Węzły chłonne u dzieci

Choroba dziecka – najbardziej nieprzyjemne, że może być. Ale jeśli ospa wietrzna lub przeziębienia nie stanowią żadnego zagrożenia dla dziecka, jakaś inna choroba w przypadku braku odpowiedniej uwagi ze strony rodziców może doprowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji dla organizmu dziecka.

load...

Jedną z takich chorób jest zapalenie węzłów chłonnych lub węzłów chłonnych. Ma to miejsce w przypadku, gdy ma patogenny wpływ infekcji w organizmie dziecka. Po wszystkich węzłach chłonnych nie jest niczym innym niż ochronnych barierami ciała. Ściśle rzecz biorąc, zapalenie węzłów chłonnych często nie niezależnej choroby, ale tylko dowody choroby podstawowej. Na przykład, ból szyi węzłów chłonnych u dzieci, może wskazywać na obecność ból gardła lub krtani. Bardzo często szyjne węzły chłonne puchną z chorobą świnki.

Zwiększona węzły chłonne w następujący sposób. W czasie, gdy bakterie wnikają limfatyczne kanały do ​​węzłów chłonnych, ten ostatni po otrzymaniu informacji przenoszonej przez komórki układu odpornościowego rozpocząć produkcję komórek przeznaczonych do zwalczania infekcji. Podczas tego procesu, jest znaczny wzrost wielkości węzłów chłonnych.

W ciężkich przypadkach, węzły chłonne nie są w stanie poradzić sobie z obciążeniem, w wyniku ciężkiego zapalenia. Czasami może nawet rozwijać proces ropny – węzły chłonne nie są po prostu rośnie, a nawet skóra staje się zaczerwieniona i edematous.

W niektórych przypadkach, stan zapalny jest chorobą średnie, ale w niektórych przypadkach może być podstawowej. W tym przypadku penetracja infekcji występuje w węzłach chłonnych, bezpośrednio, z pominięciem narządów wewnętrznych. To najczęściej występuje przez pękanie skóry – wszelkiego rodzaju zarysowania i inne rany. Bardzo często węzły chłonne dochodzi do stanu zapalnego w wyniku zadrapania kota.

load...

Zazwyczaj w takich przypadkach choroba zaczyna się od jasno określonej ogólnego stanu uciskanej ciała, ból w obszarze zagrożonym węzłów chłonnych, często wzrasta temperatura ciała chorego dziecka, a nawet można zaobserwować oznaki zatrucia. Rodzice powinni natychmiast szukać pomocy medycznej, aw każdym razie nie podejmować sami żadnych działań. Jedyną rzeczą, którą można zrobić przed przybyciem lekarzy jest dać leki przeciwgorączkowe. I to tylko w przypadku, gdy temperatura ciała wynosi powyżej 39 stopni.

Pomimo tego, że większość sprawców procesów zapalnych, a mianowicie zakażeń w węzłach chłonnych, że istnieją przypadki, gdy usterka stają nowotworów złośliwych. W takim przypadku, jeśli organizm ma raka węzłów chłonnych wziąć na funkcję tak zwanej „filtr biologiczny”, nie dopuszczając komórki rakowe aktywnie rozprzestrzeniać po całym ciele. Wyjaśnia to fakt, że przy usuwaniu nowotworów i przerzutów zawsze usunięte wszystkie pobliskie węzły chłonne się. To znacznie zmniejsza ryzyko nawrotu choroby – nawrót raka. To samo odnosi się do przypadków choroby białaczki – Jednostki narażenia jest koniecznością dla skutecznego leczenia dziecka.

Oczywiście w większości przypadków powodem, że powiększone węzły chłonne szyjne u dziecka i każdy inny jest banalne zapalenie. Jednak iz procesu zapalnego należy zwalczać jedynie pod ścisłym nadzorem lekarskim. Jeśli coś pójdzie źle leczenie, lekarz natychmiast zauważą to i podjąć niezbędne środki.

Zanim ci powiedzieć więcej o tym, co grupa zapalenie węzłów chłonnych z poszczególnych chorób, należy zapoznać czytelnika z morfologii ludzkiego układu limfatycznego. Powstawanie układu limfatycznego ostatecznie zakończono dopiero po urodzeniu dziecka. U noworodków kapsułki, która zawiera węzły chłonne, mała i guzki to nadal słabo rozwinięty. Same węzły jest bardzo mały, ledwie zauważalne do badania palpacyjnego, ponieważ mają bardzo miękką konsystencję.

