Wenecja Karnawał: widzieć świat przez maskę szczelinową

Zawartość:

Karnawał w Wenecji – jest to czas zabawy, luksusu i ekstrawagancji bezsensownego. Piękne panie tańczą na ulicach, a dzielni panowie, tracąc fortuny pod dachami kasyn – to wszystko! Wydaje się, że sama dusza ożywia to starożytne miasto na wodzie, wypełnienie całego duchu magicznego ekstrawagancję. Sama wzmianka o odejściu Karnawał kolorów w umyśle feerią barw i dźwięków.

load...

Święto zaciera granicę pomiędzy codziennym drobnym rzeczywistością a fikcją tajemnicy, umożliwiając harmonijne zestawienie różnych epok, chowając się za an_3mi różnic rasowych i społecznych, każdy uczestnik wprowadza do atmosfery pochodzą prawdziwy cud. Noc, pełen tajemniczych świateł zapalają świece i fajerwerki, są dni lekkomyślnych romansach i lekkiego flirtu.

Każdego roku przed Wielkim Postem całym świecie falę karnawały: Francja, Szwajcaria, Santa Cruz, Rio de Janeiro. Można jeździć po miastach europejskich, a następnie pogrąża się zabawy z głupie tańce i piwo w Kolonii, a następnie spada pod gradem pocisków „Orange” w Ivrea, staje się świadkiem zabawny Pogrzeb sardynki karton na Teneryfie. Ale żaden z tych wydarzeń nie można porównywać jego odurzającego wyrafinowania w swoim zakresie, w starożytności i popularność z karnawału w Wenecji.

Nie ważne jak bardzo ludzie z innych krajów, aby odtworzyć coś podobnego w ich własnej ojczyźnie, wymyślanie ciekawych procesje, pochody i wszelkiego rodzaju rozrywek, oryginalność Wenecji pozostaje nieuchwytny i pociągający. Dziesięć dni na ulicach, placach, kanałów i mostów tego wyjątkowego miasta rozwija fascynujące widowisko – maski karnawałowe!

Z historii karnawału

Pierwsze wzmianki o takim festiwalu zakorzenione w czasach pogańskich. A słowo „karnawał”, o czym świadczy historia pochodzi od łacińskiego „carrus Navalis” – nazwa wagonu, który jest nadal w bożków płodności Bronze Age przetransportowanych. Prototyp nowoczesnego wypoczynku jest uważany za starożytny Roman Saturnalia – obchody poświęcone boga płodności i zbiorów Saturna. W tych dniach, Rzymianie podniósł „złoty wiek” powszechnej równości. Zaciera rozróżnienie między niewolników i wolnych obywateli, a panowie jedli przy tym samym stole z czarnym.

load...

Należy zauważyć, że święta pogańskie rzadko odbywa się bez ofiar. Tak więc, w karnawale w Wenecji pokryte w czasach starożytnych było barbarzyński zwyczaj. Jego istotą było zapewnienie, że cały okres obchodów wybrany lzhekorol że na koniec Saturnalia byłoby albo popełnić samobójstwo lub śmierć w pożarze lub nożem. Były to „rozrywka” ludu w czasach kultu pogańskich bogów.

Od początku chrześcijaństwa, Saturnalia były zakazane, ale idea reinkarnacji, wyrównanie pomiędzy wszystkich uczestników doświadczyło wieku i reaktywowana w europejskich karnawałów. I nie ma nic dziwnego w tym, że jest we Włoszech, którego mieszkańcy słyną z pogodnym usposobieniu i niepohamowaną ochotę na święta, stał się domem dla takich popularnych uroczystości.

Jest to już trudno powiedzieć, która z wersji o czasie karnawału w Wenecji pierwszej prawdziwej historii nie daje precyzyjną odpowiedź na to pytanie. Ale najwcześniej udokumentowana wzmianka pochodzi z XI wieku. Na pewno wiadomo, że w XIII wieku, ostatnie dni przed Wielkim Postem ogłoszono dziś po południu włoskiego miasta festiwali. Wszystkie jego ludzie ubrani w maski i kostiumy, przybywali do Placu Świętego Marka do udziału w zabawie i tańcu.

