samodzielnie podczas zmian ciśnienia atmosferycznego. U osób, zjawisko to nazywa się płacz świętego drzewa. Ogonki liści są długie i osiągają prawie połowę blaszki. W domu, takie ficus nie lubi zbyt suche powietrze i wysoką temperaturę – natychmiast zaczyna spadać liście.

  • Figowiec bengalski

W warunkach naturalnych rośnie w ogromnym drzewie z dodatkowych podpór, które są zamieniane na korzeniami. W „niewoli” to jest bardziej jak krzew ficus. Liście są ciemnozielone, pokryte lekkim meszkiem. Garnek nie kwitną. W zimie nie można umieścić go w pobliżu źródeł ciepła – może stracić liście. Szczególne cechy rośliny obejmują potrzebę treści w dość dużym pomieszczeniu.

load...