Wertykulacji. Moda na niebezpieczną szał

Wertykulacji, lub inaczej nacinanie (od łacińskiego słowa „skaryfikacji”, co oznacza „nacinania”, „drapanie”), uważany za jeden z najbardziej ekstremalnych form modyfikacji ciała. Wertykulacji sztuka jest zastosowanie dekoracyjnego i artystycznego blizny blizny na ciele w swojej ostatecznej postaci, które reprezentować dowolny wzór. Okazuje się, że ciało jest nazywany skaryfikacja wyjątkowa forma sztuki ciała.

load...

Ten rodzaj dekoracji, takich jak ozdobne blizny są tak egzotyczne, że nie każdy będzie mógł sobie wyobrazić, jak to jest – zrobić wertykulację, lub po prostu wzór blizn. A jednak, niektórzy nawet nazywają to sztuką. Po pierwsze, co do zasady, powstaje podejrzenie, że wszystkie modyfikacje ciała – zjawisko o tej samej kolejności. Ale, nie – sto osób z tatuażami, to trudno znaleźć taki, który złożył na jego ciele i skaryfikacji – tatuaż jest tylko dziecinną igraszką w porównaniu z pomysłem aby wyciąć sobie ciała lub twarzy.

Już utworzony cały nauce techniki blizn, na przykład blizna jest wypukły, gdy nacinanie skóry pod pewnym kątem, a po blizny spalania jest uformowana z wgłębieniem. Również na skórze ciała nakłada się na fałszywych śladów ugryzień, to tylko rysunki. Aby dołączyć wertykulację i wszczepienie pod skórę różnych ciał obcych. Mogą być metale szlachetne i kawałki plastiku, które będą stanowić zdjęcie pięknej blizn.

Podobnie jak tatuaż, niezwykle szeroki zakres twórczej wyobraźni może dostarczyć wertykulację: Zdjęcia z różnych wzorów, które mogą być całkowicie dowolne, są tego dowodem. Na tych rysunkach, tylko jedna widoczna różnica – nadają skórze złożonego płaskorzeźba. To w rzeczywistości, jest główną cechą, i można powiedzieć, blizny piękno. Z reguły zrobić wertykulację na plecach, na rękę, a nawet na twarzy.

Najczęściej na twarzy skaryfikacji jest wykonywana przez ludzi, którzy mają blizny naturalnie występujących po każdym zdarzeniu. Mają chęć do nich w jakiś sposób artystycznie przebranie, że mamy piękny wertykulację. I zdarza się, że wręcz przeciwnie, ktoś specjalny chce skaryfikacja się jako naturalnych blizny, to znaczy, że ich kształt i formę tak blisko prawdziwe – na przykład przed atakiem nożem. Pro nie jest już powiedzieć, nacinanie jest sztuką – zdjęcia blizn może być naprawdę przestraszony. Ale jak to mówią, każdy ma inne gusta.

load...

Historia blizny

Jak piercing i tatuaże, blizny w długiej historii ciała, dla których zmiana dotyczy nie tylko technikę blizn, ale także znaczenie stosowania wzorców w postaci blizn na ciele. Więc w charakterze rytualnym starożytnego plemienia posiadali wertykulację ciała, a ponadto służą jako ozdoby. Tak więc, na przykład, wskazał, że należą one do żołnierzy. Można dziś zobaczyć zdjęcie blizny na ciele lub twarzy, która była rozprowadzana do obecnie istniejących różnych plemion, zachowały swoją starożytną kulturę.

Należy zauważyć, że blizny rytuał w jednym i urodził się w tym samym czasie, a następnie opracowane w różnych kulturach. W tym przypadku, po każdym z nich wartość wyjątkowy i niepowtarzalny. Największy rozwój skaryfikacji otrzymał w Australii i na kontynencie afrykańskim. Oczywiście, podstawowym warunkiem jest to fakt obecności przedstawicieli przeważającej większości populacji czarnych. Po tym wszystkim, ciemne tatuaże skóry słabo rozróżnialne. To z tego powodu, że ludzie robili swojego ciała znacznie ważniejszą wertykulację.