W XVIII wieku wenecki karnawał osiągnęła swój zenit. Mocny atmosfera permisywizmu, duch flirty i zdrady, przewidywanie ekscytujących przygodach przyciąga arystokratów z całej Europy. A nawet osoby sierpniu i książęta krwi nie jest uważane za wstydliwe pojawiać się incognito na ulicach i wziąć udział w przewrocie zabawy. Na okres karnawału w Wenecji, samo miasto staje się świątynią masek, nie są one tylko świętował, ale również prowadzenia działalności gospodarczej, jak zwykle. Mieszkańcy ukrywających twarze za kolorowymi płytkami, poszedł na zakupy i usługi. Maska usuwa wszelkie normy postępowania i moralności, co daje poczucie wolności i liberalizmu.

W XVIII wieku bohaterami włoskiej komedii dell’arte stał bohaterów odbył się w Wenecji Carnival – tysiące arlekin, Pantalone, Piero pojawił się na ulicach. Wtedy to święto zyskało swój emblemat. To był Columbine. Jednocześnie istotnym wydarzeniem było tradycją, doszła aż do dnia dzisiejszego: uruchomienie gołębia Paper – Columbine – od dzwonnicy San Marco. Wieje nad placem, tłum obsypał deszcz konfetti, a tym samym otwiera Carnival Wenecji.

To smutne, ale nawet tak popularne wśród szlachty, i wśród zwykłych obywateli uroczystości nie mógł uniknąć zapomnienia. Upadek Republiki i rewolucyjnym duchu XVIII wieku doprowadziły do ​​tego, że wesoły duch Wenecja – Carnival – prawie ugaszony. W latach 20. Ubiegłego wieku, Benito Mussolini oficjalnie zakazano jego zachowanie. Ale historia tych wielkich uroczystości, na szczęście, nie ukończył taki smutny sposób. I jak każda bajka ma szczęśliwe zakończenie, jak feniks, powstaje z popiołów, Carnival Wenecja zyskała „drugi oddech”.

W 1979 roku, dzięki Federico Felliniego i ze zgodą papieża, papier gołąb ponownie wzrosła powyżej Piazza San Marco, a święto ponownie wlewa się ulicami starożytnego miasta, budząc w ludziach nadzieję i radość z dawania. A w 1996 roku słynny warty Per Karden napisał do upływającego czasu w Carnival Wenecja hymnu. Cechą charakterystyczną festiwalu jest coroczny wybór nowych przedmiotów, zachowując tradycje przeszłości i ich harmonijne połączenie z duchem nowoczesności.

Procesja Mari – hołd dla piękna i odwagi

Karnawał w Wenecji oficjalnie otwiera zejście „anioł” w sto-metrowej dzwonnicy na Piazza San Marco. Święto kolorowe konfetti śnieg spadnie na miasto. Gaumont, śmiech, muzyka, brzmiąca wszędzie, tworząc kakofonię dźwięków zabawy. Raznoyazyky tłum maszerujących unisono przez Piazza San Marco, odtwarzając historię porwania dwunastu dziewcząt piratów z Istrii i ratowania obywateli dzielnych. Jest to przysłowiowy uderza Mari – tradycja ma przyjść do nas od niepamiętnych czasów i stał się integralnym elementem karnawału w Wenecji.

Tło tego działania, według mieszkańców, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Powrót w 943, specjalny data ślubu została dostarczona w Wenecji. Było to 02 lutego, dzień Ofiarowania NMP, orszak weselny z dwunastu panien popłynął przez kanał „dziewic”, kierując się w stronę kościoła Św. To miejsce, gdzie dziewczęta miały na spotkanie oblubieńca. Ale takie radosne wydarzenie zachmurzyło zaatakowany przez piratów, którzy porwali narzeczonych z posagów. Zły Wenecjanie zaczęli ścigać piratów i walczyć z nimi wydali swoje piękne odpowiedniki.

Jeśli uważasz, że niektóre źródła, że ​​odkąd rząd zdecydował rocznie dwanaście dziewcząt najbiedniejszym Wenecja nazwie Mary pobrali się kosztem lokalnej bogaty. Zamożnych rodzin przeznaczyć pieniądze na zakup posagu i organizację uroczystości. Chociaż, według innych źródeł, Bride-Mary w tym dniu żonaty synów miejscowej burżuazji.