Na około 6 miesiącach życia jest nie tylko spuchnięte węzły chłonne wielkości, ale również w celu zwiększenia ich liczby. Normalne badanie węzłów chłonnych staje się możliwe dopiero pod koniec pierwszego roku życia dziecka. Na badania palpacyjnego należy wziąć pod uwagę fakt, że tworzenie węzłów chłonnych u dzieci w pierwszych latach życia nie jest kompletna – zawory nie są w pełni uformowane na ich miejscu – zwężenie. Dlatego badanie palpacyjne węzłów chłonnych mają jasny, wyraźny specyficzną strukturę.

Do około 3 lat do kapsułki połączenia węzła chłonnego staje się widoczny z odrobiną komórek strukturze siatkowej. 8A do danych w węzłach chłonnych, gdy zaczyna pojawiać się i tworzenie dodatkowych guzków chłonnych. Liczba węzłów stale wzrasta aż do początku dojrzewania, proces odwrotny. Największą liczbę węzłów w dziecko jest w wieku około 10 lat.

Wykonywać swoją funkcję ochronną i odpowiedzieć na przenikanie czynników zakaźnych węzłów chłonnych rozpocząć około trzy miesiące życia dziecka. W wieku półtora roku na chwilę proces został zawieszony z powodu uogólnienia zakażenia.

Zapalenie węzłów chłonnych występują najczęściej u dzieci w wieku 5 – 7 lat, ponieważ jest to węzły chłonne wiek stał się potężny barierą dla różnych czynników zakaźnych. Także, to jest w tym wieku wynosi do 70% wszystkich ropne zapalenie węzłów chłonnych. A tylko 8 – 9 lat organizm nabywa zdolność do tłumienia infekcji w węzłach chłonnych, a ich Festering występują rzadziej.

Powiększenie węzłów chłonnych w różnych chorobach

Jak wspomniano wcześniej, węzły chłonne są często wzrasta w wielu chorobach zakaźnych i chorób wewnętrznych. Na przykład, węzłów chłonnych potylicznym u dzieci wzrasta w chorobach, takich jak:

  • Toksoplazmoza.
  • Mononukleoza zakaźna.
  • Wysypka odropodobna.
  • Różyczka.

Powyższe są tylko te najbardziej powszechne choroby. Kiedy toksoplazmoza zwiększa nie tylko guz węzłów chłonnych, ale czasami pachwinie. Wielkość węzłów chłonnych może dochodzić do wielkości orzecha laskowego. Jednak pomimo tego, gospodarze, zazwyczaj na badaniu palpacyjnym miękki, bezbolesny. Prawie nigdy ropieć i szybko dojść do normalnego stanu.

Jeśli dziecko zachoruje z mononukleoza zakaźna, wzrostu w prawie wszystkich grup węzłów chłonnych, jednak najbardziej wyraźnie wyrażoną w proces zapalny jest węzły chłonne w pleców dziecka. Powiększenie węzłów chłonnych, nie są widoczne nawet w badaniu palpacyjnym dziecko często obecne lymphostasis i obrzęk twarzy widoczne bólu.

Praktycznie to samo dzieje się w przypadku, gdy dziecko zachoruje z różyczką. Węzły chłonne powiększyć i są bolesne, gdy naciśnięty. Ropienie węzłów chłonnych nie zdarza się rzadko, ale chłonnych – bardzo często konsekwencją różyczce.

Węzły chłonne w pachwinach u dzieci stan zapalny, gdy uszkodzona integralność skóry stóp. Bardzo często stan zapalny nie rozwija się natychmiast po kontuzji do skóry, a po dwóch – trzech tygodni. Zakażenie dostaje się do węzłów chłonnych, a od pewnego czasu jest w stanie nieaktywnym. Dopiero jakiś czas później węzłów chłonnych zaczyna puchnąć. W niektórych przypadkach organizm radzi sobie z infekcją, a opuchlizna postanawia samodzielnie. Jednak w niektórych przypadkach, pachwinowych węzłów chłonnych u dzieci i mogą wymagać operacji nagnivat pomocy. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na wszystkie uszkodzenia integralności skóry i natychmiast przetwarza je prawidłowo. Pomoże to zapobiec sytuacji, w której małe zadrapanie zamienia się w wielki ból głowy. Również powodować zapalenie węzłów chłonnych w pachwinie u dzieci mogą być:

  • Ciężkie zapalenie pieluchy z licznych owrzodzeń skóry.
  • Obecność wrze w pośladkach.
  • W niektórych przypadkach, zapalenie węzłów chłonnych, może pojawić się w wyniku szczepienia BCG w The
  • Jeśli szczepionka została wprowadzona w udo.