Tylko na tyle często, na przykład, nacinanie na ręku, miał rytualne znaczenie. Starożytne plemię „krokodyle” na pokrycie ich ręce nacięcia naśladujące skórę krokodyla, to jest tak, że hołd bóstwa czczone. Skaryfikacja na nadgarstku było praktykowane w każdym wieku układu slave. Następnie każdy niewolnik markowych z gorącym żelazem, co wskazuje, że należy on do swego pana.

Ponadto istnieje wiele tradycji, które zostały powiązane z blizny na twarzy. Na przykład w XIX wieku w Europie wśród klubów ogrodzenie bliznę na twarzy, który został przyjęty w pojedynku, uznano za prawdziwą odznakę honorową. Dlatego byli tacy, którzy zrobili to się do podniesienia rangi.

W różnych krajach, nacinanie używany do identyfikacji przestępców. W takich przypadkach, użyliśmy techniki znakowania. Dla najbardziej narażonych obszarach umieścić pieczątkę dla późniejszej identyfikacji przestępców, zwłaszcza, że ​​każda zbrodnia miała swój szczególny charakter. Jak widać, dość długi czas w historii skaryfikacji jest używany tylko w pewnych kręgach, a wszystko to nie ma zastosowania do sztuki zdobienia skóry ciała. Dopiero wraz z pojawieniem się w obecnym czasie zmieniły się poglądy na wiele rzeczy i zjawisk, w tym modyfikacji lub dekoracji ciała. Dzisiaj, nacinanie i tatuaże występują oddzielne subkultury, która jest, jak wielu zwolenników i wielu przeciwników. W tym artystycznym skaryfikacji staje się coraz bardziej popularne, zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Dopiero okaże się, że z jednej strony, taka modyfikacja ciała jest sposobem ekspresji, zyskuje wewnętrzną wolność, az drugiej strony, to również może prowadzić do dość smutnych konsekwencjach blizn.

Rodzaje i metody stosowania blizn

  • Brandingiem (Branding, spalanie):

Strike Branding – pieczenie skóry. W inny sposób, branding. Prawie zawsze nie odbywa się przez jeden kauteryzacji, i składa się z linii, które są stosowane oddzielnie. Metoda ta doskonale nadaje się do powstawania blizn na plecach.

Cautery branding – nacinanie, który korzysta ze specjalnego formularza.

Znakowanie laserem – Znakowanie laserowe. Stosuje się go za pomocą wiązki laserowej, która tworzy efekt zapłonu.

Zimno branding – jest to proces odwrotny do wypalania. Gdy szczelina powstaje wskutek kontaktu z zastrzeżeniem ekstremalnie niskiej temperaturze. Najczęściej uzyskuje się to wertykulację, narzędzie do obróbki z ciekłym azotem.

  • Cięcia (kosmetyczne wycięcie skóry)

Usunięcie ciała – usunięcie części skóry. Najpopularniejszym sposobem na bieżąco, ponieważ jego zastosowanie pozwala na uzyskanie najbardziej precyzyjnych konturów, wyciąć raczej małe części i uzyskanie wyjątkowo dokładnych linii. Wszystko to odbywa się za pomocą skalpela.

Pakowanie – metoda ta jest obecnie bardzo popularne na Zachodzie, mimo że pojawił się w Afryce i miał jedynie charakter rytualny. Znaczenie tej metody polega na tarcie ciała obce (popiół, na przykład) w nacięcie w skórze (afrykańska kontynent czasami stosowane nawet krewnych, pył). Ponadto, gdy zaczyna się proces gojenia, organizm próbuje naciskać na obcą substancję, a wynik jest tworzenie bliznowców. Zwykle pojawia się skaryfikacji na nadgarstku.