Inne źródła podają, że do utrwalenia śmiały feat Wenecjan tylko rodzaj konkursu piękności została zorganizowana z udziałem dwunastu dziewcząt, dwóch z każdego okręgu. To prawda, że ​​miał na sobie więcej niż o charakterze religijnym, ponieważ piękności miały być obecny przy wszystkich usług miasta. Dziewczyny namaścić Maries, ubrany w luksusowych ubrań i biżuterii nie są oszczędzone. Wszystkie trzy legendy łączą się w jedno: koszty organizowania masowych uroczystości leżał wielki ciężar na barkach bogatej szlachty. Dlatego liczba stopniowo zmniejszona do trzech piękności, a następnie dziewczęta mieszkające w ogóle zastąpienie drewnianych lalek, co spowodowało protesty wśród ludzi.

Teraz to porośnięte legend i tradycji przekształciła się w swego rodzaju widowiskowość, bez których żaden koszt, co roku odbył się w Wenecji karnawał. W pierwszą sobotę przypada na dzień ustawowo wolny, dwanaście młodych venetsianok towarzyszy statystów w strojach z epoki i muzycy zbierają się w kościele św Piotra (San Pietro di Castello) i dojść do Piazza San Marco. To tu następnego dnia i określane najpiękniejszą weneckim. Dziewczyna, która spadła jako honorowego wyboru dostaje cenną nagrodę.

Cechy dzisiaj karnawał

Odbył się w Wenecji Karnawał w 2015 roku została poświęcona pięknej połowy ludzkości, ponieważ jego realizacja zbiegła się z ósmego marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Organizatorzy Fantasy naprawdę nie znała granic i okazało się, że wakacje w romantycznej odą na cześć płci pięknej. Szczęściarze, którzy się w Wenecji w samym czasie, entuzjastycznie dzielić wrażenia odbierane. Na szczególną uwagę zasługują stroje. Kostiumy musiały spełniać bohaterek-romantyzmu, prowadzony przez Elżbietę Bawarii, a tradycyjny odzież średniowiecza zastępuje krynoliny, gorsety, wentylatory i płaszcze.

Karnawał w 2016 roku odbyła się pod hasłem „Życie – teatru, umieścić na masce”. Zgadzam się, to jest bardzo symboliczny. W ciągu dziesięciu dni od tradycyjnych uroczystości, starożytne miasto na wodzie uosobieniem stolicę europejskiego teatru. Otwierając uroczystość rozpoczęła się procesją Mari, burmistrza mowy i pięknych występów, kiedy dzwonnica w dół dziewczyny w wizerunek anioła.

Ponieważ przedmiotem organizowanego przez Carnival Wenecji stał się teatr, liczni goście z wakacji mają wiele możliwości, aby być świadkiem barwne występy i pokazy. Ten tradycyjny commedia dell’arte, a festiwal muzyki bałkańskiej, a parada kostiumów karnawałowych i wiele innych ciekawych i barwnych wydarzeń.

Szczególna uwaga powinna być partią szesnastego lutego. W tym dniu, około południa, na Piazza San Marco, ciągły pociąg przeszedł kilka oryginalnych pomysłów. A w nocy, według organizatorów i uczestników karnawału odbył się w Wenecji, miasto pogrążyło się w atmosferę dawnych tradycji wypoczynkowych. Można powiedzieć, że przez dziesięć dni, starożytne miasto włoskie nagle zamienił się w ogromną scenę teatralną na dużą skalę kreatora produkcje reżysera. W nim było role dla uczestników i widzów, więc sukces przekroczył wszelkie oczekiwania.

Jeśli chodzi o 2017, tradycyjny karnawał w Wenecji odbyła się pod hasłem „Żyj i koloru”, a jego głównymi tematami były dwa elementy woda – woda i ogień. Może nie na próżno w dniu otwarcia miasta objętej deszczu? Prawdopodobnie sama natura tej błogosławionej wypoczynkowego „mokre”. Ponadto motyw kolor wybrany na Karnawał, właściwe jest również z tego powodu, że Wenecja stała się „kolebką” malarstwa. To działało na ich nieśmiertelne dzieła Canaletta i Guardi Bellotto i Tycjan, Giorgione i Veronese.