Ponadto, węzły chłonne na głowę dziecka jest zwiększona w obecności zapalenia środkowego i ucha zewnętrznego, otarcia skóry głowy, w niektórych przypadkach, alergiczne zapalenie skóry. Co do zasady, w tym przypadku nie są powiększone węzły chłonne za uszami u dzieci. Ponadto, powiększenie węzłów chłonnych w głowie dziecka występuje w błonicy migdałków lub paciorkowce ból gardła – te przypadki są uważane za najbardziej niebezpieczne dla zdrowia dziecka. W tym przypadku, jeśli są ropnie zębów i innych chorób jamy ustnej, różne – zapalenie węzłów chłonnych występuje w obszarze brody.

Pachami węzłów chłonnych u dzieci zapalenie w różnych chorobach i urazach skóry ramienia i barku. W większości przypadków przyczyną zapalenia staje się tak zwana „choroba zarysowania kot”. W medycynie, choroba nazywana jest „łagodny limforetikulez”. Choroba postępuje się w następujący sposób: po Kot porysowane dziecko jest zapalenie węzłów chłonnych, który jest najbliższy do zera, co jest brama zakażenia. Jeśli dziecko podrapał kota, rana powinna być natychmiast obsłużyć Zelenko lub jod, a niektóre – jednocześnie uważnie monitorować stan dziecka. W niektórych przypadkach, toksoplazmoza może również towarzyszyć zapalenie węzłów chłonnych pod pachami u dzieci.

Jeśli zauważysz, powiększenie węzłów chłonnych u dzieci, leczenie należy rozpocząć natychmiast, a jedynie na podstawie recepty lekarza i pod jego ścisłą kontrolą. Co do zasady, w przypadku gdy chłonnych rozpoczęto z powodu infekcji, antybiotyki są bardzo skuteczną pomoc. Węzły chłonne bardzo szybko powrócić do normalnego rozmiaru, ból znika, a morfologię krwi wraca do normy.

Bardzo często rodzice, za radą przyjaciół, zacząć wszelkiego rodzaju sposób ogrzać zapalenie węzłów chłonnych. Jednak, aby to zrobić w każdym razie jest to niemożliwe, ponieważ może to spowodować najsilniejsze ropiejące, a nawet infekcji. Dlatego ogrzewanie może wydać tylko na receptę, a dopiero w placówce medycznej.

Jeśli powiększenie węzłów chłonnych u dzieci, leczenie powinno być skierowane nie na samym węźle chłonnym, ale przede wszystkim na choroby. Niestety, w niektórych przypadkach lekarz może postawić diagnozę tylko na podstawie skarg rodziców i dziecko, a czasem wyniki badań nie wyjaśnić obraz. W takim przypadku lekarz powinien przypisać USG węzłów chłonnych i narządów wewnętrznych – śledziony, wątroby, węzłów chłonnych jamy brzusznej. Jeśli nadal nie udało się postawić diagnozę, lekarz nakazał badanie rentgenowskie, badania ukryte zakażenia gruźlicą.

Jeśli lekarz podejrzewa u dziecka patogenów krwi CMV, opryszczka lub toksoplazmozy, nazwał dla serologicznych badań laboratoryjnych krwi. Ale jeśli to nie wyjaśnia naturę zapalenia węzłów chłonnych, jedynym wyjściem jest przeprowadzenie przebicie i następnie biopsję węzła chłonnego.

W każdym przypadku, gdy rodzice w żadnym wypadku nie powinny ignorować zapalenie węzłów chłonnych. Oczywiście, nie należy panikować i bać się, jak to jest najczęściej przyczyną zapalenia jest absolutnie banalne i łatwo uleczalne. Jednak są chwile, kiedy to zrobić bez opieki medycznej po prostu nie może. Oczywiście, rodzice nie mogą obiektywnie ocenić stan dziecka i przyczyny choroby. Jest o wiele mądrzejszy, aby umożliwić rozpoznanie i leczenie lekarzy.

load...