Poza tym, czasami w nacięcia tatuowanie pigmentu wcierać w skórę. Tak więc, rysunek pozostaje pod ludzką skórę. Jednak poza brzydkie i bardzo ogólnikowe. Metoda ta nazywana jest pocieranie Ink.

Jak jest nacinanie?

Dostać z grubsza jak zrobić wertykulację, mogą być na różnych obrazów, na których wszystkie główne etapy tej procedury stopniowo trwałych. Aby stać się mistrzem bliznowacenie tych informacji, oczywiście, nie będzie wystarczająco dużo, ale tych, którzy myślą o tym, czy aby procedurę, trzeba mieć przynajmniej ogólne pojęcie o tym, jak zrobić wertykulację.

Jest to niezwykle ważny moment w procesie powstawania blizn – tego znieczulenia. Przed nacinanie odbywa się za pomocą leków przeciwbólowych, master musi sprawdzić nieobecności różnych reakcjach alergicznych lub przeciwwskazania do składników, które wchodzą w skład kompozycji.

Aby wybrać szkic, zaleca się, aby wyświetlić wszystkie zdjęcia i obrazki z blizn, wykonane w różnych technikach. Oczywiście, osobiste hobby i zainteresowania, kiedy wzorce wybierający również odgrywają znaczącą rolę.

Stosując wzór jest również bardzo ważne. Co do zasady, nacinanie odbywa się na takich niebezpiecznych częściach ciała, takich jak te, w których istnieje istotna naczynia krwionośne, które zresztą i są zbyt blisko powierzchni skóry. Punkt ten jest kolejnym ważnym powodem patrzeć wyłącznie do specjalistów, zamiast robić domu wertykulacji, jak ciało ludzkie ma wiele istotnych żyły i tętnice, niepowodzenia, które mogą spowodować nawet śmierć.

Oczywiście, koszt blizn z profesjonalnych artystów w salonach mogą przekraczać kosztów tworzenia tatuaży. Cena jest zróżnicowana w zależności od wielkości i złożoności projektu. Ale nawet jeśli cena podana będzie niewłaściwe, to nie znaczy, że warto to robić wertykulację w domu. Wszakże dla takiej procedury wymaga wiedzy w dziedzinie medycyny i chirurgii, warunków sanitarnych i oczywiście specjalne instrumenty sterylne. A kiedy dom blizn jest prawie niemożliwe do osiągnięcia maksimum, aby zapewnić wymagane warunki, a następnie tylko honorowa mistrz zgadza się na takie, a nacinanie w domu nie daje żadnych gwarancji. Należy zauważyć, że drogie salony i przy obecności wszystkich zezwoleń, a także, niestety, nie zawsze gwarantuje jakość wykonana blizn ale jednak ryzyko zakażenia w środowisku zawodowym salonie, mimo wszystko, wiele mniej. Zdjęcie z blizn, który został zaprojektowany, aby wybrać mistrza, można dowiedzieć się o jego poziom profesjonalizmu i umiejętności.

Nie istnieją żadne standardowe warunki bliznowacenie ran, ponieważ zależy od tak wielu czynników. Najważniejszym z nich jest, oczywiście, powierzchnia tkanki, która została uszkodzona, metoda nakładania bliznę, jak również indywidualne możliwości swojego ciała w leczeniu ran.

Na cały czas w trakcie okresu gojenia należy koniecznie zapewnić uszkodzoną powierzchnię i tkanek wokół niego przylegającym całkowicie sterylnej czystości.

Najbardziej niebezpieczne konsekwencje głównych problemów z wejściem do zakażenia rany. Dlatego należy uważnie monitorować stan rany. Konsekwencje blizny w sobie zawiera również zdolność HSP (bolesne wstrząs urazowy), gdy czynność jest przeprowadzana bez znieczulenia, prawdopodobieństwo wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego (wstrząs anafilaktyczny) z jego stosowaniem, i niewłaściwe bliznowacenie (na przykład keloid).

load...