Każdego dnia uroczystości była poświęcona nowym kolorze. Widzowie mogli zobaczyć od razu trzy loty z dzwonnicy na Placu Świętego Marka: tradycyjny odpust Angel i zejście orła i lwa. Wszystkie inne działania, w tym występów cyrkowych, regat na kanały Wenecji, wystawy malarstwa, maski, konkursy, parady i koncerty, taki czy inny sposób, ale były związane z głównym tematem.

Nie bój się spróbować na masce!

Ostatnio, potężny duch jedności i wolności przestał się unosić nad karnawału w starożytnym mieście, ludzie zostali podzieleni na uczestników i widzów. Przeminęło była atmosfera tajemnicy, tajemnicy wygasła, a nawet uniwersalny nieokiełznana radość nie przynosi satysfakcji, jak wcześniej. Nowoczesne Venetian Carnival stopniowo traci swój pierwotny sens i jest przekształcona w czysto imprezy turystycznej. Stracił poczucie całego narodu i społeczności, ponieważ podział publiczności i wykonawców niszczy długie wakacje harmonię. A jego istota staje teatralne maski procesje, gdzie, niestety, coraz mniej, a błyski aparatów i ciekawy zwykłego człowieka na ulicy więcej.

Istotnie, średnia europejskich turystów, aby przenieść się do wesołego miasteczka, wolą trzymać się z dala od udziału w nim, i wybrać odpowiedni dla siebie pozycji obserwatora dla groteskowej aktu. Ale tak łatwo poddają się nastrój wesoły Wenecjanie kupić niezwykłą konstrukcję i jasność maski, spróbuj niezwykły strój i dołączyć do procesji przechodzi!

Jest bezpośrednio zaangażowany poczują prawdziwą wolnego ducha wakacji i poczuć się jak w jednej chwili zrobić ramy czasowe, a powiew dawnych wydarzeń na chwilę dotyczy policzkach. Po tym wszystkim, że nie jest w pogodnym nastroju i oczekiwanie cudów i okularów. Ważne jest, aby zrozumieć szczególną postawę, wolność, wspólne z an_3mi, utopii i doświadczenie jedności z odwiecznym i piękne, nagle zdając sobie sprawę, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są nierozłączne.

Więc nie bój się spróbować na masce! Jednak wybór znaków karnawałowych i dopasowanie kombinezony pociąga za sobą znaczne koszty, ponieważ tradycyjne stroje są bardzo dobrej jakości. Są one uszyte z aksamitu lub brokatu i są często ozdobione naturalnym futrem. Ale jak można porównywać pieniądze wydane z emocjami niezbywalnego jasności i mocy, który zstąpił na człowieka, jak tylko staje się „ich” wśród masek? Świat się zmienia, jeśli spojrzeć na niego przez tajemnicze szczeliny na oczy, ukrywając swoją prawdziwą naturę za maską groteski.

Nawiasem mówiąc, uczestniczył w corocznym Carnival Wenecja zdobienia dotyczy ścisłego przestrzegania przepisów. Bez nich, kostiumach działanie traci swoją tajemnicę. Dlatego nosi strój nie mów, i komunikować się z innymi za pomocą gestów. Relacja jest w prezentacji wizytówek. I nie zapomnij, aby jeść, bo an_3 ​​jest mało prawdopodobne, aby być w stanie zafundować sobie kieliszek wina lub tradycyjnych pączków.

Ale wszelkie uroczystości, nawet najmniejsze, zbliża się do końca. Otgremeli jasne fajerwerki uczestnicy niechętnie zdjąć z osobami zmęczone maszkaronami, stopniowo łącząc się z tłumu … A teraz, człowiek słomy szalejące płomienie, oświetlając Piazza San Marco, a upiorne kruchy Wenecja, jak wiecznie młody tancerz zastygła w niewiarygodnych pas znajduje to odzwierciedlenie w lustro oprawione wód w oczekiwaniu na nowy karnawału …

load...